A Jimmy šel za duhou

A Jimmy šel za duhou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1254/bmid_a-jimmy-sel-za-duhou-rzz-1254.jpg 4 206 28

Tématem čtenářsky přitažlivého špionážního románu známého autora je činnost zpravodajských služeb ve Vídni v letech 1968-1969. Příslušníci několika zpravodajských služeb se v této době zabývají sledováním syna zavražděného vynálezce mimořádně účinné biologické zbraně. Rozvědky obou velmocí i dalších významných evropských států mezi sebou zápasí o přístup k tomuto žhavému strategickému materiálu, který vědec předal jak americké, tak i sovětské rozvědce. Příběh se v druhé dějové rovině vrací do minulosti mrtvého vynálezce - do třetí říše, odkud uprchl, protože byl ohrožován rasovými zákony. Román byl inspirován skutečnými událostmi, čas a místo jsou však změněny.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Knižní klub

Und Jimmy ging zum Rebenbogen , 1970

jindra3953
11.07.2016 4 z 5

J. M. Simmela čtu ráda, ale tady se mi děj zdál až příliš překombinovaný.

beluca
27.04.2016 5 z 5

Dost se mně líbila a to i přes to, že nepatří svým tématem mezi knihy, které obvykle ráda čtu.

niknikita
10.02.2015 4 z 5

Složitá doba a složité situace...občas mi běhal mráz po zádech a tak se přiznám, že jsem si v poslední třetině čtení poněkud "zrychlila". Trochu mi docházely síly pochopit, čeho jsou schopni někteří lidé.

ToVy
13.05.2014 5 z 5

Jedenáctá kniha JMS. Nezalekněte se více jak šestsetipadesáti stránek. Jak u některých románů se dá JMS vytknout pasáže o ničem nebo možná o nečem, ale co je již není pro současnou společnost takovým trnem v patě, tak u tohoto románu ač je tak obsáhlý tyto pasáže jsou vynechané a pokud jsou, tak jsou velmi dobře pojaté. Úžasný příběh, který má spád a pořád chcete číst dál a dál, jelikož stále se příběh odhaluje více a více a už už chcete, aby jste konečně zjistili, jak celá historie dopadla.

konformita
10.04.2014 5 z 5

Tak moc jsem jim držela palce. Celou knihu jsem přečetla v napětí. Něco tak dobrého jsem dlouho nečetla. Pan autor přináší jiný pohled na druhou světovou. Pohled árijky, která si vzala žida a vede proces o otcovství svého syna. Síla, doporučuji!!!

mysticblueriver
13.01.2014 5 z 5

Po dlouhé době přečtená další knížka od mého oblíbeného autora a opravdu vůbec mě nezklamala!!!

Jaička
19.09.2012 5 z 5

Skvělá knížka,ostatně jako mnoho jiných od Simmela,má nejoblíbenější po Nikdo není ostrov. Doporučuji!!

Adriana.82
21.08.2011 5 z 5

Výborný , napínavý příběh , ostatně jako všechny. Simmel opět nezklamal a tuhle knihu bych řadila mezi jedny z nej.