Kniha jako dárek (nejen) k Vánocům - poraďte, doporučte


Xendrra
Xendrra 30.11.2017 v 02:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 06.12.2017 v 07:14

Prosím o radu zkušenější - chtěla bych koupit na Vánoce synovi Dějiny Ruska, ale nevím které, ani hodnocení mě moc nenasměrovalo. Máte prosím někdo přečtené obojí?

Sarah01
martina3443
martina3443 11.12.2017 v 11:12

Zdravím vás vespolek a měla bych zas jednu prosbičku. Neměl by někdo z vás naskenované nějaké díly Dívčí party od Lisi Harrison? V naší knihovně pro nevidomé a slabozraké máme pouze tyto: Dívčí parta (Láska je láska aneb rvačka o kluky), Dívčí parta - nejlepší kamarádky? Ani náhodou, Dívčí parta o prázdninách (Dylan - věčná potížistka), Dívčí parta pomsta bude sladká... Naši čtenářy by si přáli další díly, které žel bohu nemám, přesto bych jim chtěla udělat radost. Pokud by někdo z vás tedy měl nějaké další díla naskenované, kontaktujte mne prosím na: martinarozenkova@gmail.com, nebo na skype: martinarozenkova. Předem děkuji za odpovědi a přeji všem krásný dník

martina3443
martina3443 11.12.2017 v 11:19

čtenáři - oprava

kvicalka
kvicalka 18.12.2017 v 14:13

Dobrý den všem. Potřebovala bych doporučit knihu pro manžela. Má 34 let a má rád dobrodružné příběhy i třeba podle skutečných událostí. Něco, co přečte jedním dechem, co ho pohltí a kniha ho dostane uplne mimo realitu. Líbilo se mu hrozně např. Kořeny, Motýlek, Útěk ze sibiře.......Ale i třeba Memento. Detektivky nemusí, možná by i snesl něco s nádechem scifi. Mystické a psychologické taky ne. Zaujala me třeba Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů. Možná poradí spíše mužští čtenáři. Předem děkuji. Je pravda že je spousta dobrých knih, které jsme již viděli zfilmované. radka


Petass
Petass 23.06.2018 v 13:53

Dobrý den, poraďte mi knihu pro tátu... Je mu 60, má rád Fulghuma, Coela, N. Gordona... Nic válečného, ani scifi. Detektivky čte, ale tu teď kupovat nechci... Nějaký nápad?

Mohly by to být i fejetony, Fulghuma a Krause má přečteného...

Text příspěvku byl upraven 23.06.18 v 13:54

MařenkaR.
MařenkaR. 12.10.2020 v 16:08

Zdravím všechny ????
Byla bych velmi vděčná každému, kdo by mi poskytl tip na nějaký hodně dobrý politický či populárně naučný román. Něco ve stylu Klubu nenapravitelných optimistů. A dále pak na nějaký vážně vtipný ženský román. Potřebuji Ježíška pro tatínka a přítelovo maminku. Děkuji všem ????❤️

apostol
apostol 14.11.2020 v 18:33

Určitě doporučuji knihy T. Kašpara: Umíráme na objednávku? Když se léčba stane zločinem), Krutá HRA o tvé zdraví, Nespěchejte do rakve. Ideálně jako komplet, k dostání na webu Akademie úspěchu!! Vyřešila jsem skoro všechny dárky touto trilogií.

Text příspěvku byl upraven 14.11.20 v 19:16

encyklopedie
encyklopedie 14.11.2020 v 18:40

apostol.....to nemyslíš vážně ...tohle jsou knihy pod stromeček? Hrůza mě jímá ...

PetraaMatouš
PetraaMatouš 24.11.2020 v 09:25

Dobrý den. Potřebovala bych poradit knihu pod stromeček dědovi. Má rád Kulhánka, Biglese a detektivky. Hlavně to nesmí být moc tlustý. Čte vždy před spaním. Velice děkuji za Vaše návrhy.

Kačaluna
Kačaluna 25.11.2020 v 15:30

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

J.Pepi
J.Pepi 27.11.2020 v 20:03

Zdravím,
marně vymýšlím, co bych koupila svému tátovi za dárek k Vánocům, ale vůbec nic mě nenapadá. Proto bych chtěla poprosit o nějaké tipy na knížky.
Děkuji

DádazPrahy
DádazPrahy 27.11.2020 v 20:16

Pepi, abychom mohli dobře poradit, hodilo by se pár informací - napište mám třeba, o co se tatínek zajímá, jak je přibližně starý, jestli je sečtelý čtenář- labužník nebo toho spíše moc nepřečte atd. abychom vám mohli dát nějaké tipy, takhle si netroufám radit, protože výběr je opravdu široký.

J.Pepi
J.Pepi 27.11.2020 v 20:21

On právě že úplně velký čtenář není, to je asi největší problém... je mu 54 let. Co vím, tak četl Dunu, Noc Trifidů atd. Ale to už je dávno...
Děkuji moc za odpověď, jakákoliv rada bude dobrá :)

smazenaryba
smazenaryba 27.11.2020 v 20:38

J.Pepi - ak je fanúšik klasickej scifi, možno by ocenil nové vydanie klasiky, napríklad kolekciu kníh od Bradburyho od nakladateľstva plus

https://www.databazeknih.cz/knihy/ray-bradbury-box-milniky-americke-sci-fi-394405

Takéto niečo poteší, aj keby to už obdarovaný mal prečítané.

Text příspěvku byl upraven 27.11.20 v 20:39

DádazPrahy
DádazPrahy 27.11.2020 v 20:41

Takže to na nějakou "vážnou" četbu asi nebude..., nevadí, i tak se dá určitě něco vymyslet.
Nemá třeba nějaké zájmy, ke kterým by se darovaná knížka vztahovala, např. fotografování, nebo hudba, umění, sport, historie ....(např. by mu udělala radost životopisná knížka o nějaké osobnosti z oblasti jeho zájmu..?), cestování (nějaký cestopis ze zemí, které by ho mohly zajímat..?) zahrádka, kutilství....? atd. Pokud není moc velký čtenář, právě bych spíše uvažovala o četbě, která souvisí s tím, co má nebo dělá rád.

J.Pepi
J.Pepi 27.11.2020 v 21:01

@DádazPrahy
Dělá paragliding a většinu času tráví na počítači. Vidím, že byste mi ráda pomohla a moc vám za to děkuji, ale můj táta je bohužel velmi, jak to říct, bezzájmový (existuje takové slovo?) člověk. Shánět mu dárky byl vždycky oříšek, protože ani on nikdy nedal žádný tip

J.Pepi
J.Pepi 27.11.2020 v 21:02

@smazenaryba
Děkuji za tip. Vypadá to zajímavě :)

DádazPrahy
DádazPrahy 27.11.2020 v 21:29

Pepi, tak to bohužel neporadím, protože paragliding ani sci-fi naopak nejsou nic pro mě :-) ale určitě se tady na databázi najde někdo, kdo vám poradí a snad bude mít tatínek z knížky pod stromečkem radost.

Atuin
Atuin 28.11.2020 v 09:25

Dotaz: Proč chcete tatínkovi nakupovat knihu když není zapálený čtenář? Určitě lze koupit jinou pozornost, která mu bude pasovat lépe na telo.

siena
siena 28.11.2020 v 10:03

Existuje tu štítek:
https://www.databazeknih.cz/stitky/paragliding-5539
Ale moc na výběr v něm tedy není... Rozumím Vám, J.Pepi, že to nemáte jednoduché, že je tatínek celkem oříšek:) Možná bych zkusila podívat se po nějaké knize fotografií, jestli tedy kniha.

Babouš
Babouš 29.11.2020 v 15:15

Můj táta moc nečte, ale pár knih ho pod stromečkem vždycky potěší - například Dana Browna si vždycky užije a zhltne za pár dní, v poslední době ho hrozně zaujaly historické romány Dirka Husemanna - vždycky tam je akce, dobrodružství a je to podobně čtivé a plné historických zajímavostí :) Loni ho bavila i Šelma od Andrewa Maynea - detektivka, kde zločiny vyšetřuje biolog.

J.Pepi
J.Pepi 29.11.2020 v 18:12

Všem moc děkuju za tipy! Moc jste mi pomohli :)

mimamo_cz
mimamo_cz 29.03.2021 v 19:20

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.



Vložit příspěvek