Česká pošta a její služby


mira.l
mira.l 08.03.2019 v 09:45

Koka:
Díky za informace. No, je to pěkná sviňárna. Bude to boj o milimetry s nejkratší stranou, aby to prošlo jako psaní.
Napadá mě jako řešení, jak omezit tloušťku, místo do bublinkový fólie nebo obálky balit do nějakého silnějšího papíru, lepenky, nějaké proložky z kartonu nebo tak. To by při dobrém utažení mohlo být o něco slabší, bez potřeby bublinek.

mira.l
mira.l 08.03.2019 v 09:57

tsal:
No, to si úplně nemyslím.
Doporučené psaní, ceník a parametry služby:
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/doporucene-psani
Max. rozměry udávají 50 × 35 × 5 cm
(23,1 × 16,4 × 0,5 cm pro Doporučené psaní – standard)
Akorát mi teda není moc jasné, co se myslím tím Standardem. Zřejmě je to psaní do 50 g, což je u knížky bezpředmětné.
Celkově je to trochu nepřehledné a asi to bude trochu závislé na momentální náladě úřednice za přepážkou, vynásobenou výškou Cheopsovy pyramidy a vydělenou momentální vzdáleností od začátku měsíčního cyklu.

reader.007
reader.007 08.03.2019 v 13:53

tsal: dovoluji si dodat, že tebou definované rozměry se týkají OBYČEJNÝCH DOPISŮ, nikoliv doporučených, tam máme rezervu 5 cm tloušťky, viz

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/doporucene-psani#cenik

a

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/obycejne-psani#cenik

Text příspěvku byl upraven 08.03.19 v 13:53

tsal
tsal 08.03.2019 v 15:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 08.03.2019 v 15:43

tsal, no ano, to oni s oblibou dělali, často pracovnice přepážky hřešila na neznalost zákazníků kteří v dobré víře napsali na balík cenu. Nikdy jsem nepochopila, jestli to od nich byla jen neschopnost empatie nebo čirá zlomyslnost. Přitom šlo čistě o formalitu, která zákazníkovi mohla ušetřit alespoň 20,- rozdíl v ceně.
Teď už je to ale jedno, tím stupidním "revolučním" krokem pošta přijde o většinu balíkových zákazníků s výjimkou těch nejlínějších.

Eicherik
Eicherik 21.12.2019 v 10:27

Je o mě známo, že jsem veliký fanoušek České pošty. Balíčky dostávám velice často. Není snad týden, abych se na poště alespoň jednou týdně nezastavil. Těm, kteří si rádi vyzvedávají balíčky na určitém místě, nemusí to být jen pošta, doporučuji produkt České pošty Balíkovna. Cena je výrazně nižší než u klasického balíčku, doprava rychlá, nemusíte ukazovat občanku, balíček vám může vyzvednout kdokoli, přijde vám SMSka s kódem pro vyzvednutí a na poště vás obslouží přednostně. :-)


ijcro
ijcro 21.12.2019 v 10:49

@Eicherik: Já příznivec Č.Pošty nejsem, mají podivnou logistiku a s přepážkami je taky potíž (a to nejen před vánoci). Zrovna včera jsem strávil kvůli odeslání doporučeného dopisu 50 min. v nesmyslné frontě v OC Chodov. Funkčních bylo 6 přepážek, ale čekajících bylo něco kolem 50-ti. Divím se, že v dnešní době není na odesílání jednoduchých zásilek automat na dopisy, instalovaný třeba na chodbě, dost by to pomohlo.

Eicherik
Eicherik 21.12.2019 v 10:55

ijcro: Chápu vaši nespokojenost. Já mám z Českou poštou jen dobrou zkušenost. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.12.2019 v 10:58

Eicherik: balíkovna je dobrá teď, protože jim rok trvalo, než službu vylepšili. Teď je u nás slečna navíc, která balíky nosí k přepážce (asi hlavně kvůli Vánocům), vy heslo zopakujete a hned dostanete. Tak před půl rokem jsem stála ve frontě několika lidí u balíkovny a druhé okénko bylo prázdné (na balíky máme dvě). Ano, čekalo se na balikovnu, protože paní musela jít pro každý zvlášť do skladu :D ale to bylo ve starém režimu. Mě naopak překvapilo, jak málo lidí na poště (včera i minulý týden) bylo. Jako kdyby se všichni přesunuli do zasilkovny (pokaždé to není levnější, výběr toho, jak si nechám co poslat podle toho odkud to je, je náročné jako jeden z úkolů v Pevnosti Boyard!) nebo bude 23 boj o lístky. Poslala jsem vánoční dárky ani ne za pět minut a to mi paní ještě sama vypsala lístek, protože jeden z balíčků měl misto výšky dva cm dva a půl a už to muselo doporučeně :O

Eicherik
Eicherik 21.12.2019 v 12:49

Lenka.Vílka: U vás ještě stojíte ve frontě? U nás si vytiskneme lísteček s pořadovým číslem a jdeme si sednout. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.12.2019 v 12:53

Eicherik: o čtyři židle je bitva a jak je málo místa, tak je to vlastně do fronty. Poštu máme velkou, ale ty dvě přepážky balíku jsou oddělené, zvlášť, jinde ;)
Ale lístečky už máme, Most je prdelka, ale ne zas tak velká :D

Text příspěvku byl upraven 21.12.19 v 12:55

Eicherik
Eicherik 21.12.2019 v 13:31

Lenka.Vílka: Dycky Most! :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.12.2019 v 14:05

Eicherik: to taky :D

Marthas
Marthas 09.01.2020 v 15:36

Omlouvám se, že nechávám spát své vlákno, ale ČP nás klidně spát nenechá.
Zde přináším přehled změněných cen od února 2020, o kterém většina z vás jistě už ví.
Díky, že to tu oživujete i beze mne.
https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/6069044/Cenik_1_2_2020_final.pdf/5492952e-4822-06b6-8da7-3706142d5254

mira.l
mira.l 09.01.2020 v 16:00

Marthas: Česká pošta je fakt úchylná. Základní cena za "obyčejné" DOPORUČENÉ PSANÍ do hmotnosti 500 g je 64,--, do hmotnosti 1 kg 70,--. Základní cena za CENNÉ PSANÍ (rozumím tomu dobře, že to je to, jak se posílá v takových igelitových neprůhledných sáčcích?) do hmotnosti 500 g je 58,--, do hmotnosti 1 kg 64,--. To je fakt na palici, to by mě v životě nenapadlo, že cenné psaní je levnější než klasická doporučená zásilka, která není brána jako balík. Což se mi většinou daří, poslat knížku jako doporučené psaní a ne jako balík.
Otázkou teda je, co by pak s konečnou cenou cenného psaní udělala udaná cena zásilky.
Myslím, že celý ten ceník ČP je už tak nepřehledný, že se v něm nevyznají ani některé pracovnice na přepážce.

Text příspěvku byl upraven 09.01.20 v 16:01

R.E.M.
R.E.M. 09.01.2020 v 17:43

Marthas: oficionálně jsem o zdražování nevěděla, ale... předpokládala jsem, že se začátkem nového roku brzy přijde i zdražení. A nespletla jsem se. :)

mira.l - to už vyjde levněji do vedlejšího města dojet s dopisem osobně než poslat doporučený dopis.

mira.l
mira.l 09.01.2020 v 17:45

R.E.M.: Tak většinou bohužel posílám na opačný konec republiky, zákon schválnosti:).

R.E.M.
R.E.M. 09.01.2020 v 18:30

mira.l - no, v tom případě, z pohledu optimisty, je úžasné, že poštovné stojí mnohem méně než osobní předání. :-))

reader.007
reader.007 09.01.2020 v 18:52

A já si říkala, že to nedávné zdražení je nějak podezřele nízké (3,- na doporučenou zásilku do 0,5kg), obyčejná dokonce zůstala na 27,-
Tak už je jasné proč - aby se vzápětí mohlo zdražovat znova.
Mám dojem, že mají v managementu nějakého záškodníka podpláceného Zásilkovnou, či co...

R.E.M.
R.E.M. 09.01.2020 v 18:58

reader.007 - :-D
Hm, záškodníci jsou horší než nejhorší trpaslíci.

reader.007
reader.007 09.01.2020 v 19:04

A pak se ještě nabízí jedna varianta: Českou poštu už prostě nebaví doručovat (čti nechce platit zaměstnance na roznos/rozvoz zásilek) a proto si přijďte do fronty na Balíkovnu. Zásilka Vás přijde na 45,- bez DPH a to už SKORO konkuruje těm, co to dělají podobně.
Pošťáci se otáčejí v hrobech...

Text příspěvku byl upraven 09.01.20 v 19:11

voshi
voshi 10.01.2020 v 18:37

Jo ale pořád mi líp vychází skočit si do drogerky k paní nebo do samošky ke kase pro balíček než vystávat někdy až neuvěřitelnou frontu na poště (kterou mám i tak dál) abych se tam zasekl před pánem, co si chce koupit los, dobít kredit, vložit/vybrat z poštovní spořitelny, koupit si časák nebo nedej bože vyjet jeden z mnoha rejstříků.

reader.007
reader.007 11.01.2020 v 15:44

voshi: a to buďte rád, že už pracovnicím na přepážce nikdo nestojí za zády, aby tomu před vámi nezapomněla nabídnout založení účtu/životní pojištění/stavební spoření a jiné "produkty", jinak nedostane ten měsíc osobní ohodnocení.

voshi
voshi 11.01.2020 v 17:06

Kolikrát jsou na poště ale i jinde lidi naštvaní a nevrlý, jenže za přepážkama jsou taky jen lidi, že. Zavádějí a "vylepšují" služby, které někdo jiný začal nabízet aby vyplnil mezeru na trhu ale kdyby od začátku dělala ČP to co má, mohlo by to vypadat jinak. Bohužel.

Michalapokorna
Michalapokorna 14.01.2020 v 14:23

Divím se kolik lidí Českou poštu dnes ještě používá. Taky jsem jejich služby dřív využívala, ale to nebylo tolik alternativ jako dnes. Když je možnost při nákupu na eshopu, tak vždy vyberu zásilkovnu nebo kurýra. Nedavno jsem začala posílat hodně balíků sama z domu. Zkoušela jsem poštu, ale to chození a dlouhé čekání je opravdu hodně neefektivní. Nakonec jsem zůstala u této služby https://www.zaslat.cz/ Funguje tak, že si vyberete nejvhodnějšího kurýra a ten přijede k vám domů a balík vyzvedne a doručí. Myslím si, že Česká pošta postupně klesá a za pár let už bude tolik alternativ, že nebude ani důvod ji využívat..



Vložit příspěvek