Mnichovská zrada

DISKUZE » Volná diskuze


Kapis
Kapis 22.04.2021 v 13:01

Můj příspěvek 12:35 byl směřován samozřejmě na Jaccka (nechcu ho opravovat, i když tam jsou drobné chyby), jenž v předchozím příspěvku sám vyvrátil ruské vměšování do amerických voleb - a budu strašně rád za odpověď i na zbytek příspěvku ohledně amerických agresí - jak se s tím antagonismem vyrovnáváš? Já jsem zatím na to neslyšel nikdy odpověď, krom toho, že lhát s USA je lepší, než mít pravdu s Ruskem. Nebo snad např. ilegální válka v Iráku, naprosté porušení všech norem mezinárodního práva, která zapříčinila vznik IS, nárůst terorismu, miliony mrtvých i začátek migrační vlny, jsou taky jen ruská propaganda? Nebo prostě tuhle rovinu reality vytěsňuješ?

Prosím o odpověď, díky.

Text příspěvku byl upraven 22.04.21 v 13:15

SputnikV
SputnikV 22.04.2021 v 13:07

Zemanovi neděli nezávidím. Jsem přesvědčen, že jednání našich vládnoucích politiků i valné většiny opozice je neseno poddanskou myslí a že nás amíci dobře odhadli a zkusí EU, která je v rusofobii dost vlažná na americký vkus, pořádně rozparádit, postavíme ji my za ně před hodovou věc.

No, Sasové to mají jinak, jejich premiér vyrazil do Ruska domlujvit se o Sputniku.

SputnikV
SputnikV 22.04.2021 v 13:12

Kapis - silně věřící se obvykle nevyrovnávají s žádným antagonismem, mají své přesvědčení, nepoloží je ani zázraky jako neposkvrněné početí, já nevím kolik panen po smrti v boji, stále tytéž a stále panny, ani nutnost opravovat dokonalé boží dílo nezávadným oblečením nebo dokonce obřízkou ani sadistický bůh, který požduje, aby otec obětoval syna... věří a hotovo dvacet

Dudu
Dudu 22.04.2021 v 13:25

Sputnik, to máš pravdu, není mu co závidět. Už slyším, když se to bude snažit urovnat, jak ho budou za to proklínat.
Kretschmer, když u nás byl, tak na mě působil jako dobrý člověk. Hodně Sasíků ho ovšem nemá rádo.

siena
siena 22.04.2021 v 13:57

SputnikV, co kdybyste se zkusil hlásit sám za sebe! Mně nejde o zdejší diskuzi, příspěvky, to si tu rozebírejte alternativní historii a současnost, jak chcete. Jen do toho nezatahujte ty, kteří o tu diskuzi nestojí. Kvůli tomu jsem se ozvala a stále čekám...
Ale jinak gratuluji, manipulace by vám opravdu šly. A znovu, jak komické, použít a současně napsat, že se tím proviňují druzí... Jak jsem napsala jinde, opravdu nám podobně vybavení uživatelé už scházeli!

Text příspěvku byl upraven 22.04.21 v 14:11

Dudu
Dudu 22.04.2021 v 16:18

Sputnik, tak 30 milionů chtějí postupně koupit. To Hamáček měl v plánu tam také vyrazit, nakonec ovšem to prý bylo maskování pro věci nadcházející. Co si tam asi museli pomyslet...


Kapis
Kapis 22.04.2021 v 16:38

No, že jsme nekompetentní idioti, nesamostatná kolonie, ovládaná západními tajnými službami. Němci si zatím budou vozit Sputnik a kupovat desítky miliard ruského plynu a dál nás přes naše zaprodané politiky a média ponoukat, ať si to s Ruskem rozházíme ještě více. Na jedné straně jen nechápavě kroutí hlavou, proč tak jednáme proti svým základním zájmům a na druhé straně se smějou a mnou si ruce.

Dudu
Dudu 22.04.2021 v 16:52

Kapis, je to tak. Jinak úplně vidím tu černovlásku z topky, nebo odkud to je, že patříme na západ - a pak toho dredovatého, jak ucítil šanci, který by nejraději v pozoru vše hlásil EU.

Vestička
Vestička 24.04.2021 v 13:04

Dobré podoledne! Sobotní historické okénko, pokud bude zájem , může být i pravidelné!

Dopis Anny Jaroslavny, královny Francie, jejímu otci.
Dojmy z Paříže.
"Buď zdráv, můj milovaný tatínku! Píše ti, knížeti celé Rusi, tvoje věrná dcera Anečka, Anna Jaroslavna Rjurikovič, která je nyní francouzskou královnou.
A kam jsi ty mě hříšnou poslal? Do páchnoucí díry, do Francie, do městečka Paříže, tak neladného!
Říkal jsi: Francouzi jsou chytrý národ, ale oni ani kamna neznají. Jakmile začne zima, začnou topit v krbu. Z něj jsou saze po celém paláci, kouř po celé místnosti, ale není tam ani kapka tepla. Jen ruskými bobry a soboly se tady zachraňuji.
Jednou jsem zavolala jejich zedníky, začala jsem jim vysvětlovat, co to jsou kamna. Kreslila a kreslila jsem pro ně plány - nechápali vysvětlování, a tím to skončilo. „Paní,“ říkají, „to je nemožné.“ Odpovídám: „Nebuďte líní, jděte na Rus, u nás máme v každé místnosti dřevěného domu kamna, ne jako v kamenných palácích.“
A řekli mi: „Paní, nevěříme. Že v domě byla skříň s ohněm a že tam nebyl žádný oheň? Ne, ne! “ Přísahala jsem jim. Říkají: „Vy Rusové, jste barbaři, Skytové, Asijci, toto je takové vaše čarodějnictví. Podívej, paní, neříkej to nikomu kromě nás, jinak nás i s tebou upálí na hranici! “
A oni jedí, tatínku, víš co? Nebudeš věřit - žáby! I obyčejní lidé v naší zemi by se styděli vzít takové věci do úst, a u nich to jí vévodové a vévodkyně, a ještě si to pochvalují.
Jedí také kotlety. Vezmou kousek masa, potlučou ho kladivem, osmaží ho a sní.
Jejich byzantské lžíce jsou pro ně stále novinkou, a benátské vidličky nikdy neviděli.
Jednou jsem vzala a uvařila kuře pro svého manžela, krále Henrycha. On si přímo ruce olízal. "Ankor! - křičí. - Ještě!"
Já jsem mu připravila další. Znovu zakřičel: „Ankor!“ Řekla jsem mu: „Bude tě bolet žaludek!“ On: „Kes-kyo-se? - Co to znamená?“ Vyprávěla jsem mu o Klaudiovi Galenovi. A on říká: „Ty jsi čarodějnice! Podívej, nikomu to neříkej, jinak nás římský papež nechá upálit na hranici.“
Jindy říkám Henrychovi: „Dovolte mi naučit vaše šašky inscenovat Alexandreidu.“ On: „Co je to?“ Říkám: „Historie válek Alexandra Makedonského.“ - "Kdo to je?" Vysvětlil jsem mu Antisthena mladšího. Řekl mi: „Ach, ne-ne! To je nemožné! Jedna osoba nemůže dobýt tolik zemí! “ Pak jsem mu ukázala knihu. Znechuceně sebou trhnul a řekl: „Nejsem kněz, abych tolik četl! V Evropě neumí číst ani jeden král. Podívej, nikomu to neukazuj, jinak tě moji vévodové a hrabata rychle zabijí dýkami!“
Tak takový je tady život, tatínku.
A také k nám přišli Saracéni (Arabové). Nikdo, kromě mě, nemluví saracénským jazykem, královna se musela stát překladatelkou, vévodové a hrabata dokonce zuby skřípali. Nebojím se jich, moji Varjagové jsou stále se mnou.
Něco jiného je děsivé. Tito Saracéni vynalezli alkugl (arabsky - alkohol), je ještě silnější než naše domácí pálenka a medovina, natož polská vodka.
Proto ti píši, tatínku, píši, aby tohoto alkuglu nepřišel do Ruska ani jediný sud. Není od Boha! Jinak to bude smrt pro ruského člověka.
Ukláním se ti na rozloučenou, jsem tvoje věrná dcera

.

Text příspěvku byl upraven 24.04.21 v 14:30

Vestička
Vestička 24.04.2021 v 14:33

Anna Jaroslavna provedla revoluci v zemi, která pro ni byla cizí. Byla to ona, která v 11. století naučila francouzský dvůr číst a psát. Byla to ona, kdo zavedl Francouze do lázně a přiměl je, aby při jídle používali příbory. Anna vedla korespondenci s římským papežem. Poddaní Francie, země pro ni cizí, Annu zbožňovali a nazývali ji Rusá (rusovlasá) Agnessa.
Anna Jaroslavna se podepisovala takto: „Anna Rina“.
Anna Jaroslavna se narodila kolem roku 1024. V této době bylo celé Rusko gramotné. Připomeňme si alespoň dopisy na březové kůře z těch let, kterých se našlo mnoho.
Anna je nejmladší ze tří dcer kyjevského knížete Jaroslava Moudrého, manželka francouzského krále Jindřicha I. a francouzská královna. Anna vyrostla u knížecího dvora a získala dobré vzdělání.

SputnikV
SputnikV 25.04.2021 v 07:40

velmi zajímavá historická vloížka... až by se chtělo říci - a takový je kulturní rozdíl mezi Ruskem a Západem pořád....

Matt Baker
Matt Baker 25.04.2021 v 12:36

Tak zde něco z opačného soudku

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 10:27

Eicherik
Eicherik 25.04.2021 v 12:46

Já si teda myslím, že tady v Česku si myjeme všichni ruce pod tekoucí vodou. :-)

Matt Baker
Matt Baker 25.04.2021 v 12:56

Dle ruského mezinárodně nejrozšířenějšího média zřejmě nikoliv. A co vím od kolegů a kolegyň, původem Rusů a Rusek, tak s tekoucí vodou mimo města zrovna moc zkušeností nemají právě oni. :-)

Matt Baker
Matt Baker 25.04.2021 v 13:41

Doporučuji alespoň základní znalost anglického jazyka.
Jedná se o čistě proruský zpravodajský web, pro který jsem dříve pracoval.
Nemám na mysli článek jako takový, ale doporučuji zavítat do diskusní sekce pod článkem. Je krásné vidět, jak se o naší zemi a hlavně jeho obyvatelkách vyjadřují milovníci Ruska. Velmi záživné.

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 10:27

Vestička
Vestička 25.04.2021 v 14:37

Článek v aj jsem sice jen přelétla, diskuzi jsem si se zaujetím přečetla celou. Velmi zajímavé. Takže pro naše anglicky hovořící kolegy podporovatele Ruska jsem jednoznačně pražská kurva z kolonie, nic na tom nemění ani to, že jsem z Brna. To neznají. . I Poláky do toho zatáhly. Omezené , takové západní. Ačkoliv jsem si při mých výletech nevšimla polonahých Češek, Pražákům jiste můžem za tuto super image poděkovat taky.Co vic z toho vyplývá. Nevím.

Text příspěvku byl upraven 25.04.21 v 14:42

Dudu
Dudu 25.04.2021 v 15:16

Když sleduji tu naší opozici - a názory té hordy jejich přívrženců - myslím, že pokud uspěje ve volbách, tak do dvou let tu máme anarchii.

alekis
alekis 25.04.2021 v 15:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

SputnikV
SputnikV 25.04.2021 v 16:05

Matt Baker, když čtu názory našich "cestovatelů" o Rusku žasnu rovněž.

ale z jiného soudku, Zeman mne dnes příjemně překvapil, uvážlivý, objektivní a svůj jako vždy. dobře jsme zvolili... dovedete si na jeho místě představit některého z jiných kandidátů? už bychom mobilizovali a táhli na Moskvu.

alekis
alekis 25.04.2021 v 16:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 25.04.2021 v 16:51

Alekis, máš dobrého pamatováka! Ono by to bylo ok, kdyby člověk neviděl tu zběsilost, která se bohužel rozjíždí . Bude to těžké ukočírovat.

Dudu
Dudu 25.04.2021 v 16:53

Sputnik, prezident měl dobrý projev. Jen tu moderátorku nemusel takhle peskovat.

Dudu
Dudu 25.04.2021 v 16:57

Prý " Já Vás nechci trápit, ale Vy dneska nejste ve formě "

Text příspěvku byl upraven 25.04.21 v 17:13

reader.007
reader.007 25.04.2021 v 17:30

alekis: a proč nechceš být raději tou krtonožkou? Té přece podle tebe nehrozí vůbec nikdo ;-)) Snad jen ježek...

Tu diskuzi bych nebrala tak vážně, stejně jako "elfy" horující na Novinkách apod. Uřvaní, agresivní a hloupí jsou vždycky vidět víc než ti co myslí a myslí si svoje. Smutné je, jakou hanbu nám teď udělali různí přeochotní vazalové a konce k jakým to povede. To si naši dědečkové a babičky nezasloužili... jenže zlo prostě bohužel existovalo, existuje a existovat bude a boj s ním taky. Smůla je, že to bude eskalovat v následujících letech, kdy by se lidstvo po víc než půl století drancování přírody a znečišťování planety mělo zabývat nápravou a ne dalšími válečnými konflikty.

A něco na odlehčení:
Tajný agent FBI má za úkol prozkoumat jednu krčmu v Rusku. Bohatýrsky vejde do dveří a rusky říká: "Zdravstvujtě!" Pak přistoupí k baru a začne na barmanovi vymáhat informace. Barman povídá: "Chlapče, ty sice mluvíš jako Rus, jsi oblečenej jako Rus ale Rus nejsi. "Agent tedy skočí na stůl, zatancuje kozáčka a kopne do sebe tři vodky. Barman opět povídá: "Ty sice tancuješ jako Rus, chlastáš jako Rus, mluvíš jako Rus a jsi oblečenej jako Rus, ale Rus nejsi." To už agent neví, co má dělat, a tak odejde a hned volá svému šéfovi: "Nevím, jak se to možné, ale odhalili mě." Šéf se rozčílí: "Já jsem věděl, že vy černoši vždycky všechno poserete!"

Text příspěvku byl upraven 25.04.21 v 18:11

alekis
alekis 25.04.2021 v 17:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.