A hory odpověděly

A hory odpověděly https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1400 341

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

And the Mountains Echoed , 2012

yueh24
27.12.2014 4 z 5

Bohužel nejslabší Hosseiniho kniha, Lovce draků už asi nepřekoná. Škoda.

HŠ
23.12.2014

Knha je hezká, čtivá, zajímavá, ale díky reklamě a pozitivním recenzím jsem od ní očekávala více.

LenkaKa
16.12.2014 5 z 5

Tahle kniha mě dostala, ty příběhy jsou tak silné, je to krásná kniha o tom, jak to je v životě často těžké, jak je důležité mít rodinu, partnera, děti... ...neumím to ani vyjádřit, ale dlouho jsem nečetla nic tak hezkého.

konformita
02.12.2014 3 z 5

Kniha je dojímavá. Není o Aghánistánu, jak jsme u pana H zvyklí. Není o Talibánu, ani o postavení žen. Je o tom, jak lidé opouštějí z vlastní vůle nebo nedobrovolně své milované. Chybí jim půlka srdce a s tím kráčejí životem.

Martin, Vyškov
18.11.2014 4 z 5

Tato kniha mě oproti ostatním Hosseinových knih trochu zklamala, příběh byl sice velmi dobře myšlený, ale některé pasáže mi připadaly zcela zbytečné. I konec knihy jsem čekal trochu jiný. Přesto se mi velmi dobře četla, způsob jeho tvorby je velmi poutavý.

G.I.Jane
18.10.2014 5 z 5

Knihu jsem si koupila, neboť autorem ja afgánec a očekávala jsem především vhled do námi vzdálené společnosti. Ústředním motivem je rozdělení životů 2 sourozenců a jejich znovunalezení až na sklonku života, což už samo o sobě působí trýznivě. V knize se tedy odehrává děj v délce 1 lidského života, s dalším větvením, odbočkami, což je dosti problematické vměstnat do 400-ta stránkové knihy, z čehož pak vyplývá, že některé kapitoly jsou jakoby uspěchané, trochu telegrafické, ztrácí autetičnost a to mě mrzelo. Téma knihy je krásné, je z ní cítit, že byla psaná s láskou, k lidem i k rodné zemi, pro nás středoevropany i poměrně exotická, ale dle mého soudu je uspěchaná, potřebovala by ještě minimálně rok práce. Škoda. Přesto stojí za přečtení, je jistě pohlazením na duši.

hany77
01.10.2014 5 z 5

Velice působivá kniha, zajímavé propletení osudů několika postav, které se pak splétají v jeden velký životní příběh, který určitě stojí za to si přečíst. Tenhel autor nikdy nezklame...vřele všem doporučuji!

kilometr
24.09.2014 5 z 5

Nádherná kniha a zatím ta nejlepší,kterou jsem letos přečetl.100%.

patenka
23.09.2014 4 z 5

Velmi poutavá kniha,určitě doporučuji i když 2 předešlé byly ,,čtivější'' i když i tato přečtena jedním dechem

hejsahopsa
14.09.2014 4 z 5

Nejenom, že je to moc hezky napsané - několik příběhů, které jsou nenásilně spojeny hlavní dějovou linií, ale také se dozvíte něco z kultury, kterou jsem například já měla za hodně pokřivenou (i když si pořád myslím, že je tam něco špatně).

Zorka
13.09.2014 4 z 5

Zajímavá mozaika, v kterou se nejprve roztříští a poté opět poskládá život dvou afghánských sourozenců. První polovina mě nadchla, ta druhá už mi přišla poněkud vleklá. Přišlo mi, že autor poněkud předčasně rozuzlil zápletku.

traged1972
10.09.2014 4 z 5

Za mne nejslabší ze všech tři knih.to nic nezmění na tom, ze je to vynikající kniha. Jen si pan hosseini nasadil latku hrozne vysoko

renataab
06.09.2014 5 z 5

Několik silných a dojemných příběhů v jedné knize. Je to úplně něco odlišného, než jsem zatím četla, prostě příběh z jiného světa.

ritz
02.09.2014 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autora přečetla a opět jsem byla nadšená. Krásná, čtivá knížka, zajímavý děj ze zajímavého, pro nás naprosto neznámého prostředí, úžasné propojení všech osudů hrdinů. Doporučuji všem.

Skjaninka
01.09.2014 5 z 5

Všetko podstatné je už napísané, ja len dodám, čisto z vlastného hľadiska, že príbeh Parí a Abdulláha bol pre mňa veľmi silným zážitkom. Dovolím si tvrdiť, že jedným z najsilnejších na aké sa pamätám. Znie to síce pateticky, ale nech....

"Vím, že někteří lidé cítí zármutek stejným zpusobem, jako jiní cítí lásku: hluboko uvnitř, intenzivně a bezvýchodně."

5/5

Rup
28.08.2014 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale velmi silně mi to připomíná moderní nízkonákladové televizní seriály, i když, pravda, inteligentnější. Vůbec se nejedná o nějaký ucelený příběh, ale pomocí několika postav, jejichž osudové cesty se někdy někde proťaly nebo jen dotkly, nám autor prezentuje svůj pohled na obecné životní otázky (odpovědi jsem nenašel). Celek však, bohužel, vyznívá poněkud nekonzistentně a chaoticky. Jako bestseler bych to rozhodně neprezentoval, ovšem reklama dokáže zázraky.

tinkal
28.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ostatně jako všechny knihy tohoto autora

Pett
25.08.2014 4 z 5

...jak já nemám ráda povídky a tady jsem si tedy naběhla... sotva se s někým seznámíte, už jste zase jinde a spousty věcí se už nedozvíte... některé momenty byly silnější, leč emoce se bohužel nedostavily žádné... škoda, že tomu celému nedal větší smysl a musíte se prokousávat mnohdy naprosto zbytečnými řádky o někom, kdo vás jen zdržuje od příběhu... ale třeba to byl záměr a mě to jen nesedlo... i tak ale čtyřhvězda z Lovecké nostalgie :)

Milda58
25.08.2014 5 z 5

Obdivuhodná mozaika samostatných a zároveň navzájem se prolínajících osudů, jejichž společným jmenovatelem je láska člověka k člověku. Při čtení jsem si zároveň uvědomil, jak nicotná je většina našich každodenních problémů, které nám přijdou banální až ve chvíli, kdy nahlédneme do třinácté komnaty druhých. Nejedná se o strhující příběh, přesto na mě kniha zapůsobila ohromujícím způsobem a ještě po přečtení se k ní v myšlenkách stále vracím. A toto je ten rozhodující element, který alespoň pro mne dělá z velmi dobré knihy knihu výjimečnou.

Skawin
14.08.2014 5 z 5

Nádherně lidsky pojatý několika generační příběh, který ač je spíše tragický je cítit nadějí. Knihu jsem navzdory své časové zaneprázdněnosti přečetla za 3 dny...