Před námi

Před námi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422746/bmid_pred-nami-hvv-422746.jpg 3 480 91

After série

< 5. díl

Pátá vlna emocionální exploze! Přečtěte si, jaký byl Hardin, než potkal Tessu, i co se s ním stalo po After. Dramatická love story Tessy a Hardina k sobě jako magnet přitahovala všechny okolo. Tyto vedlejší postavy, které doposud jen přihlížely, dostávají konečně šanci vyjádřit se k událostem série After. Spolu s nimi dostane slovo i samotný hlavní hrdina - Hardin Scott. Jeho verze prvního setkání s Tessou změní všechno, co jste si o něm dosud mysleli!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Before , 2015

MimaJ
11.08.2020 2 z 5

Toto som čítala, aby som mala ukončenú sériu. Samozrejme som od toho neočakávala žiadny príbehový prevrat.
Mali sme možnosť spoznať vedľajšie postavy a situácie z ich pohľadu o niečo lepšie, čo mám dosť rada (hlavne teda Hardina, no ja osobne som jeho postavu spoznala lepšie v predchádzajúcich dieloch).
Vadilo mi Hardinovo vyjadrovanie. Chápem, že každá postava má špecifické prejavy, no tu to vo mne budilo dojem, že je to nasilu. Nepamätám si, že by v predošlých častiach na mna Hardin pôsobil až tak odpudivo.
Táto časť série sa dala očakávať, bolo jasné, že Hardin dostane priestor na obhajobu svojho konania. No mňa to nepresvedcilo. Aj tie útržky pred začatím kapitoly vo mne nevyvolali žiadanú emóciu aj keď boli písané práve formou hrania na city čitateľa.
Prvá polovica knihy bola zameraná len na After 1: Polibek (úplné začiatky ich vzťahu) a v druhej polovici zobrala autorka megarýchlym letom celé dianie za nasledujúce roky. Časť so Zedom mi prišla úplne zbytočná a nepodstatná.
Mrzí ma tak nízke hodnotenie ale toto podľa mňa vôbec nevyšlo.

Ivanka83
10.08.2020 3 z 5

Kdyby kniha nevyšla, o nic bychom nepřišli.
Nejvíc mě bavila třetí část.
Ke knize se už určitě nevrátil, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

mercy94
07.08.2020

Nevíte kdy to bude dostupne ke stazení

DomenicaRisa
06.08.2020 2 z 5

Tohle už bylo navíc. Zajímavé byly jen poslední kapitoly psané z pohledu ostatních. Narozdíl od zbytku série už tuhle knížku znovu číst nebudu.

pavla.ba
02.08.2020 3 z 5

Na začátku knihy jsem měla naději, že by se mi mohla líbit. Pohled druhé strany je u mě vždy vítaný a doplní celý příběh a četlo se to jedna báseň. V půlce ta naděje pohasla a bohužel za mě naprosto zbytečné.

1moniccka
01.08.2020 1 z 5

Nedocteno nebavilo to asi tim ze uz vimm :-)

leník511
25.07.2020 3 z 5

(3,5 hvězdičky)
Začátek, který byl z pohledu holek, byl celkem nudný... Pak část prvního dílu, ale z pohledu Hardina, byla místy už trochu ohraná, ale jinak bylo hezké se zase vrátit k jejich úplným začátkům. Kapitoly z pohledu kluků mě fakt bavily, hlavně ty z pohledu Vance a poslední Hessa kapitoly byly fakt super.
Celkově bych řekla, že to nebylo úplně špatné, ale zároveň si myslím, že to autorka vůbec nemusela vydávat...

Vorlovar
24.07.2020 5 z 5

Skvělé zakončení.

Alenae
20.07.2020 1 z 5

Nedočteno-nebavilo mě :-/

Nuttelka
14.07.2020 4 z 5

Jak už jsem psala u předchozích dílů, byla bych ráda, kdyby děj byl zakončený ještě před jejich úplným "usazením - založení rodiny, atd.", trošku mi to vzalo ten náboj celkového děje. Jsem ráda, že v tomto díle vidíme-čteme pohledy ostatních osob a hlavně pocity Hardina, který má v hlavě totální maglajs. Jeho proměna je skvělá, lepší než u Tessy.
Za mě prostě Hardin ❤

anet.myblog
11.07.2020 3 z 5

Knížku bych doporučila těm, kteří jsou velcí fanoušci Afteru (jako já :Dd). Knížka se dělí do třech částí - Před, Během a Potom. První část mi přišla tak trochu o ničem. Měli jsme zde několik kapitolek od holek z Hardinova života před Tessou. Nic speciálního jsme se nedozvěděli a přišlo mi to zbytečné. V druhé části se odehrává stejný děj jako v první knize After, ale z Hardinova pohledu. Což mi přišlo super a dost mě to bavilo. Třetí část jsou vlastně epilogy. Jsou tam epilogy od různých postav (musím uznat, že jelikož jsem After četla před rokem docela dost se mi pletla jména). Hardin byl docela dost vtipný. Během knížky se mi zdálo, že Tessa je ještě větší naivka než mi přišla v přišla v předchozích dílech. Nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že to bylo psané z pohledu Hardina nebo protože jsem to před rokem, kdy jsem četla celou sérii vnímala jinak.
Autorka podle mě chtěla využít hypu této série, protože tato kniha nebyla zas tak nutná k vydání, stačila by mi nějaká krátká novela, která by byla k přečtení online (Jako to bylo u DIMILY) nebo to autorka mohla klidně přidat ke čtvrtému dílu. .

zaandulee
23.06.2020 4 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Štvalo mě, jak dlouho trvá překlad do češtiny. Kniha mě však nenadchla tak, jak jsem čekala. Předchozí díly jsem si opravdu zamilovala, ale tento díl se mi zdál trochu zbytečně nepřehledný, moc detailů jsem se tedy nedozvěděla. Líbil se mi pohled Hardina, který jsem si zamilovala již v předchozích dílech. Vyprávění z Hardinova pohledu knihu drželo, příběhy z pohledu ostatních už mi nepřišly tak skvělé. Bylo sice zajímavé se dozvědět něco z minulosti vedlejších postav, ale některé informace se mi zdály zbytečné a nudné. Vyprávění ostatních v 2. polovině knihy bylo ale zajímavější (Smith, Christian, Zed,...).

Knihu celkově hodnotím 4/5 *. Hlavně kvůli pohledu Hardina a celkově kvůli sérii After, která mi chyběla.

Nicolka77
22.06.2020 4 z 5

Mě osobně se celá série after líbila, i když to bylo třeba furt to samé dokola! Á nemohla jsem se dočkat až vyjde tato kniha, ale za me to tedy nebylo to after jako v předchozích dílech. Dobře dozvěděla jsem se co prožíval Hardin, když poznal Tessu, dozvěděla jsem se proč Molly a Steph byly takové, a jak se cítil Zed potom. A to bylo tak jediné. Předchozí díly jsou určitě lepší! Ale 4* musím dát jelikoz série after byla velmi ctiva, a tento díl má i skvělou obálku. :)

domina
17.06.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nic moc. Sice pár detailů navíc kniha prozradila, ale v podstatě byla nepřesná, složitě napsaná, hlavně asi do poloviny, kde se vše motalo a nebylo poznat pomalu kdo a kdy to zrovna píše. Druhá půlka už byla lepší. Vadily mi detaily jako třeba, že Tessa měla tepláky a vypadala v nich mladší a hned na to se psalo že má ošklivou pytlovitou sukni. Prostě buď je blbý překlad, nebo to autorka už trochu přepískla.

maja11231
16.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bylo to takové dokončení celé série.

Áža707
13.06.2020 4 z 5

Velmi zajímavé dokreslení postav z předchozích dílů série After. Nadšeně přečteno během dvou dnů. Trochu obtížné se občas zorientovat v jaké době příběhu zrovna jsme. Jinak mě kniha velmi bavila a příběh z pohledu Hadrina byl zajímavý.

Petra024
10.06.2020 5 z 5

Pro někoho SPOILER!!!!
Tahle knížka ukáže, jaký Hardin byl před Tessou. Když ji uviděl poprvé věděl, že se mu Tessa dostala pod kůži a to hodně. Hardin měl potřebu ji furt rozčilovat jen aby s ním Tessa komunikovala. Nechtěl si přiznat, že ji miluje a už od začátku věděl že o žádnou sázku nejde. Zasmála jsem se nad části kdy Hardin měl vzít Tessu na rande a volal Vancovi kam se bere holka na první rande. Bylo pěkné že jsem se seznámila s každou postavou. Molly jsem litovala bylo mi hrozně líto a Steph jsem začala víc nenávidět je opravdu zákeřná. Chvilku jsem nevěděla, kdo byla Melissa až jsem si na ní vzpomněla. Líbilo se mi, že kniha je rozdělena na tři části: Před, Během a Potom. Akorát co mi chybělo byly scény, když Tessa byla u táboráku nebo když se rozcházela s Noahem. Chtěla jsem vědět co si Hardin v tu dobu myslel, ale nevadí i tak jsem moc spokojená. Miluju Hardina s Tessou.❤ Miluju tuhle sérii a je mi hrozně líto že už ji opouštím. Musím si ji přečíst znovu! Opravdu jsem se do nich zamilovala. Doufám, že někdy přeloží ty zbylé dva díly budu v to doufat.

8912
05.06.2020 5 z 5

Jak už psalo několik lidí pode mnou, klasická ždímačka. Ale mě potěšila, zahřála na srdci. Konečně jsem pochopila Hardinovi myšlenkové pochody. Do celé série jsem se zamilovala téměř okamžitě a do Hardina snad ještě víc. Líbí se mi nápad s kapitolami jiných postav, konečně jsem pochopila chování vygumované Molly a Steph jsem začala nenávidět ještě víc.

esterkucerova
31.05.2020 2 z 5

Klasická ždímačka předešlých úspěšných dílů.
Nic nového to nepřinese, poslední část této knihy mohla být klidně součástí pouta a rekapitulace některých scén z Hardinova pohledu byla sice příjemná, nicméně mě to úplně neoslovilo a celé mi to přijde zbytečné.
2,5/5*

hopen
29.05.2020 5 z 5

Kdo je milovník After jako já,knihu zhltá okamžitě. Škoda že byla tak krátká,klidně bych uvítala další a další díly... Za mě opět všechny hvězdičky!!!