Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308741/bmid_pouto-wsF-308741.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

Áža707
24.04.2019 4 z 5

Poslední díl jedním slovem ÚŽASNÝ. Neodtrhla jsem se od něj. Sice díl nejkratší, ale mělo to svůj důvod, aby neztracel na svižnosti. Skvělý ukončení celé série. Rozhodně doporučuji.

bara2004
20.04.2019 3 z 5

Upřímně? Dle mého názoru nejhorší díl z celé série. Začneme, ale od dobrého konce. Strašně jsem si přála od prvního dílo, aby skončilo happyende. A taky skončilo! Trošku mě mrzelo, že to byl poslední díl a přesto nejkratší, Anna toho mohla povědět o tolik víc, ale to je její názor. Vadilo mi, jak postavy změnily charaktery. Tess i Hardin se chovali úplně jinak, vůbec jsem nebyla schopna se s tím srovnat, ale možná mi to je přišlo, nevím. Ale jinak moc krásné, ne vždy jsem souhlasila s autorkou a nápady, které nám dala, ale nějak jsem se s tím poradila. Je mi líto, že série končí, ve finále se mi vlastně moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla předtím, než jsem ji odsoudila.

TerezaMondeková
18.04.2019 3 z 5

Věděli jsme, jak to dopadne, takže říkat, že to bylo velké překvapení na konci knihy je asi fakt zbytečné. Byli chvíle, kdy bych Hardinovi nejradši dala pěstí do nosu, aby se přestal chovat jako idiot a Tessu profackovala, aby se vzpamatovala. Ale je dobře, že to dopadlo takhle. Jediné, co mi vadí je ten uspěchaný konec. Přišlo mi... jako by to autorka chtěla mít už za sebou. Z celé série mi třetí díl přišel nejslabší.

Mellisek
12.04.2019 4 z 5

Byl to díl plný zvratů a nečekaných rozhodnutí. Pěkné zakončení série a to díky epilogům.

Denisa31
12.04.2019 4 z 5

Příběh je super, ale podle mohlo být o knihu méně možná i dvě.

kalinka99
09.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že si dočtu i poslední díl. Za začátku to jsem hltala stránku po stránce, ale pak už mě to přišlo zbytečně natáhlé a hlavně bylo tam spoustu stejných věcí jako v předešlých částech. Především věčné hádky Tessy a Hardina, ale stejně se mi tahle knižní série líbila a dávám plný počet hvězdiček.

JanickaP
09.04.2019 4 z 5

Napisi komentar jen k pospednimu dilu. Prvni dil byl zvlastni... Zacatek me bavil, pak se tam zacalo hodne veci opakovat, takovy byl vlastne i druhy a treti dil. Porad nahoru dolu, ale porad stejne. Navztekany Hardin a naivni Tessa. Cekala bych, ze jim da autorka trochu vice prostoru pro stesti, klid a uzivani jeden druheho. To vzdycky trvalo jen chvili a pak buum. Posledni dil me bavil asi nejvic, ale ten zaver... Vsechno snad po 100 letech ????jako fajn, ze vsechno dopadlo dobre, ale radai bych si uzila zaver, kde po precteni Hardinovi knizky se Tessa zmatori a uzije si sveho prince. Proste jsem cekala, ze si jeste pocteme o mlade a naivni Tesse a zmoudrelem Hardinovi, nez ze dej bude skakat po rocich.

esterkucerova
08.04.2019 4 z 5

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

Lalina3
06.04.2019 3 z 5

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran.
Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série.
Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa.
SPOILERY
Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).

kaculliv
05.04.2019 5 z 5

Ach, konečně jsem dočetla. Mě se série moc líbila, sice by stačily jenom tři knihy a někdy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé. Poslední díl mi udělal radost, jsem ráda, že vím jak to s Tess a Hardinem dopadlo. Nemohu se dočkat filmu ????

eliska1141
04.04.2019 5 z 5

Tak.. konečně jsem dočetla celou sérii a tu taky budu hodnotit.Je možné že bude nějaký SPOILER :)
Tuhle sérii jsem původně ani nechtěla číst,ale vzhledem k tomu že se nerada dívám na filmy bez přečtené knihy vrhla jsem se na to :)
První ze slov které mě u téhle série napadly bylo REÁLNÉ.Rekla bych že spisovatele se povedlo co málo komu a to že mi to přišlo reálné.Ano série je plná spousty hádek,a začátek je trochu ujetý, vlastně celá série...ale ruku na srdce ono to tak vážně v životě je.Myslim že hodně z nás kdyby se rozhodlo zapsat si biť jen rok života asi by tam taky byl kotel hádek :) Protože takové to je.Zacatek no..spousta jsi řekne jak je ta holka hloupá že s ním zůstala potom co jí provedl na začátku..no je blbá :) ALE Dámy!!! My tak hloupé vážně jsme :) Zamilovaná ženská je jen blázen co se prostě nepustí svýho srdce a bude odpouštět i nemožný proto mi série přišla reálná :) Jo.. Hardin..sebestrednej fracek co jí komanduje drží na uzdě, vydírá , žárlí.. napřed jsem ho moc nemusela ale pokrok co dělal se mi líbil..i když to pak pohnojil a Tessa mu zase odpustila.Tessa..no..byla Tessa :) Prostě zamilovaná holka co se snaží žít :) Jejich cesta byla dost drsná i s tím lhaním a chlastám.Obcas se i Tessa chovala dost na hlavu ale šlo to :) Po přečtení ve mě ale prostě zůstal pocit že takhle to fakt chodí.Ani úplně špatně ale ani úplně dobře.Proste vztahy jsou plné hádek,lži,občas tajení a když se to nevzdá i happy Endu :) Tak asi tak :)

Monna732
02.04.2019 5 z 5

Četla jsem tuto serii všude, kde se dalo - ve vlaku, v čekárně u doktora, při chůzi, na záchodě. Všechny díly jsem zhltla během pár dnů a čekala, co zase Hardin pokašle, I tak byl moje nejoblibenejsi postava.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do této série a paneboze ten konec...

chloerny
31.03.2019 4 z 5

Narazila jsem na knížky díky traileru na film. Všechny čtyři jsem přečetla za 5 dní. První kniha byla neuvěřitelná a nemohla jsem ji přestat číst. No dočetla jsem jí asi ve 3 ráno. I když nejsem asi cílovka, tak jsem s Tessou a Hardinem intenzivně prožívala každou jejich další hádku a odloučení. Po dlouhé době mě kniha tak stáhla do děje. Trošičku se vytratily emoce na závěr série. Teda mne to tak přišlo a z toho jsem byla lehce zklamaná. Nicméně Tessa a Hardin se mi neuvěřitelně vryli pod kůži a asi tak ještě hodně dlouho zůstanou. Miluju když tohle s vámi knížka udělá.
A i přesto, že bych Hardinovi někdy dala pořádně do držky, tak je to má nejmilovanější postava

Nuttelka
25.02.2019 4 z 5

Možná SPOILER

Také nemůžu hodnotit každou knížku zvlášť, beru to jako celek - jeden příběh... I když musím ale říct, že 1. a 3. díl jsou nejlepší :-)

Tessa s Hardinem mě zaměstnávali několik dní a musím říct, že i po přečtení na ně musím myslet, i díky tomu, že se určitě vypravím na filmové zpracování.

Musím říct, že i když teda Hardin byl fakt číslo, grázl, tak ho mám radši než Tessu, ježíš, jak ta mě místy vytáčela... Oba věčně na kordy, s každou stránkou jsem se bála, co zase vyvedou, čím si to zase všechno po*erou. A vždycky se něco našlo... Ale jak se Hardin postupně měnil a zklidňoval, strašně moc jsem mu držela palce.
Tessa je prostě Tessa :-) Díky Hardinovi se též změnila, zamotali si hlavu navzájem, láska, která jim vydrží až do konce života...

ALE... celý obrázek na Hardina a Tessu mi jaksi pokazil celý závěr série. Kdyby se celý děj ukončil ještě v časové linii, kdy oba studovali, max po studiích... Aby v očích zůstali stále jako "studenti", ale jak se pak hodně skákalo po rocích, řešili děti, těhotenství, prostě mi to k nim moc nešlo po tom všem, co se všechno řešilo a kvůli čemu byli stále na kordy, chápu, dospěli, ale...

KOMENTÁŘ K FILMU:
Kdo čeká kopii knihy, bude zklamaný, ale musím říct, že hlavní filmové postavy se mi moc líbily, filmová Tessa je mi mnohem více sympatičtější než v knížce a Hardin... bože Hardin, ten mi ale zamotal hlavu, uf... :-) Z knihy je tam asi tak 5%, ale i tak jsem z filmu nadšená, moje romatická dušička plesá. Jelikož je film přístupný od 12ti let, chápu, proč je to tak zpracované, i když spoustu věcí vynecháno a kdo knihy nečetl, úplně asi Hardina nepobere. Ale za mě tedy palec nahoru a díky filmu si koupím svou první knihu s filmovou obálkou, která se mi moc líbí a protože prostě HARDIN :-)

uminaa
13.02.2019 4 z 5

Rozhodla som sa ohodnotiť knihy ako jeden celok - ako príbeh.
Rozhodne bol pre mňa dosť nezvyčajný - žiadne okamžité "žili šťastne až naveky". Tessa s Hardinom sa museli ku šťastnému koncu poriadne prebojovať - niekedy aj cez seba samých.

Aj keď som miestami mala chuť knihu utopiť, roztrhať, protestne spáliť pred mestskou knižnicou atď., nemohla som sa od príbehu vôbec odtrhnúť.
Prebúdzal vo mne neskutočné emócie - dobré aj zlé. Dosť často som si hovorila "To nemyslíš vážne?!", "Ježiš, tak sa už na to vykašlite! Rozhodnite sa už konečne!!!" alebo "Panebože, to je zraz mojich bývalých a volajú sa Hardin, alebo čo?!".

Prvé tri knihy som nevedela, či ten príbeh milujem alebo nenávidím. Až na konci som si uvedomila, že je to oboje. Pri čítaní som sa cítila ako na emocionálnej horskej dráhe - raz som sa tešila, raz som sa do Hardina a Tessy zamilovala, raz som bola nahnevaná, nešťastná, sklamaná... ale rozhodne to stálo za to!!!

Autorka týmto príbehom rozhodne neprestrelila, aj keď som si to niekedy myslela. Toľko emócií a v takej intenzite som už dávno nezažila. Bravó!!!

KleaM
12.02.2019 5 z 5

Milovala jsem zacatek. Pak najednou pauza, Tessa v New Yorku. Uplne preskocene Hardinovo uzdravovani. Najednou, jako by to byla jina postava. To me mrzelo. Cetla jsem celou serii podruhe a tesim se v dubnu na film. Po Twillight moje nejmilejsi knizky.

Monni
11.02.2019 4 z 5

Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, ale zhodnotím sérii jako celek. Jelikož jsem všechny knížky přečetla během šesti dnů. Prostě jsem to vůbec nemohla odložit a sotva jsem dočetla jednu hned jsem se vrhla na další. Každý byl ukončen tak, že to ani jinak nešlo a nedělalo mi problém přečit za den klidně i 300-400 stran. A čtení do tří do rána? S touhle sérii brnkačka. Absolutně to nešlo odložit a dokonale mě to vytáhlo ze čtecí krize. Hardina jsem si naprosto zamilovala a Tessu taky. I když mi chvilkama lezli děsně na nervy a klepala jsem si na čelo a obdivovala co je ta holka ochcotná vydržet. Na jednu stranu jsem nechápala a na druhou stranu jsem věděla proč to všechno dělá, jak Hardin, tak i Tessa (druhá strana asi převládala). Série mě dokonale vytrhla ze čtecí krize.

První díl byl super. Chvilkama mi to připomnalo 50 odstínů naštěstí bez té ukňourané ,,vnitřní bohyně" a trochu mi tam vadilo, že tam nejsou kapitoly z pohledu Hardina. Hodně mě zajímalo co se mu honí hlavou. Takže se mi líbilo, když jsem ve druhé knize zjistila, že tam už kapitoli z jeho pohledu jsou. :D 4/5

Druhý díl mě přišel takový docela nic moc. Většinu knihy to mezi nimi bylo jako na horské dráze nahoru a dolů, ale i tak se od něj nedalo odtrhnout. Hlavně od kapitol z Hardinova pohledu, které mě bavily víc. 3/5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíc. Některé části tam být sice nemusely, tím by se kniha zkrátila, ale zase tolik mi to nevadilo. A na konci jsem naplno zjistila co znamená spojení ,,otevřela pusu a zalapala po dechu". Po přečtení třetího dílu mi začaly docházet náznaky, které celou knihu doprovázely a já je nějak neregistrovala.4,5/5

Čtvrtý díl byl prostě konečný a posledních 100 stránek jsem četla neuvěřitelně pomalu, protože se mi s jejich příběhem nechtělo loučit. Ke konci jsem chvilka nevěděla jak to teda s nima bude. Což bylo super. 4/5

Celou sérii bych hodnitila asi 4,5/5. rozhodně jsem obdivovala jak autorka dokázala dokonale ukončovat jednotlivé díly tak, že okamžitě musíte začít číst další. Kapitoly z pohledu Hardina byly pro mě lepší jako ty z pohledu Tess. Možna proto, že celý prvn díl je psaný jen z jejího pohledu.

Sérii rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že se nemusí líbit každému. Já osobně mám poslední dobou máladu pouze na tyto žánry, takže mě to ohromilo. A doporučji mít všechny díly hned po ruce. Já osobně bych třeba nevydržela čekat po dočten jednoho dílu např. měsíc na další :D

SmallLucia
05.02.2019 1 z 5

Už od první knížky jsem si opakovala pořád dokola stejnou větu: "Tak už se sakra rozhodněte."
Chci s tebou být, miluju tě, nenávidím tě, nechci tě už nikdy vidět, nezáleží mi na tobě, nemůžu bez tebe žít....
Ta jedna věta se se mnou táhla přes celou tuhle zbytečně natahovanou sérii, protože to je opravdu ta jediná nejdůležitější věc, která se v knize řeší.
A co všichni víme? Že to celé stejně bude mít happyend, že stejně skončí spolu a víme to už od prvního dílu.
Všem je jedno, že se Hardin chová jako psychopatický idiot, mlátí do všeho a do všech, kdo se na Tessu jen podívá, řve, opouští ji, s prosíkem se k ní vrací zpět, podpálí barák. Je to jedno. Protože Hardin je přece ten chudák, který nemůže za to, že se chová tak, jak se chová. Za to může každý jeden člověk, se kterým vyrůstal a se kterým se setkal, hlavně ne on sám.
Jediná Tessa je lék na všechnu jeho bolest, jejich láska je osudová, věčná, ničím nepřekonatelná a přesně proto se k ní chová jako k hadru na podlahu.
Tessa se snaží léčit jeho bolístky, odpouští mu i ty věci, za které by ho polovina ostatních postav zfackovala, brání ho, protože on je přece ten, který trpí nejvíc. Nechá sebou manipulovat všechny čtyři díly a když už si myslíme, že konečně dostala rozum a už si nenechá dál ubližovat, trvá to asi tři stránky, pak na ni Hardin mrkne, jí se vypaří mozek z hlavy a následuje sex, který má všechny rány zacelit.
Obě dvě hlavní postavy mi tak hrozně lezly na nervy, že jsem měla několikrát sto chutí celou knížku vyhodit z okna a nechat ji tam.
Co mě na tomto díle štvalo nejvíc je to, že i kdyby se desítky kapitol vynechaly, výsledek by byl pořád stejný. Celou dobu jsem měla dojem, že všechny popisy jejich pocitů čtu tak po dvacáté. I věty byly stejné a já je jen očima rychle přeskakovala.
Konec byl tak osekaný, samé "o tolik a tolik let později", že jsem si říkala, že tu sérii ani nemělo cenu dočítat, protože to byl jediný důvod, proč jsem to udělala - kvůli tomu, jak celá tahle věc skončí, co autorka vymyslí.
Gratuluju sama sobě, že jsem to ustála, dočetla a upřímně mě mrzí, že spousta slečen vidí v Hardinovi svého vysněného přítele, hodnotí celý jejich "vztah" 5 hvězdičkami a v hlavě mi zůstává jen jedna otázka: "Proč?"
Ačkoli chápu rádoby poselství celé série, že i ti, kteří udělali špatné věci, si zaslouží mít dobrý konec. Že se nemáme vzdávat toho, po čem skutečně toužíme a někdy jen stačí se tomu postavit čelem, tuhle sérii však cítím jako zcela zbytečnou.

domina
02.02.2019 4 z 5

Víc se mi líbil třetí díl. Tady mě fakt štvalo, co s Tessou udělali..Furt jen nesmyslně utíká po celém světě. A též mě naštvala ta odluka na tak dlouho..Fakt zbytečné. No a svatba Landona? To fakt nemohla napsat koho si vzal a jak k tu došlo. Asi Dakotu podle narážek v knize, ale klidně to mohla být i Sophie, vždyť tam není nikde napsáno, jestli se s ní třeba též nerozešel a zase nedal dohromady. Jinak jsem celou sérii kroutila hlavou, co všechno byla Tessa schopna Hardinovi odpustit