Práve čítaný príbeh - čo v ňom nájdeme?


Koka
Koka 01.10.2023 v 12:47

Právě jsem dočetla detektivku Paula Johnstona Temný odstín modři. Děj se odehrává na jednom (smyšleném?) řeckém ostrově jménem Trigono a je opravdu plný plničký všech klišé, spjatých s turistickým ruchem v Řecku: cizinci (zejména Britové a Američané) hledají v prázdninové destinaci exotiku, prostotu venkovského života, ducha antiky, ale přitom chtějí mít služby, jídlo a nápoje jako u nich doma. Domácí lidé žijí z cizinců, pronajímají jim pokoje, lodě, prodávají jídlo i drogy, ale hluboce jimi opovrhují a jen hledí, jak by je "natáhli".
Hlavní postavou je soukromý detektiv (s vlastnostmi supermana), který při vyšetřování čerstvého zločinu narazí na dávné zločiny, na dramatické a strašlivé dědictví okupace Řecka nacisty za 2. světové války, kolaborace, zrad - žádná "mandolína kapitána Corelliho" to věru nebyla.
Prosím, aby pokračoval/a čtenář či čtenářka, kdo právě prožívá nějaký literární příběh lásky "domorodé" dívky s cizím vojákem.

Marika Vanova
Marika Vanova 11.12.2023 v 16:49

Koka - Nechcete to tady upravit, aby se to zase hnulo?

m.gray
m.gray 11.12.2023 v 17:33

Tady bych mohla pokračovat, znovu jsem přečetla knihu Druhá garnitura Boží, o lásce německé studentky a černého amerického vojáka. Ona se kvůli němu rozejde se snoubencem, on kvůli ní dezertuje.
Čte někdo knihu o vztahu lidí různé rasy?

m.gray
m.gray 26.12.2023 v 20:05

Nebo o vztahu lidí různé kultury.

Litocha
Litocha 27.12.2023 v 01:39

Zrovna jsem dočetla https://www.databazeknih.cz/knihy/pruvodce-kubanske-divky-cajem-a-budoucnosti-515836, kde je míchání kubánské a anglické kultury (především v jídle, ale i rozdílný život v kubánské komunitě v Miami a v anglickém městě nedaleko Londýna) výrazným prvkem. Kniha je hodně o hledání sebe sama a své cesty, ale vztah americké Kubánky a Angličana zde hraje taky důležitou roli.

Pokračovat může ten, jehož kniha se odehrává v horkém podnebí nebo je tam právě alespoň teplé léto.

denib
denib 27.12.2023 v 06:32

Včera jsem začala číst knihu Modrý kámen. Je složená z osmi příběhů a netuším, kde se bude odehrávat zbylých sedm. Ale ten první se odehrává v Africe před 100 000 lety. Je tam horko a skupina lidí neustale putuje za potravou a vodou.

Čtete někdo knihu, která se odehrává před víc než 1000 lety?


denib
denib 25.01.2024 v 06:21

Zkusím zmírnit zadání. Co kniha, která se odehrává před více než 500 lety?

keri.H
keri.H 25.01.2024 v 12:18

Čtu Poslední Potomci, kde se hlavní postava knihy vrací v simulaci do roku 1519.
A taky čtu Epos o Gilgamešovi, který se odehrává ještě v dobách př. n. l. a kde sleduji cestu tohoto sumerského krále.

Vzhledem k tomu, že jsem v první knize u toho fantasy, ať pokračuje ten, v jehož knize se objevuje některá z bájných bytostí.

keri.H
keri.H 26.02.2024 v 07:41

Jelikož se to tu zaseklo, tak rožšiřuji téma. Ať pokračuje ten, kdo čte jakoukoliv fantasy knihu.

Litocha
Litocha 26.02.2024 v 08:58

Možná se to hodí spíše k původnímu zadání. Zrovna se synem dočítáme třetí díl série o strašidlech, konkrétně Z ohně a písku, kde autorka jako obvykle vytvořila strašidla vlastní (v tomhle případě třeba ostníka, kvítenky nebo oživlé balvany feldse), ale použila i bytosti tradiční. Jednu z klíčových rolí tam má i mladý černokněžník. Je to dostatečně bájná bytost?
Pokud ano, pokračovat by mohl ten, v jehož knize je pozornost věnována nějakému řemeslu.

Pavlinka777
Pavlinka777 22.03.2024 v 10:00

Ahojky, vzhledem k tomu, že tu delší dobu nikdo nic nenapsal a asi nikde v žádné knize nikdo ani nekutí, tak si upravím zadání.
V knize kterou čtu (Pan náladový - Penelopé Ward) se Wren nějakou dobu živí jako masérka. Není to sice řemeslo, ale práce rukou se jistě počítá.
Pokračovat může ten, jehož postava v knize zalévá květiny (alespoň jednou :)



Vložit příspěvek