Kniha jako dárek (nejen) k Vánocům - poraďte, doporučte


cecetka
cecetka 02.10.2016 v 12:17

Jak pise Red.Dahlia, Medeny jezdec od Simonsove 100% nezklame. A pokud se mamince bude libit, muzes ji dokoupit druhy a treti dil.

Marthas
Marthas 02.10.2016 v 14:10

Prosím, o sloučení, s již existujícím vláknem http://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/jakou-knihu-byste-doporucili-vase-knizni-tipy-1555/str-11#new

PS: Slaďák je opravdu velmi široce řečeno, to jsou i ty pseudo knihy od Parkánové-Whitton, které by mne nikdo nedonutil číst...

Já bych tvojí mamce doporučila toto http://www.databazeknih.cz/serie/heather-wellsova-89
je to sice i detektivka ale pro ženy to je a zasměje se... Pokud by se jí nelíbila zrovna tato série, jsou i jiné romanťárny od této autorky... Stačí hledat...

Přeju šťastnou ruku při výběru Marthas

Sarah01
Sarah01 02.10.2016 v 17:52

Marthas - Parkánová :-) , já to četla, očekávala jsem něco jiného, ale nejsou to slaďarny, spíš nuda.

Marketa12
Marketa12 02.10.2016 v 18:26

černobílý svět, to nemůže být mimo.

cecetka
cecetka 02.10.2016 v 18:29

Cernobily svet je krasna kniha i film, ale rozhodne ne sladarna ;)

Marketa12
Marketa12 02.10.2016 v 18:30

to nevadí


martina.tim
martina.tim 02.10.2016 v 20:49

Tak já kupuju mámě na vánoce toto: http://www.databazeknih.cz/knihy/milostny-trojuhelnik-291551

kenedu
kenedu 03.10.2016 v 08:04

Možná tohle: http://www.databazeknih.cz/serie/bavettovi-2510

eva-lupen
reader.007
reader.007 04.10.2016 v 17:30

Velmi romantické, i když jako beletrie ze života se tvářící, romány produkuje Barbara Wood. Její knihy nejsou úplně můj šálek kávy, přesto je doporučuji jako dost čtivé (o bohatém výběru nemluvě). Sama jsem četla Lékařku Samanthu.

cecetka
cecetka 03.11.2016 v 12:05

Protoze knihy kupuji jako darek jen svemu synovi, manzelovi, tatinkovi a tchanovi, tak uz za ty roky vim, co doma maji a co ctou.

bamba
bamba 03.11.2016 v 13:51

dostávam knihy ku všetkým sviatkom a druhá strana sa nezaujíma o to, čo mám rada a čo čítam. Skoro vždy sú to knihy, ktoré vyhrá v nejakej súťaži. Občas sa niečo z toho dá napriek všetkému čítať. Obdarovávam a kupujem veľmi starostlivo - momentálne idú najmä na odbyt detské knihy.

Hun
Hun 03.11.2016 v 14:17

Už víckrát jsem dostal knihu od bráchy, který je neomylný, protože máme totožný vkus. Co kniha, to perla.
Já když dávám knihu, vždy volím desetiletími osvědčenou klasiku – mám totiž jistotu, že i když se nestrefím třeba do oblíbeného žánru, tak ta kniha obdarovanému něco dá. Naposledy jsem takhle daroval Pána much nebo Farmu zvířat, z těch si něco vezme každý, kdo není primitiv. :-)

Text příspěvku byl upraven 03.11.16 v 14:21

heaven
heaven 03.11.2016 v 18:08

Vhodnou alternativou je asi poukaz do knihkupectví, protože si každý může vybrat podle svého vkusu a neurazí to :)
Knihy nedostávám darem, aspoň ne nečekaně, vždycky si předem vyberu, kterou chci, protože moje okolí ztrácí přehled o tom, které jsem četla :D Jednou se mi stalo, že jsem dostala k narozeninám knížku, kterou už jsem měla jistou dobu v knihovně... Ale aspoň to bylo jiné vydání :D

eva5318
eva5318 03.11.2016 v 19:02

Když se jednalo o koupi knihy zejména k narozeninám,vždycky jsem si řekla jakou.Loni jsem dostala nečekanou knihu Padesát odstínů šedi,ale mě se vůbec nelíbí,přečetla jsem 20 listů,odložila do knihovny.

reader.007
reader.007 03.11.2016 v 19:53

Miluji "dostávání knih". Co nemiluji je překvapení. To bývá málokdy úspěšné. Proto mám se svými blízkými dohodu, že já vybírám a oni v patřičném čase obstarají balící materiál, který já následně sejmu. Nejsem usmrkanec, abych někomu dělala scénu, že mě připravil o iluze, že Ježíšek neexistuje a pod.

A když obdarovávám knihami sama, dospělé vždy konfrontuji s výběrem, u dětí volím to, co považuji za dobrou četbu ke které buď dojdou časem, nebo si to minimálně budu chtít přečíst sama.
Tak mě napadá, že s dcerou už vlastně taky něco konzultuji. Naštěstí je rozumná...

Text příspěvku byl upraven 03.11.16 v 20:00

MartasR
MartasR 03.11.2016 v 20:02

Ja rada davam knihy jako darek jen kdyz jsem si 100% jista, ze ta kniha je skvela (tzn. perla) a ze obdarovany je ctenar a jde o tema co ho zajima. Jinak jako mala jsem dostavala super knizky od mamky i babicky ke kazde prilezitosti a moje knihovna se moc rychle zaplnila. Ted uz mi nikdo knihy nedava a ja si kupuju jen el.knihy protoze neni bohuzel misto.

Eicherik
Eicherik 03.11.2016 v 20:06

S manželkou máme následující systém. Navzájem si napíšeme seznamy o jaké knihy máme zájem a pak uvidíme, co se z toho objeví pod stromečkem. :-) Stejně se to dá aplikovat u CD nebo DVD. :-)

cecetka
cecetka 03.11.2016 v 20:13

Eicherik: toto aplikujeme na vanoce obecne. Na lednicce ma kazdy z nas sve jmeno a pod nej davame listecky, na kterych jsou prani. Treba i knihy. Pak uz jen cekame, co z toho bude pod stromeckem ☺
Letos se tam jeste zadna kniha neobjevila

Eicherik
Eicherik 03.11.2016 v 20:19

cecetka: to je hodně dobrej systém. :-) Třeba se tam ještě nějaká knížka objeví, do Vánoc je ještě času dost. :-)

reader.007
reader.007 03.11.2016 v 20:19

Eicherik: dobrý systém a nevylučuje to ten moment překvapení... je to něco jako dopis Ježíškovi, ale ten u nás už taky dělat (asi) nebudeme, protože děti (díkybohu) nemají odkud nasávat reklamu.

cecetka: problém je, že děti přání dost často mění...

Text příspěvku byl upraven 03.11.16 v 20:21

Erawan
Erawan 03.11.2016 v 20:32

Zdravím - téma ve mně vyvolalo jednu hodně starou vzpomínku... moje maminka měla ráda knížky z vesnického prostředí, tak jsem se vždycky snažila "něco" v knihkupectví vybrat... dostávala ale knížky i od jiných členů rodiny, kteří na to ažtak nedbali, co čte, a tak si zvykla mi je nejdřív dát k nahlídnutí, jestli to bude "ono"... a jednou dostala od mé sestry knížku "Skrýš" od Deana Koontze, představte si to... když jsem do ní nakoukla jako obyčejně, málem to se mnou švihlo - TOHLE koupit staré paní, která čte poklidné románky z vesnice... už jsem jí ji vůbec neukázala, myslím že jsem jí koupila něco jiného, a dodneška nevím, jestli jen ségra bafla první co uviděla na pultě, nebo jestli jí to - jak tvrdila - prodavačka poradila... Koontze jsem zabavila a začala jsem ho kupovat sobě :-)

Fantýna
Fantýna 04.11.2016 v 05:02

Když chci, aby mi někdo koupil knížku k Vánocům nebo k jiným svátkům, tak napíšu seznam více knih. Myslím si, že je člověk překvapený, protože neví, co dostane, i když si řekne, kterou by chtěl ze všech nejvíc.

baghira
baghira 04.11.2016 v 11:02

Koupil jsem synkovi k narozeninám tuhle knihu, a hlavně proto, že název knihy odpovídá datu jeho narozenin :) ale snad ho bude i bavit.
btw ta cena není překlep :)

http://www.kosmas.cz/knihy/173195/21.12/

majík1
majík1 05.11.2016 v 18:19

Dávám knihy jako dárek a vždy potěší, protože vím co kdo čte a jakého autora má rád.



Vložit příspěvek