Adelheid / Zánik samoty Berhof / Zrození horského pramene

Adelheid / Zánik samoty Berhof / Zrození horského pramene https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94278/adelheid-zanik-samoty-berhof-zrozeni-horskeho-pramene-94278.jpg 4 24 4

Druhý svazek sebraných spisů Vladimíra Körnera přináší romány, které byly již dříve vydány pod jednotným názvem Podzimní novely (1983). Podzim a zima v pohraničí v nich totiž hrají podstatnou roli, stejně jako přelom let 1945 a 1946, do nichž jsou všechny tři novely zasazeny. Dalším spojujícím prvkem je problematika nejednoznačných a složitých vztahů českých a německých obyvatel v pohraničí, a to hned po druhé světové válce, kdy proti sobě velmi silně vystupují stíny obětí a obětování na obou stranách. Všechny tři novely byly též zfilmovány.... celý text

růžovámakrela
01.04.2018 5 z 5

Souhlasím, tohle vydání je fakt pro ostudu, tolik překlepů jsem ještě nikde neviděla. Škoda, ubírá to v důsledku na kvalitě i novelám, které jsou neobyčejně dobré - stejně jako filmy podle nich natočené. Příběhy dávného soužití Čechů a Němců, které nenávratně poškodily a převrátily dějiny, příběhy tragického dopadu válečného značkování lidí na "ty dobré a ty zlé"...
Při čtení jako bych slyšela, jak mi babička vypráví svůj život - události podané jednoduše tak jak jsou, bez patosu, bez laciných akčních scén a čtenářova emočního znásilnění.

R.E.M.
20.06.2016 2 z 5

Chyběla mi atmosféra. Divný styl vyprávění. Zvláštní postavy. A o korektuře se snad ani nedá mluvit. Překlepů jak máku.

Miane
04.06.2015

Z nějakého neznámého důvodu zaměstnalo nakladatelství Dauphin slepého korektora - jinak si to neumím vysvětlit. Novely jsou bezesporu výborné, nicméně několik chyb na téměř každé straně (špatná interpunkce, překlepy, špatně rozdělená slova) včetně hrubek ("vyděl"!) mě přinutilo knihu v polovině odložit. Zájemcům o přečtení vřele doporučuji sehnat jiné vydání.

Zuzka_B
19.08.2012 5 z 5

Všechny tři romány krásné, čtivé, těžko říci, který je nejlepší. Vřele doporučuji.

druhá světová válka (1939–1945) rok 1945 pohraničí

Kniha Adelheid / Zánik samoty Berhof / Zrození horského pramene je v