Čtečky e-knih


vaclav7050
vaclav7050 28.06.2018 v 12:06

Ano, přesně toto jsem našel také. Tento typ už je přes 15 000,- i podobné výrobky jiných značek. Se čtením z počítače problém nemám, takže z tabletu by to také neměl být problém. A cenový rozdíl je propastný. Možná i další užitná hodnota. Děkuji za názory. Podívám se po nějakém alespoň 12palcovém tabletu.

Peršanka
Peršanka 07.07.2018 v 13:18

Zdravím přítomné a prosím o radu: má cenu kupovat čtečku POUZE kvůli výpůjčkám v knihovně? Zatím jsem si vystačila s 3D knihami, ale některé tituly jsou v nabídce jen ve formě e-reading. Což je pro mě další neznámá. Knihovna doporučuje několik vhodných typů čteček, které se mi zdají divné: https://www.knihovnakolin.cz/doc/ctecky_ereading.pdf
(chytrý telefon ani tablet nepoužívám)
Díky za postřehy...:)

cecetka
cecetka 07.07.2018 v 19:36

Persanka: Kdyz nemate tablet nebo telefon s Android systemem nebo iOS, tak eReading vypujcky jedine ve ctecce s Android systemem. S vyberem bych se poradila na http://ebookexpert.cz/forum/
Pujcuji si eknihy pres knihovnu jiz asi 2-3 roky a je to super sluzba :-)

Peršanka
Peršanka 08.07.2018 v 17:13

Díky za reakci, cecetko. Asi si ještě počkám, protože naše knihovna toho vlastně moc nenabízí. Ani Městská v Praze nemá nic přitažlivého.

cecetka
cecetka 08.07.2018 v 19:05

Persanka: Jde o to, ze evypujcky nenabizi knihovna, ale eReading (tusim ve spolupraci s Palmknihy). Knihovna za evypujcky plati. Evypujcky se meni podle espirace knih. Nektere se daji vypujcit stale, nektere maji omezeny pocet licenci nebo dobu, po kterou se k vypujceni nabizeji. Takze i seznam eknih k vypujceni se meni. Nabidka se postupne rozrusta a daji se vypujcit i novinky.

kapr
kapr 07.09.2018 v 16:18

ZAJÍMAVÁ E-ČTEČKA BOYUE S DOSTATEČNĚ VELKÝM DISPLEJEM A ANDROIDEM - na stránkách techfocus, je v oddíle gagets představena zajímavá čtečka. Zaujaly mne zpracovávané formáty: PDF, EPUB, FB2, RTF, MOBI, TXT, HTML/HTM. Cenově je pro mne "trochu" mimo, přesto mne informace zaujala.


liduskaberuska
liduskaberuska 19.09.2018 v 10:22

Nedávno jsem pomáhala vybírat čtečku kamarádce a dost nám tehdy pomohl článek https://www.arecenze.cz/ctecky-elektronickych-knih/#jakvybratctecku. Byly jsme v tom obě nové, takže jsme neměli tušení co máme vlastně chtít..

micho
micho 08.10.2018 v 15:00

Dobrý den, zvažuji pořízení elektronické čtečky a chci se zeptat na zkušenosti mezi amazoními a jinými výrobci. Konkrétně se rozhoduji převážně mezi Paperwhite 3 a C-techem / PocketBooky v tomto výběru https://www.equiplo.cz/ctecky-knih/ . Je mezi nimi nějak výrazně odlišná kvalita displeje nebo je to srovnatelné?

Alaco
Alaco 05.12.2018 v 20:39

Dobrý den, právě mě volala kamarádka, že se ji podařilo po připojení čtečky Amazon Kindle 5 kabelem k počítači omylem vymazat všechny soubory. Prostě tam nic není. Dá se s tím ještě něco dělat? Může někdo poradit? Díky za každou radu.

bamba
bamba 06.12.2018 v 09:20

1 - hľadať v koši na počítači? 2 - Stiahnuť kalibre a držať knižnicu v počítači a nie na čítačke.

hanzmb
hanzmb 08.12.2018 v 16:58

Hledat v koši nepomůže, tam se data z přídavných médií neukládají. Se čtečkou nic nedělat, aby se zbytečně nemanipulovalo s diskem a vzít ji k odborníkovi. Ta data tam jsou, jen je vymazaná cesta. Osobně mám data mimo čtečky ještě v počítači a v záložním disku. Poslední možnost je stahovat znova. Legálně koupená má každý v knihovně účtu.

LiLLu
LiLLu 12.12.2018 v 15:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

babicka_amalka
babicka_amalka 01.01.2019 v 20:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LiLLu
LiLLu 02.01.2019 v 10:16

re babicka amalka:
ja mam stejnou čtečku, od leta jsem ji nepouzivala a mela jsem porad vic jak pulku baterky když jsem ji o vanocich nahodila na cteni! me vydrz prave naopak mile prekvapila! Za cely tyden nonstop cteni se baterka nehla, takze za me opravdu vydrzi moc...

cecetka
cecetka 02.01.2019 v 11:12

babicka_amalka: kolik baterie vydrzi?
Pokud se opravdu rychle vybiji, muze byt nejaky problem v kontaktech uvnitr ctecky. Nezahriva se ctecka, kdyz je zapnuta? To by byl duvod pro reklamaci.

martina.tim
martina.tim 02.01.2019 v 15:50

Babicka_amalka: já mám PB tlx3 a baterie mi vydrží i 14 dní. Takže bych tipovala na špatný konkrétní výrobek. Zkuste reklamovat.

babicka_amalka
babicka_amalka 02.01.2019 v 15:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

michala1
michala1 05.04.2019 v 10:33

Ahoj, sháním čtečku do 2500 Kč. Myslíte, že se vyplatí připlatit 3-4 stovky a pořídit PocketBook 627 Touch Lux 4 nebo stačí PocketBook 616 Basic Lux 2? Případně jiné tipy do daného rozpočtu? Inspirovala jsem se na https://www.smartmag.cz/nejlepsi-ctecky-knih/

Koka
Koka 05.04.2019 v 10:42

z "diskuzního" příspěvku michala1 čpí neplacená reklama na sto honů ... Když chce někdo propagovat nákup na nějakém konkrétním webu , tak si zde založí nový profil a zdůvěří se nám, kde se inspiroval .... jak průhledné!

Marika Vanova
Marika Vanova 05.04.2019 v 11:31

Proč hned nedůvěra, mě by to taky zajímalo.

triatlet
triatlet 05.04.2019 v 15:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

cecetka
cecetka 06.04.2019 v 13:05

Marika Vranova: V tomto pripade je lepsi ta Touch Lux 4. Vyhody dotykoveho displeje jsou jasne :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 08.04.2019 v 11:20

cecetka - díky :-)

kotasz
kotasz 08.04.2019 v 23:50

Zdravím.Měl jsem už 3 čtečky knih PocketBook a vždy jsem je považoval za velmi kvalitní.No, budu ale muset svůj názor poněkud zrevidovat.Čtečky 613,614 jakž takž fungují i když mají taky své mouchy (to jsem ale měl jen pár desítek knih a na důležitou "vlastnost" jsem ještě nepřišel).Úžasná je ale čtečka TouchLux 4 ( 627). Jako čtečku "střední třídy" jsem ji koupil kvůli rozměrům desingu atd.Při první aktualizaci -Firmware v.5.19.651. se zasekla a už jsem ji nepřesvědčil ke spolupráci.Stále stahovala z internetu aktualizaci,ukazatel aktualizace se vyšplhal tak na 10 procent,pak kolaps,anglické varování nevypínat čtečku.Zřejmě chyba firmwaru,aktualizace v nedohlednu.Takhle to šlo až do vybití baterie.Nakonec jsem čtečku poslal do servisu.Tak čekám s čím přijdou.
Další věc zřejmě společná pro všechny čtečky tohoto výrobce je,že při určitém počtu nahraných knih (u mě cca 1000 ) zůstane svítit kontrolka hl.vypínače,což znamená že čtečka neustále pracuje a to i v režimu úspory a spotřeba baterie je prostě neuvěřitelná.Za pár hodin můžete nabíjet znova.Trochu jsem googlil a dozvěděl se že při nahrání více knih-cca stovkyaž tisíce tyto indexuje, rozuměj osahává si je, a může to trvat i několik dnů.Tak to beru opravdu jako špatný vtip že si koupím čtečku,vrazím do ní SD kartu s knihami a několik dní budu čekat až to schoustá.Tohle je údajně vlastnost,ne chyba čtečky.Tak jo,vyřešil jsem to tak že kartu nosím zvlášť a z ní pak přehraju knihy do hlavní paměti.Pokud byste si ale mysleli, že se tohle chování nevztahuje na hlavní vestavěnou paměť -omyl vztahuje.Pak tedy nechápu,proč tam instalují 8 Gb paměti s možnost 32 Gb SD když nezvládne obsloužit ani 1 celý Gb knih.Tak tolik k čtečkám PocketBook.Za mě už tuto značku nekoupím nikdy.

babicka_amalka
babicka_amalka 09.04.2019 v 00:07

kostaz: no vidíte - já mám s PocketBook zkušenost naprosto jinou; já sama mám 2 čtečky (touch lux2, touch lux 3), v rodině máme ještě novou touch lux 4;
a všechny pracují naprosto bezchybně, baterie vydrží velmi dlouho (cca 14 dní bez problému, pak pro sichr dobíjím, i když není vybitá) i při denním několikahodinovém čtením (cca 6 hodin denně) a ve všech čtečkách je nahráno cca 4500 knih (z toho v jedné mám vloženu ještě SD kartu 32 Gb s dalšími nahranými knihami);
žádný z vámi popsaných problémů jsem opravdu nezaznamenala a naopak - pro mě je tato značka spolehlivým a skvělým společníkem, od nějž nehodlám přecházet ke značce jiné ;-)
a aktualizuji ;-), přesto žádné problémy

Text příspěvku byl upraven 11.04.19 v 13:46



Vložit příspěvek