A hory odpověděly

A hory odpověděly https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1400 341

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

And the Mountains Echoed , 2012

SonaH
15.02.2016 4 z 5

Propracovaná kniha, zajímavý příběh, ale nečetlo se mi to jedním dechem.

www.andrejka
08.02.2016 3 z 5

"nejslabší" knížka od Hosseiniho - moc příběhů, které mi přijdou bez konce. Ale i tak je to top autor.

Pája 14
07.02.2016 5 z 5

Super kniha, hodně se mi líbila.

JanaDBK
04.02.2016 4 z 5

Celkový dojem - opět krásná kniha od Hosseiniho. I když skutečně příliš roztříštěná, a to přeskakování a usekávání příběhů působí rušivě. Možná kdyby příběhů bylo polovic a více se rozpracovaly, bylo by to lepší. Do každého příběhu jsem se plně ponořila a pak mi vadilo, že jsem musela "vyplavat" a přepnout na úplně jinou vlnu/atmosféru. U vyprávění o holčičce Roši mi chyběl velký kus příběhu. Nicméně, i kdyby Hosseini napsal jen tuhle knihu, pořád by byl špičkovým autorem.

Jonna
02.02.2016 5 z 5

Autor mne opět nezklamal. A jsem ráda, že svůj třetí román neuspěchal, i když si umím představit jaký na něj vydavatelé vyvíjeli nátlak.
Po zkušenostech s předchozími jeho knihami jsem už knihu nečetla před spaním, ale tentokrát to nebyl takový problém, i když kniha svým způsobem děsivá byla - takovým vnitřním neokázalým způsobem.
Hosseini v knize opět potvrdil svůj vypravěčský talent a bohatost jazyka,a za to, že jsem si to mohla užít, patří můj dík i překladatelce paní Kopicové.
Krásné čtení.

Sonula25
15.01.2016 5 z 5

Kniha Tisíce planoucích sluncí mě sice více zaujala, ale i tahle kniha byla velmi zajímavá a napínavá.

HedvikaJ
12.01.2016

Pro mě první kniha od tohoto autora..a určitě se k němu vrátím. Kniha je určitě čtivá i přes okamžiky, kdy jsem se trochu ztrácela v čase...v postavách... . Jsem zvědavá na Lovce draků...

baraka7
11.01.2016 5 z 5

Výborná kniha. Nechává čtenáře v napětí, postupně vykresluje příběhy a osudy jednotlivých postav, které se proplétají a nakonec se čtenáři složí jako mozaika v ucelený obraz. Geniální je, že autor spíše naznačuje, než vysvětluje, utíná děj ve vypjatých chvílích a i když vy víte, co se pak dělo, má to za následek, že to na vás dopadá mnohem tíživěji.

edisek83
31.12.2015 5 z 5

Moje prvotina od tohoto spisovatele, moc se mi líbila, chvílemi jsem se trošku ztrácela v postavách,ale jinak mě nadchla :-)

rasputin
27.12.2015 3 z 5

Trochu zklamání. Takové maličko rozpolcené a mdlé. Někde mohl autor ve vyprávění přidat, leckde zase ubrat. Občas jsem se ztrácel v postavách a když už jsem čekal, že se něco stane, tak se najednou děj přesunul o několik desetiletí. Čtivé, ale na Lovce draků to nemá.

lenkavildomcova
26.12.2015 3 z 5

První půle skvělá... Druhá, no musela jsem se nutit číst, což se mi nestává. Je to poetické, asi i čtivé, ale chybí tomu něco, co neumím pojmenovat...šmrc...napětí...překvapení. Prostě jsem se trochu nudila. Asi nejsem ten správný čtenář této literatury. Nehaním, ale ani nechválím.

Elisabeth9
10.12.2015

Úžasná kniha, okamžitě si chci přečíst autorovy předchozí knihy, podle některých komentářů jsou lepší než tato. To jsem tedy velmi zvědavá, protože i tato mě velmi zasáhla. Jak citlivě a nenásilně je do jednotlivých lidských osudů zasazena historie domoviny. Opravdu krásné čtení.

Jirinamac
14.11.2015 4 z 5

Někdy jsem se trošku neorientovala v ději, musela listovat zpět a hledat souvislost. Byla to má třetí knížka od autora, zdála se mně nejslabší, ale i tak se mi líbí

Chytuš
04.11.2015 4 z 5

Hosseini je mistrným vypravěčem, což dokázal i v této knize. Nicméně obě předchozí se mi líbily mnohem víc. Tato kniha působí roztříštěně - jako soubor povídek o postavách, jejichž osudy jsou někdy více, jindy méně propojené, skoro vždy ale tragické. Začátek knihy byl výborný, člověk se skrz řádky přímo díval na místo i čas. V podstatě všechen děj, který se odehrával v Afghánistánu byl skvěle promyšlený a nedalo se od něj odtrhnout. S dalšími linkami to ale pro mne bylo slabší. Řecká linie a vyprávění Markose byly z pohledu celé knihy zcela nadbytečné, k ostatnímu nepasující, pro mě s podtónem "tak a teď co nejvíc šokovat". Nicméně i tak kniha určitě stojí za přečtení.

amanda99
17.10.2015 4 z 5

Hezká knížka,jen mi vadilo to přeskakování osob,každou chvilku jiná doba,trvalo mi se zorientovat

niknikita
14.10.2015 4 z 5

Spousta osudů a vztahů se v knize prolíná v určitých časových líniích a občas jsem musela zapřemýšlet nad jejich vzájemnostmi. Přesto hodnotím, s jakou lehkostí a bez zbytečných krutostí popisuje Hosseini nelehké životní cesty jednotlivých postav. Je to krásný román a těším se na další knihy tohoto autora.

Danka1975
12.10.2015 5 z 5

Silný příběh mistrovsky napsán. Spíše možná silné příběhy, které jsou v knize popsány a které vám nedovolí knihu odložit.

kacaabba
29.09.2015 5 z 5

Specielně u knih Hosseina si uvědomuji velké osudy malých jako jsem i já.

alasdaira
01.09.2015 5 z 5

Co říci. V tomto silném příběhu je vše. A konec, který je dobrý a hrozný zároveň. Nerada chválím a spíše jsem kritická ke všemu, ale tento román je neuvěřitelně krásný, hluboký, mistrně napsaný a tvoří dokonalou mozaiku.

achilles
18.08.2015 4 z 5

Dílo bych rozdělil na dvě části, abych je mohl hodnotit. Ta mimoafghánská část je podprůměrná a je to zbytečné tlachání o ničem. Ale afghánská část je naprosto úžasná a čte se nějak sama, jako by člověk byl v nějaké té vesnici či Kábulu a koukal na skutečný život Afghánců.