Mnichovská zrada

DISKUZE » Volná diskuze


Dudu
Dudu 25.04.2021 v 18:57

Reader, jde vidět, že FBI se také někdy chybička vbloudí.

Eicherik
Eicherik 25.04.2021 v 20:12

Dudu: A co říkáš na tu hrůzu, že v Německu nejspíše ve volbách zvítězí Zelení? :-)

Dudu
Dudu 25.04.2021 v 20:43

Eicherik, proč hrůzu? Hrůza to může být u nás po volbách, páč jestli vyhrají fackovací panáci, skončí to dramaticky. Horší je, že se blíží očkování, Němci nakupují o 106, takže budu doufat, že to nebude povinné.

Eicherik
Eicherik 25.04.2021 v 20:47

Dudu: Piráti a Zelení jsou v podstatě stejná parta. Očkování bude hádám "povinné" i u nás. Někteří zaměstnavatelé jej budou nejspíše vyžadovat. A možná bude povinné třeba i pro návštěvníky restaurací. :-)

SputnikV
SputnikV 26.04.2021 v 07:38

když si vzpomenu, co všechno udělali novináři jemu.. jen ať si zapeskuje, zejména, když čuje za opakovanými dotazy snahu o manipulaci. nakonec, dnes, kdy nejsou muži a ženy, ale 76 pohlaví a když Rowlingová je peskována za to, že k poznámce - menstruující člověk doplnila vtipně - znám takového člověka, říká se mu žena - protože tím urazila mnoho jiných pohlaví, která by si taky ráda zamenstruovala, není důvod být galantní

Podle mne je celkem jedno, kdo zvítězí, pokud musíme poslouchat velkého bratra USA a menší sestru EU bez ohledu na vlastní zájmy.

Text příspěvku byl upraven 26.04.21 v 07:41

Matt Baker
Matt Baker 26.04.2021 v 20:35

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.


SputnikV
SputnikV 27.04.2021 v 08:46

Matt Baker - rád jsem se zasmál hned poránu - obchodník, který neobchoduje, ale skladuje, ruské jednotky na Donbase a nejlepší vtip - Deník N ,Respekt, Bellingcat, The Insider-- palec nahoru.(:

já naproti tomu se zmůžu jen na chabé upozornění na náhodnou podobnost:

Hitlerovo Německo při přepadení SSSR:
Obecně však můžeme říci následující:
a) německými odpůrci nejsou národy Sovětského svazu, ale výlučně židovsko-bolševická sovětská vláda s jejími úředníky a komunistická strana usilující o světovou revoluci.
b) mělo by to být zvláště jasně ukázáno a zdůvodněno tím, že Sověti v oblastech pod jejich kontrolou dosud prováděli extrémně hanebnou násilnou politiku vůči celému obyvatelstvu, že německé vojenské velení nevstupuje do země jako nepřítel obyvatel. Naopak chce osvobodit obyvatelstvo od tyranie Sovětů.

Ministr Kulhánek po odhalení století:

„Akce českých úřadů na vyhoštění ruských diplomatů nejsou namířeny proti ruskému lidu,“ uvedl český ministr zahraničí Jakub Kulhánek na čtvrtečním brífingu: „Nechci zbytečně přehánět, to není role ministra zahraničních věcí, ale Česká republika je suverénní země a bude se tak chovat. To není namířeno proti Rusům ani proti ruskému lidu, je to reakce na aktivity ruských speciálních služeb na našem území. To není proti obyčejným Rusům, kteří v naší zemi žijí, studují a pracují “


jo, někdy je nechtěné legrace v životě až moc.

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 08:47

Jacck
Jacck 27.04.2021 v 13:20

jo, Sputniku, je legrace. Dnes byl dobrý rozhovor v idnes s Danou Drábovou o tom, jak je dobře, že Rosatom byl vyřazen, protože Rusko je obrovským bezpečnostním rizikem. Teď si představme, že by k podobnému incidentu (ruské tajné služby vraždící lidi na našem území) došlo za situace, kdy Rusko u nás staví elektrárnu, když už jsme do toho dali 200 mld apod. Akorát bysme mohli držet ústa. Rusové by se konečně měli odnaučit považovat nás za svou sféru vlivu.

reader.007
reader.007 27.04.2021 v 13:49

Paní Drábová může jako bezdětná osoba leda mlčet a šoupat nohama. O téhle odbornici můj známý z Taiwanu prohlásil, že bychom si na ni měli dát pozor.

Jacck
Jacck 27.04.2021 v 15:05

to jsou teda úderné argumenty, reader.007. Je škoda že paní Drábová při své inteligenci ty děti nemá, zato u vás nejspíš platí opak.

siena
siena 27.04.2021 v 15:42

Že se z DK stala taková jednolitá řeka "selského rozumu", že zdejší diskutující se přímo předbíhají, jak více a úderněji "jeho" šířit, jsem si již zvykla, Ovšem reader.007, ty bys ses s tímto měla dostat minimálně na "výrok měsíce"... Opravdu argument!

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 16:02

Vestička
Vestička 27.04.2021 v 15:50

No teda Jaccku. Ty jsi hulvát. Doufám, že jestli máš děti, nejsou po tobě. Já mám dětí co Merkelová s Macromem a Schutzem dohromady, ale s Readerem souhlasím.Drábová zklamala.

Jacck
Jacck 27.04.2021 v 16:02

seznam rusku nepřátelských zemí z ruské TV

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 16:39

Jacck
Jacck 27.04.2021 v 16:11

tady píšou zajímavé informace o tom, co je za Zlomanovou proruskostí
tady článek přímo v ruštině

a google translater pro ty, kterým ruština už zrezavěla nebo ji nikdy neuměli

Údajně tam byla obrovská korupce v souvislosti s odpouštěním ruského dluhu a Zeman si u toho namazal kapsy na úkor českých občanů

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 16:39

SputnikV
SputnikV 27.04.2021 v 16:30

jo, kotrmelce Drábové jsem si povšiml, asi má slíbený ještě lukrativnější flíček než dosud, proto najednou prohlédla a ví, že je lépe než odborníkovi svěřit výstavbu takové maličkosti jako je jaderná elektríárna nějakému kutilovi a bankrotáři z USA...nevadí, že co začal stavet nedostavěl. Rakušáci mohou být klidní, další jaderná elektrárna v ČR nebude.

Jo Rusku nepřátelské země , to jsou asi ty, které sídlí hluboko v útrobách USA, že, komu je ale nepřátelské Rusko, to je oč se zajímám. a proč.

jasně, všichni kradou, jen protiruští politici lidu dávají, rozumím a tleskám. Jinak samozřejmě výpovědní hodnota informace reader.007 je nulová ve srovnání s vaším - údajně tam bya korupce. za ta vaše slova půjdeme proti Rusko do boje (:

My, kteří máme ponětí o správě dluhů i soukromých i státních se nedivíme, že dluhy byly prodány za méně než byla jejich nominální hodnota... to tak bývá vždy, ale ne každý rusofob to ví. Většina skončila u českých kupců.

sieno, my, kteří jsme zvyklí na vaše úderné argumenty - a víte že jsem je nejen já uváděl opakovaně, jsme z informací z ciziny poskytnuté přímo diskutující o divném počínání bezdětné pí Drábové spokojeni.. vím, že vás musí mrzet, že se přestávají obávat diskutovat lidi s jiným než vaším názorem, ale to si holt budete muset stále více zvykat. Život je zkrátka pes.

Jak je známo, nikdo neprokázal a to ani minimálně, že by u nás Rusové vraždili,,, že by napadli eketrárny, které oni postavili a které oni - po nebezpečném pokusu s pravděpodobným vítězem nového tendru a jím dodaným palivem, zabezpečili a tím pravili naše omyly.

Jaccvku, připomínám, nějak jste zapomněl vyargumentovat, oč jste byl žádád po předložení zprávy, kterou jste patrně ani nečetl, a která vaše slova popřela... že by nebylo čím argumentovat? je jednodušší jen tak si plivnout?


Sám zeměpis nám ukazuje, kde máme hledat přátele a spojence....za mořem to asi není. Německo, Francie, ty už to vědí, taky Rakousko, jen to neříkají nahlas. sdílení kontinentu znamená sdílení budoucnosti

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 16:31

Dudu
Dudu 27.04.2021 v 17:18

Jacku, Zeman si toho asi moc nenamazal. On na prachy nikdy nebyl. Dovolenou většinou trávil na chatě, zatímco každý upaloval k moři. Myslím, že v soukromém životě toho neutratil víc než průměrný občan. Nejvíc asi utratil za cigára.

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 17:26

siena
siena 27.04.2021 v 17:24

SputnikV, mýlíte se. Naopak, jsem ráda, že ty uderné argumenty konečně naplno zaznívají, že ti, co tu tak rádi vystupují jako ti objektivní posuzovatelé, ti, co tu vyžadují velké analýzy předložených faktů, konečně mohou všechny své přednosti rozvinout. A celkem s velkým pobavením sleduji také proměny některých přispěvatelů. Možná z počátku to bylo překvapení, ale jinak nic, co bych vlastně neznala...

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 17:25

reader.007
reader.007 27.04.2021 v 17:28

Jacck: od tebe mi to zní jako poklona :-))

SputnikV
SputnikV 27.04.2021 v 19:04

sieno, ta kritika třeba Jaccka (ti, co tu tak rádi vystupují jako ti objektivní posuzovatelé) sedí, ale překvapila.´

Matt Baker
Matt Baker 27.04.2021 v 19:56

SputnikV
Je docela vtipné, jak se zde neustále oháníte argumentačními fauly typu ad hominem, a následně předvedete jeho vzorový příklad. Ad hominem totiž lze použít jak proti konkrétní osobě, tak také proti firmě, organizaci, úřadu i skupině lidí. Což jste učinil v případě zmiňovaných společností.
Dále bych si na Vašem místě začal dávat pozor na arogantní vystupování. Za aroganci totiž lze označit i absolutní přesvědčenost o své dokonalé a všeobjímající pravdě. Jeden velmi moudrý člověk kdysi řekl, že hlupáci se vždy vyjadřují ke všemu, vždy jsou absolutně přesvědčení o své pravdě a nikdy nepociťují pochybnosti (totéž platí pro psychopaty). Zato inteligentní lidé jsou plni pochybností a proto se běžně k máločemu vyjadřují.
Dále k tématu kdo má kolik dětí. Již celá staletí je známá věc, že počet dětí je až na výjimky přímo úměrný inteligenci rodičů. Čím více dětí, tím je obvykle nižší inteligence jejich rodičů. Všechny tyto informace jsou podloženy také statisticky. Odkazy sem dávat nebudu, jelikož nemíním plýtvat časem, když jsou zde poměrně rychle mazány. Stačí se ale podívat na země s nejrychleji rostoucími či stagnujícími populacemi a inteligenčními kvocienty tamního obyvatelstva.
To jest vše.

alekis
alekis 27.04.2021 v 20:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 27.04.2021 v 21:08

Zajímalo by mĕ, jestli spadám do kategorie . Jsem si jistà, že Rusko není nepřítel. Vím jistĕ, že nĕkdo se sakra bojí, aby jsme se nezačali kamarádit. Dám ruku do ohně za to, že šlo o Dukovany, nordstream a jinou špínu. Vylovili to po sedmi letech proboha. Nebuďme naivní. S zasláním do kamene bych počkala. Jen si nebuďte jistí kolik je x v x+4=2, jakým jazykem se mluví v Brazílii, zpochybňujte fotosyntézu, a newtonův zákon. A rozhodnĕ si nebuďte jistí tím, co se kutalo v Kutné Hoře. Mohly to být diamanty.

siena
siena 28.04.2021 v 07:31

Kdepak, SputnikV, nebojte se, že bych vás snad překvapila. Měla jsem na mysli úplně někoho jiného... alekis, zbytečné, s nulovou vypovídací hodnotou, nesmyslné, ale nijak nahodilé. Všimla jsem si, že to je frekventovaný "argument" podobných debat.

Matt Baker, co píšete je opět nijak nahodilý způsob psaní komentářů. Už jsme tu v minulosti měli tu možnost učit se, jak psát "bez osobních invektiv". Já s pobavením spíše sleduji, ne ty samotné komentáře, ale reakce na ně... Říkám si, vždyť musí tento rozpor vidět každý. No, evidentně ne. Pak už ale nemůže překvapit, že podobná "logika" je, se stejnou samozřejmostí, vyslovována, a i podobně přijímána, těmi, kteří spravují věci veřejné.

Text příspěvku byl upraven 28.04.21 v 11:43

SputnikV
SputnikV 28.04.2021 v 11:50

Matt Baker
konstatování, že někteří diskutéři, například právě jacck, říkají nesmysly a uvádějí na podporu svých tvrzení to, co jejich tvrzení vyvrací není kritika ad hominem, ( Argumentum ad hominem (lat. „argument k člověku“) je argument, kterým se diskutující snaží vyvrátit oponentovo tvrzení poukazováním na jeho názory či jednání, případně i na jeho skutečné či domnělé nedostatky. Argument ad hominem se obvykle považuje za demagogický a neplatný),, ale kritika argumentů, které Jacck opakovaně užívá, jeho tvrzení, že každý, kdo s ním nesouhlasí je ruský troll naopak argumentem ad hominem rozhodně je. Přezdívky, kterých se zde dočkává prezident také i jeho vyslovované bláboly o jeho úplatnosti a další. rovněž.

tedy shrnu, napsat je XY říká blbosti není argumenat ad hominem, ale tvrzení, že XX je hluák nebo namyšlený a cokoliv je ad hominem.

společnosti nejsou lidé a kritika ad hominem nepřichází v úvahu, ale že vámi předkládané nejsou obvykle seriozní a nemluví samy za sebe, toto podezření je na stole a ne ode mne. opačná strana napadá jiná meédia dnes a denně a to méně důvédně a to je asi OK
dokonce vaše kritika mé osoby jako někoho, kdo má absolutní přesvědčenost o své dokonalé a všeobjímající pravdě, je kritikou ad hominem nepřináší argumenty, nemůžete je doložit ani vy mne neznáte,. asi jen nejste zvyklý na oponenturu, řekl bych.

ale je škoda, že ti inteligentí lidéí, kteří pochybují a málokdy se k něčemu vyjadřují v našem současném vedení i v opozici docela postrádáme, snad jen vysmívané KSČM a SPD se tak projevily. Můj děda, když jsem jako malý klamal, říkal - takhle mne můžeš houpat, ale takhle už ne a proto se i já ozývám k rozličných zjevným nesmyslům.

vaše napadání početných rodin podle vás statisticky méně inteligentních jsou ukázkou rasismu a neúcty k chudším lidem, asi ti chudáci ve světě nemají jinou zábavu než sex, přelétat aljašské kopce, jezdit na Bali, navštěvovat festivaly... na to nemají prostředky, musejí vydělávat na sebe a nakonec i na ty, kteří si to užívat mohou, a děti jsou pro ně i pojistka na sociální zebezpečení ve stáří, je to v historii úspěšná evoluční strategie ne důkaz hlouposti. nakonec, i královna Alžběta si dětí užila. Kromě toho, asi jste nepostřehl, že dlouhodobý výzkum ukázal, že intelekt je rozložen v každé společnosti přibližně stejně, nejsou průkazné rozdíly mezi "rasami" naopak jsou větší rozdíly mezi jednotlivci. pramenů je dost-

ale poznánka, že Drábová nemá děti byla podle mne namířane jinam - lidé, kteří nemají děti zpravidla myslí v časovém rozměru svého individiáního života, daleká budoucnost se jich ńedotýká, lidé, kteří mají děti ať své nebo je vychovávají z logiky věci se musejí zajímat i o to, co bude, až oni zde nebudou a jejich děti budou čelit životu samy. Takže to byla poznímka více než výstižná.

Jacck
Jacck 29.04.2021 v 19:16

Europoslanci schválili usnesení vyzývající země EU ke koordinovanému vyhoštění ruských diplomatů v reakci na Vrbětice. Chtějí i další sankce. V usnesení schváleném výraznou většinou 569 ze 682 hlasů europoslanci rovněž odsoudili ruské výhrůžky adresované Česku v následné diplomatické při. Europoslanci vyzvali k přijetí tvrdších sankcí v souvislosti se současným agresivním jednáním Moskvy. Unie by podle nich měla snížit závislost na ruské energii, zastavit stavbu plynovodu Nord Stream 2 a nenechat ruskou společnost Rosatom budovat na území EU jaderné elektrárny.
----------------
Konečně nastává to, co mělo nastat už před šesti lety v době anexe Krymu - tvrdá a sjednocená reakce USA i EU proti Rusku. Rusové ve své naduté aroganci tak nějak nechápou, že každá akce vede k reakci, a že i jejich agrese zákonitě vyvolají reakce. Roky tady nám proti nám vedou válkou, otravují nás bandou trolů, míchají se nám do politiky, a pak se diví, že lidé jsou na něj naštvaní. Dokud bude Putin a jeho režim u moci, tak k žádnému zlepšení vztahů nedojde a ani by dojít nemělo. EU i USA by měli udělat cokoliv pro změnu režimu v Rusku.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.