Romantické knihy pro muže?


bubka
bubka 21.05.2018 v 08:08

TakySimona - jo, přesně to ženský mozek dokáže

nebo čím jinak si vysvětlit, že většina žen akorát kápne na ten soubor činností, který umožní přepínat v řádu asi ne vteřin, ale jejich zlomků a muži na to kápnou tak málokdy?

Otázkou spíše je, zda je to skutečně vrozenou vlastností mozku podle pohlaví, nebo zda holčička od mala je vedena k této mozkové čipernosti a kluk ne, tedy zda je to vlastnost jen získaná. Já osobně hlasuju spíše pro získanou dovednost. Pole mne ze stejného soudku je předpokládaná větší záliba mužů v technických oborech, je to vlastnost získaná.

Naproti tomu z vlastní zkušenosti a informace dětské neuroložky potvrzuju, že to, co mne zarazilo, tedy to, že můj syn, který po úraze jako asi sedmiměsíční byl na neurologickém vyšetření a aby jej udrželi v klidu, dostal krabici hraček k výběru, nevybíral si plyšáky a ani další barevné a hebké věci, ale sahal rezolutně po věcech kostrbatých a nebarevných jako je ovladač, maketa mobilu a podobně...neuroložka říkala, že to vidí vždy, ten rozdíl mezi chlapečky a holčičkami.

Takže nějaký rozdíl v mozku a vnímání je vrozený.

smazenaryba
smazenaryba 21.05.2018 v 09:58

Mikkinnen - podľa podrobnejšieho popisu by som odporučil tieto. Ide predovšetkým o vzťahové romány. Každý z nich má svojské zasadenie a vlastné posolstvo, ale sú to knihy postavené na vzťahoch, vďaka čomu sú v mnohom stále aktuálne.

https://www.databazeknih.cz/knihy/kentaur-39599
https://www.databazeknih.cz/knihy/peter-camenzind-249411
https://www.databazeknih.cz/knihy/strateni-muzikanti-236554
https://www.databazeknih.cz/knihy/pozehnanie-zeme-236333

Mikkinnen
Mikkinnen 21.05.2018 v 10:23

To Samzenaryba: moc děkuji za tipy! Určitě se na ty knihy podívám a přečtu. Díky moc!

kní
kní 21.05.2018 v 18:00

J.! - Ty jsi ještě nečetl žádnou Austenovou!!! Jelito možné???
(Hromnice je boží - nikdy nevynechám... - ani mě dosud nenapadlo, že je to romantika, ale vlastně je! :))

Text příspěvku byl upraven 21.05.18 v 18:05

Mikkinnen
Mikkinnen 21.05.2018 v 20:02

Kní, ptáš-li se mě, tak Austen mám přečtenou celou. :-) skvělé knihy od vynikající spisovatelky.

kapr
kapr 21.05.2018 v 20:56

TakySimona, Jacck, bubka

2018 05 20 - 15:25:30
Teď nemohu uvádět zdroje, ale je všeobecně známo, že ženský mozek pracuje v režimu multitaskingu, zatímco mužský pouze v mono. Co z toho všechno dalšího může vyplývat netuším, ale rozdíly, ty tu určitě budou, a vůbec nejde jen o to co se běžně dětem vnucuje, jako kočárek s panenkou, nebo autíčko. To už je zjednodušení a zčásti i lidová tvořivost.
-
2018 05 21
Ono to samozřejmě nikdy nemůže být čisté mono, ti tvorové již byli dávno sežráni. Jak správně uvádí TakySimona. Spíše jde o rozdíly v tom jak je jedinec schopen se souborem úloh hospodařit. Mezi kolika je ještě schopen přepínat. Kolik úrovní priorit vůbec zná, užívá a jak je nastavuje. Zda je schopen přidělené často pružně měnit. Kolik jim přiděluje času na jejich řešení. A jak dobře, tedy úspěšně, výhodně a včas všechna tato nastavení účelně mění. A jde samozřejmě o mnoho různých forem jejich paralelního zpracovávání.
Předpony mono- a multi- zde slouží pouze pro účely stručného, zkratkovitého polopatického vysvětlení.
-
Z jiného soudku, můžete mi, prosím, vysvětlit, proč to co marně hledám a nejsem schopen nalézt, nachází manželka bleskurychle, v řádu jednotek vteřin, a často jejich zlomku zpravidla přímo před, nebo spíše pod mým nosem, v mém zorném poli?
-
Jo a Hromnice je jeden z mála, který jsem si kdysi pořídil, myslím, že to mám na DVD.
-
Jinak mezi vlastnostmi, spíše schopnostmi vrozenými a získanými se rozlišuje velice těžko, protože ty vrozené se již od samého počátku rozvíjejí, mění, a získávají tak mimikry, která nám často brání je vzájemně odlišit.


bubka
bubka 22.05.2018 v 06:54

kapr - jako by sama příroda říkala, že ženy jsou předurčeny k tomu pracovat ve vrcholovém vedení kde se rozhoduje rychle a o mnoha, zatímco muži stačí jen na funkce v nižším vedení? No, proti tomu nic nemám. :)

aalyx
aalyx 24.05.2018 v 13:04

A co třeba Nebeský strom? https://www.databazeknih.cz/knihy/nebesky-strom-nebesky-strom-12486

Ano, je to historické, ale hlavní hrdina je muž, kromě milostné linky je tam důležitá i linka přátelství (mezi muži), a je tam celkem dost popisovaná práce s kamenem = "mužská práce" :-) (hlavní hrdina je kameník/stavitel).

kní
kní 27.05.2018 v 13:42

z historie zkoumání rozdílů mezi mužským a ženským mozkem:

V 19. století se např. domnívali, že muži mají větší mozkové čelní laloky než ženy, a hned do nich tedy ve svých raným teoriích umístili sídlo inteligence. Když se ale o něco později ukázalo, že tato část řídícího orgánu je zvláště dobře vyvinutá také u opic, měření začala náhle "ukazovat", že čelní lalok mají ve skutečnosti přece jenom větší ženy. Inteligence se mezitím ve vědeckých teoriích nenápadně "přestěhovala" do temenního laloku. Podobně jako u rasových teorií sloužila zkrátka v genderu medicína společenské objednávce. ... :)

kní
kní 27.05.2018 v 13:47

To je dobře, Mikkinnene, že máš Austenovou přečtenou. Jsi ale možná jedním z nemnoha mužů, kteří ji nejen přečetli, ale taky to přiznají. :)

Vždycky se mi (v souvislosti s románem Pýcha a předsudek) vybaví film Láska přes internet - ona četla Pýchu a předsudek a on ... Kmotra. Teda, kluci, to by mě zajímalo - co vás na Kmotrovi tak fascinuje?

bubka
bubka 27.05.2018 v 15:28

no mně se Kmotr taky líbil a stejně jako Pýcha a předsudek jen na jedno čtení.

kní
kní 27.05.2018 v 17:19

O.K., bubko, já Kmotra taky kdysi četla (až už si nepamatuju, jakej na mě udělal dojem), jenže ty nejsi kluk...

JáJejí
JáJejí 23.08.2019 v 19:12

Tak kní už to tady definitivně vzdala,
Jaccka a kapra jsem taky už dlouho v diskusi nepotkala,
ale bubce to jistě její paralelní identity donesou!
:-)
https://bit.ly/30sSr8Z

Text příspěvku byl upraven 23.08.19 v 19:13

kapr
kapr 24.08.2019 v 15:56

Zadavatelé studií jsou obvykle nějak motivováni. Obvykle se to podepíše na výsledku i jeho věrohodnosti. Život je pravdě vždy o něco blíž.

Alix
Alix 04.09.2019 v 20:19

Kmotr patří k mým oblíbeným knihám a vracím se k němu. Možná proto, že je napsaný "uvěřitelně", věřím postavám i tomu, co prožívají. S hanbou musím ovšem přiznat, že Pýchu a předsudek jsem nečetla nikdy a vůbec mne to neláká i když by zřejmě mělo a dělám chybu. Nemyslím ale, že by muži četli romantické knihy. Už jen proto, že tam vidí, jaké je chceme mít a ono to v reálném životě jaksi nefunguje.

encyklopedie
encyklopedie 04.09.2019 v 21:31

...........nevidím žádný důvod proč by muži nečetli romantické knihy.....já čtu /a koukám na romantické "pohádky"...........

Text příspěvku byl upraven 04.09.19 v 21:47

Alix
Alix 19.09.2019 v 23:13

Jsi asi jeden z mála. Na pohádky muži koukají, ale romantické knihy nečtou. Právě proto, co už jsem psala a taky proto, že většina romantických knih pro ženy jsou neskutečně stupidní. Nechci se ovšem nikoho dotknout, každý má svůj vkus.

encyklopedie
encyklopedie 19.09.2019 v 23:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 21.09.2019 v 07:06

Tři mušketýři.

Alix
Alix 23.09.2019 v 22:05

encyklopedie - ano, ty jsou krásné, dojemné a vezmou za srdce i leckterého muže, včetně toho mého. Ale knihy číst nebudou ...

encyklopedie
encyklopedie 23.09.2019 v 22:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 06.12.2019 v 16:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 06.12.2019 v 16:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 06.12.2019 v 17:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 07.12.2019 v 07:29

2: alekis

Audrey Hepburnová, nepřechýleně Hepburn, vlastním jménem Audrey Kathleen Ruston
(* 4. května 1929 Ixelles u Bruselu, Belgie – † 20. ledna 1993 Tolochenaz, Švýcarsko)

Prázdniny v Římě, Čekej do tmy, My Fair Lady, ... , ...



Vložit příspěvek