Adelheid, Zánik samoty Berhof, Zrození horského pramene

Druhý svazek sebraných spisů Vladimíra Körnera přináší romány, které byly již dříve vydány pod jednotným názvem Podzimní novely (1983). Podzim a zima v pohraničí v nich totiž hrají podstatnou roli, stejně jako přelom let 1945 a 1946, do nichž jsou všechny tři novely zasazeny. Dalším spojujícím prvkem je problematika nejednoznačných a složitých vztahů českých a německých obyvatel v pohraničí, a to hned po druhé světové válce, kdy proti sobě velmi silně vystupují stíny obětí a obětování na obou stranách. Všechny tři novely byly též zfilmovány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94278/adelheid-zanik-samoty-berhof-zrozeni-horskeho-pramene-94278.jpg 4.214
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Dauphin

Kniha Adelheid, Zánik samoty Berhof, Zrození horského pramene

růžovámakrela
01.04.2018

Souhlasím, tohle vydání je fakt pro ostudu, tolik překlepů jsem ještě nikde neviděla. Škoda, ubírá to v důsledku na kvalitě i novelám, které jsou neobyčejně dobré - stejně jako filmy podle nich natočené. Příběhy dávného soužití Čechů a Němců, které nenávratně poškodily a převrátily dějiny, příběhy tragického dopadu válečného značkování lidí na "ty dobré a ty zlé"...
Při čtení jako bych slyšela, jak mi babička vypráví svůj život - události podané jednoduše tak jak jsou, bez patosu, bez laciných akčních scén a čtenářova emočního znásilnění.

R.E.M.
20.06.2016

Chyběla mi atmosféra. Divný styl vyprávění. Zvláštní postavy. A o korektuře se snad ani nedá mluvit. Překlepů jak máku.

Miane
04.06.2015

Z nějakého neznámého důvodu zaměstnalo nakladatelství Dauphin slepého korektora - jinak si to neumím vysvětlit. Novely jsou bezesporu výborné, nicméně několik chyb na téměř každé straně (špatná interpunkce, překlepy, špatně rozdělená slova) včetně hrubek ("vyděl"!) mě přinutilo knihu v polovině odložit. Zájemcům o přečtení vřele doporučuji sehnat jiné vydání.

Zuzka_B
19.08.2012

Všechny tři romány krásné, čtivé, těžko říci, který je nejlepší. Vřele doporučuji.