Čtečky e-knih


cecetka
cecetka 09.04.2019 v 10:13

V rodine mame 3 ctecky od PocketBook. Touch lux 3, 650 Ultra a 631 touch HD. Vsechny funguji bez problemu. Kolegove z kancelare maji uz roky touch lux 2 a touch lux 3 a taky v pohode.

Na SD karte mam knih opravdu hodne a ctecka funguje bez problemu. Ale je fakt, ze neaktualizuji. Funguje, tak nemam duvod do ni zasahovat.

Ta Touch lux 4 mi prijde jako kombinace Touch lux 3 a 650 Ultra :-)

mumin63
mumin63 11.04.2019 v 12:51

Mám také Touch Lux 3 a maximální spokojenost, mám ji narvanou celkem dost, včetně SD karty a kolapsy žádné, aktualizace provádím jen někdy, když si vzpomenu 1-2 ročně, jinak ji mám odpojenou od wifi. Výdrž baterie je výborná.

Shardlake
Shardlake 01.09.2019 v 15:22

Pročetla jsem různá vlákna k diskuzi o čtečkách e-knih.
Vlastním čtečku e-knih cca od Vánoc roku 2014 a letos, asi měsíc zpět se mi stalo opakovaně, že po nabytí se mi čtečka nabyla jen na 80 % a ne na plných 100 %. Máte někdo zkušenost s délkou výdrže baterie ve čtečkách, příp. co děláte, pokud se Vám to stalo? Mám zn. Pocket Book Basic Touch, nepodsvícenou.
Také se mi v poslední době stává, že když se čtečka náhodou nabije na 100%, během čtení následujícího dne spadne na kapacitu cca 50% baterie, i když čtu např až večer.
Lze vyměnit pouze baterii a vyplatí se to, nebo je lepší se poohlédnout časem po nové čtečce?
Děkuji za informace.

mata57
mata57 01.09.2019 v 16:10

Opravdu asi může jít o již dosluhující baterii. Zde je kontakt na servisní místa: https://www.pocketbook-int.com/cz/support/service-centers. Zde se jistě domluvíte na ceně opravy, a zvážíte její rentabilitu. Osobně vlastním PocketBook 613 od roku 2012. Baterie je v pořádku, ale již odcházejí tlačítka. Dobíjel jsem vždy, při prvním indikovaném poklesu, tedy co nejčastěji. Baterie jsou vždy velká neznámá... Hlavně nevybíjet až na dno.

Shardlake
Shardlake 02.09.2019 v 16:50

mata57: děkuji za odkaz. Psala jsem jim, poslali mi zprávu, že oprava by stála cca 35 Euro a trvala by 7-10 dní, možnost je i déle. Poslali mi též odkazy s nápovědami (soubory) jak postupovat, tyto soubory ovšem nejdou otevřít. Vzhledem k tomu, že jsem čtečku pořizovala v roce 2014 cca za 2.500 Kč včetně pouzdra, asi se mi nevyplatí jít do opravy cca za 1.000 Kč.

druzickaster
druzickaster 03.09.2019 v 07:06

Shardlake: Výměna baterie by neměl být až takový problém, co jsme se díval na yt jdou tyto čtečky celkem rozumně oteřít, takže potom je jen problém najít správný typ baterky. Cenu předpokládám kolem 300-500kč. Chce to znát přesný typ(označení) čtečky.


mata57
mata57 03.09.2019 v 09:26

Shardlake: je to na příslovečné "hození si korunou". Pokud nešilháte po "nasvícence", tak bych volil servis.

9665
9665 04.09.2019 v 19:35

Shardlake: Já bych určitě volila novou čtečku. Doba jde dopředu a čtečky se vyvíjí a po 5 letech si myslím, že si už člověk zaslouží upgrade s dávkou nových vychytávek. Určitě by to byla příjemná změna. Já si třeba už neumím představit nemít čtečku podsvícenou. Ale já jsem ten typ člověka, že bych čtečku měnila už i dřív - po 2 nebo 3 letech už by mi při nějakém rozbití nebo špatném fungování nebylo líto investovat zase do nové. Každý vám tu může napsat co by dělal on, ale rozhodnutí je stejně na vás :-)

Shardlake
Shardlake 04.09.2019 v 20:27

mata57, 9665: oprava se mi z finančního hlediska nevyplatí, vyšplhala by se na cca polovinu pořizovací ceny. Navíc si nedovedu představit, že bych ji dala z ruky na více dní, čtu téměř denně. A protože jsem si už dřív říkala, až mi současná e-čtečka odejde, pořídím si lepší, podsvícenou, půjdu časem určitě do nové.

Shardlake
Shardlake 04.09.2019 v 20:30

Máte někdo zkušenost při koupi nové čtečky, jak přetáhnout e-knihy, pokud jsou pořízeny na ebuxu, kde mají knihy DRM kód? Pár jsem zjistila, že jich mám a nerada bych o ně přešla, pokud bych šla do nové čtečky. Díky.

cecetka
mata57
mata57 05.09.2019 v 10:55

Shardlake: s přetažením e-knih by neměl být problém. Většina knih je v současnosti chráněna sociálním DRM, a není tak vázána na konkrétní čtečku. Pokud jste používala pro nákup aplikaci Send to Pocket Book, tedy přímo do čtečky, nastane možná při novém nákupu drobná komplikace se spárováním nové čtečky se starým účtem na ebuxu (heslo). Pokud jste knihy stahovala přes PC, žádný problém by neměl nastat. Při výběru nové čtečky přeji šťastnou ruku. Mimo nasvícení doporučuji také co největší rozlišení, připlatíte si, ale oči za to stojí...

Shardlake
Shardlake 08.09.2019 v 13:05

mata57: dívala jsem se na stránky ebux a zde nabízí možnost poslat e-knihu do čtečky, nebo stáhnout, ale při stažení se rovnou otevře pouze v PC, ale nelze uložit do PC a poté otevřít.

mata57
mata57 08.09.2019 v 17:13

Shardlake: a ve čtečce připojenou k PC přes USB kabel stažené knihy s příponou .epub naleznete?

Endi
Endi 08.09.2019 v 17:38

Dobrý večer,
uvažuji o koupi čtečky, požaduji:
mechanickou odolnost
dlouhou výdrž baterie
nízkou cenu
a aby to otevřelo EPUB a PDF

nic víc, nic míň, dokážete mi něco doporučit?

Shardlake
Shardlake 08.09.2019 v 19:01

mata57: ve čtečce připojené k PC jsem požadované knihy z ebuxu našla ve složce Send to Pocket Book. Děkuji za radu.

mata57
mata57 09.09.2019 v 09:53

Shardlake: není zač. Je dobré, že se vám podařilo najít cestu k souborům. V obchodních podmínkách ebuxu píší, že by se opravdu mělo jednat jen o sociální DRM. Neměl by tedy být problém s jejich přenosem na novou čtečku.

Text příspěvku byl upraven 09.09.19 v 09:55

Abrakadabra
Abrakadabra 11.09.2019 v 15:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

dzafi6123
dzafi6123 15.09.2019 v 20:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Shardlake
Shardlake 16.09.2019 v 18:36

dzafi6123: ano baterie mi najednou vydrží velice krátkou dobu, musím dobíjet cca za 2-3 dny. Sama bych se do výměny nepouštěla, servisy jsem si hledala a nevyplatí se mi do toho investovat, takže si pořídím časem novější typ čtečky.

Abrakadabra
Abrakadabra 17.09.2019 v 09:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LiLLu
LiLLu 17.09.2019 v 11:43

re: Abrakadabra ja jsem mela predchudkyni pocketbooku lux3ky ale bohuzel nevim jake to bylo cislo jestli 2 nebo nic, pamatuju si, ze byla oproti mobilum a tem lux 3,4 hooodne pomala. Internet jsem na ní nenačetla snad nikdy! Ale jak moc to uz nedokazu rict. Je kupovana nova nebo z bazaru? Pokud si nejsi jistý, zkus zajit do nejakeho obchodu kde ji maji vystavenou (alza, datart) a prozkoumat vystaveny kus jestli je pomala i ta na krámě....

Shardlake
Shardlake 30.09.2019 v 20:11

Jak postupujete, pokud si pořídíte novou čtečku, protože už Vám starší odešla? Je možné pro přihlášení u Pocketbooku použít stejný e-mail, aby bylo možné přeposílat i e-knihy již dříve zakoupené do nové čtečky, nebo je s tím nějaký problém? Díky za rady.

mata57
mata57 01.10.2019 v 08:20

Shardlake: problém je zcela jistě na straně aplikace SendToPocketBook. Jednu adresu xxxx@pbsync.com nelze sdílet více čtečkami. Viz:http://ebookexpert.cz/posilejte-si-dokumenty-a-webove-stranky-do-ctecky-pocketbook/. Takže si musíte vytvořit novou adresu xxx@pbsync.com. Tu je možno, třeba v ebuxu, přidat v nastavení k již stávající a položky z vaší knihovny by měli jít stáhnout do nové čtečky. Poslední krok nemám osobně vyzkoušený, neb jsem ještě "nepřepřahal".

babicka_amalka
babicka_amalka 01.10.2019 v 16:08

Shardlake, mata 57: já už "přepřahala" a po přidání nové čtečky a vygenerování nové adresy lze stahovat a posílat do obou ;-)



Vložit příspěvek