Abeceda ateisty

Abeceda ateisty https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247816/bmid_abeceda-ateisty-sFr-247816.jpg 4 4 2

Informace, fakta a návody pro argumentaci ateistů. Zpracoval kolektiv sovětských autorů pod vedením akademika S. D. Skazkina. Encyklopedickou formou zpracovávají autoři nejdůležitější otázky z historie, teorie i praxe náboženství a ateismu. Seznamují s postavením náboženství v jednotlivých zemích světa, charakterizují hlavní náboženské směry, zásady jejich morálky a kulty. Všímají si zvláštností náboženské psychologie, srovnávají vědecký a náboženský světový názor aj.... celý text

Literatura naučná Učebnice a slovníky
Vydáno: , Horizont

Nastolnaja kniga ateista , 1978

vvikingg
24.01.2023 4 z 5

náboženské složení ve státech celého světa velmi zajímavé , některé státy třeba v Africe už neexistují a jmenují se jinak Rhodesie , třeba Zimbabwe , kniha vyšla v ČSSR roce 1979 stále zajímavá i náš název už není Československá socialistická republika

lepe80
08.07.2019 5 z 5

Už jenom při prolistování v této encyklopedickým způsobem napsané knížce se vždycky najde něco zajímavého, do čeho se pak člověk ponoří. NÁZEV KNÍŽKY je tak hodně zavádějící - a má být kontrastní - asi by byla lepší Abeceda (nejen) pro ateisty. Je to zvláštní, uvědomit si, kolik různých náboženských směrů po světě existovalo (mimo hlavní světová náboženství), jak se ovlivňovaly a vyvíjely - kolik té víry vlastně je? Co jenom znamená? Máme tu úžasné popisy - známe třeba víru na Belize, Papui Nové Guineji, Kajmanských ostrovech? Víme kdo jsou Johanité? Nazaréni? Co je lámaismus? Pochopíme muslimskou věrouku a víru v Alláha? Existuje nesmrtelnost duše? Přijde strašný soud a po něm ráj a peklo?
Velmi silná a jedinečná knížka. Určitě doporučuji a hodnotím na 100%, třebaže ani do této knížky nemohli zkušení vědci, VŠ učitelé, novináři a propagandisté obsáhnout všechno.