Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2346 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

Petjaa
05.06.2019 4 z 5

Tenhle žánr není pro každého. Kdyby postavy kladly správné otázky a nedělaly nelogické věci, tak by nebyl příběh. Pro mě to byl velmi emotivní příběh a velice reálný - v hlavě může být reálné cokoliv a o tom knihy jsou ;-)

Gabika56
04.06.2019 4 z 5

Protože tady na mě neustále vyskakovala, začala jsem ji číst. Byla jsem mile překvapena, čekala jsem další klasiku, bad boy, co se postupně mění v hodného hošíka díky naivní holčině. Knížka naopak docela vystihla tvrdou realitu a chování takových lidí, bylo tam dost ošklivých momentů, spousta zvratů, někdy možná až moc vyhrocených, ale i tak jsem první knihu zvládla přečíst a byla jsem ráda, že nekončila úžasným typickým happy endem, naopak. Ale další tři knížky by se daly smrsknout na jednu, už jsem to ani nezvládla číst a to je co říct, jsem schopná přelouskat prakticky všechno, ale jen jsem to zběžně prolítla a uchechtávala se nad absolutně nelogickým chováním postav a vytvářením zbytečně vyhrocených zvratů, jen aby "příběh" mohl pokračovat....Nicméně první knížku bych doporučila ale u té rovnou skončete, je to něco trochu jiného, hlavně zájem o klasickou literaturu hlavních hrdinů a paralely k ní byly fajn změna v chování teenagerů, oddechovka, když potřebujete vypnout a je to docela čtivě napsáno. :)
P.s. Koukla jsem se i na film, který byl vytvořen podle této knihy, ale už i na mě to bylo dost přeslazený, bez příběhu a emocí, zvlášť k předloze, která taková teda vůbec není. Hudba dobrá. Představitelka Tessy asi nejlepší herecký výkon.

LenysekC
30.05.2019 3 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že dobrý, znám spoustu případů, kdy od sebe lidi takhle prchají, protože se prostě bojí dát se všanc, jsou zraněný z minula a tak... A jo, někdy to trvá dlouho, a je to pořád dokola. Ale do knížky to podle mě nepatří. Ne tak rozvlekle. A důvod toho všeho? No ty vole... Kolik že jim bylo? Čtrnáct? Nicméně jednoho autorka docílila: fakt mě zajímá, jak mohla stejným příběhem popsat dalších patnáctset stran? Jen kvůli tomu se možná někdy pustím do dalších dílů.

ElizabethB
28.05.2019 odpad!

Od včera večer som dodnes prečítala cez sto strán. Kniha má absolútne nezaujala, od začiatku to bolo hrozne klišoidné, typické a nudné. Skutočne sa to podobá na FF. Tak otrepaný vzťah Tessy a Hardina má vytáčal. Bol to môj prvý pokus začítať sa do knihy a aj posledný. Vzdávam to, idem radšej čítať niečo fantasy aby som prebila tú presladenosť, čo do mňa kniha vložila

Makaja
25.05.2019 3 z 5

Já nevím, stokrát ohraná písnička. Sázka, která přeroste v osudovou komplikovanou lásku. Navíc se oba hlavní hrdinové chovají jako blázni. Možná je Hardin poznamenaný z dětství, možná i Tessa.... ale i tak, tohle je hodně moc přitažený za vlasy.

Lenushaa
24.05.2019

Hele někdo tu píše, jaké je to hrozné klišé, ale když aspoň kousek toho procítíš tak víš, že ta knížka je vlastně ta nejlepší věc na tomto zasranym světě. Tohle není psané jako klišé. Každá normální holka by utekla, nevrátila se a držela se od něj dal, ale Tessa prostě není normální.

Gabri-88
24.05.2019 3 z 5

Kniha se mi jako celek hodnoti tezko, protoze prvni cast me bavila i kdyz slo o hrozne klise, ale druha polovina uz byla otravna. Hardin se chova neustale jako psychopat a Tessa to jako zamilovana blbka trpi. Furt samy slzy, hadky, obcas nejaky ten sex - nuda. Rozuzleni jakoze zodpovedelo nektere otazky, ale finalova scena jinak trapna. Ackoliv autorcin styl se mi vicemene libi. Nejsem si jista, jestli jsem dost motivovana precist si pokracovani

Jasomknihomolka
23.05.2019 1 z 5

POZOR SPOJLERY!!!!!!!!

Na knihu som sa veľmi tešila. Dostala som sa k nej vďaka filmu, ale nevidela som ho, lebo som si chcela najprv prečítať knihu.
Toto je najhorší príbeh, ktorý som zatiaľ čítala. Skoro všetky postavy mi boli nesympatické, hlavne to boli hlavné postavy.
Hardin. Pripadal mi ako psychopat. Ubližoval ľudom a úplne mu to bolo jedno. Hlavne Tesse. Neustále jej klamal, nechcel mať zodpovednosť na svoje činy. Štval ma.
Potom je tu Tessa. Dobré dievčatko, ktoré sa zaľúbilo do zlého človeka. To som ju chápala, ale začala ma tiež štvať. Bola naivná, všetko Hardinovi odpúštala, neustále plakala, alebo kričala. Človeka to prestane baviť.
Dej tiež bol nič moc. Bol to úplný začarovaný kruh, z ktorého sa nie a nie vymotať. Hardin je chvíľu k Tesse milý, potom sa naštve, povie, alebo urobí niečo čo jej ublíži, pri horšom scenári sa rozídu, jeden z nich odíde, nebavia sa spolu, vysvetlia si to, chvíľu sú v poriadku, občas sa tam pomilujú, Hardin sa z niekým pobije a takto to ide stále dookola.
Keby sa vybrali z deja zbytočné hádky, rozchody, žiarlivostné scény, erotické scény a ďalšie veci tak by tam ostalo asi tak 150 strán.
Keď som bola asi tak v polke musela som ju odložiť na dlhšiu dobu. Tie postavy ma vytočili. Pre mňa z celej tej knihy má zmysel tak asi 5 strán.
Jednu hviezdu som dala za čitateľnosť a niektoré postavy, ktoré to všetko zachraňovali (Noah, Hardinovi rodičia, Landon).

oblakaknih
20.05.2019 4 z 5

Po dočtení této knihy jsem byla opravdu plná emocí!
Ano, je to klišé. Ano, pochybuji, že by se to stalo v realitě. Ale je to skvělý.
Pro mě to byl částečně re-reading, protože jsem knihu četla na Wattpadu.
Hlavní postavy mě sice štvaly, ale s příběhem si je prostě zamilujete.
Četlo se to úžasně. Měla jsem co dělat, abych se od příběhu odtrhla a nepřečetla ho na jeden zátah.
Děj se tak nějak opakoval pořád dokola. Láska, nenávist, láska, …
Je to prostě sladké klišé, které potřebujete číst.
Musím si koupit další díly, protože konec knihy mě naprosto zabíjí.

misowi84
18.05.2019 5 z 5

Ani nevím, co mě přimělo k přečtení knihy. Nevěděl jsem do čeho jdu a ani jsem si předem nic nezjišťoval. Nálepka dívčí romány mě neodrazuje. Baví mě knihy od Jojo Moyes, takže nemám s tématikou problém. I když tahle je úplně z jiného těsta.
A nelze ji srovnávat. Abych něco mohl kritizovat, musím si to přečíst, stejně jako Odstíny :-D

No a popravdě, se mi kniha vážně líbila. A to svou jednoduchostí a svižností, se kterou plynul celý příběh. Neměl jsem problém si živě jednotlivé postavy představit. Takže jsem četl a přitom se mi v hlavě promítal film. Bylo to pro mě hodně velké oddechové čtení, u kterého jsem nemusel přemýšlet. Nejsem sice cílová kategorie, přesto jsem se u čtení bavil. A o tom to celé je. No a druhý díl už mám momentálně rozečtený :D

baru_vosh
18.05.2019 4 z 5

Viděla jsem v kině ukázku a věděla jsem, že ho musím vidět. Film byl velmi lehkým odvarem odstínu ale líbil se mi :) rozhodla jsme se, že si koupím knihu a zabavím se tak v letadle a na dovolené. Knihu jsem přímo hltala a byť sem věděla co a jak, v knize bylo mnohem více informací a byla jsme sama občas překvapena. Stejně jako film i kniha "končí" respektive moc nekončí :D ... jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě se vrhnu i na další díly. Pokud hledáte nenáročnou knihu, u které nemusíte moc přemýšlet a baví Vás tyhle slaďárny tak doporučuji.

1moniccka
16.05.2019 5 z 5

knížku jsem začala číst když jsem vyděla ukázku na film v kinech hned jsem začala číst, knížka byla super bezvadná nedokázala jsme jí odložit a film byl hodně zkrácený a ne uplně podle knížky.Postava Hardina byla velmi tajemná a Tessa hrozně naivní

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Právě jsem tuto romantickou knihu dočetla. Knihu jsem si koupila vlastně jen tak, vůbec jsem nevěděla o čem je a jak jí hodnotí ostatní. Když jsem jí začala číst, tak jsem po pár stránkách měla strach, že se mi nebude líbit. Také musím říct, že mi příběh připomínal sérii DIMILY a trošku i Papírovou princeznu. Proto jsem si také myslela, že z ní nebudu úplně nadšená. I když je fakt, že vsechny Young Adult a New Adult knihy mají prakticky stejný příběhy.

Ale knihu jsem přečetla za necelé tři dny a musím říct, že jsem neskutečně nadšená... rozhodně okamžitě potřebuji další díl!

Autorčin styl psaní mi sedl okamžitě a celkový příběh byl velice čtivý. Autorka v knize popisuje některé intimní chvíle celkem podrobně, proto bych knihu doporučila určitě 15+. I když se v knize neustále opakovaly hádky hlavních postav a jejich následné omluvy a usmiřování, vůbec mě to nenudila. Pokaždé, když jsem chtěla knihu odložit, jsem to úplně nedokázala a musela číst dál, protože jsem potřebovala vědět, co nového se stane.

Jsem moc ráda, že jsem se do knihy pustila a rozhodně se hned pouštím do dalšího dílu. Rozhodně doporučuji...také je to super oddechovka. I když je celkem dlouhá, tak ji budete mít přečtenou hned.

Hodnocení: 4*/5*

6609
15.05.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

babunka96
15.05.2019 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Někdy mi to hodně připomínalo 50 odstínů.. Škoda že se příběh pořád opakuje. Všechno dobrý, pak hádka, udobřování a pak zase od začátku. To si myslím, že by šlo klidně zkrátit. Ale přesto se mi kniha velmi dobře četla a těch 500 stránek jsem měla za chvíli přečteno. Posledních dvacet stránek mě překvapilo, vůbec jsem nečekala takový konec.. Hned jsem se pustila do druhého dílu a uvidím jak ten se bude vyvíjet.

kajusjoch
13.05.2019 5 z 5

Příběh znám již od Wattpadu, takže jsem věděla, co mě čeká. Byla jsem zvědavá, jestli je kniha hodně pozměněná. Wattpad verze je trochu lepší, ale pokud znáte Wattpad příběhy, je jasné, co vás čeká. Je to typická fan fikce, ale pro mě srdcovka.
Doporučuji mladším čtenářkám, myslím, že starší čtenáři budou knihu považovat za takovou slátaninu pro teenagery (přesně to, co já ráda čtu).

katka-kacav3318
13.05.2019 odpad!

Připadala jsem si jako na kolovratku pořád to samé dokola. Každý člověk, co čte na Wattpadu by poznal, že tato kniha pochází prave odsud. Úplně typický příběh. Nezáživné Ale jako oddechovka to uslo

VAnna
12.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Opravdu mě to vtáhlo do děje. Nikdy mě snad knížka tolik nebavila, tak jako After. Opravdu doporučuji.

Kikina182
12.05.2019 3 z 5

První díl ze série After má na můj vkus docela hodně nedokonalostí, ale zároveň se jedná o knihu, která je tak dobře napsaná, že člověk jednoduše musí číst pořád dál a zvědavě očekávat, co dalšího se v knize stane. Je to tedy skvělá kniha, ale spíš taková oddechová bez nějaké složité zápletky nebo těžkého tématu. Ale takové knihy jsou potřeba a já je mám vážně moc ráda. Jako oddechovka je to opravdu skvělé, ale v knize není nic hlubšího nebo extra originálního.

Peetullka
08.05.2019 4 z 5

Kniha co Furt nutí číst dál a dál , až je najednou poděkování.
Minus hvězda za opakované pasáže ( hádky a usmiřování)
A ten konec? Cože? Jde se na další díl ????????