Čtečky e-knih


KevinKevinator
KevinKevinator 28.03.2021 v 11:59

Zdravím, nemáte někdo tip/zkušenost s opravnami čteček? Rozbitý displej....

Hana H.
Hana H. 28.03.2021 v 14:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

cecetka
cecetka 28.03.2021 v 15:28

KevinKevinator Taky se priklanim k porizeni nove ctecky.
Me uz asi slabne kapacita akumulatoru. Nabijim ctecku uz co 2 knihy. Ach jo :-(

Hana H.
Hana H. 28.03.2021 v 15:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

KevinKevinator
KevinKevinator 28.03.2021 v 20:24

Hm, chápu a děkuji oběma za reakci, ale já bych rád zůstal u své původní čtečky. Už jsem jednou displej nechal vyměňovat v takovém obskurním servisu v Praze v Rumunské... Ale zjišťuji, zda to nedělá ještě někdo, dostupnější a méně obskurní. :)

Klamm
Klamm 29.03.2021 v 15:09

A jaké, že to máte čtečky? Obecně kolem
Pocketbook, se vytváří fluidum, že praskají displeje. A to často bez nějakého pádu, či nárazu. Znám v mém okolí asi pět vlastníků Pocketbook, včetně mě, a prasklý displej jeden známý zrovna řešil. Reklamaci mu zamítli, že prý je to mechanická vada způsobená uživatelem. Nabídli mu opravu za cca 1200kč. Osobně mám Pocketbook asi už sedm let, zabalenou v koženém pouzdře (to považuji za zásadní) a jsem absolutně spokojen. Až budu pořizovat novou, zůstanu věrný této značce.


cecetka
cecetka 29.03.2021 v 16:09

Klamm Taky mam PB, staricky 650 Ultra a budu plakat, az me opusti. Mam ji asi 5 let, vypada jako nova diky kvalitnimu pouzdru. Jen uz slabne baterka. Ve svem okoli vim pouze o jednom PB s prasklym displejem, ale dotycna se priznala, ze ctectu v posteli prilehla :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 31.03.2021 v 08:25

Taky mám PB, teď nově od Vánoc a hned s pouzdrem, takže zatím jen krátce. Kamarádka to má taky, ale spíš se jí tak nějak celkově rozpadá, takže díky pouzdru jí to drží pohromadě.

KevinKevinator
KevinKevinator 03.04.2021 v 21:04

Ten můj rozbitý (má vína) je asi nejstarší z Kindlu. Jsem s ním roky velmi spokojeny. Proto hledám servis.

siena
siena 19.06.2021 v 09:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 19.06.2021 v 09:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pauline93
pauline93 02.07.2021 v 16:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

petulik330
petulik330 03.07.2021 v 11:02

Mam pockebook rok a půl a opět bude muset jít na reklamaci. Stejný problém jako minule. Baterie se rychle vybíjí a seká se.
K tomu se cca před týdnem objevilo při každém zapnutí to, se musím nastavit jazyky čas a podobně.

zmatenka
zmatenka 27.09.2021 v 16:45

Mám podobný problém, jaký se tu řeší - problém s displejem.
Netušíte jak vrátit PocketBook 627 Touch Lux 4 do továrního nastavení, když nevidíte půl obrazovky?
Pravděpodobně mi displej odešel, mechanicky poškozený není, ale jsou přes něj různé čáry a zůstaly tam viset zbytky obálky poslední čtené knihy. Jako na potvoru nejvíc v levé horní části.
Obrazovka sice ještě na dotyk reaguje, ale většinu názvů tlačítek zakrývají právě ty zbytky obálky, tak nevím, na co klikám.
Čtečka je ještě v záruce, tak ji chci reklamovat, ale ráda bych ji vrátila do továrního nastavení, abych ji nedávala z ruky s množstvím kupovaných knih. Jenže nevím jak to udělat, když ta obrazovka z poloviny není vidět.
Zkouším klikat naslepo systémem pokus-omyl, ale zatím jsem tímhle způsobem úspěch neměla.
Řešil to už někdo? Máte někdo nápad - radu - tip?

cecetka
cecetka 27.09.2021 v 17:09

zmatenka: To me mrzi. Radu nemam. Jen tip pro priste. Vsechny knihy mam na SD karte. Tu vyjmu a vlozim do nove ctecky. Ve stare nic nezustane.

zmatenka
zmatenka 27.09.2021 v 17:34

cecetka: většinu mám na SD, ale něco je tam nejspíš i staženo.
Teď už je to úplně v pr... bo na tovární nastavení jsem se doklikala, ale pak našla v návodu i info:

"Tovární nastavení – stav zařízení se vrátí do výchozího továrního nastavení, takže dojde k vymazání uživatelských nastavení. Ostatní data (např. knihy, fotografie) ztracena nebudou..."

Takže to byl blbej nápad.
Každopádně, teď už se s tím vadným dispejem neproklikám ani přes nějakou tu licenci, abych zkusila prubnout, co tam v nějaké knihovně zbylo nebo nezbylo. A přes počítač už mě to tam nepustí.
Tož děj se vůle páně...:-(

Čtenář_e-knih
Čtenář_e-knih 05.11.2021 v 10:46

Používá, prosím, někdo v Andrčoidu čtečku MoonReader? Četl jsem si knihu v txt v čtečce a značoval některá slova barevně pomocí pluginu Doc-color, ovšem v jednu chvíli se mi to zbláznilo a označil se větší úsek textu - jako kdyby bylo ve Wiordu zapnuté F8 označování výběru bez držení Shiftu - kam dál kliknete, tam se to až označí. Toho jsem se pak zbavil, ale ten výběr, barevné zvýraznění zůstalo. Nedaří se mi kliknutím na výběr vyvolat menu - panel, v kteríém bych zrušil barevné zvýraznění. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Co s tím? Bohužel se mi to v téže knize stalo ještě na dalším místě, jinde už to fungovalo normálně. Někdy se mi také stává, že sice na označeném slově vyvolám panýlek s barvami, ale symbol koše úplně vlevo chybí, takže nelze odznačit. Co s tím. Děkuji za všechny rady a postřehy. TXT samozřejmě zálohovaný mám, takže mohu obnovit, jde mi o to, co s tím, když se to stane v knize, kterou si takhle studijně „podtrháváte" a pak co s tím.

felia
felia 10.11.2021 v 16:43

Nevím, zda si někdo vyměňoval baterii ve čtečce. Já jsem zničil čtečku Kindle PW 3 postupoval jsem podle návodu. Mám doma 3 další čtečky se špatnou baterií. Hodně čtu, denně asi 5 hodin, a tak vydrží baterie max 2 roky. Nechápu, proč to nějakého výrobce netrrklo a nezačal vyrábět čtečky se snadno vyměnitelnou baterií, jak je třeba u mobilu. Já to řeším nákupem nové čtečky

ava.s
ava.s 13.11.2021 v 15:59

Zdravím, koupila jsem teď čtečku Pocketbook 632 Touch HD tu šedou a dost mě zarazilo, že má trochu jiné parametry (umí číst míň jazyků podle některých prodejců) a vypadá jinak než ta hnědá (jiné menu, jiné rozložení, jiná grafika). Hnědou jsem měla chvilku, ale vracela jsem pro vadné pixely...Přijde mi po garfické stránce byla lepší i přehlednější... Měl někdo možnost důkladněji porovnat jak moc velké rozdíly mezi čtečkami jsou? Kterou by jste volili vy? (Neptám se na barvu ale na přehlednost, menu, funkce...apod.)

Text příspěvku byl upraven 13.11.21 v 16:01

kapr
kapr 03.12.2021 v 21:32

Také už dlouhodobě zvažuji pořízení čtečky. Nežli jediné vlákno, bych daleko více uvítal, kdyby každé čtečce, přinejmenším každé značce zde bylo věnováno samostatné vlákno, kde by prakticky každý příspěvek byl nezávislým testem, často přímo recenzí. Takto pročítání celého vlákna vede k tomu, že uživatel po přečtení nezíská žádný užitečný přehled. Svého času, snad to doposud trvá, půjčovali v naší knihovně čtečky na doma. Zkoušel jsem to, pokaždé jinou, většina vyhovovala, ale k trvale dlouhodobě platným závěrům jsem prostě nedošel. Asi by to chtělo porovnávat aktivně, a každou značku používat dva, tři měsíce v kuse.

Text příspěvku byl upraven 03.12.21 v 21:44

babicka_amalka
babicka_amalka 03.12.2021 v 23:22

kapr: testy, porovnání a recenze jsou snadno dohledatelné přímo na webu ke konkrétním značkám, tady by to - zejména pokud by to mělo být pro každý typ samostatně - zbytečné "zaplevelení"; ale vlákna si můžete ostatně založit sám .... ;-) a třeba uspějete;
zajímavější jsou osobní zkušenosti uživatelů;

cecetka
cecetka 04.12.2021 v 06:14

Kapr: Zde je shrnuti toho "lepsiho", co trh momentalne nabizi https://www.axos.cz/jakou-e-book-ctecku-na-vanoce-2021/

kapr
kapr 07.12.2021 v 06:43

cecetka:
Díky, zatím to vypadá velice dobře. ALE, je to prodejce.

babicka_amalka:
Pravda, ale na prodejcích nezávislá platforma by byla přínosem. Čtečku sám nemám, zkoušel jsem jich, bohužel jen krátkodobě, asi pět, ale dostatečné zkušenosti s nimi - přehled o trhu a vlastnostech jednotlivých produktů - prostě na založení vlákna na toto téma bohužel zdaleka nemám. Možná by na to měl nějaký čtečkový fanda, který má dejme tomu už třetí, a zkoušel i různé velikosti, a nejméně dvě zásadně odlišné používá dlouhodobě, a má k tomu doopravdy co říci.

ijcro
ijcro 07.12.2021 v 11:13

@kapr:

To spíš zkusit poptat jako recenzi na nějakých specializovaných IT časopisech resp. webech (Computer, Chip...). Nejsem si ovšem jist, jestli by byli objektivní, a nechtěli jen účelově propagovat určité značky, které je sponzorují.

zmatenka
zmatenka 07.12.2021 v 17:15

kapr: i kdyby se vámi požadovaný člověk našel, tak může mít na čtečku úplně jiné nároky než vy a jeho zkušenosti vám budou k ničemu.
On ve čtečkách není zas až takový výběr a rozdíl jako třeba v mobilech.
Doporučuji abyste si v první řadě rozhodl jaké máte vy osobně požadavky na:
- formát knih
- rozlišení a kontrast displeje a jeho další vlastnosti (např. jestli požadujete barevný displej)
- možnost vložit kartu/vodotěsnost (čtečka mívá buď jedno nebo druhé)
- ovládání (dotyk nebo tlačítka nebo oboje)
- českou lokalizaci
- cenu
a nejspíš se vám ten výběr dost zúží.
Když se pak k danému typu kouknete na recenze uživatelů na Heuréce a Alze, měl byste být už celkem v obraze, který produkt je pro vás vhodný.

Text příspěvku byl upraven 07.12.21 v 17:16



Vložit příspěvek