Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2346 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

marketa4469
26.02.2019 5 z 5

Mám dotčeny první díl a další teprve na cestě, takže se můžu vrhnout na hodnocení alespoň prvního. Kniha se mi četla velmi dobře, naivnost Tessy byla vážně někdy na hlavu, ale co člověk může vědět, zamilovani někdy dělají pro lásku hodně. Celý příběh jsem čekala co vyleze z Hardina a konec mě vážně dostal. Vůbec jsem to nečekala. Teď už se těším na další díly :-)

Nuttelka
25.02.2019 5 z 5

Také nemůžu hodnotit každou knížku zvlášť, beru to jako celek - jeden příběh... I když musím ale říct, že 1. a 3. díl jsou nejlepší :-)

Tessa s Hardinem mě zaměstnávali několik dní a musím říct, že i po přečtení na ně musím myslet, i díky tomu, že se určitě vypravím na filmové zpracování.
Musím říct, že i když teda Hardin byl fakt číslo, grázl, tak ho mám radši než Tessu, ježíš, jak ta mě místy vytáčela... Oba věčně na kordy, s každou stránkou jsem se bála, co zase vyvedou, čím si to zase všechno po*erou. A vždycky se něco našlo... Ale jak se Hardin postupně měnil a zklidňoval, strašně moc jsem mu držela palce.
Tessa je prostě Tessa :-) Díky Hardinovi se též změnila, zamotali si hlavu navzájem, láska, která jim vydrží až do konce života...

ALE... celý obrázek na Hardina a Tessu mi jaksi pokazil celý závěr série. Kdyby se celý děj ukončil ještě v časové linii, kdy oba studovali, max po studiích... Aby v očích zůstali stále jako "studenti", ale jak se pak hodně skákalo po rocích, řešili děti, těhotenství, prostě mi to k nim moc nešlo po tom všem, co se všechno řešilo a kvůli čemu byli stále na kordy, chápu, dospěli, ale...

KOMENTÁŘ K FILMU:
Kdo čeká kopii knihy, bude zklamaný, ale musím říct, že hlavní filmové postavy se mi moc líbily, filmová Tessa je mi mnohem více sympatičtější než v knížce a Hardin... bože Hardin, ten mi ale zamotal hlavu, uf... :-) Z knihy je tam asi tak 5%, ale i tak jsem z filmu nadšená, moje romatická dušička plesá. Jelikož je film přístupný od 12ti let, chápu, proč je to tak zpracované, i když spoustu věcí vynecháno a kdo knihy nečetl, úplně asi Hardina nepobere. Ale za mě tedy palec nahoru a díky filmu si koupím svou první knihu s filmovou obálkou, která se mi moc líbí a protože prostě HARDIN :-)

hexe47
21.02.2019 2 z 5

Příběh jsem četla už velmi dávno v roce 2013 ještě na wattpadu (haha)
Mám pocit že už v tom teenagerském věku mi to nepřišlo jako moc kvalitní literatura. Předpokládala jsem, že se příběh třeba trochu změní když půjde do knižní podoby, a navíc bude přeložen “profesionálně”. Můžu říct že mě velmi zklamalo, že verzi kterou dneska prodávají v knihkupectvích, jsem četla několik let zpátky.
Jinak příběh je neuvěřitělně jednoduchý a můžu říct že i zcela předvídatelný. První díl byl ještě relativně dějově zajímavý, zbytek už jsou jenom hádky kvůli jeho hrozně temným tajemstvím.. Tessa je otravná postava, pořád má se vším problém. Její matka je otravná. Noah mi přijde jako ten typ člověka, co nechá ostatní aby s ním klidně vytřeli podlahu.
Harry (v knížce je to změněno) mi přijde jako docela reálná postava - až teda na badboy stereotyp (nosí jenom černou, je potetovaný a má piercingy, je protivný atd) ale přijde mi že se jako asi jediný blíží k nějaké propracované postavě (má svoje chyby čímž mi přijde že působí reálnější). Pochopila bych ten boom na již zmíněném wattpadu (kde to své doby bylo něco nového, což se teď vážně říct nedá) ale že to je tak oblíbené do teď mi trochu vrtá hlavou.
Vcelku bych řekla že mi z toho mozkové buňky asi úplně nevykrváceli uchem ven, ale rozhodně bych to někomu nedoporučila (pokud by teda nechtěl kýčovitou One Direction fanfikci)

Monni
11.02.2019 4 z 5

Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, ale zhodnotím sérii jako celek. Jelikož jsem všechny knížky přečetla během šesti dnů. Prostě jsem to vůbec nemohla odložit a sotva jsem dočetla jednu hned jsem se vrhla na další. Každý byl ukončen tak, že to ani jinak nešlo a nedělalo mi problém přečit za den klidně i 300-400 stran. A čtení do tří do rána? S touhle sérii brnkačka. Absolutně to nešlo odložit a dokonale mě to vytáhlo ze čtecí krize. Hardina jsem si naprosto zamilovala a Tessu taky. I když mi chvilkama lezli děsně na nervy a klepala jsem si na čelo a obdivovala co je ta holka ochcotná vydržet. Na jednu stranu jsem nechápala a na druhou stranu jsem věděla proč to všechno dělá, jak Hardin, tak i Tessa (druhá strana asi převládala). Série mě dokonale vytrhla ze čtecí krize.

První díl byl super. Chvilkama mi to připomnalo 50 odstínů naštěstí bez té ukňourané ,,vnitřní bohyně" a trochu mi tam vadilo, že tam nejsou kapitoly z pohledu Hardina. Hodně mě zajímalo co se mu honí hlavou. Takže se mi líbilo, když jsem ve druhé knize zjistila, že tam už kapitoli z jeho pohledu jsou. :D 4,5/5

Druhý díl mě přišel takový docela nic moc. Většinu knihy to mezi nimi bylo jako na horské dráze nahoru a dolů, ale i tak se od něj nedalo odtrhnout. Hlavně od kapitol z Hardinova pohledu, které mě bavily víc. 3,5/5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíc. Některé části tam být sice nemusely, tím by se kniha zkrátila, ale zase tolik mi to nevadilo. A na konci jsem naplno zjistila co znamená spojení ,,otevřela pusu a zalapala po dechu". Po přečtení třetího dílu mi začaly docházet náznaky, které celou knihu doprovázely a já je nějak neregistrovala.4,5/5

Čtvrtý díl byl prostě konečný a posledních 100 stránek jsem četla neuvěřitelně pomalu, protože se mi s jejich příběhem nechtělo loučit. Ke konci jsem chvilka nevěděla jak to teda s nima bude. Což bylo super. 4,5/5

Celou sérii bych hodnitila asi 4,5/5. rozhodně jsem obdivovala jak autorka dokázala dokonale ukončovat jednotlivé díly tak, že okamžitě musíte začít číst další. Kapitoly z pohledu Hardina byly pro mě lepší jako ty z pohledu Tess. Možna proto, že celý prvn díl je psaný jen z jejího pohledu.

Sérii rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že se nemusí líbit každému. Já osobně mám poslední dobou máladu pouze na tyto žánry, takže mě to ohromilo. A doporučji mít všechny díly hned po ruce. Já osobně bych třeba nevydržela čekat po dočten jednoho dílu např. měsíc na další :D

Zlá-Ňufie
10.02.2019 3 z 5

Nejradši bych dala 3,5 hvzdičky. No jsme taková hrozně zmatená... Je to určitě čtivé, ale taký dost náročné. Je to jak na horské dráze, hlavní postavy mě trochu štvaly, taky to mohlo být o chlup kratší. No myslela jsem si, že nebudu číst celou sérii, ale kvůli omu konci jdu na druhej díl.. Ach jo :D

phienas
06.02.2019

takže. kniha má své pro a proti, jako ostatně každá. Velkým a důležitým pro je, že se čte dobře a rychle. ALe pak jsou tu proti. přišlo mi, že příběh nemá smysl, jednoduchá rovnice kluk+ holka = sex. to je vše, řekněme, že v první polovině se něco dělo, ale druhá půlka byla pořád stejná hádka - sex - láska - hádka - sex - láska...... atd.
co se týče postav, Tessa mi byla strašně nesympatická už od samého začátku, přijde mi prostě divná, nepřirozená a prostě neupřímná. Za to Hardin mi byl opravdu sympatický, přišlo mi, že je mi charakterově dost podobný a možná proto mi přišel skvělý, ale PROSÍM VÁS! když jsem četla komentáře u této knihy, neustále se tam objevovaly výrazy typu ,bipolární porucha' a ,duševní nevyrovnanost'. Hardin je naprosto v pohodě je to naprosto zdravý cholerik s hnusnou minulostí.

VincentPodmore
04.02.2019 3 z 5

Co k tomu říct? Za prvé, asi nezapadám do skupiny, které tato kniha byla určena, ale čert to vem. Mě to bavilo, i když bych měl hned několik výhrad.
Kniha nemusela být vůbec tak dlouhá, protože se tam opakuje pořád to samé - naléhání, hádka, slzy, usmíření, sexuální scény a tak dále. Pořád dokola. Navíc se Tessiny pocity stále opakovaly, jako kolovrátek.
Tessa jako postava mi byla už od začátku nesympatická, ale snažil jsem se to překousnout. Mnohdy jsem absolutně nepobíral její pocity - jak sakra může bejt v jednu chvíli naštvaná a vzápětí nadržená? (Jen řečnická otázka, pokud se tohle všechno v dívkách a ženách opravdu odehrává, pak díky bohu za to, že jsem kluk.)
Hardin. To je kapitola sama o sobě a ani on mi ze začátku nějak moc neučaroval. Jenže s tím, jak jsem se začítal do příběhu, mi bylo jasné, že se muselo stát opravdu něco hrozného, co ho ovlivnilo. A když přišlo vysvětlení, docela jsem ho pochopil. Zažít něco jako on, asi bych se z toho nevzpamatoval doteď. Přesto ten konec ve mně zanechal nesympatie.
Naopak plusovými postavami se pro mě stali Landon a Steph. Ti dva mě opravdu tak nějak navraceli k mým studentským létům a k té lehkosti bytí.
Jak říkám, nejsem určená skupina a ani jeden z hlavních pritagonistů mě nějak neoslovil, nemluvě pak o tom, kolikrát se v tý knížce řvalo, brečelo a sexovalo. Konec však ve mně za zanechal rozporuplné pocity a já se musím pohltit do obsahu druhé knihy, jen abych se přesvědčil, že se Tess konečně začne chovat tak, jak by mi to tam sedělo mnohem víc (haha, nevěř si :D).
A vím, že 11. 4. 2019 budu sedět v kině, dlabat popcorn a nadávat, co všechno je ve filmovém zpracování jinak. Má to ale plus - vybrali opravdu skvělé herce do hlavních rolí (hlavně, co se týče vzhledu).

domina
02.02.2019 5 z 5

První díl jsem četla velmi rozpačitě. Přišlo mi to protažené za vlasy až trapné, dobře se to četlo, ale oba jsem je úplně nesnášela. Naprosto hrozné postavy, které prostě musíte mít rádi i když je nesnášíte. Čtěte, celou dobu v duchu nadáváte co ti dva furt blbnout a najednou jsou čtyři hodiny ráno, protože se kniha nedala odložit.

kristyn3833
27.01.2019 5 z 5

Četla jsem ve formě e-knihy a vůbec jsem se nedokazala odtrhnout.
Miluje romantické klišé!

Kiwicatko
22.01.2019 5 z 5

Jak sem stara, tak sem asi blba, ale me se to libilo. Mam rada takove nerealne pribehy u kterych si odpocinu i kdyz jsem v podstate na jehlach, co zas ten kluk vymamlasi. Ale musim rict, ze i me teda ten konec prekvapil. Necekala jsem, ze to bude az takovej vul...

Karola050716
18.01.2019 3 z 5

Byla to jízda, neuvěřitelně čtivá knížka, kterou prostě díky krátkým kapitolám ani nejde odložit. Pořád se tam něco děje a vývoj vztahu ústřední dvojice je opravdu jak horská dráha. Když zapomenu na to, že spousta motivů připomíná Fifty shades, tak dobrý, jen bych to trochu zkrátila. Konec mi vyrazil dech.

milovnice_knih
14.01.2019 5 z 5

Upřímně koukám že jsem vážně jedna z mála co se do této knihy zamiloval a díky této knize zamilovala i do knihy Pýcha a předsudek. Za mě mohu celou sérii doporučit, upřímně já knihu četla hned několikrát a začala číst i anglickou verzi a moc se těším na film.

MaléZlo
09.01.2019 3 z 5

Pokud o sobě víte, že jste náročnější čtenář, knihu nečtěte, bude to pro Vás ztráta času. Já k této skupině nepatřím a tak se mi kniha líbila. Ale...
Skoro tři čtvrtě knihy je o tom stejném. Hádka, usmiřování, hádka, usmiřování, už to nikdy neudělám, zase to udělám, už to nikdy neudělám, zase to udělám.. Zkrátka se už začnete smát nad tím, jak blbé to je. Ale i přesto, že už od začátku je jasné, o co tam jde, mě kniha bavila.
Příběh krásky a zvířete, problematického kluka a naprosto bezproblémové naivní holky se mi líbil, až na délku knihy. Když jsem byla v polovině, už jsem začala naříkat, že měl být konec, protože je jasné jak to dopadne. Zbytečné prodlužování a natahování - strhávám jednu hvězdu. Kdyby kniha byla propracovanější a nejen vše na jedno brdo, dala bych 4*. Jenže když srovnám své 4* tituly s tímto, nemůžu jinak, než opět snížit další hvězdu.

Elishka31
07.01.2019 3 z 5

Tuto sérii jsem se rozhodla přečíst po shlédnutí traileru na film, který mě vcelku zaujal. Bohužel knihy byly pro mně velkým zklamáním... Tento první díl byl ještě čitelný a alespoň trochu zajímavý. Líbilo se mi, jak se hlavní postavy postupně seznamují. Velmi emocionální kniha, kdy postavy jsou jednou nahoře a za chvíli zas dole. Bohužel nic moc překvapivého se nestane, snad jen překvapivý konec knihy, který je plusem.

Niiiiik
01.12.2018 1 z 5

Jediný důvod proč by si to měla přečíst každá holka je, aby poznala jak vypadá vztah s psychopatem. Neustálé ponižování, budovaní závislosti urážkami, odstřižení od původních kamarádů/rodiny skryté za nesmyslné vyznávání lásky. Tess je hloupá naivní kráva myslící vagínou. Každá kapitola byla mučivě stejná: vše je ok - jdu se učit - urazí mě+pohádáme se - (skoro)sex+hrozně se milujeme. Nečekala jsem nic světoborného, prostě oddychovku, ale tohle byl děs s rádoby překvapivým koncem.

happy19
26.11.2018 5 z 5

...Já jsem spokojená,celá série měla něco do sebe..Anoo,čeká nás i filmové zpracování.;-)

Maja256
18.10.2018 3 z 5

No, série čtyř knih nebyla až tak špatná, dala se číst, ale ještě nikdy se mi nestalo, že bych oba hlavní hrdiny nenáviděla. Teď dočítám poslední díl a upřímně si přeju aby spolu neskončili.

AniDi
14.10.2018 4 z 5

Čtivá knížka, vůbec mi nevadilo 500 stran, a ten konec, páni:) To jsem nečekala. A to se mi líbilo nejvíce, většinou se dost dobře dá říct, jak kniha zkončí ale tohle bylo překvápko. Určitě se pustím do druhého dílu. Pro věčné romantičky (jako já), které prostě milují nebezpečné a komplikované mužské duše, vřele doporučuji.

suzanne1997
08.10.2018 5 z 5

Dřív než jsem začala psát tenhle komentář, nedalo mi to, no musela jsem přečíst všechny čtyři díly. A musím uznat, že autorka nepíše vůbec špatně.
To, jak se příběh začíná vyvíjet je místy až neskutečné. Čtete slovo za slovem, řádek za řádkem a než se nadějete, máte přečtenou půlku knihy. Navíc Hardin a Tessa jsou dvě dokonale propracované postavy, ta energie a až živočišnost z nich jako románových postav přímo sálá. Tahle část příběhu by nemohla být lepší, je originální, netáhne se a výborně se čte. Její nevýhodou může být jediné: Má konec, který pokračuje do druhého dílu.

Tenhle díl je podle mě asi nejpovedenější z celé série.

SmallLucia
08.09.2018 1 z 5

V téhle knize bylo prostě všechno špatně.
V prvé řadě omílání stejných situací v každé kapitole možná funguje na platformě, jako je Wattpad, protože je to pro čtenáře poutavé, v knize už však ne.
Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi všechny, opravdu všechny postavy byly už od začátku nesympatické. Oba dva hlavní hrdinové mě neuvěřitelně štvali, chovali se jednou tak, podruhé onak. Vždy to však skončilo větami "Ale já ho miluju a nemůžu bez něj být.", "Prosím neopouštěj mě." nebo jim podobnými, popřípadě nějakou sexuální scénou.
Knížka mě k smrti nudila a byla jsem z těch jejich věčných hádek tak unavená, že jsem u ní nikdy nevydržela dlouho a trvalo mi její přečtení skoro týden.
Jednu hvězdičku si kniha vysloužila pouze tím, že mi po 350 stranách začaly připadat úplně všechny situace tak komické a přitažené za vlasy, že jsem si i párkrát nahlas zasmála.