Romantické knihy pro muže?


Mikkinnen
Mikkinnen 13.05.2018 v 23:41

Dobrý den, nemáte někdo nějaké dobré knižní tipy na romantické knihy pro muže? Pokud možno ne historické, ne válečné a ne sci-fi?

bamba
bamba 14.05.2018 v 12:09

škrtám Maya a Dumasa. Obávam sa, že ostáva čerevná knižnica a možno niektorá z verneoviek.

bubka
bubka 14.05.2018 v 12:25

považuju za romantickou knihu pro muže skoro každou kovbojku , kdy krásná Meredith nakonec na svého třeba i Hvízdavého Dana počká, pak samozřejmě Dumase, a také mnohé detektivky, třeba takový kpt. Exner...

bamba
bamba 14.05.2018 v 13:49

k bubka - ja mám pocit, že v kovbojkách sa občas strieľa, teda pokiaľ sa práve nepasú kravy. Dumas - je príliš historický. Čo je Hvízdavý Dan ? Že má polku pľúc a píska mu v hrudníku ?

Text příspěvku byl upraven 14.05.18 v 13:50

TakySimona
TakySimona 14.05.2018 v 15:50

Nemyslím si, že by byla speciálně cílena na muže, ale je ze současnosti, hlavní hrdina je váš vrstevník a základní rysy romantického žánru (příroda, láska) obsahuje:
https://www.databazeknih.cz/knihy/vyhonek-osmiliste-ruze-131874

Koka
Koka 14.05.2018 v 16:58

Jediné romantické knihy pocházejí od autorů doby romantizmu. To, že v knize je láska a příroda, ještě nedělá knihu romantickou, ostatně - ve které knize není láska a/ani příroda?
Z romantické literatury extra pro muže doporučuji díla - romantiků:
1. Puškin (hlavně Eugen Oněgin, ale také Mědený jezdec, Cikáni, Kapitánská dcerka a vůbec všechna díla vytvořená na Kaukazu) ,
2. Goethe - zejména Utrpení mladého Werthera
3. Byron: Vězeň chillonský
V. Hugo - cokoliv


triatlet
triatlet 14.05.2018 v 17:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 14.05.2018 v 19:50

tratlet - citově působící je každá detektivka, která v nás vzbudí napjetí či hnus, strach, odpor; každá kuchařka, která v nás vzbudí nostalgické vzpomínky na večeře v Itálii ve dvou; každá knížka pohádek, která v čtenáři vyvolá nostalgii za dětstvím, smutek za rodiči - tedy citová hnutí. Všechny ty knihy citově působí, a přesto romantické nejsou.

Skallarix
Skallarix 14.05.2018 v 20:11

@Koka - Ano, přesně tak. Citově působící může být i komentář někoho, kdo se snaží za každou cenu povyšovat nad ostatními - (o vzniklých vcelku nelibých pocitech se snad nemusím rozepisovat) a přesto se nejedná o onu "romantickou literaturu".. Ale předpokládám, že asi víte, jak to triatlet myslel.

Text příspěvku byl upraven 14.05.18 v 20:11

triatlet
triatlet 14.05.2018 v 20:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 14.05.2018 v 22:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 15.05.2018 v 09:05

bamba - střílečky v kovbojkách sledují jen jeden cíl.... aby se vzali, jasná romantika, přes překážky ke hvězdám
Hvízdavý Dan je romantický, sociálně nepřizpůsobivý a jako partner zcela nezodpovědný hrdina, jeho příběh byl i převyprávěn českým autorem, je milován rancherovou dcerou, a ta ho dostane i za té podmínky, že s tahem husy divoké pokaždé práskne do bot a od zodpovědnosti.... ale kdyby nepráskl, asi by ji za chvíli nudil. Hrdina má rád zvířata a umí to s nimi, jako člověk a partner nepoužitelný, nicméne romantický, přečti si to, je to docela prima kovbojka - i pro feministku, tedy pro mne.

Koka. tvůj návrh k četbě se míjí dobou i současným čtenářským vkusem, to už se nečte ani jako povinná četba, od čeho jsou k mání výcucy a obsahy?

pokud mají knihy být romantické, musí být tím citem, kolem kterého se točí samozřejmě láska, ne bašta, ne strach, ne hnus a ne legrace. (i když jsou někdy pořádná sranda)

Koka
Koka 15.05.2018 v 10:15

Já věděla, že v komunitě, kde se na romantické příběhy plné vzdechů, zvratů, zrad a napravených hříšníků používá slovo "romaťárna" (které zde často čtu v komentářích), nemohla moje rada dopadnout jinak, než dopadla.
A až se zas na vás někdo budu povyšovat a říkat vám, že na červenou se nepřechází nebo že po hruškách není dobré pít studenou vodu - nedejte se a neposlechněte ho! Přece takové povýšenectví nějakého rádce by vás jen ponižovalo, a to si nenechte líbit!

elizabeth_ba
elizabeth_ba 15.05.2018 v 10:35

A já si zrovna říkala, kolik zde nacházím tipů na čtení knih pro mě, jenž nejsou historické nebo detektivky - (což je jinak jediná literatura, na niž kromě odborných studií mám v současnosti čas) a že se poučím. A chtěla poděkovat, i když nejsem muž.

Marylaa
Marylaa 15.05.2018 v 11:48

Podle mně by se některé ty knihy z období romantismu daly zařadit do te podivné kategorie "romantika".
(potěšilo mně, že nejsem sama, komu ten pojem romantika vadí)

triatlet
triatlet 15.05.2018 v 16:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 16.05.2018 v 08:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 16.05.2018 v 09:13

Romantické ale ne válečné, ne historické a ne sci-fi?

Za sebe vřele doporučuji Jih proti Severu od Margaret Mitchell (i když nesplňuje zadání ve dvou ze tří bodů), nicméně považuji ji za knihu, kterou by si měl přečíst každý.
Romantická linka této knihy (i když až přebujele zveličená ve filmovém zpracování) je na ní ještě to nejméně dobré.

reader.007
reader.007 16.05.2018 v 11:46

A ještě jsem si vzpomněla: Vlčák Kazan. Co může být pro muže romantičtější než kanadská příroda...

Alix
Alix 16.05.2018 v 19:19

Chlapi nečtou /většinou/ romantické knihy, protože je považují za pitomost. Vlčák Kazan je ale dobrá volba, stejně jako Divoké děti lesů /E. T. Seton/, Kniha džunglí, verneovky a mayovky. Jih proti Severu se může líbit jen určité skupině mužů, nepředpokládám, že se bude chlap trápit otázkou, jestli si Scarlett Ashleyho vezme nebo ne.

kapr
kapr 16.05.2018 v 22:27

Já bych za jeden z vrcholů pánské, tedy spíše chlapecké romantiky s dovolením označil
https://www.databazeknih.cz/knihy/hrdinny-kapitan-korkoran-52232
Z anotace, zřejmě jednoho z posledních vydání:
Romantický příběh je ...
Hodnocení je zde na DK zřejmě rozpolceno na 83%/69 + 100%/1

smazenaryba
smazenaryba 17.05.2018 v 05:04

bubka - "súčasný čténářský vkus" ? To je nejaký klub čitateľov románov na objednávku ? Potom odporúčam vymeniť slovo "vkus" za "trend", pretože to s vkusom nemá nič spoločné.

bubka
bubka 17.05.2018 v 17:08

smazenaryba- zajděte někdy do knihkupectví a zjistíte sama, že klasika ať již historická nebo dobrodružná je v nich bílou vránou, ale různé převyprávěné z tisíce stránek na třicet edice a tlusté knihy plné osmiřádkových obsahů známých knih, jsou v kurzu.

je to vkus dnešní doby, může se vám to nelíbit, můžete proti tomu protestovat.....

Marylaa
Marylaa 17.05.2018 v 17:23

Že knihy nejsou v knihkupectví nutně neznamená, že je nikdo nečte. Od čeho jsou knihovny?

smazenaryba
smazenaryba 17.05.2018 v 19:20

bubka - Áno predávajú sa hlavne masovo populárne knihy, no počet predaných kusov nie je vždy rovný kvalite. Trendy sa ale menia a po drvivej väčšine "úspešných" kníh po pár rokoch pes neštekne. Preto nehovorím o vkuse ale o trende. Časom overené kusy pretrvajú. Klasika nemusí byť zastaraná a neaktuálna. Často krát je to práve naopak.

Text příspěvku byl upraven 17.05.18 v 19:21



Vložit příspěvek