A hory odpověděly

A hory odpověděly https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1400 341

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

And the Mountains Echoed , 2012

axi81
16.08.2015 5 z 5

Uvítala jsem v této knize absenci krutosti a násilí, nicméně Lovec draků se mi i přesto líbil o trochu víc. I tak dávám 5*. Krásná kniha, popis postav, přeskakování v čase mi po pár kapitolách už ani nevadilo.

lenixka
15.08.2015 5 z 5

Nádherná knížka, která mě neuvěřitelně dojímala každým příběhem. Ne pateticky, ale tak nějak neobyčejností jednotlivých osudů.

Rind
04.08.2015 3 z 5

Muj 1. Hosseini a rozhodne nelituju, ALE:
Zorientovala jsem se v case i mnozstvi postav, ale od knizky prezentovane jako o rozdeleni sourozencu jsem ocekavala, ze toto bude hlavnim tematem. Nebo alespon nejhlubsim.
Takto me zaujal napr. pribeh reckeho doktora, ktery pro roman vlastne vubec nebyl nezbytny.

tanuki
27.07.2015 3 z 5

Někde v recenzích jsem četl, že hlavním tématem knihy je sourozenecká láska. Nakonec si myslím, že kniha byla o něčem jiném. Především o stáří a o tom, jak se pro člověka svět mění, když mu docházejí síly a ztrácí pevnou půdu pod nohama. Když si jednoho dne uvědomí, že všechno krásné už se stalo. Hosseini je nejpřesvědčivější v částech odehrávajících se přímo v Afghánistánu. Těch ale bohužel není mnoho. Příběh je roztříštěný a vypadá jako několik povídek uměle slepených dohromady společnými postavami. Hlavní hrdiny vidíme detailněji pouze na začátcích a koncích jejich životů, mezitím jsou nastíněny jen krátké epizody. Zároveň jsou ale celkem detailně popsány osudy několika vedlejších postav, které do hlavní osy vyprávění nijak nezasahují. Příběh jde spíš do šířky než do hloubky, což je škoda. Od Lovce draků každá další Hosseiniho ztrácí svou palčivou naléhavost. Stále se však vyplatí tyto knihy číst.

orinka3
17.07.2015 4 z 5

Jak to říct a nebýt nespravedlivá...autor výjimečný, o tom není sporu. Četla jsem od něj Lovce draků a Tisíce planoucích sluncí. Tyto knížky mě chytly za srdce a děkuji za to, že jsem na ně narazila. Dojem z četby ve mně přetrvává dodnes. S takovou představou jsem otevřela i jeho třetí knihu. No - zpočátku jsem se radovala, jak se čtenářsky poměju. Jenomže, pak se příběh podivně košatil, z Afghánistánu přešel do jiné země, postavy se mi motaly jedna přes druhou - jaksi to překombinoval nebo co. Přiznávám, nedočetla jsem.

Babo
30.06.2015 5 z 5

Poslední stránka,poslední slova, jako by poslední dílek skládačky zapadl na svoje místo.
Jako by se uazvřel kruh.Tragický příběh Abdulláha a jeho sestry Pari , Příběh plný smutku a moudrosti . Laskavý a hluboce lidský . Autor ani na chvíli nemá potřebu nějaké senzacechtivosti,nemá potřebu krutost bídy a války utápět v krvi. Přesto je to příběh velice silný a nezapomenutelný.

Ivana11
15.06.2015 3 z 5

Pěkné, ale na předchozí romány Tisíce planoucích sluncí a Lovec draků to nemělo.

Peti
02.06.2015

Román, který se převážně odehrává v Afgánistánu, začíná u dvou sourozenců, když jim je 2 a 10 let a končí, když jsou v důchodovém věku. V knize je spousta drobných příběhů, který nám vypráví části života různých postav, které vždy mají nějakou souvislost s hlavními hrdiny. Čtivé, rozhodně doporučuji.

Ulriška
03.05.2015 3 z 5

Můj třetí Hosseini. Zdál se mi nejslabší. Asi mi vadilo to splétání příběhů různých lidí. U každého jen chvilku, výsek života a pak rychle pryč. Chtěla bych se zdržet déle. Ale špatné to nebylo, aby nedošlo k mýlce.

carolinesbook
02.05.2015 5 z 5

Hosseini je muj oblibenec. Treti kniha od nej a zase jina. Tato kniha opravdu neni pro cteni jednou za tyden, je potreba se na ni plne soustredit, aby ctenar pochopil proc autor propleta jednotlive postavy a podrobne popisuje jejich osudy. Pro nektere ctenare muze byt duvodem pro odlozeni a nedocteni. Dulezita je take fantazie kazdeho z nas. Hosseini opet zahral na city a opet si me ziskal:-) krasna a dojemna kniha, doporucuji "zkusenejsim" ctenarum.

Tiffany
28.04.2015 5 z 5

Pro mě mají příběhy Khaleda Hosseiniho jedno společné , a to obrovskou lásku ke svým lidem, národu, zemi.... Jeho příběhy jsou tak lidské, ve své složitosti, tak obyčejné a plné pokory. Každá mě dostala, nad každou slzím... :)

silazwyku
12.04.2015 4 z 5

Krásné, poetické, dramatické, melancholické.

Marika Vanova
31.03.2015 4 z 5

Sice "přečteno jako audiokniha". Asi mi to trvalo déle, než kdybych si to přečetla normálně. Někdy jsem se ztrácela v osobách, ale je to pěkný příběh.

Mssuge
30.03.2015 3 z 5

Hezký příběh, který malinko na svém kouzlu ztrácí díky řadě dějových a časových linií. Posuny v času a ději často brání orientaci v samotném příběhu.

Karcoolka2210
28.03.2015 5 z 5

The Times nazvali Hosseiniho majstrom rozprávania príbehov. Nuž a ja môžem len súhlasiť. Hosseini podáva ďalší príbeh z prostredia svojho rodiska, aj keď sa ocitneme aj v Amerike, Francúzku, či Grécku. Niekedy som sa prichytila pri začiatku ďalšej kapitoly- No, a ktože to teraz rozpráva a aká je jeho/jej úloha v príbehu Abdullaha a Pari? Nemôžem si pomôcť, ale jeho knihy sú plné reality, ako aj brutality ťažkého každodenného života v ťažko skúšanej krajine, no na druhej strane, sú plné hlbokej lásky, silných rodinných pút a tradícií a pre mňa to má neuveriteľné čaro a hodnotu. Teším sa na jeho ďalší literárny skvost :) AJ

janamaxik
15.03.2015 3 z 5

Celkově knihu hodnotím jako dobrou, krásný smutný příběh dvou sourozenců, narušený zbytečným vyprávěním jiných postav. Vytrhla bych z knihy tak 200stránek a stala by se pro mě dokonalou.

myomyo
09.03.2015 4 z 5

Chvilkami jsem se v několika osách děje "ztrácela", ale vždy jsem se včas našla tak, abych se znovu začetla a kniha plynula. Hodnotím velmi kladně.

macekd
07.03.2015 4 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. V komentářích se píše, že nejslabší. Popravdě, příběh se mi líbil, kniha byla docela čtivá, hodně k zamyšlení. Ale občas sem se v ní ztrácela, znovu ji asi číst nebudu. Zkusím Lovce draků.

Axana
06.03.2015 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od K.Hosseiniho, a byla jsem unešená. Podle recenzí jsou jeho další díla lepší, tak se strašně těším. Ale tahle mě naprosto dostala, dojmula, okouzlila i poučila. Podle mého 5 hvězd, absolutně zaslouženě.

kocvi
05.03.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem dvakrát odložila než jsem ji dočetla. Velice mi vadil styl vyprávění. Každá kapitola je příběhem jiného vypravěče z osudu těchto sourozenců. Chvílemi je jejich příběh odsunut do pozadí a vyslechneme si příběhy ze života ostatních.