Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2346 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

esterkucerova
08.04.2019 5 z 5

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala. Přišlo mi, jako by to už chtěla mít rychle za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

sd1992
08.04.2019 5 z 5

Miluju Hardina, nesnáším Hardina, miluju, nesnáším.. Tesso, vyse* se na něj už.. Tesso, jsi úplně vypatlaná... :-D ty vogo, tahle knížka je pro mě emocionální kolotoč.. co kapitola, to jiné pocity. :-D Ale nic to nemění na tom, že to totálně žeru.. :-D

zuza_cte
08.04.2019 3 z 5

Knížku jsem přečetla kvůli filmu. Upřímně mám z této knihy divné pocity. Hlavní hrdinka Tessa pořád pláče a fráze nahrnuly se mi slzy do očí mě začala štvát.Její přítel Noach mi byl nesympatický už od začátku. Ostatní my byli sympatičtí. Konec samozřejmě otevřený takže mám v plánu číst dál. Jedná se o romantickou oddechovku.

Jemimah
07.04.2019 odpad!

Kvůli filmu co se chystá jsem se rozhodla knížku přečíst. Rozhodně tyhle dvě postavy nebudou patřit mezi moje oblíbence. Proč mi to připadá jako 50 odstínů jen v mladším vydání? Vždyť je to jak přes kopírák (ani to se nedalo dočíst). 500 stran utrpení. Každá strana stejná jako předchozí, jen se měnila kolej za dům, restauraci či byt. Popravdě moje chyba, že neodložím knihu dokud ji nepřečtu, když už jednou začnu, ale tohle bylo vážně prázdný.

vivalamuff
07.04.2019 3 z 5

Svým způsobem dosti depresivní knížka. Alespoň pro mě. Člověk jako Hardin by mě totálně odrovnal. Řekla bych, že vztah Tessy s Hardinem je od začátku nezdravý. Sama Tess mi připadá strašně naivní: to jak má uspořádaný život i svého přítele Noaha (kterého navíc bez velkých výčitek kolem a kolem podvádí) mi přišlo nepřirozené a chování Hardina no comment. Příběh v podstatě nemá pořádný děj. Dalo by se to shrnout do následujících hesel: nechci tě, běž pryč, rozejdeme se - nebo ne chci, miluji tě, máme spolu sex. Rozchod střídá návrat, návrat střídá rozchod. O nic jiného tam nejde. Celá knížka se zabývá pouze tímto neustále se opakujícím koloběhem (asi tak 10x). Něco podobného jsem ještě nikdy nečetla... Další díl si nechám ujít.

Lenčule
07.04.2019 odpad!

Vážně zfilmovali AFTER :zed: Jsem si řekla,že si to teda přečtu,abych byla v obraze..No jsem v půlce knihy a oběma bych nafackovala..Tes­s,aby se probrala,našla nějakou sebeúctu a přestala se chovat jako ufňukaná pipka :roll: ,neuvěřitelně mě vytáčí.. A Hardin by dostal po papuli asi tak dvě minuty potom co ji otevřel :think: to jako vážně si ta Tessa nechá líbil jak se k ní chová a stále a stále dokola se nechá urážet.. Teda bude mě to stát dost úsilí,abych to dočetla,nedokážu si představit,že tahle BLBOST má další tři dily a že se to někomu líbí.. young adult knížky mám ráda,ale tohle bylo teda moc...

1moniccka
06.04.2019 5 z 5

Z knížky jsme strašně nadšena je to strašně lákaví děj moc jsme nadšená že ted je i sfilmovany a na to se docela těším a taky sem nadšena jak děj pokračuje.

ElaMi
05.04.2019 4 z 5

Autorka píše príbeh veľmi pútavo, keď som začala čítať nevedela som prestať, hoci ma niekedy postavy a ich správanie neskutočne vytočili, ale kniha ma bavila a okamžite som siahla po pokračovaní

leník511
02.04.2019 5 z 5

To bylo úžasné !!!! Moc se těším na filmové zpracování a zároveň doufám, že mě nezklame.

Monna732
02.04.2019 4 z 5

Zabavná oddechová knížka, která nenechá vydechnout ????

kuska
01.04.2019 3 z 5

Tak po pravdě, tuhle knížku jsem neměla vůbec v plánu si přečíst. Jakmile jsem ale zjistila, že je zfilmovaná a že jde do kin, tak sem si řekla, že to už musí být něco... že to bude young adult, ve které bude něco víc než v ostatních knížkách tohoto typu. Musím říct, že sem to tam nenašla. Jo byla čtivá, a já mám tenhle žánr ráda, protože se při nich vždycky odreaguji, ale nevím proč zrovna tato dostala to privilegium být zfilmovaná. Do kina na ni nejspíš nepůjdu, ale druhý díl si přečtu s radostí. A Hardin panebože jak ráda bych viděla jeho tetování na živo, ale bohužel budu si muset vystačit se svou fantazií :-)

rosewilliams
31.03.2019

Tuhle knížku jsem si přečetla na základě traileru, který jsem náhodou viděla na youtube. Osobně tenhle žánr miluju a tahle knížka mě absolutně nezklamala. Přečetla jsem jí za den jedním dechem a hned jsem začala číst druhý díl. Do Hardina jsem se zamilovala okamžitě a i když mi Tessa nejdřív nebyla úplně sympatická, po pár stránkách jsem si zamilovala i ji. Všechny postavy byly tak úžasně promyšlené a všechny až na Steph jsem je milovala. Steph mi nebyla sympatická už od začátku a v dalších dílech jsem konečně zjistila proč. Já jsem prostě beznadějná romantička a tuhle knížku a všechny tři ostatní bych vám rozhodně doporučila, protože jsem nikdy nečetla nic lepšího!

chloerny
31.03.2019 4 z 5

Když jsem četla tuhle knihu, tak jsem byla v rozpoložení, kdy mě děj neuvěřitelně srhnul a já nemohla přestat číst, dokud jsem nezjistila, jak to celé vlastně popadne. Těmto typům knih se vyhýbám, ale mě příběh Tessy a Hrdina prostě dostal no. Nějak jsem ty emoce prožívala s nimi.
Nicméně autorka hrozně ráda používá dokola jedny a ty samé slovní obraty a spojení. A taky proč všechny hrdinky takovych románů miluji Pýchu a předsudek? Jsou i jiné strhující milostné romány.

Anka.
30.03.2019 2 z 5

I přes to všechno je Hardin moji nejoblíbenější postavou knihy.

Pidulka
30.03.2019 2 z 5

50 odstínů puberťačky...
Po dlouhém přemýšlení dám nakonec hvězdy dvě. Jednu za to, že když to nebudete brát příliš vážně, je to nakonec vcelku vtipná záchodová literatura a jednu za překvapivý zvrat (nebudu spoilerovat) a pěnou obálku :-) A jinak? hlavní hrdinka je neskutečně pitomá a hrdina teda taky není žádnej lumen. Není tu postava, které bych mohla fandit, natož se ztotožnit. Všichni se tváří dospěle, ale ve skutečnosti se chovají jako děcka a spousta situací je absolutně nesmyslnejch. Naší milé Tesse bych každej druhej odstavec nejraději nafackovala... A nakonec, co mají všechny ty autorky s románáma typu Na větrné hůrce a Pýcha a předsudek??? Přijde mi, že každá druhá hrdinka je velká čtenářka a znalkyně knih, ale ze všech těch úžasných klasických autorů a knih si vždycky vybere tyto dva romány. To neexistuje kvalitnějš a krásnější a méně "profláknutej" romantickéj příběh??

Lucuschka
29.03.2019 2 z 5

Tak tohle bylo příšerný. Opravdu neuvěřitelný, ale takovým způsobem "Tak tohle určitě ne!" Ta náladovost Hardina a naivita Tessy...prostě bych řekla, že holka se nezamilovala, ale dostala do novýho světa, tak potom, co chodila s nudným klukem, tak byla prostě mimo! A není možný, aby byl kluk jako H. úplně slizkej i miloučkej zároveň... Takový je můj názor. Zajímavý příběh, který ztroskotal na neuvěřitelné ("tak tomu tak věřím!) překombinovatelnosti charakterů.

kaculliv
26.03.2019 5 z 5

Lepší a realnější verze 50 odstínu šedi.

JennieeW
22.03.2019 4 z 5

Ale sakra Hardine!! Někdy jsem kěla opravdu chuť tě zabít...

V první řadě, ke knize jsem měla hned předsudky. Vůbec to není můj šálek čaje, nebýt kamarádky která mi ji vpodstatě vnutila, ani bych o ni okem nezavadila.
Nezaujala mě a nezaujal mě ani trailer na zfilmovanou verzi, která měla zrovna vyjít, ale snažila jsem se jí dát šanci. No tak se mi nebude líbit, nic hrozného se nestane, no ne?

Po prvních pár stránkách jsem měla obrovskou chuť jí odložit. A to z prostého důvodu, v mé hlavě se usadila myšlenka: klasický Young adult román z wattpadu, bez kterého se vás život rozhodně obejde. Přesto jsem pokračovala ve čtení.

Objevilo se pár částí, které měly TU jiskru. Sice chvíli trvalo, než příběh úplně vzplál, ale přeci jenom jsem se dočkala pořádného drama.

Ve výsledku absolutně netuším, jak sformulovat své myšlenky.. ale bylo to teda NĚCO. Pokud máte rádi dramatické slaďárny (popřípadě Colleen Hoover, na kterou jsem si při čtení vzpomněla :)), tak vám ji rozhodně doporučuji. Ostatní, vzhůru do toho, ale jen na vlastní riziko.

P.s. Nedoporučuji zamilovat se do Hrdina, spálíte se :d

martina5069
17.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla parádní jízda, hned se vrhám na další díl. Příběh Theresy a Hardina mě fakt dostal. Jo bylo to sice jak na houpačce, že se milujeme pak zas nenávidíme, pojď sem - už se nepřibližuj! Ale pořád to má něco do sebe, pořád se tam něco děje a příběh avás tak vtáhne, že prostě musíte číst dál a dál, až najednou jste na poslední stránce a saháte po druhým dílů, protože jinak vás asi zabije zvědavost co se bude dít dál a hlavně si říkáte "panebože co chce autorka narvat do 4 knížek a hlavně do tolika stránek" Doporučuji a těším se na film, i když pochybuji, že bude tak dobře jako samotná kniha.

renata2262
11.03.2019

Dokonalá naivka a zlý chlapec? Knihu som prečítala až po upútavke na film, okamžite som si to musela prečítať a koľko krát som sa rozčuľovala nad jej správaním on ma neprekvapil dalo sa to od neho čakať ale ona všetko kvôli sexu? Láska? Toľko šancí by asi nikdy nikomu nedal. No odpútať som sa od nej nevedela a predsa ma celí deň prenasledovali myšlienky na nich dvoch jedine na sklamali postaví vedela by som si predstaviť chloe moretz, a Hardina ako dave franco či noah centineo aj keď hrať zlého chlapca by preňho bola veľká výzva no ale ktovie teším sa na premieru