Popsugar výzva 2015-2018


Ajrad1981
Ajrad1981 24.01.2018 v 10:55

Začátkem roku jsem se zaregistrovala na goodreads, částečně i kvůli angličtině. Můžete se tam zúčastnit čtenářské výzvy - ta v podstatě spočívá pouze v tom, že si zadáte, kolik knih za rok chcete přečíst. Je to vtipné. Zadala jsem tam svých 65 knih a ono mi to nyní inteligentně hlásí, že mám dvě knihy zpoždění (jo, fakt to potěší). Hlídají za mě toho 5,5 dne na jednu knížku, no není to skvělé? :-D A taky se tam dá upravovat progres u právě čtených knih, takže nemusím dostávat nápad počítat, kolik procent z knížky mám přečteno, udělají to za mě! Paráda :-)
Jenom teď nevím, jestli mě to má motivovat, nebo srážet na kolena ;-)

rysavas
rysavas 25.01.2018 v 01:22

Ajrad1981: To já letos přečetla už 10 knih a další čtyři mám rozečtené - ale to nic neznamená - leden je totiž u mě všeobecně nejvíce čtecím měsícem. Nad registrací na goodreads jsem přemýšlela také, ale teď teda nevím :)))

Ajrad1981
Ajrad1981 25.01.2018 v 09:19

rysavas: Jejda, já vás nechtěla odradit! Ale ani zatím nemůžu lobovat ve prospěch goodreads, jedině snad tou angličtinou, jinak jsem se tam ještě pořádně nerozkoukala, neměla jsem čas, bližší průzkum odložím na...někdy jindy. :-)

Běžně mám taky první čtvrtletí víc čtecí než zbytek roku, ale běžně taky nelítám kolem topení u babičky. Rozčilovat se nad podnikatelem, který v září slíbí zařídit jednu maličkost, kterou si ve finále v lednu musím zařídit sama, nemá smysl a hlavně, o tomhle tahle diskuze není. Teď už snad budu mít čas to čtení dohnat!

bagel
bagel 25.01.2018 v 09:52

Na Goodreads mně občas vadí, že tam není česká kniha, kterou čtu. Obvykle nemám čas ji tam přidat :-( Pokud tam je aspoň vydání v jiném jazyce, tak si zaškrtnu toto. Jinak je Goodreads mnohem propracovanější než DK a mohla bych po ní brouzdat hodiny...

evickakyticka
evickakyticka 25.01.2018 v 13:14

Ahoj, nevím, jestli se mi podaří letos stihnout všechny body výzvy, ale nevadí, ráda si rozšířím obzory. Zajímá mě, jak si poradíte s bodem 11. kniha ženské autorky, která užívá mužský pseudonym. Máte už nějaké tipy? Díky

Naias
Naias 25.01.2018 v 13:28

Sestry Brönteové písali pod mužskými pseudonymami, aj Mary Ann Evans (George Eliot) alebo J. K. Rowling (Robert Galbraith) a Kathrine Kressmann Taylor (Kressman Taylor).


Maanna
Maanna 25.01.2018 v 13:29

Třeba Rowlingová píše detektivky pod pseudonymem Robert Galbraith...

rysavas
rysavas 25.01.2018 v 13:38

evickakyticka: já si vybrala knihu Middlemarch od již výše zmiňované M.A. Evans (George Eliot)

evickakyticka
evickakyticka 26.01.2018 v 13:21

Tak jsem zjistila, že i Veronika Válková píše pod mužským pseudonymem. Kdysi jsem na tuto autorku narazila a nic si nevybrala. Tak snad teď. Díky za reakce.

Maanna
Maanna 01.02.2018 v 19:14

Prosím o typ na knihu, která se odehrává o Halloweenu - zejména když mě moc neberou horory... Díky.

Koka
Ajrad1981
Ajrad1981 14.02.2018 v 10:07

Včera jsem si přes meziknihovní výpůjční službu objednala 4 knihy do Popsugar výzvy. Mikrohistorii, knihu o feminismu, knihu o mentálním zdraví a jako bonus knihu od autorky se stejným křestním jménem jako mám já. Většinou jsou to témata, od kterých nevím co čekat, tak ať je mám z krku, když už jsem je vybírala pocitem. Ovšem zase se ukázalo, že si neumím vybírat tenké knihy. Vzhledem k tomu, že jsem stále půl knížky ve skluzu (přestože jsem se snažila kvůli časové tísni zatím vybírat ty tenčí), tak jsem fakt zvědavá, jestli tuhle výzvu zvládnu :-D

rysavas
rysavas 14.02.2018 v 20:25

To mně se zaboha nedařilo nikde sehnat doporučenou knihu od jiného plnitele výzvy: Umění přežít a tak jsem si ji nakonec objednala, i když už teď toho trochu lituji....no co, třeba mě to překvapí :)) Já mám od začátku roku přečteno okolo 20ti knih, ale jen 5 z nich jde do Popsugar výzvy a 4 do výzvy DK.
Navíc ještě asi 15 témat z Popsugar vlastně vůbec netuším, co za knihy tam dám. Ale zase mě potěšilo, že jsem si nedávno objednávala knihy z Albatrosu a když je nákup nad 1000,- , tak je možnost přidat si jednu knihu zdarma (jsou tam tři na výběr), no a jedna z nich se mi hodila do výzvy (ještě mé rozšířené) a to kniha napsaná autorem, který má stejné iniciály jako vy....tak jsem měla radost :)

Když jsme u toho jakou knížku jste si vybrali do těchto témat:
Kniha odehrávající se na jiné planetě?
Kniha spojená s vaším původem?
Kniha o problému, kterému dnes společnost čelí?

Předem díky za tipy :)

Ajrad1981
Ajrad1981 14.02.2018 v 22:16

Tady u těch témat zatím nejsem stoprocentně rozhodnutá (no, ale to asi u většiny, radši mám množinu, že které si vyberu podle nálady a chuti).

Kniha odehrávající se na jiné planetě: mám doma nějaké knihy od Feista, sice tam není napsáno, co je to za planetu, ale Země to není určitě. Taky mám od kámoše půjčeno několik dílů Zeměplochy. A v úvahu připadá i Duna, na řadě mám třetí díl, ale musela bych si ho koupit a to se mi momentálně nechce.

Kniha spojená s vaším původem: Tady to vidím na historický román, z českých dějin, pochopitelně. Uvažuji o trilogii od B. Říhy o Jiříkovi z Poděbrad a Kunštátu, protože Kunštát mám za rohem. Nebo Vaňková.

Kniha o problému, kterému dnes společnost čelí: Mám vystudovanou ochranu životního prostředí, na toto téma knihy doma mám, ale víc mě láká něco o Islámském státu.

Já zatím nevím knihu doporučenou jiným účastníkem výzvy, ale to si asi projdu diskuzi na goodreads, to by bylo, abych si tam nevybrala. A pak knihu, kterou četl cizí člověk na veřejném místě. Tam mám zatím dvě možnosti, ale ani jednu nemám a kupovat se mi to nechce, nakupuji i tak dost.Ale je teprve únor :-)

MichelleS
MichelleS 14.02.2018 v 22:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Maanna
Maanna 15.02.2018 v 12:21

Knihu z jiné planety řeším Pratchettem, kterého beru dlouhodobě jako oddechové vložky po náročnějších věcech.
Kniha spojená s mým původem - také jsem sáhla k historii a dala si tam Körnerovo Údolí včel: aspoň je to historie, se kterou se tak často nesetkám.
Kniha o problému, kterému dnes společnost čelí: vybrala jsem Anežku od Viktorie Hanišové.
Ale už to vidím tak, že celou výzvu nedám - už jen proto, že do dvou nebo tří témat se mi prostě nechce...

gleti
gleti 15.02.2018 v 12:53

MichelleS na https://www.facebook.com/ZaKnihami

Lina_S
Lina_S 15.02.2018 v 23:46

Jako knihu odehrávající se na jiné planetě bych si chtěla přečíst Marťana od Andyho Weira, ale tu asi většina lidí tady už četla.
https://www.databazeknih.cz/knihy/martan-259795
Jako knihu o problému, kterému čelí společnost dnes, jsem si přečetla reportáž polské novinářky o návštěvě současného Ku-klux-klanu v Americe.
https://www.databazeknih.cz/knihy/ku-klux-klan-tady-bydli-laska-354390
Knihu spojenou s původem ani knihu, kterou četl někdo na veřejném místě, zatím nemám.

RennyWest
RennyWest 16.02.2018 v 00:42

Knihu odehrávající se na jiné planetě mi jistí George R. R. Martin, jeho sci-fi povídky můžu rozhodně doporučit, i když já si do výzvy vybrala knihu, kterou napsal ve spolupráci s Lisou Tuttle - jmenuje se Křídla snů.

Ajrad1981
Ajrad1981 19.02.2018 v 10:31

gleti: Díky za odkaz, už jsem ho projela a našla jsem tam dvě knížky, co mám doma a ještě jsem je nečetla. Že bych přece jen při plnění čtenářských výzev dokázala přečíst 52 svých knih a tím si splnit i svoji soukromou výzvu? :-D

Lina_S
Lina_S 20.02.2018 v 11:20

Taky děkuji za odkaz na ZaKnihami, projela jsem ho a říkala si, že když opravdu žádného čtenáře nikde nepotkám, že to vezmu jako jakési nouzové řešení, našla jsem tam i knížky, které jsem si tak jako tak chtěla přečíst. Ale dnes jsem se v ordinaci u lékaře jednoho čtenáře dočkala. Měl knihu Dana Browna Počátek.
https://www.databazeknih.cz/knihy/robert-langdon-pocatek-351159
Můj přítel si Dana Browna pochvaluje, ale já tak trochu doufám, že do konce roku potkám ještě nějakého dalšího čtenáře s knihou, která by mi sedla víc.

Ajrad1981
Ajrad1981 12.03.2018 v 09:00

Tak jsem právě dočetla knihu o psychickém zdraví (Prozacový národ) a pobavilo mě, když tam byla zmíněna knížka Druhé pohlaví, kterou mám momentálně taky půjčenou a chystám se na ni, protože bych ji potřebovala do pátku přečíst :-)

Text příspěvku byl upraven 14.03.18 v 12:51

makynka911
makynka911 14.03.2018 v 11:37

Já jsem se zasekla :( v lednu jsem přečetla devět knih a od té doby na to nemám čas, začínám to vidět bledě :( a to jsem si nakoupila 6 knih v Levných knihách, 9 v antikvariátu a 4 v knihkupectví :D :D

rysavas
rysavas 15.03.2018 v 22:33

To já mám také klesající tendenci: Leden (12), únor (9), březen (zatím 4). + jich mám 9 rozečtených. Z toho jsem do výzvy DK použila 7 a do Popsugar výzvy 6. Co je ale zarážející, je počet knih, které jsem si stihla od začátku roku pořídit: 39 ks. Vysvětlení se nabízí: když mám depkařské období, kupuji knihy.....no, ale opravdu jsem se nějak rozjela :)

Jak jste na tom vy? Už máte něco splněno?

makynka911
makynka911 16.03.2018 v 06:04

Já mám z české splněno 7 knih, z PopSugar jich mám 10. Ale už se vidím v prosinci, jak to po večerech o dovolené doháním :D :D



Vložit příspěvek