A hory odpověděly

A hory odpověděly https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1400 341

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

And the Mountains Echoed , 2012

zdenaR
26.04.2019 4 z 5

A hory odpověděly pro mě byla v pořadí třetí kniha od Khaleda Hosseiniho.
Nebyl to ucelený jednolitý příběh, ale spíše několik povídek o přátelství a rodinné lásce.
Kniha byla nesmírně čtivá, ale bohužel jsem byla od Hosseiniho zvyklá na lepší, dějově a obsahově propracovanější.
Přesto doporučuji, ale raději knihu než audioverzi (v té se člověk snadno ztratí).

BuchtaMaková
25.04.2019 5 z 5

Občas mě trochu rušilo střídání stylu vyprávění a "časové posuny". Knížku jsem si půjčila v knihovně, ale určitě si ji koupím. Tu chci mít doma, abych se k ní mohla někdy vrátit.

DeniseMarini
18.04.2019 5 z 5

Dokonalá kniha se silnými příběhy.

ajasin
10.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Nádherný příběh, se kterým procestujete skoro celý svět.

Papinka1
26.03.2019 4 z 5

Jsem trochu cynik a málo co mě dojme, ale u Hosseiniových knih jsou vždy pasáže, které mi vženou slzy do očí. Za mě asi nejlepší kniha od něj.

LenkaGonn
25.03.2019

Kniha rozhodně zajímavá. Příběh krásný, ale upřímně jsem se občas nudila. Příběh je velice zajímavý i proto jsem knihu dočetla, ale něco mi tam nesedělo. Nebyla tam zápletka nebo něco co by zaujalo.

tomas3272
07.03.2019 3 z 5

Hodnotím průměrně. Já bohužel nejsem úplně cílová skupina pro tento typ knih, nicméně musím ocenit kvalitu některých vyprávěných "příběhů". Několikrát jsem byl skutečně dojat. Na druhou stranu mi ale vadilo, že těch příběhů tam bylo až moc.

Hani77
03.03.2019 5 z 5

Moje druhá přečtená knížka tohoto autora a rozhodně to byl mnohem silnější zážitek. Co kapitola, to jiný příběh. Někdy se zdánlivý hrdina ukázal jako pěkný padouch a naopak-na první dojem nesympatický člověk se pak zachoval skvěle. Děj často přeskakuje-a to i v jednotlivých kapitolách, což bylo trochu složitější pro pochopení, ale zase to bylo vynahrazeno tím, že člověk se od knihy nemohl odtrhnout a vše se brzy objasnilo. Už dlouho se mi nestalo, že bych četla dlouho do noci a brzy ráno zase vstávala a pokračovala. Poslední kapitola je velice dojemná, připravte si dostatek kapesníčků.

vakkets
14.02.2019 5 z 5

Khaled Hosseini je pan spisovatel. Jeho knihy jsou pro mě vždycky vrcholným čtenářským zážitkem. Je asi zbytečné popisovat děj, ale musím zmínit moje pocity z této knihy – je to především vděčnost za to, jaké štěstí mám, jaký mám život, jakou mám rodinu.
Příběhy postav v knize jsou velmi silné, komplikované, plné smutku, ale i radosti, tápání i shledání. Prostě takové, jak je život přináší. Hodně mě zaujal vedlejší příběh pana Markose.
Jako takovou malou výtku ke knize bych uvedl, že mi úplně nevyhovovala forma – střídání časů, střídání vypravěčů, někdy ich-forma, někdy dopis... Občas jsem musel listovat, abych se zorientoval, jak která kapitola navazuje na ty předchozí. Někdo toto uspořádání knihy jistě ocení, pro mě to byla spíš komplikace. Ale nakonec do sebe všechno zapadne, a člověka-čtenáře naplní uspokojení z dokončení příběhu. Díky za to.

Mademoiselle
13.02.2019 5 z 5

Nádherný a citlivě napsaný příběh.

85098211
26.01.2019 4 z 5

(audiokniha)
Autora jsem doposud neznala, ale docela příjemně mne překvapil. Prostředí Afghánistánu mě - asi jako spoustu lidí - zrovna moc nepřitahovalo, přesto je příběh velice dojemný. Hodně jsem se toho dozvěděla o zemi, kterou jsem měla spojenou pouze s válkami, které jsem nikdy moc nechápala a nechápu je doteď. Asi jediné, co bych téhle knize vytkla, je mnoho příběhů jednotlivých účastníků, které jaksi nejsou dokončené, na které člověk čeká a bohužel se už nedočká... Načtení audioknihy je ale výborné ;-).

eliska8413
02.01.2019 4 z 5

Khaled je můj hrdina. I když se stále vrací na stejné místo vždy go pojme z jiného úhlu a trochu jine perspektivy. Je až neuvěřitelné jak ten autor umí propojit tolik časových přímek, aby se do toho nezamotal, aby to zůstalo pochopitelne čtenáři a navíc to má ještě téměř detektivní zápletku Sherlocka Holmese. Pevně doufám že toho napíše víc ale zachova si svou genialitu

Vakalik
25.12.2018 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem přečetla na dovolené na lehátku za dvě odpoledne. Líbilo se mi to moc. Autor krásně pracuje se mezilidskými vztahy a vede zápletky tak jemně, že se to neomrzí a zároveň neprozradí. Jedno z děl, ke kterému se jednou moc rád vrátím.

TipsyChipsy
01.11.2018 2 z 5

Tato kniha se sice příjemně čte, ale to dechberoucí strhující napětí tam není, narozdíl od Tisíce planoucích sluncí, 45. top hodnocené knihy. Jakoby autor měl spoustu zajímavých lidských zorných úhlů. Dává mozaiku osudů spjatých s Afganistánem, spojenou tenkou nitkou vztahů. Bylo toho moc a bylo toho málo.

ditul
29.09.2018 5 z 5

Krásný citlivý příběh vypovídající o jedné rodině, ke které se pojí osudy i dalších osob, které do sebe dokonale zapadají a dávají smysl. ;)

Markushka
18.09.2018 5 z 5

Stejně jako dvě předchozí autorovy knihy mě i tato velmi zasáhla. Díky mistrnému líčení životních příběhů jednotlivých postav, historického pozadí a popisu prostředí, je člověk vtažen do pro nás naprosto odlišného kulturního světa a prožívá s hrdiny jejich osudy. A mrazí při představě, že vše není jen autorova fantazie.

Hiroko
29.08.2018 5 z 5

Teď, když knihu můžu konečně hodnotit s odstupem říkám Khaled Hosseini mě dostal. Takhle jsem si knihu už dlouho neužila a neprožila! Naprosto nepopsatelný zážitek, co mě na několik dní naprosto odrovnal, hlodal mi v hlavě a nedal mi číst nic jiného. Prostě pohlcující, nádherná kniha. Chci si přečíst nějaký dálší jeho počin, ale nejsem si jistá, jestli tolik citu, kolik autor do knih vkládá, dokáže moje srdce unést. Možná jsou jeho knihy "kouzla na jednou za sto let". A možná si vyčeprám jedno z těch kouzel dopředu. :)

akdar72
28.08.2018 5 z 5

Krásná kniha, nadčasová, plná moudrosti, bolesti a lidskosti.

Chmur
14.08.2018 5 z 5

Krásná kniha. Dojemná, smutná, ale ne bez naděje. Autor dokáže vytvořit zajímavé postavy a krásně přiblížit svět, kde je těžké naplnit svůj život radostí.

6839
14.08.2018 5 z 5

Příběh, do kterého se ponoříte jako do moře za slunného dne. Budete spolu s postavami prožívat jejich mrazivé životní peripetie. Melancholie se příběhem táhne jako podzemní řeka,.. nýbrž právě ona dává zeleni možnost propuknout. Kniha je plná také jasných chvilek, v kontrastu s okolnostmi, v kterých se objeví ucítíte chlad, nehledě na to, že je třicet pět stupňů nad nulou a vy sedíte pod slunečníkem. Jestli se rozhodujete zda si knihu přečíst, tak s tím přestaňte,.. neboť Vás příběh jistě uchvátí.