Po mně potopa aneb spoilery


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 10:22

Koka: občas něco proklouzne. Ale kniha je tady asi už dost dlouho, že mohl nějaký čtenář anotaci předělat. V novém vydání je vše v pořádku podle oficiálních anotace...

Marylaa
Marylaa 19.07.2018 v 10:22

Mně víc vadí spojlery přímo v anotacích knih. A tím nemyslím ani tak tady, ale přímo na obálce knihy.
Opravdu Pepa spadne do té bažiny? Tak to tu knížku o něm nemá cenu číst, když tohle vím :)

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 10:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 10:30

Problém anotací. Za to můžou ale vydavatelství, ne databáze. 90% anotací je z oficiálního zdroje. Pokud někdo vkládá knihu, si možná ani onu anotaci nepřečte (pokud si sám nechce koupit) a jak má tedy vědět, že ve vydavatelství udělali chybu. Uznávám, že občas kroutim hlavou. Dve stě stran ze tří sta a já jsem dějem stále v anotaci.
Ale pokud se Pepa vrátí jako zombie, tak asi v pohodě... (vtip)

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 10:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 10:41

Pelapania: pokud nepomůže k odpovědi vlákno k tomu určené, můžete napsat majiteli webu.

A potom když to nijak nedopadne, holt se to vyřeší těžkou dřinou. Hlásit, hlásit, hlásit. U jedné young adult jsem se prostě proklikala třetinoi komentářou a všechny nahlásila (napsat kdo na konci umře je fuj).
Já sama komentáře čtu většinou až po dočtení. Většina lidí si prostě nepředstaví tu hranici mezi mezo ok a už je to spoiler. A to že na konci napíšou, kdo umřel a jak, není z jejich strany asi schválně, ale jenom si to neuvědomují. Potom je vtipné (tím vlastně porušují pravidla webu), že si sami stěžují na jiné uživatele, kteří třeba nevědomky nebo umylem udělají něco špatně, ale zážitek z knihy to druhému nezkazí.
PS: když to jinak nejde, napíšu spoiler, i kdyz si nejsem jistá, zdá to už spoiler je, vždy označim
PS: pokud by se zavedlo, mám strach o jediné. Aby na stránce nebylo víc zakrytého textu bílou než textu samotného. Protože všichni najednou zjistí, že mohou emoce ventilovat jak chtějí...

Text příspěvku byl upraven 19.07.18 v 10:46


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 10:42

Pepalania: ne, jenom jsem to chtěla odlehčit ;) a pokud to opravíte budu vypadat jako jantar...

Text příspěvku byl upraven 19.07.18 v 10:43

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 10:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marylaa
Marylaa 19.07.2018 v 10:56

Tak ono to právě je jen o poctivosti pisatelů, ona by ta funkce zakrytí komentářů označených jako spojler nepomohla, pokud by to pisatele spojlerů nepoužívali.

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 10:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 11:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:04

Přesně, jak píše Marylaa. Jezděte opatrně, je větší šance, že se vám nic nestane. No, a jak to vždy dopadne...
A potom by moderátor musel zasáhnout tak jako tak. Teď buď přesune do diskuze nebo požádá uživatele o dopsání slova spoiler. To by ho žádal o správné označení momentu spoileru? Nebo by tady někdo byl, kdo kontroluje, zda je vše v pořádku? Buď vrátil na opravu nebo zveřejnil? (Stále si říkám, že jsme na webu zadarmo, takže všechno začíná i konci v hlavách uživatelů.)
Nechci ať se tady zavede třikrát a dost a jdeš z kola ven. Ale je to o poctivosti. Souhlas.

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 11:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 11:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:09

https://www.edna.cz/arrow/epizody/s06e23-life-sentence/

V polovině stránky, příklad zakrytí spoileru...

Bílou jsem uvedla, protože to barva pozadí DK a rámeček nějaké barva, ať to hned nepropálí kukadla ;)

Text příspěvku byl upraven 19.07.18 v 11:11

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 11:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:16

Pelapania: teď sorry, ale pokud napsáno, že komentář obsahuje spoiler, na začátku, viditelně, a někdo si to i tak přečte, je to jeho chyba. Pokud to je z důvodu neoznačení, je to vina vkládatele komentáře.
Jinak: pokud se z Pepi stane zombie, už bych jen napsala, že jeho život byl potom těžký. A že potkal starého známého. Ne, že ho Franta, starý známý střelil kuší do hlavy. To bych nikdy nenapsala. Ani označeno spoilerem.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:18

Pepalania: anotaci jsem už opravila. U dalšího vydání je v pořádku a z té jsem vzala text....

Koka
Koka 19.07.2018 v 11:24

Pelapania - ad Když se rozpálení invalidé ... : myslím, že vydavatelství nejsou tak "háklivá" na prozrazení děje, jak uživatelé DK. Proto bezmyšlenkovitě přebírat anotaci z jejich zdrojů pro potřeby DK nepovažuji za správné (a nesčetněkrát jsem to už opravovala). Kromě toho - anotace, na kterou jsem poukázala, byla doslova okopírovaná z Wikipedie - vždy se to dá spolehlivě poznat podle té větičky, kterou Wiki pokaždé uvozuje text - Varování před prozrazením děje.
A pokud jde o to, že opravit anotaci může každý: ano, může, a i tu jeho opravenou pak může "přeopravit" kdokoliv jiný. Nezastírám, že mě po letech opravování přestala ta činnost bavit, neboť jsem si všimla, že naprostá většina mnou vložených či opravených slovenských anotací je převáděna do češtiny, či nahrazována jinými českými texty. Je to tak masivní a systémové, že to nemůže být náhodné.
Asi "nejlepší kousek" se povedl tomu, kdo z mnou napsané anotace udělal naprostý jazykový hybrid: většinu mého slovenského textu ke slovenskému vydání světoznámého románu smazal, nahradil jedinou českou větou, a za ní ponechal moje dvě slovenské věty (asi to byl nějaký milovník česko-slovenštiny :=))
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/smad-po-zivote-146545

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:29

Koka: já jsem z opravování a nahlášovani už taky otrávena. Ale kvůli tomu, to přece všichni opravovači nezabali! My se nenecháme porazit a umlčet!!!

Pelapania
Pelapania 19.07.2018 v 11:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 11:52

Pelapania: nechtěla jsem tím napsat, ať si všichni spoilerují, hlavně, když označí. Je to o tom, že když už tam je vyzrazení, tak ať tam je alespoň to slovo spoiler. A vyzradit jenom do určité míry. Protože souhlas. Označit spoiler a v dalším větě stejnými velkými písmeny napsat: PROČ FRANTA PEPU ZABIL? VŽDYŤ TO BYL TAKOVEJ HODNEJ KLUK?! KROMĚ TOHO ŽRANÍ LIDÍ, ALE JÁ HO MĚLA RÁDA!!!!! To je těžké nepřehlednédnout...

Třeba to nakonec vydáme :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 12:09

Proto se znovu ptám. Pokud se zakáže užívání spoileru, i označeného, kdo to bude kontrolovat? Vždyť denně se toho tolik vloží, asi není v lidských silách to uhlídat. Stále bude třeba nahlašovatelů jako doposud.... :(

TakySimona
TakySimona 19.07.2018 v 15:26

Dámy, kolik jste vytvořily webových rozhraní k SQL databázi?
:-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.07.2018 v 15:30

Nemohu mluvit za dámy, protože ze zúčastněných této diskuze, já dáma nejsem ;) ale upřímně, technická stránka může být uživateli ukradená. Chce jenom vědět, jestli něco jde nebo nejde ;)



Vložit příspěvek