Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402364/bmid_polibek-Cd4-402364.jpg 4 2347 533

After série

2. Vydání …můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne. Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala… A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale… jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

TerkaM
29.03.2016 1 z 5

Neříkám, že to byla nějaká úplně příšerná kniha, ale... vlastně ano. Podle mého názoru by všechno bylo v pořádku, kdyby zůstala na Wattpadu a autorka pak pokračovala s jinou sérií v psaní. Styl psaní se mi tedy zdá v pořádku, do čtení proniknete ani nevíte jak, přesto mě to neoslovilo natolik, abych zvládla knihu přečíst celou. A přísahám, že jsem tohle udělala poprvé a naposledy.

Na druhou stranu, přečetla jsem relativně důležité pasáže, a ty, nad nimiž jsem pouze protáčela oči, přeskakovala. Fakt nemám ve zvyku tohle dělat a vlastně se docela stydím, že jsem to nezvládla - zasloužila bych za to přečíst druhý díl! :D K tomu se ale určitě nechystám. Nečekal na mne uzavřený konec, ale upřímně je mi to docela jedno, jelikož si dokážu dost dobře odvodit, co se stane a hrozně mě mrzí, že jsem do téhle knihy nakonec šla, přestože jsem to zarytě odmítala.

Pokud vás kniha láká, dobře, jděte do ní. Já už se jí s dovolením do budoucna vyhnu, tohle nebylo čtení pro mě. I když musím říct, že jsem se u ní hned několikrát rozbrečela. Nepopírám, že se to někomu může líbit, ale za mě mi dvě hvězdičky přijdou optimální a plně vynahrazují fakt, jak jsem se během čtení zachovala.

muchomurka
27.03.2016 4 z 5

Nevím proč, ale podle obálky jsem čekala knížku, kde bude magie, víly apod. Ale ne, byla jsem překvapena, tohle jsem nečekala. Příběh byl emocionální jízda na horské dráze.
Knížka má vysoké hodnocení a já se bála, aby mě nezklamala. Naštěstí ani ne, i když Tessa mě neskutečně štvala, hlavně ze začátku knihy. Chápu, že byla takové nezkušené telátko, ale občas mi přišlo, že se chová jako patnáctiletá rozmazlená princeznička. Ale líbilo se mi, jak jednala s cizími lidmi. Bylo to, jak kdyby v ní byla dospělá žena a zároveň puberťačka.
Ve vztahu neuměla chodit o nic moc líp než Hardin. Ten jejich neustálý kolotoč hádek a usmiřování byl občas na to, jednomu nebo rovnou oběma jednu vrazit, aby se vzpamatovali.
Ze začátku byl Hardin tajemný kluk, ale ke konci jsem dost dobře nedokázala pochopit, proč se chová hnusně. Ano, závěr byl bomba a chápu, že ho to celou dobu sžíralo a trápilo, ale přesto se nemusel chovat tak chladně, nenávistně.
Jsem zvědavá, co bude v další dílu a doufám, že to dopadne dobře :-) Jako přeslazeně dobře. Autorka to těm postavám vůbec neusnadnila, občas jsem si říkala, že je snad nenávidí, když je protáhla tímhle vším.

Simik16
26.03.2016 4 z 5

Ano stydím se, že se mi tato kniha líbila. Zpětně si říkam, že to nemělo skoro žádný děj, pořád jen hádky a usmiřování a sex.
Ale prostě se mi to líbilo. Jednou za čas, proč ne?

Lenkazez
20.03.2016 odpad!

Tak tato kniha byla fakt vyzva, kdyz jsem si ji zaradila do ctenarsky vyzvy v kategorii autor mladsi 30 let....horsi knizku jsem necetla....slo by to mnohem zkratit a mozna by to slo precist, ale i tak....
Jenom hadka, usmireni a sex a porad dokola....nekdy az neuveritelne blbe napsany!!!

LuCyMcLy
19.03.2016 5 z 5

Knížka, která vypráví o první lásce, zkušenostech, chybách a úspěchách hlavní hrdinky Theresy. Setkáváme se zde i s Hardinem, přitažlivým mladíkem, který může být úplným opakem Tessy, ať už je to chováním, nebo vzhledem. Přesto se ti dva sejdou a jejich cesty se svým způsobem, alespoň na nějakou chvíli, spojí.
Tohle nebyla knížka, kterou bych mermomocí chtěla domů, ale hodně jsem o ní slyšela a když jsem jí nakonec uviděla v knihkupectví, tak si jí koupila.
Příběh to byl velmi pěkný a čtivý. Myslela jsem si, že mě nic nepřekvapí, že ani nemá co, ale ne, kniha měla ke konci velmi rychlý obrat, byla to chvíle, kdy si vyslovíte otázku: No to snad ne!?

Jůšo
14.03.2016 1 z 5

Všichni tu knížku tak chválí a já čekala nějaký krásný romanťák,ale bylo to cokoli jenom to ne.Pořád dokola se tam dělo to samé- Hardin Tessu zatáhne do postele, pohádají se, Tessa brečí a dělá ze sebe strašnou chudinku, za chvíli zase skončí v posteli, pohádají se...Tuhle knihu musím bohužel hodnotit jen jednou hvězdou,protože mě opravdu zklamala a vážně by mě zajímalo co na ní všichni vidí. :/

bartosovic00
10.03.2016 5 z 5

Dopředu musím říct, že jestli vám není pod 25 let tak knihu nemá cenu číst. Ale protože tohle není můj případ, tak dávám 5*. Kniha mě velice bavila. Měla jsem nji přečtenou během dvou dnů.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih, už se moc těším až si přečtu 2, i když jsem slyšela, že není tak dobrá jako 1.
V knize jsem v některých chvílích brečela, jindy jsem se smála a jindy jsem měla dokonce i na Hardina vztek. Vážně zanechala dojem

RosMeggie
28.02.2016 4 z 5

Skvělý román... neuvěřitelně čtivý... Konečně nějaká... řekněme ne-tak moc blbá hlavní hrdinka.. ikdyž někdy byla hloupá.. ale to býváme někdy každý... :D ... Taková odpočinková četba... nic moc přemýšlet u tohoto nemusíte... :D Ale líbilo se mi to... hodně.. :)

P.S. Už se těším na pokračování, jelikož ten konec!!...ach ten konec... :/

S láskou,
Rose

Licie84
27.02.2016

První díl se četl velice dobře. Krátké kapitoly a zvědavost co se opět přihodí...

seredomi
27.02.2016 3 z 5

Kde začít... Prvni čtvrtina knihy byla dokonalá, měla vše, co od takové knihy čekáte.
Nicméně postupem stránek se vše smrsklo na knihu místy až trapnou, ve které máte chuť všem naliskat, autorku nevyjímaje!
Závěr je zbytečný a průhledný, protože už moc dobře víte, že mu stejně odpustí, jelikož je to husa a on ji přece miluje až za hrob a až ji "ošuká" tak budou žít sťastně až do smrti.
Tohle všechno vás nutí prát se sám se sebou, protože námět se vám líbí, kniha je čtivá, ale selský rozum to nedává....
A to to mělo takový potenciál!

nakavusterezou
25.02.2016 4 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, i když toto téma nemám moc ráda.
Dala bych 5 hvězdiček, ale neskutečně mi bylo proti srsti, jak byla Tessa hrozně naivní.
Do druhého dílu se pustím až později, protože už teď mi je jasné, že celý druhý díl bude o tom, jak se ji Hardin omlouvám, chce se k ní vrátit a celou dobu se k sobě budou vracet a do toho se mi moc teď nechce.
Ale určitě budu doporučovat dál, skvělá oddychovka :)

Xena011
21.02.2016 5 z 5

Tato kniha prostě zaujme snad každého čtenáře. Nejen že se odehrává v prostředí vysoké školy, což mám ráda, ale je zde plno emocí, tajemství, které postupně vystupují na povrch, a vlastnosti a charakter hlavní postavy, samozřejmě tajuplný kluk, s kterým si není radno zahrávat a přátelit se s ním. Konec mě nehorázně dostal, asi jako hlavní hrdinku...to se nedalo jen tak vydýchat, sama jsem zůstala v šoku, že by tohle někdo mohl provést. V nemalé řadě musím zdůraznit i některé zmíněné písničky, které stojí za to si poslechnout. Rozhodně doporučuji! :)

Francesca14
21.02.2016 1 z 5

Knížku jsem si přečetla proto, že jsem na ni slyšela spoustu pochvalných řečí a v Itálii je velmi populární, tak jsem se na ni těšila. Ale mně osobně se vůbec nelíbila. No dobře, začátek možná, tak prvních sto stránek bylo OK, pak už se tam opakovala pořád dokola to samé - hádka, skončí v posteli, hádka, skončí v posteli. Takže jsem nakonec asi čtvrt knížky prakticky přeskočila, přečetla jsem si jedinou zápletku toho všeho, kterou autorka napsala na tři stránky na konci a víc už se k té knížce vracet nebudu. Asi spoustě lidí taková kniha vyhovuje, nic proti tomu nemám, ale já osobně jsem to považovala za ztrátu času.

stefanie3653
02.02.2016

Klasická povídková serie z internetu. Proto musí zaujmout krátkými a dějem nabytými kapitolami. Pravděpodobně se najde dost lidí kterým tento styl vadí (jsem mezi nimi ale dá se zvyknout pokud je celkový děj zajímavý). Něco jiného je totiž když autor přidává povídku/knihu na internet po jedné kapitole a něco jiného když je to svázáno dohromady. 1Dfam, fanoušci Harryho Stylese i jen obyčejných bad boys si přijdou na své jelikož Hardin vzhledem připomíná Haryho a chováním je nenapravitelný charismatický zmetek do kterého se prostě musíte zamilovat. To vše opepřeno lechtivými scénami a máte tu knihu kterou zhltnete na jeden zátah jako já a než vyjde další přeložený díl půjdete radši na Wattpad si přečíst originál.
Příběh nepotřebuje zapojování moc mozkových závitů, jedině snad u postavy Hardina kdy člověk nikdy neví co během příští vteřiny udělá. Ale jeho psychická nestálost dává knížce náboj a ději spád, bez něhož by to byla nudná slaďárna o nudné vysokoškolačce.

luciefeix
24.01.2016 3 z 5

stále hádky a usmiřování , skroro celých 530 stran o tom samém ale i přesto to bylo chytlavé a něco vás nutilo stále číst dál a dál ..Tess velice naivní a blbá dívka ... spojitost s One direction v tom nevidim , kdyby aspon Hardin měl kapelu ..

zuzana13
19.01.2016 5 z 5

Hrozně moc se těším na další pokračování.

Barbra06
03.01.2016 5 z 5

Souhlasím se všemi klady ostatních komentářů. Jednoduše to bylo super a vůbec ne zbytečných víc jak 500 stránek! Hltala jsem doslova každé slovo. A konec samozřejmě skvěle nažhavil na další díl. O to víc mě těší, jak vlastně kniha vůbec vznikla a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. A rozhodně děkuji za seznámení s The Fray, které teď několik týdnů budu denně poslouchat :)

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Kniha, která jenom překvapí. Já jsem ji četla, jak online, tak i v papírové podobě. Dělalo mi malinko problém přejít na jména, která musela být změněna v knize, ale po čase si zvyknete. Miluji One Direction, takže tohle byla srdcovka.

sarush
01.01.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala fakt jenom náhodně. Jelikož takový žánr nečtu, tak jsem nečekala, že mě ta knížka, tak zaujme. Byla jsem jí tak okouzlená, že jsem ji četla ve vlaku, doma pod peřinou, anebo ve škole, kde jsem se při luxusních scénkách culila, že mě musela spolusedící furt napomínat. Prostě mi ta kniha nějak přirostla k srdci. Styl psaní, humor a super postavy, tam byly. Sice by ta knížka nemusela být tak tlustá, ale i tak jsem ji přečetla během tří dnů. Prostě super situace, u kterých jsem se zasmála.

Beatnice
31.12.2015 5 z 5

Četla jsem v kuse celý večer, noc, ráno a den a nemohla se odtrhnout. Konec byl trochu rozvleklý a působil na mě jako zbytečně uměle protahovaný. Ale celkový dojem z knihy byl úžasný, závěr opravdu překvapivý, až tak velkou svinárnu jsem nečekala a jsem zvědavá, co Tessu po takovém ponížení přesvědčí Hardinovi odpustit.