Čtečky e-knih


zmatenka
zmatenka 01.10.2019 v 17:05

Abrakadabra: mám PocketBook 626 Touch Lux 3, takže přesné srovnání neposkytnu, ale co popisujete, mi jako závada přijde. Mně se otevírá na tři až pět vteřin, to písmo tak vteřinu až tři. Ono to ve srovnání s mobilem nebo tabletem pocitově pomalé je, ale minuta mi nepřijde normální.
Jinak před časem mi to nabídlo nějakou aktualizaci systému a přijde mi, že se tím zhoršila i zpomalila. Krom toho se zpomaluje nebo má horší reakce když má nižší nabití baterie.

Shardlake
Shardlake 01.10.2019 v 20:38

mata57: takže si musím vytvořit nový e-mail i novou adresu pro XXX@pbsync.com? Jestli jsem Vaši radu správně pochopila? A potom už v stávajících webových stránkách např. palmknihy přidat přes nastavení další účet čtečky?

mata57
mata57 02.10.2019 v 11:02

Shardlake: e-mail adresa pod kterou jste přihlášená na palmknihy.cz zůstane stejná. Pouze při aktivaci služby SendToPocketBook v nové čtečce (pokud jde o PocketBook) si musíte vymyslet novou část adresy (xxx) xxx@pbsync.com odlišnou od té staré. Tuto novou adresu pak přidáte do seznamu v nastavení k té staré na palmknihy.cz. Prostě uživatel identifikovatelný jednou e-mail adresou může mít víc čteček s unikátní adresou s příponou @pbsync.com. Funkčnost potvrdila babicka_amalka, díky.

Shardlake
Shardlake 02.10.2019 v 16:27

pro mata57: děkuji za informace. Takže teď jsem to pochopila tak, že e-mail mohu mít stejný a změním si akorát (xxx) část adresy u xxx@pbsync.com, aby nebyla stejná jako ta původní.

mata57
mata57 02.10.2019 v 18:37

Shardlake: přesně tak. Držím palce při "přepřahání"...

Shardlake
Shardlake 02.10.2019 v 18:47

Mata57: děkuji za vysvětlení a rychlé odpovědi z Vaší strany.


Shardlake
Shardlake 13.10.2019 v 13:15

Pro ty, kterým se zdá 7palcová e-čtečka malá:

https://pocketbook.cz/cs-cz/news/inkpad-x-news-cz

ava.s
ava.s 05.12.2019 v 13:08

Dobrý den, sháním čtečku knih pro maminku k narozeninám. Máma je vášnivou čtenářkou. Má takovou jednoduchou starou, která ji stačí, ale problém je baterka, moc nevydrží. Poradí někdo něco slušného? Co jsem zjišťovala jsou teď problémy dispeje, které praskají. Má někdo zkušenosti třeba i se čtečkami z Aliexpressu? Uvažovala jsem o PocketBook 632, ale bojím se, že životnost bude tak půl roku.
Potřebuji něco se slušnou baterkou, co se člověk nebude bát dát do kabelky. Podmínka je také čestina nebo alespoň jednoduché ovládání. Prosím podělte se o své zkušenosti...

Omlouvám se za překlepy a neúplnost příspěvku, ťukám to na telefonu a odeslalo se mi to po první větě...

Text příspěvku byl upraven 05.12.19 v 13:20

jarkamet
jarkamet 05.12.2019 v 13:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jelito
jelito 05.12.2019 v 17:50

Doporučuju nějaký Amazon Kindle

Lukasitch
Lukasitch 05.12.2019 v 20:13

Taky doporučuji Amazon Kindle, model Paperwhite 3 nebo už 4, zásadní rozdíl mezi nimi není. Když k tomu mamince pořídíte pouzdro, tak se nemusí bát o displej.

hannah2000
hannah2000 05.12.2019 v 22:06

Mám čtečku Kindla v koženém pouzdře, zajišťuje se gumičkou. Mám ji už 6,5 roku a bez problému. Nosím ji běžně v kabelce a displej je OK. Jenom ji pro jistotu vkládám do igelitového sáčku. Jsem s ní maximálně spokojená, e-inkoust je příjemný pro oči a dobře se čte. Knížky si do ní posílám mailem, umí formáty .doc, .txt, .pdf, .mobi. Pokud mám knihu ve formátu .epub nebo jiném, který kniha neumí, jen si ji převedu na stránkách http://www.convertfiles.com/ do formátu .mobi, takže nemám žádný problém.
Tím, že umí .doc, tak mi umožňuje posílat si do ní i recepty, které si ve wordu napíšu - jsou pořád při ruce. Další výhoda je, že jdou do knížky posílat články z netu - mám v googlu doinstalvaný doplněk Send to Kindle (by Klip.me).
Na knihy se pro přehlednost a roztřídění tvoří jednoduše složky a každý soubor-kniha jde přidat do několika složek. Já mám např. složky - Recepty, Krimi, Romantika, Nové k přečtení, Kosmas, Palmknihy, ...
Dále je možné si v ní označovat vybraný text, dělat poznámky a záložky.
Pokud je maminka na čtečku zvyklá (ne každému vyhovuje), Kindla bych doporučila.
PS: Češtinu nemá, ale ovládání je jednoduché.
PS2: Už tady existuje vlákno https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/ctecky-e-knih-1069/str-1 a tam je informací a zkušeností spousta.

Text příspěvku byl upraven 05.12.19 v 22:57

gladya
gladya 06.12.2019 v 16:44

Mám Kindle už pár let a baterie je pořád držák. Ovládání je jednoduché, ale v angličtině.

A pokud preferujete češtinu, známí, kteří mají PocketBook si ho chválí taky .

Simona269
Simona269 16.12.2019 v 18:32

Chci se zeptat chtěla bych čtečku ale chci se slovníkem celého textu neví někdo o nějaké prosím ?

Simy
Simy 01.01.2020 v 11:22

Mám Kindle Paperwhite 3 a pro ženu Paperwhite 4. Rozdíl tam je malý (4ka nemá zapusteny displej, je rovný s okraji. Větší pamět a vodotěsná) Jsem nadmíru spokojen, bez podsvícení bych už čtečku nechtěl.

stáňa430
stáňa430 04.01.2020 v 09:09

Protože jsem hnihomol už od dětství ,knihy jsem kupovala hodně a do knihovny jsem přestala chodit z důvodu přestěhování do menší obce, začala jsem se pídit po čtečce.Koupila jsem se si PocketBook Basic 611,byla sice bez osvětlení,ale má port na rozšíření kapacity.Manžela jsem přitáhla ke čtení když jsem mu koupila PocketBook Touch lux s obalem.Baterie vydrží dlouho.
U čteček je fajn,že si nastavím velikost písma.

Dada077
Dada077 09.01.2020 v 20:49

Ja som sa kúpe čítačky dlho bránila. Vôňu novej knihy nenahradí nič :)
Ale, kúpila som si PocketBook650, mám ju už nejaké 3-4 roky, a začala som čítať bez ohľadu na svetlo okolo mňa, hoci aj v noci potme v posteli, pretože je podsvietený displej. Začala som počúvať audioknihy, trebárs pri varení, alebo práci v záhrade, pretože podporuje aj tento formát. Lúštim sudoku, posielam si knihy rovno do nej, má Wifi. Nastavujem si písmo, rozloženie na strane, aké mi vyhovuje, listujem dotykom na displej. Mám v nej cez štyristo kníh, je to moja príručná knihovňa, ktorá sa zmestí do kabelky. Vydržala v tej kabelke moje nehorázne zachádzanie :), ale vymenila som len jedno opotrebované pevnejšie puzdro. Batéria v pohode a v dnešnej dobe powerbank by som neriešila ani tú.
Už by som pred kúpou nikdy neváhala. O čo sme boli kedysi za našej mladosti, kedy takéto vymoženosti ešte neexisovali, ochudobnení. A musela ma mamka trebárs nachytať v noci s baterkou a knihou pod perinou :))))

Clint
Clint 21.01.2020 v 20:30

Jedna technická.
Vlastním PocketBook 740 s funkcí poslechu mp3 - audioknihy.
Poslech je přes klasická sluchátka s konektorem jack 3,5 mm. Jenže čtečka má pouze jeden výstup Micro USB, sloužící zároveň pro nabíjení. A pro sluchátka je u čtečky přiložená redukce - kablík cca 5 cm dlouhý. A ta redukce mi odešla a novou neumím sehnat. Neřešil jste prosím někdo podobný problémek? Díky

Doplnění 2. 3. 2020 - vyřešení problému.
Nakonec mi pomohli na www.pocketbook-int.com/cz
Trvalo to celé cca 4 týdny, ale kabel zajistili a poslali. A ochotně.

Text příspěvku byl upraven 02.03.20 v 16:52

Evelin2506
Evelin2506 26.02.2020 v 20:44

Já jsem si čtečku pořídila asi před šesti lety, když jsem rozhodla, že mám moc malý byt na tolik knížek, ale listovat knihou je k nezaplacení. Takže doma čtu klasické knihy, v kabelce mám čtečku a na cesty v autě audio knihy. A tu knihovnu mám pořád přeplněnou jako před čtečkou a vůbec mi to nevadí.

eknizky.sk
eknizky.sk 01.03.2020 v 07:46

Pokial je podmienka cestina, tak to sa vyber dost zuzuje a vlastne vsetky najlepsie znacky, ako kindle, alebo kobo su mimo hry. Ak by nebola podmienka cestina tak urcite kobo clara hd je super citacka. Inak pocketbookom tiez nic nepokazite, sice trocha zaspali dobu a viac sa sustredia na mnozstvo modelov s takmer ziadnymi rozdielmi, ale stale su ok. Ja mam aj od nich citacku a displej aj baterka je ok. Skor po case a pri vacsom mnozstve, alebo vacsich knihach nevladze z dychom a je pomala.

PanTydlitát
PanTydlitát 07.04.2020 v 16:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

petulik330
petulik330 16.05.2020 v 18:37

na vánoce jsem dostala čtečku e - knih Pocket Book 614´basic3 a po třech měsícíchmi přestala reagovat hned po vypojení z nabíjení. Když se nabíjela šla normálně. Nejraději bych ji prodavačům omlátila o hlavu.

cecetka
cecetka 16.05.2020 v 20:46

petulik330: Neaktualizovala jsi ji? Muze tam byt chyba, dalsi aktualizaci se to opravi.
Pokud zacala ctecka blbnout bez zjevne priciny, tak reklamovat.

petulik330
petulik330 17.05.2020 v 17:11

auktalizovala jsem jiještě před tím ale potom už ne.

luboss7
luboss7 19.05.2020 v 21:09

Mám čítačku Pocketbook Touch HD3, po niekoľkých mesiacoch sa začala dosť rýchlo vybíjať baterka, momentálne som si stopol, že baterka sa vybila zo 100% na cca 5% asi za 6 hodín čítania a to bez podsvietenia. Wifi mám vypnuté. Neviete kde môže byť chyba? Myslím že je to na reklamáciu.



Vložit příspěvek