Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2346 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

domihruzkova
07.05.2019 4 z 5

Ten konec!!! Už jen kvůli tomu musím přečíst další díly.

Terez25
06.05.2019 5 z 5

Tohle byla síla. Do After jsem se začetla a nemohla přestat. Kniha se na první pohled tváří jako obyčejná young adult limoška, ale pravda je jinde. Jde o silný příběh nasycený emocemi. I když už pár let nejsem cílová skupina, mě se to líbilo moc.

Nedomova.em
06.05.2019 4 z 5

Celkově bych zhodnotila knihu jako dobrou. Určitě osloví nejvíce dospívající dívky. Řekla bych, že se jedná o lehčí verzi 50 odstínů šedi, oba hrdinové mají mnoho společných vlastností. Někdy mě Tessa i Hardin opravdu štvali, pořád se opakovaly pasáže, kdy se hádali, ponižovali, odpouštěli a milovali. Příběh byl místy až moc natahovaný :) Taková oddechovka v děštivých dnech.

Laf
05.05.2019 5 z 5

Kniha předčila mé očekávání. Velmi rychle jsem se do ní začetla a jen tak se mi ji nechtělo dávat z ruky. Závěr mě překvapil, tak jsem zvědavá na další pokračování.

makynka911
04.05.2019 5 z 5

Hodnocení celé série - jsem z toho naprosto paf. Nechci spoilerovat, takže to okomentuji jen obecně.
Vztah hádáme se - usmiřujeme - hádáme se -.... Ano, točí se kolem toho všechny knihy v sérii. Ale prostě pořád je tam to něco ... Něco co Vás donutí přečíst si ty hromady stran a to co nejrychleji.
Co se mi hlavně líbí je ta psychopatická, majetnická a nestabilní stránka Hardina. Naopak Tessa byla místy docela na vraždu. Na druhou stranu kdyby neměla takovou povahu tak by Hardin nebyl Hardin :)

Od začátku série prošli oba výraznou změnou, která je opravdu viditelná na posledních stranách. Na hodnocení knihy jak hvězdičkami tak slovy jsem si nechala hodně velký odstup. U mnoha knih se mi stane, že si třeba po měsíci nevybavuji děj. U těchto dvou si ho pamatuji naprosto přesně, teď zvažuji, že si sérii přečtu znovu. Celkový dojem a hodnocení mi nedá jinak než 5* :)

PS - pokud si nechcete zkazit zážitek z knihy, nechoďte do kina.

Mokina
03.05.2019 4 z 5

kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale defakto jsem už vždy čekala co přijde - Hardin to zase posere, budou se hádat, Tess to ořve a vše bude zase ok :D ale i tak to byla hezká kniha a až moc se některé detaily shodovali s 50 odstíny .... každopádně měla jsem jí přečtenou za 2 dny a nyní již čtu další díl ;)

Lee7
03.05.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že bude tak dobrá.. někdy se replika opakovala. Ale musim říct, že jsem se bavila.. relaxová knížka

anna0449
01.05.2019 5 z 5

Velmi čtivá ????

Remus Hroozley
30.04.2019 2 z 5

Já vím, že je trapné dokola rozebírat, že to bylo kdysi na wattpadu, ale bohužel to tomu vážně odpovídá. Nelogické chování hlavních postav, v jednu chvíli si lezou do kalhot a pak po sobě řvou. tohle opravdu nemusím. Přitom to ze začátku docela šlo a pak opravdu psycho. Být v kůži jedné z postav, nechtěla bych s tou druhou rozhodně nic mít. Chovají se k sobě opravdu strašně. Především hlavní hrdinka se tu má za velkou chudinku, jak jí Harding ubližuje a přitom by se sama měla nad sebou zamyslet, co vypouští z pusy a jak furt ječí. Myslím, že mi jeden díl, nevyvážených hormonů a opakujících se scén a dialogů, stačil.

Šárušš
30.04.2019 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá, těch 500 šlo přečíst tak rychle, že člověk ani nevěděl, že jich bylo tolik.
Na to, že obvykle zamilovaný žvásty a klišé "zlého kluka", co se zamiluje do naivní holky či naopak, nečtu, tohle jsem si vzala jako oddechovku, a taková ta kniha přesně je.
Opravdu je to jen kolotoč hádek a usmiřování hlavních postav, jestli to takhle bude i v dalších dílech, nevím, jestli to zvládnu vůbec přečíst.

Paige3P
28.04.2019 5 z 5

Musím říct, že se to četlo skvěle a samo. Ačkoli je základ stejný jako u všech knížek tohoto stylu, přesto je tam něco víc. Je to jedna z těch (vlastně celá série), které vás neskutečně nadchnou a zůstane to ve vás - proto mi celá série trvala jen tři dny na přečtení :D

michaella03
28.04.2019 5 z 5

Nejdřív jsem viděla v kině film, a s chutí se pustila do knížek.
Skvělá knížka, přečteno jedním dechem za 2 dny. Některé scény mi přišli přehnané (hádky apod.), ale vzhledem k tomu, že je to dílo z Wattpadu... :)
Tessa mi přišla místy naivní, něco až moc zveličovala, Hardin občas stejně tak, ale jinak je skvělej :D
Čtení jsem si moc užívala, ke knize se určitě vrátím. Hned jdu na druhý díl.

maja11231
27.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Nečekala jsem, že bude až tak dobrá. Do knihy jsem se hned začetla a dělalo my problém se od ní odtrhnout.
Tessu jsem si zamilovala a dokonce i Hardina. Hadinovi držím palce a doufám, že to s Tessou dopadne dobře.
Doporučuji

Lucijáš276
27.04.2019 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější, které jsem doposud četla! Musím se ovšem přiznat k tomu, že mi kniha AFTER ležela strašně dlouho v mé knihovně nepřečtená, což byla samozřejmě obrovská chyba! Nejen že se krásně a rychle čte, ale zároveň skrývá tak zajímavý příběh, že prostě musíte číst dál, dál a dál! JEDNOZNAČNĚ 5z5!!!!!!

- Jdu na druhý díl (a zároveň na první do kina!)

Ivanka83
27.04.2019 5 z 5

Tak to bylo něco. Vůbec jsem nemohla přestat číst a když jsem otočila poslední stránku, myslela jsem, že se zbláznim... Musím vědět co bude dál.....

kachis
26.04.2019 5 z 5

Ze zvědavosti o co jde jsem se do knihy pustila po shlédnutí ukázky v kině, která vypadala zajímavě a teď v jarním období mě oslovila. Knihu jsem však přečetla za 2 dny - četla jsem pořád, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příjemný netradiční románek, který neurazí. Ovšem kniha ve mě dojem zanechala a tento první díl musím hodnotit z celé série jako nejlepší. Celá série přečtena za 9 dní. Musím dát 5 hvězdiček, i když nejsem taková mladice, jako hlavní hrdinka. :)

andrejqa
24.04.2019 5 z 5

Za mě je to ta nejlepší kniha co sem doposud četla :) Dostala se mi pod kůži už od první stránky. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych milovala a zároveň nenáviděla hlavního hrdinu, no Hardinovi se to povedlo :D Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. Prostě musím vědět, jak to vlastně celé dopadne :) Bez rozmýšlení si u mě tato kniha zaslouží 5 hvězdiček :)

DarkLady
24.04.2019 3 z 5

Knize dávám tři hvězdy. Zařadila jsem jí tím ve své sbírce mezi mnohem hodnotnější a nesrovnatelně kvalitnější díla.

Mám pro to dva důvody.

Důvod první: příběh není úplně blbej. Ne ve srovnání se sérií Odstínů a Stmívání. To jsou skutečně pouze hloupoučké konzumní škváry a není na nich ani odstavec hmatatelný, opravdový, uvěřitelný. A nejde jen o příběh samozřejmě. Jde také o dialogy. O ty možná především, když nad tím tak uvažuji.

Důvod druhý je velmi intimní. Pro ten konec. Pro zápletku. Já byla totiž od podobného osudu jen krůček. A proto, když si uvědomím, že bych takhle nějak mohla dopadnout také... Byla jsem jen na šířku nitě od podobně otřesného pokoření! A to mi bylo mnohem víc jak 18 let...

Pokračování číst nebudu, ale tento díl má u mě tři hvězdy zcela zaslouženě.

AjkaHynkova
24.04.2019 5 z 5

Drama, drama,samé drama! Sice jsem na ten to žánr už asi moc stará, ale sakra to se tak dobře četlo. Jdu na druhý díl!

janca3174
23.04.2019 5 z 5

Krasna kniha vsechny ctyri dily jsem precetla rychle...az me zamrzelo ze.uz jsem u konce :)