Polibek

2. Vydání …můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne. Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala… A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale… jde odolat jeho polibku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402364/big_polibek-Cd4-402364.jpg 3.91957

After 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

After, 2014

Kniha Polibek

princesse
29. listopadu

Cílovka již dááááávno nejsem, ale knihomol rozhodně, takže čtu spoustu věcí a spoustu žánrů a nyní nastalo období i tohoto žánru. Takže se omlouvám té správné cílové skupině, ale opravdu mi některé pasáže lezly na nervy. Ale na druhou stranu si určitě pamatuji co a jak (nyní pro mě záhadně) jsem řešila různé věci a situace a navíc jiné dospívání a dozrávání u nás a zcela jiné v USA. Srovnání čerpám z různých knih z tohoto prostředí, které mám již za sebou ... Čtivost se určitě tomuto prvnímu dílu série nedá upřít, to rozhodně ne, přečtu si ráda celou sérii a věřím, že čtivé budou všechny díly a určitě jsem zvědavá jak to mezi těmi dvěma vlastně dopadne. Nebudu předvídat, ale ráda si na děj počkám.

Sixao
24. listopadu

Tessa & Hardin, já je prostě žeru. Už je to delší doba, kdy jsem celou sérii přelouskala téměř bez přestávek. Nad podrobnostmi děje se nebudu nějak hlouběji zamýšlet. Zajímala mě hlavně ústřední dvojice. Ona tak nevinná a on jakože zkažený a tak sexy :) Magneticky přitažlivé vzájemné jiskření a chemie. První lásky, první doteky..., divoké hádky, dramatické usmiřování. Knihy jsou navíc zfilmované a výběr představitelů překonal mé představy. Hero Fiennes Tiffin je ztělesněním drsňáka s citlivou duší v tom správném poměru. Josephine ho skvěle doplňuje. Prostě sladká dvojička, nad kterou se zasní nejedna čtenářka resp. divačka.

eliahah
23. listopadu

Za mě první a prozatím poslední kniha, posléze série, nad kterou jsem musela opravdu přemýšlet i potom, co jsem ji četla. Naprosto rozdílné charaktery, které tápou v životě se setkaly a způsobily nový Velký třesk. Bohužel až moc reálné. Nedoporučuji číst těm, co si něčím podobným procházejí - až moc se v tom budou vidět.

mskamila
21. listopadu

Knihu mi doporuzovalo spousta lidí a ikdyz jsem první vydělá film tak se mi moc líbila. Spousta humoru, pubertální vylevu a samozřejmě romantiky. Konec ( ikdyz jsem ho už znala ) byl strhující, nečekaný a plný emocí ( mela jsem díl s bonusovou kapitolou kde se konec popisuje z pohledu Hardina ale nic moc nového nepřinesl takze bych snesla i díl bez tohoto pohledu). Kniha určitě stojí za přečtení a jsem rada ze jsem se k ní konečně dostala.

verden

Naozaj môžem len hádať, prečo slovenské vydavateľstvá považujú za dobrý nápad postavám v YA románoch korigovať slovník a vyjadrovanie natoľko, že mám chuť trhať si vlasy po každej druhej priamej reči. Prosím vás, nehodí sa to, ako čitatelia im to neveríme a je naozaj smiešne o niekom si x-krát prečítať, ako strašne nadáva, keď na 200 stranách povie 2x "doparoma". Nerozumiem tej logike, že na jednej strane je v poriadku, aby tínedžeri čítali detailné sexuálne scény (ja s tým nemám problém, to len na ilustráciu), ale na strane druhej by prirodzenejšie vyjadrovanie postáv už asi kazilo ich slovník alebo charakter?

jitka_dankova

Tuto knihu buď čtenáři milují a nebo bojují za její upálení na hranici. Tak silné názory znamenají podle mne jediné - kniha se ostrým hrotem zabodla do několika tabuizovaných témat. Bez obalu popisuje toxické vztahy, problémy čerstvých dospělých, kteří nepochází zrovna z ideálních rodinných zázemí, nebojí se popsat podrobněji erotické scény, hnusné chování, přetvářku a manipulace a s čistým klidem se tváří, že ji mohou číst dospívající dívky. A maminky malých holčiček pak padají do mdlob, že by si knihu měla číst jejich dcera třeba v patnácti a přijít tak o ideál krásné romantické lásky.

Uf, holky, nevím, kde jste žily. Mně je pětatřicet a v patnácti jsem se bez problémů dostala k pornu, mamčiné rozsáhlé červené knihovně a potkávala kluky, kteří se mi velmi rychle akorát snažili dostat do kalhotek. Na moji první francouzskou pusu mně opili. Malou slušně vychovanou holčičku z křesťanské rodiny, nic z toho samozřejmě rodiče nevěděli. Já bych za tuhle knížku byla tehdy ráda, zjišťovat reálné věci o sexu tak nějak za pochodu a bohužel třeba i z porna je fakt blbý.

Považuji sérii After za POUČNOU. Poučnou v tom, co všechno se může stát. [dál možný SPOILER] Poučnou v tom, jak taky můžou vypadat nějaké ty věci kolem sexu. Že první sex holku prostě bolí a dva další taky. Že to štípe. Co se může stát, když se mladí dospělí opíjejí. Že ne každý je kamarád a ne každý to myslí s někým dobře. Jak zrádná je žárlivost a domněnky a lži. Jak taky může vypadat život vysokoškoláka. V knížce jsou tyhle věci popsané dost bez obalu. Prostě rovnou a dobře, ale přitom ne tak trapně, jako tomu bývá v klasice červených knihoven apod. Čím je kniha dál výjimečná? Především tou čtivostí. Opravdu dobře se čte. Děj je pořád jak na houpačce, dost se hlavní postavy nimrají v hloupostech, člověku už kolikrát dochází trpělivost a přece většina lidí tu knihu neodloží, ale poctivě dočte. A nebo přeskakuje řádky, jen aby věděli, jak to dopadne. Prakticky vás kniha tou čtivostí nutí číst, i když si v tom ději zrovna nelibujete. Postavy v knize si většina lidí nezamiluje, nejsou to typičtí hrdinové, do kterých se chce čtenář vžít. To je právě ale super, protože kniha umožňuje přečíst si příběh lidí, kteří prostě dělají chyby, jsou slabí, zmatení, vědí, co je správné a nedokážou to udělat, nedbají rad okolí. Za své problémy si vlastně mohou převážně sami.

A co se týká nakousnuté otázky ohledně vhodnosti pro náctileté slečny? Pokud si mladá dívka troufá číst o tom, co se děje ve vztazích, když je člověk DOSPĚLÝ a na VYSOKÉ, tak by měla očekávat, že se postavy budou chovat jako DOSPĚLÍ NA VYSOKÉ. Tvářit se, že vysokoškolačka bude stále na úrovni kresleného seriálu Sofie I., to je teprv naivita. Kniha má ode mne pět hvězdiček právem.

Kniholenka9

Už dávno nejsem cílová skupina, ale i přesto se mi kniha líbila. Tessa a Hardin jsou důkazem toho, že protiklady se přitahují.

Aktenanka

První půlka knihy super. Pak už mi to přišlo jen o natáhnutí děje na více stran. O ničem. Kdyby se příběh o čtvrtinu zkrátil, prospělo by mu to.