Jak to děláte, že vidíte budoucnost pozitivně?


Eicherik
Eicherik 20.01.2016 v 18:53

Ta propaganda, které budou čelit naše děti je úděsná. Ale já jsem nepolepšitelný optimista. Věřím v to, že rodiče svým dětem vysvětlí jaká je pravda a že se ve škole říká něco jiného než doma. Věřím také tomu, že přijdou vlády, které tyto nepravosti napraví.

reader.007
reader.007 20.01.2016 v 19:01

Eicherik: otázkou je, jaká ta pravda skutečně je...

Eicherik
Richie1
Richie1 22.01.2016 v 08:27

Mě naopak branná cvičení bavila. Ulili jsme se z běžné výuky a zažili srandu. Jen učitelé se vztekali. Strach ze sirén nikdo neměl, naopak jsme jásali - výuka skončila, jdeme blbnout s maskami!

bamba
bamba 22.01.2016 v 08:51

k moserova - ak človek aspoň trochu sleduje dejiny - stačí napríklad posledných 500 - 2000 rokov, tak je čoho sa obávať. Vždy môže raz za čas vyjsť niekto s nepríjemným hlasom, celkom dobre maľujúci.Čím ale nemyslím, že by pravidelné sirény, alebo branná výchova tomu mohli zabrániť.

woodward
woodward 22.01.2016 v 09:12

moserová: nedramatizujte to. Narodil jsem se osm let po válce, taky jsem chodil do školy a při poplachu jsme prchali na dvůr a měli jsme z toho radost, protože místo nudného vysedávání ve třídě jsme mohli utíkat a dělat rámus. O tom, co je siréna a k čemu sloužily za války, mi pověděla moje prababička když mi bylo necelých pět roků, zrovna tak jako mi vyprávěla historky o tom, jak jezdila po venkově a sháněla jídlo, a jak to bylo napínavý, někdy na nádraží byli četníci nebo Němci a všechno jí zabavili, a jindy tam nebyli a všechno bylo v suchu. O žádný dětství jsem nepřišel, právě naopak, ty její vyprávěnky k němu neodmyslitelně patří.

Text příspěvku byl upraven 22.01.16 v 09:14


woodward
woodward 22.01.2016 v 09:27

nepřeju jim nic zlého. ale cvičné sirény mě tehdy nezajímaly. podstatné bylo, že nás to na pár minut osvobodilo z nudy. já si na svoje dětství vzpomínám dobře. my jsme válku nezažili, takže pro nás nějaká siréna neznamenala nic víc, než že teď můžeme vylítnout ven a hulákat.

Text příspěvku byl upraven 22.01.16 v 09:28

woodward
woodward 22.01.2016 v 09:47

dětem je třeba odpovídat na otázky a vysvětlovat. to je vše. dítě je sice menší, ale ne hloupější. a pokud je v bezpečí, pod ochranou rodičů, nějaké to "trauma" způsobené střetem s realitou nemůže mít vážné následky. jakékoliv vytváření "skleníkového" prostředí může dítěti spíš uškodit. stačí připomenout záplavu nejrůznějších alergií, jež u mladších generací pomáhá vytvořit posedlost hospodyněk antiseptickou čistotou.

bamba
bamba 22.01.2016 v 10:30

k Moserova - v tom prípade máte pravdu. Ja som nebola vychovávaná v tom, že čo sa povie v škole v televízii a v novinách že je pravda a dá sa tomu veriť. A obávam sa že v tomto duchu vyrastá ďalšia generácia, tam už to mám zrejme na svedomí ja. Čo už.

reader.007
reader.007 22.01.2016 v 13:12

Moserová: A neměli bychom děti spíš učit o rozdílu mezi dobrem a zlem? O nutnosti soběstačnosti každého národa? O ochraně své rodiny (základu státu)? Nebo smíme praktikovat jen tu bezelstnou lásku k nově příchozím?
Upřímně... sirény možná někoho obtěžovaly a lekaly, ale děti se učily (s větším nebo menším úspěchem) být ve střehu. Teď se nesmí bránit ani když do nich někdo tluče, jen chodit žalovat paní učitelce která to (možná) vyřídí.

Lector
Lector 22.01.2016 v 13:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 22.01.2016 v 16:07

k binýsek „Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“" - Mark Twain.

woodward
woodward 22.01.2016 v 16:19

bamba: :)))

tester
tester 22.01.2016 v 16:50

Pozitivum - válka je jen přechodný stav k mírovému stavu. Za války je na co se těšit. Všude lze nalézt něco pozitivního.

tester
tester 23.01.2016 v 09:44

To binysek....to je ono, planeta trpí od doby co se objevil člověk, peníze a neutuchající hon za mamonem. Až bude člověk vyhubený zavládne na planetě pohoda. Zvířata peníze neznají a proto planetu nezničí. Vývoj živočichů na planetě vynálezem člověka dospěl do samodestrukčí fáze.

tester
tester 23.01.2016 v 09:57

To měnily, ale ne takovým globálně likvidačním způsobem. Tržní hospodářství zvířata neznají. Bůh stvořením člověka nepřímo zničil planetu. To asi udělal naschvál.

HTO
HTO 23.01.2016 v 12:30

„Nebuďte nikdy smutní, křesťan nemůže být smutný. Nenechte se nikdy ovládnout bezmocí. Naše radost není radostí z vlastnictví mnoha věcí, ale ze setkání s Ježíšem,“ řekl papež František na Květnou neděli 2013.

Lector
Lector 24.01.2016 v 10:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 24.01.2016 v 10:20

Lector. Většinou víš o čem mluvíš, ale o náboženství radši nemluv.

Lector
Lector 24.01.2016 v 10:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 24.01.2016 v 11:12

Woodwarde, je snad náboženství nějaké tabu, že se o něm nemá mluvit??

HTO: S Ježíšem jsem se nikdy nepotkal, ale minulý týden jsem si udělal velkou radost z vlastnictví nové pračky, když ta stará nečekaně dosloužila. :-)

woodward
woodward 24.01.2016 v 11:31

žádný tabu. to byla jen dobře míněná rada. když o něčem nevím, je lepší o tom nemluvit, aspoň dokud si neopatřím nějakou tu znalost. potíž je v tom, že spousta lidí v této zemi posuzuje víru a všechno co s tím souvisí podle toho, co jim kdysi vyprávěla soudružka učitelka. a ti mladší zase podle toho, co si rodiče z toho vyprávění pamatujou.

Richie1
Richie1 24.01.2016 v 11:56

Pochybuji, že by zrovna Lector posuzoval víru podle toho, co mu kdysi vyprávěla soudružka učitelka. :-)
Ale i kdyby - stále se jedná o jeho názor a radit mu, aby své názory o víře nezveřejňoval, mi nepřijde správné. Pokud se ve svých názorech na náboženství mýlí, může se rozvinout diskuze, v které se bude hledat "pravda".

A jaká je ta pravda? Každý má tu svou a záleží jen na míře ochoty naslouchat, tolerovat, popř. akceptovat i jiné názory.
A když to vztáhnu na téma diskuze - jsem schopen vidět budoucnost pozitivně, aniž bych k tomu potřeboval nějaké náboženství.

A ještě k té planetě - planeta ani zdaleka tolik netrpí, to jen lidé si občas komplikují svou současnou existenci. V historii planety je existence moderního člověka jen mžiknutí oka.

Lector
Lector 24.01.2016 v 12:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 24.01.2016 v 12:34

Mám-li brát slova Františka doslova, v podstatě se podle vlastní doktríny nemá nač těšit, protože ta parta co má pod palcem hranici chudoby dávno překročila. Dost se to podobá řečnění katolické církve ve středověku, kde hlásali chudobu a cudnost a sami... no však víte.

Moserová: sama jste vzpomínala na možná skromné, ale o to láskyplnější dětství. Pokud se díváte i na jiné dokumenty než jen o likvidaci planety, jistě jste se setkala i s těmi o výcviku dětských vojáků. A myslíte že ti se ještě dají převychovat láskou a pochopením? Já ne. A ani nechci aby jednou s mými dětmi a vnoučaty takhle někdo manipuloval proto, že bude ve společnosti ten nejukřičenější, s nejtvrdšími lokty a tudíž nejmocnější. Umět se bránit prostě není agrese, i kdyby to někteří "papaláši" tak rádi viděli.



Vložit příspěvek