Popsugar výzva 2015-2018


rysavas
rysavas 26.11.2018 v 16:29

Tak jsem se rozhodla, že vzhledem k tomu, co se vše u nás děje a k zachování zdravého rozumu, výzvy příští rok jako takové plnit nebudu. Jen DK. Z těch ostatních sis vyzobu 29 nejzajímavějších témat pro mě a doplním si jimi tu mou nakombinovanou výzvu, co mám na letošek (71 knih). Vybírám z témat co jsou pro popsugar 2019, ATY 2019 a ATY 2018. A samozřejmě výzvu databáze knih budu plnit i pro rok 2019.
Tím mě napadá otázka: Která z témat vám přijdou nejzajímavější? Uveďte, prosím, max 5. Díky :)

el.peee
el.peee 26.11.2018 v 17:31

rysavas: Vybírám z Popsugar 2019 a ATY 2019 - mi se nejvíce líbí:
Kniha, jméno jejíhož autora obsahuje A, T a Y (ATY 3.)
Kniha, kterou máte alespoˇrok, ale ještě jste ji nečetli (ATY 33)

Kniha inspirovaná mytologií, legendami nebo folklorem (POP 32)
Kniha, jejíž název obsahuje otázku (POP 16)

Lina_S
Lina_S 26.11.2018 v 19:40

rysavas: V PopSugar mě hodně zaujaly body 7. Kniha, o níž si myslíte, že by měla být zfilmována a pak 43.+44. Dvě knihy se stejným názvem, ale zbytek témat se mi tak nelíbí, že jsem se rozhodla příští rok zkusit ATY. Z té se mi nejzajímavější zdají body 37. Kniha odehrávající se ve škole nebo na univerzitě (tohle téma má na rok 2019 i PopSugar) a 5. Kniha od Shakespeara nebo inspirovaná Shakespearem.

rysavas
rysavas 26.11.2018 v 22:17

el.peee, Lina_S: Díky za vaše tipy :)

Skoro jsem si říkala, že bych si vždy z těchto výzev mohla vybrat vždy takový počet knih, aby dával pro daný rok stejný počet, jako mi bude let :) Tak to třeba příště :)

Já už začala vyzobávat, zatím jsem vybrala tyhle body:
Kniha, která ve vás vzbuzuje nostalgii
Kniha, která má na Goodreads alespoň milion hodnocení
kniha, kterou někdo četl v tv nebo filmu
převyprávění klasiky
první kniha ze dvou knih se stejným názvem
druhá kniha ze dvou knih se stejným názvem
Kniha, která nemá kapitoly, má neobvyklé názvy kapitol nebo neobvykle číslované kapitoly
také se mi líbí ty čtyři knihy, inspirované svatební pověrou
a další vybírám.... :)

rysavas
rysavas 26.11.2018 v 22:18

Btw. jaké zadání by se vám ve výzvě líbilo a není tam? Když už si tvořím úplně novou výzvu, tak třeba budeme mít nápady ještě zajímavější?

Já třeba pro tento rok měla ve výzvě bod - zeptejte se neznámého člověka na jeho nejoblíbenější knihu a přečtěte si ji :)

evickakyticka
evickakyticka 27.11.2018 v 06:15

rysavas: a kolik osob jste oslovila než jste bod splnila?


Ajrad1981
Ajrad1981 27.11.2018 v 07:53

Když to vezmu obecně, nemám ráda témata vztahující se k tomu, co je na obalu (protože tomu standardně nevěnuji pozornost). A naopak se mi líbí témata odkazující na různá literární ocenění, aspoň zjistím, jaké ceny se vlastně udělují - i když bych to nevztahovala striktně na vítěze, brala bych i nominace.

Když vezmu konkrétně letošní témata, tak jednoznačně nejvíc mě zaujalo Cli-fi. Z toho mi asi vyleze pěkných pár knih do TBR seznamu! Zajímavé jsou dvě knihy se stejným názvem, ale ještě zajímavější jsou body 7 a 8 z ATY - knihy vztažené ke stejnému tématu, žánru. A pak mám ráda témata, která mi úplně v pohodě a bez extra velkého přemýšlení umožňují čerpat z mé hromady sebraných a zatím nečtených spisů - kniha, kterou vlastníce minimálně rok a ještě jste ji nečetli, kniha od autora, co napsal aspoň 20 knih, kniha od autora, který má víc jak jednu knihu na vašem TBR seznamu, vaše oblíbené téma z předchozích výzev, kniha, která je další v sérii, kterou čtete.

Ajrad1981
Ajrad1981 10.12.2018 v 10:32

Ještě pořád zvažuji, jestli dám přednost ATY nebo Popsugar výzvě. ATY mě totiž láká čím dál víc, ani ne tak tématy jako spíš čtením knih v daném pořadí, je to zas něco jiného, jiná výzva. Spousta knížek se stejně hodí tam i tam a počet témat, kde zatím tápu, je přibližně stejný. DK je jasná a asi přece jen dám přednost ATY (než v půlce roku zjistím, že absolutně nestíhám :-D)

rysavas
rysavas 10.12.2018 v 18:34

evickakyticka: oslovila jsem čtyři....první řekl, že vůbec nečte....druhý, neměl oblíbenou knihu.....třetí si nemohl vzpomenout.... a čtvrtý to dal na první dobrou :))

rysavas
rysavas 10.12.2018 v 18:42

Ajrad1981: a v ATY se musí číst výzva v daném pořadí? Já jsem si tam toho nikde nevšimla. Ale je pravda, že já si výzvy doposkládám k té letošní a zkusím jí příští rok dosplnit nakombinovaně. Stejně asi největší výzvou je přečíst knihy, co mám doma a hromadí se a hromadí....ale já to dám :))

Lina_S
Lina_S 10.12.2018 v 20:36

rysavas: Já jsem to pochopila tak, že je to skutečně myšleno jedna kniha na jeden týden. Vždy je vyhlášena kniha týdne a o té se na GoodReads diskutuje, takže asi by se měla témata číst v daném pořadí, ale já sama to v daném pořadí určitě nedám. Možná začátek, tam mám u několika bodů knížky, které jsou moje, mám je doma, ale dál sotva, vždyť ani nemůžu vědět, jak dlouho budu na kterou knížku v knihovně čekat.

Musím ale říct, že před měsícem jsem si myslela, jak to mám na háku, a teď mám padesátou knížku z Popsugar 2018 rozečtenou už dva týdny a nemůžu ji dorazit, radši se teď věnuju pečení cukroví nebo jiným koníčkům a číst se mi nechce. Velká pravda, že poslední krok je nejhorší. :-)

el.peee
el.peee 10.12.2018 v 21:26

Já ATY pochopila tak, že téma je vždy doporučené na daný týden.
Pro zdatnější angličtináře - skupina pro letošní rok: https://www.goodreads.com/group/show/174195-around-the-year-in-52-books

Tipy na knihy na rok 2019: https://www.goodreads.com/topic/group_folder/372697

Jinak já vím,že 52 knih nedám a chci výzvy spojit - každou knížku z ATY zařadit i do popsugar a hlavně sem, na DK. :)

Ajrad1981
Ajrad1981 10.12.2018 v 21:36

rysavas: nemusí se číst v daném pořadí, pokud čtenář sám nechce, ale já to pochopila tak, že je to smyslem této výzvy. No, a i kdybych to pochopila blbě, tak si z toho ten smysl udělám :-D A třeba hned první téma je kniha, která se mi hodí i sem, i do Popsugar.



Vložit příspěvek