Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308741/bmid_pouto-wsF-308741.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

oblakaknih
27.06.2019 3 z 5

Nechci tuto sérii příliš kritizovat, protože to, co jsem od ní očekávala, se splnilo.
Než se vyjádřím k poslednímu dílu, celou sérii hodnotím průměrně.
První a poslední díl se mi líbily hodně, ale druhý a třetí byly opravdu o ničem.
Autorka je zbytečně protahovala a napsala je na velké množství stran. Osobně si myslím, že právě tento poslední díl mohl být delší a rozvinutější.
Jak jsem již zmínila, příběh je opravdu velké klišé. Svým způsobem ale dokáže zaujmout, a přestože se děj neustále opakuje, čte se sám.
Mrzí mě, že můj vztah k postavám byl díl od dílu horší a měla jsem je čím dál méně ráda.
Autorka píše skvěle! Nevzpomínám si, že by se mi nějaká knížka četla lépe.
S koncem série jsem spokojená jen napůl. Skončila tak, jak jsem si přála, ale čekala jsem víc.

Terez25
23.06.2019 5 z 5

Ach jo... tohle mi teda dalo zabrat. ;-) Shrnu to jen pár větami, protože sálodlouhé komentáře nejsou třeba.
AFTER je jízda, která vás chytne a do poslední stránky nepustí. Prostě parádní čtení, ze kterého tryskají emoce, sympatické postavy a svižný děj. Série má vše, co se dá od dobré knihy očekávat.

baru_vosh
19.06.2019 5 z 5

Celou sérii jsem hltala na jeden nádech.. byť je to možná trochu přitažené za vlasy a občas dost se opakující a ta přehnaná žárlivost a naivita a pubertálnost z toho opravdu jen cáká :D nicméně za mě bezva série a jsem ráda, že jsem se opět mohla vrátit tak o 10 let na zpět :D .. Díky filmovému zpracování u prvního dílu jsem si mohla při dalších dílech hrdiny představovat a tím si tak utvářela celek. Série mě naprosto pohltila (jak už to bývá u např. Odstínů nebo Stmívání) všechno má své + a - ... Doufám, že zpracují další díly i jako film na který se hrnu už teď :D a jen škoda, že knihy nemají pokračování.. klidně bych četla dál.. po dočtení mám malý pocit, jak budu teď sakra bez nich žít :D :D :D

Tynuse7
11.06.2019 4 z 5

Ačkoliv se mi série After nakonec líbila, jsem ráda, že tímto dílem to všechno končí.
Happy-end byl jasný od samého začátku a já se jen připojím opět k již zmíněnému mínusu této knihy, a to její zkrácenost.
V předchozích dílech, hlavně ve druhém, šlo stránek ubrat, zatímco tady mi ty stránky naopak chyběly.
Jednou přečíst stačilo, podruhé už bych do toho nešla :)

Lee7
23.05.2019 4 z 5

Poslední knihy ze série byly dobré, vážně jak se všechno zvládly, uvědomit svůj život a konec trochu přitažený za vlasy ale budiž :)

sd1992
20.05.2019 5 z 5

Asi nejlepší díl ze série.. :-) Líbí se mi, jak se obě hlavní postavy vypracovaly. Konec byl trošku unáhlený, ale super. Líbilo se mi to, tento díl i celá série.. :-)

Peetullka
19.05.2019 4 z 5

Celá série mě hodně bavila, jen tady mě mrzí docela rychlý zakončení. Ty skoky mohly být rozepsanější, hlavně New York.
Ale jsem rada, že jsem se k tomu dostala a určitě se k tomuto příběhu někdy vrátím.

1moniccka
16.05.2019 3 z 5

celá série byla super ale už v posledním díle mě strašně už štvalo ty jejich rozchody nemohla jsem se už podřadně začíst ale prokousala jsem se.Co jsme byla rada za ten epilog byl hodně dobry a ne jen par řádku jak bývá všude.Rada si sérii ještě přečtu ale už jen první dva dily jinak superr

Falda
14.05.2019 4 z 5

Krásné uzavření série. Kniha se četla dobře, ale nejlepší stejně byl první a druhý díl. Každopádně to byla super jízda!

michaella03
12.05.2019 5 z 5

Zakončení toho všeho je prostě paráda - i když mě mrzí, že konec nebyl víc rozepsaný, ty skoky mohly být obsáhlejší, tím pádem kniha o 100 stánek silnější a vůbec by mi to nevadilo :-)
V knize se pořád něco dělo, nechybělo mi napětí, akce a láska, zkrátka skvělé. Dějově a pocitově bych ji přiřadila k dílu prvnímu, který stále zůstává nejoblíbenějším dílem, a hned za ním je díl tenhle.
Celá série ve mně něco zanechala, a jsem neskutečně ráda, že jsem se k ní dostala. Knížky si určitě ještě přečtu, a určitě ne jednou...

Terrez93
09.05.2019 4 z 5

jak je uz psano nekolilrat, ten konec by si zasloizil vice rozepsat, tehotenstci, deri, svatba..konec na pae strankach me celkem zamrzel.....a ano samozrejme hlavni hrdinove spolu no co, je to roman, jsme to snad vedeli vsichni uz od prvniho dilu, ze to takhle dopadne ne?;)
i ten zivot v New Yorku mohl byt lepe popsany, jejich shledavani atd...no co, cetlo se to samo, ten styl psani me bavi. takova dobra romanticka oddechovka

makynka911
04.05.2019 5 z 5

Hodnocení celé série - jsem z toho naprosto paf. Nechci spoilerovat, takže to okomentuji jen obecně.
Vztah hádáme se - usmiřujeme - hádáme se -.... Ano, točí se kolem toho všechny knihy v sérii. Ale prostě pořád je tam to něco ... Něco co Vás donutí přečíst si ty hromady stran a to co nejrychleji.
Co se mi hlavně líbí je ta psychopatická, majetnická a nestabilní stránka Hardina. Naopak Tessa byla místy docela na vraždu. Na druhou stranu kdyby neměla takovou povahu tak by Hardin nebyl Hardin :)

Od začátku série prošli oba výraznou změnou, která je opravdu viditelná na posledních stranách. Na hodnocení knihy jak hvězdičkami tak slovy jsem si nechala hodně velký odstup. U mnoha knih se mi stane, že si třeba po měsíci nevybavuji děj. U těchto dvou si ho pamatuji naprosto přesně, teď zvažuji, že si sérii přečtu znovu. Celkový dojem a hodnocení mi nedá jinak než 5* :)

salča
02.05.2019 5 z 5

První polovina knihy-neskutečná smršť emocí a zvratů.Výborně se to četlo,hltala jsem stránku po stránce.
Pak ale nastal obrat.Vše sice směřovalo ke konci, který jsem hrdinům po tom všem přála,ale autorka mě zklamala,jak to najednou osekala a neskutečně urychlila.
Myslela jsem, že po přečtení Hardinovy knihy si spolu s Tessou užijeme trochu i toho "klidnějšího"Hardina a prožijeme s nimi ještě i ty důležité a krásné životní momenty, které Hardin celou dobu zavrhoval a Tessa po nich naopak celou dobu toužila.
Chvíli jsem se s tím nějak srovnávala, že je autorka spíš na dlouhou dobu oddělila a vše postupně v krátkosti a s několikaletým posunováním zakončila.
I přes ten zrychlený konec jsem si ale tuto sérii užila.
S Tessou a Hardinem to byla jízda.

AjkaHynkova
01.05.2019 5 z 5

Neskutečný závěr této série. Jen mě tedy trochu zklamalo posledních cca 40 stránek..to by vydalo na další knihu.

DenisaBook
28.04.2019 5 z 5

Po téhle knize mám tak rozházené hormany že to ani není možný. Fakt jízda. Hodnotím jako celek. Fakt sem měla občas strach číst dál. Budou spolu, nebudou spolu. Chvílema jsem si říkala” jestli nebudou tak to nepřežiju” :D doporučuji přečíst.

maja11231
27.04.2019 5 z 5

Nejlepší díl z celé série

kachis
26.04.2019 4 z 5

Všem slečnám, dívkám i ženám doporučuji k přečtení. Příběh, který chytne za srdce... já si u něj uvědomila, že jsem mohla dopadnout stejně jako Tessa, akorát já se od svého Hardina odpoudala dřív, než to bylo už nemožné :) U čtení sice ukápla i slza, ale bylo to boží. :)

Prcek453
25.04.2019 3 z 5

Z prvního dílu jsem byla trochu rozpačitá. Byl čtivý a pro mě měl překvapivý konec, protože jsem vůbec netušila, že šlo o sázku, ale přece jenom mi přišel trochu nezajímavý v tom, že je to furt dokola - hádka a usmíření. Dala jsem nakonec šanci i druhému dílu, čehož jsem pak celkem litovala, protože byl opravdu hrozný. Neustálé hádky a opakující se scénář. Tessa a Hardin si neustále něco vyčítali a bylo to pořád dokola. Třetí díl začal být zajímavý až ke konci, kdy odletěli do Londýna a začalo jít i o něco jiného, než jen o ty dva, co se furt hádají a řeší jen sebe. Čtvrtý díl byl zezačátku super, ale konec celé série mě naprosto znechutil. Především to jejich několikaleté odloučení mě opravdu naštvalo, s happyendem jsem počítala celou dobu, ale po tom, co si dali pauzu a bylo na příběh nahlíženo s několikaměsíčním (a několikaletým) odstupem, jsem už neviděla ty stejné postavy, jako nazačátku. Oba je autorka příliš změnila. Mrzelo mě, že nakonec se s tím museli vypořádat každý sám a ne spolu. Podle toho, jak se chovali v předchozích dílech bylo nereálný, že by bez sebe dokazali tak dlouho žít. Sérii dávám 3 hvězdičky - příběh byl čtivý, ale hodně se opakující a ke konci jsem se těšila, až sérii dočtu.

keselylenka
24.04.2019 5 z 5

Poslední díl pro mě zachránily hlavně epilogy. Celkově ale sérii hodnotím jako skvělou oddechovku. Pro mě měl příběh vše, co měl mít. Bohužel film byl proti knihám jen velmi velmi slabý odvar.

keiko33
24.04.2019 5 z 5

Tak to bola jazda, ako na horskej drahe. 2000 stran za 6 dni. Podobnych pribehov som uz precitala niekolko, no urcite ho budem mat v hlave dost dlho. A to nielen kvoli poctu stran a mene hlavnej postavy (meno Hardin je tak nezvycajne, ze nan tazko zabudnete, hoci na zaciatku som mala problem si nan zvyknut), ale hlavne vdaka neustalym hadkam. Tolko veci, co si ti dvaja zazili a to vsetko v priebehu 8 mesiacov. Koniec ma tiez sklamal, nebol zly, ale cakala som nieco ine. Akoby za par mesiacov zostarli o niekolko rokov. No aj tak mi to nepokazilo dojem z tejto serie. Hardin bol proste uzasny, aj ked bol chvilami strasne hnusny. Milujem takyto typ hrdinu, sexi, drzi, zahadny, aj tetovanie moze byt. Chlap s tazkym detstvom, burlivym dospievanim. Ta stavka bola hnusna, ale vdaka nej boli spolu. Tessa bola proste dobra dusa, ktora mala po cely cas ruzove okuliare. Videla v ludoch len to dobre, bola az priliz naivna a doverciva, co sa jej mnohokrat vypomstilo. Ale to bola proste Tessa a Hardin bol proste Hardin. Aj ked ma ich povahy obcas stvali, nemenila by som ich. Kopu tajomstiev, ktore casom vysli na povrch dodali serii stavu. Seria, by sa dala kludne skratit, ale mne je az luto, ze je uz koniec. Pustila som sa do nej, kvoli filmu, ktory sa chystam pozriem. Musim priznat, ze hercov vybrali dobre. Hlavne Hardina. Nejak tak som si ho predstavovala. Takze davam 5*, aj napriek slabsiemu koncu.