Knihy, po kterých pátrám - poraďte


InaPražáková
Petulka_007
Petulka_007 12.09.2021 v 13:20

InaPražáková: Moc děkuji za pomoc, velmi jste mi pomohla. :)

tatjana1737
tatjana1737 12.09.2021 v 14:54

Petulka_007: Není to tak dlouho, co tu druhou knihu tady také někdo hledal... Vím, že je to rada tak trochu na baterky, ale zkuste pročíst diskusi pár stránek zpátky, jsem si jistá, že to byla stejná kniha.

Mahan420
Mahan420 13.09.2021 v 15:53

Zdravím, hledám jednu fantasy knihu nebo spíše sérii 2-3 knihy přesně už si to nepamatuji. Bylo to o klukovi co se dostal do školy pro nadané, poté co přišel o rodiče kde žáky cvičili v boji proti takovým bytostem podobným vlkodlakům v takové aréně která měla patra a čím níže sjeli výtahem tím těžší byl trénink s monstrama.
Utkvěla mi v hlavě jedna scéna kdy hlavní hrdina zjistí že jeho matka žije , a poté sjede do nejnižšího patra arény aby si vyčistil hlavu a celou ji sám vyčistí což se ještě nikomu nepodařilo .
Víc si toho bohužel nepamatuji .
Díky předem každému kdo mi poradí.

uzivatel6355
uzivatel6355 15.09.2021 v 11:21

Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem kdysi četla, líbila se mi. Nemohu si ale vzpomenout na název. Byla to historická romance, autorka asi Kleypas, ale nejsem si jistá. Hlavní hrdinka tam (mimo jiné) hraje karty v klubu, protože potřebuje peníze pro svého utajovaného syna. Prohraje, ten co jí porazil je její přítel, pomůže jí a nakonec se vezmou. Děkuji za radu. Třeba si někdo vzpomene.

Zetuška
Zetuška 15.09.2021 v 13:10

Dobrý den uzivatel6355, možná to bude tato kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/hazardni-hraci-prijdu-si-pro-tebe-1948


Jindra1983
Jindra1983 15.09.2021 v 20:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

babel
babel 21.09.2021 v 13:49

české sci-fi, hlava padajúca v kukli na mesiac titan, tam sa zrekonbinuje, odštartuje.

dík, už som našiel. stroncium.

Text příspěvku byl upraven 21.09.21 v 13:55

hedvika1482
hedvika1482 21.09.2021 v 14:38

Hledám Romanticke knihy, kde se nemůžete dočkat když už dvojice bude spolu, musíte dočíst Znáte?

micha-ella
micha-ella 21.09.2021 v 17:48

Zrovna jsem jednu (Tajnosti a lži) kvůli tomu naopak nedočetla. Nemohla jsem se dočkat konce, nakonec jsem jí odložila. Ta by se Vám možná líbila.

Ola28
Ola28 30.09.2021 v 13:54

Prosim o radu - dnes mi sestra napsala dotaz: Necetlas jako mala knizku o holce, ktera skoncila sama na nejakem ostrove, zivila se hlavne muslema a byla tam s ni tusim vydra? Nebo tulen? Nemuzu si vzpomenout na nazev, ale bylo to strasne hezky....
Nerika to nekomu neco? Dekuju moc

alishek
alishek 30.09.2021 v 15:15

Není to Ostrov modrých delfínů?

jana14
jana14 03.10.2021 v 09:48

Prosím o pomoc: Jedná se o knihu, kterou jsem kdysi zahlédla tady na databázi. Vypráví příběh dvou bratrů (ještě dětí) v době 2. světové války na maďarské vesnici. Je prý velmi krutý. Dívala jsem se na štítky Maďarsko a maďarská literatura, ale nenašla nebo přehlédla. Ani nevím určitě, zda je autorem maďarský spisovatel/ka nebo autor/ka s jinou národností. Mám dojem, že byl ještě jeden díl, který pojednával o osudu ( jednoho?) z bratrů v dospělosti. Předem děkuji. Jana

Text příspěvku byl upraven 03.10.21 v 21:17

Melisandra
Melisandra 03.10.2021 v 19:48

Ahoj kdysi jsem četla knížku: všichni lidé žili v jednom ohromnem asi zámku jednotlivá patra obývaly různé kasty. Hlavní hrdina byl kluk. V určitém veku si měl v nějaké asi jiné dimenzi vybrat nějakého jakoby démona společníka. Jeho strýc měl lva a byl degradován do nějaké nižší kasty. Víc si moc nepamatuju. Říká vám to něco?? Moc děkuji

tatjana1737
tatjana1737 03.10.2021 v 20:09

Melisandra: Ti společníci mi připomínají Zlatý kompas, kde lidé měli svoji duši v podobě daemona, nějakého zvířete, ale to je tak všechno, co to má společné, takže to bude úplně jiná kniha :-/.

Melisandra
Melisandra 03.10.2021 v 20:16

Tatjana1737: ne ne zlatý kompas to není. Ale dekuju.

Alma-Nacida
Alma-Nacida 04.10.2021 v 10:11

Jana14: Není to Velký sešit? To je válka očima dvou bratrů, je to v Maďarsku a je to super drsný čtení. https://www.databazeknih.cz/knihy/velky-sesit-123119

Alma-Nacida
Alma-Nacida 04.10.2021 v 10:14

Melisandra: Napadli mě Spřízněnci čarodějů, ale zámek si nepamatuju:
https://www.databazeknih.cz/knihy/spriznenci-carodeju-spriznenci-carodeju-89710

jana14
jana14 04.10.2021 v 16:16

Alma-Nacida : Ano. Mohokrát děkuji. Je to skutečně Velký sešit. Trochu jsem popletla tu vesnici-městečko, ale jinak to sedí, i to další pokračování. Tak snad se mi podaří knížky přečíst. Hezký den. Jana.

Melisandra
Melisandra 04.10.2021 v 19:45

Myslím ze se mi ještě vybavilo ( nevím nestli to není z jiné knihy) chlapcuv otec se ztratí a je nezvěstný matka je slabá a hodně času tráví v pokoji kde na stropě jsou žluté kameny. Nekončí otce najdou jak “pracuje” pro vládce pomoci těch kamenů. Taky se mi vybavuje scéna jak chlapec s tím strýcem ( dedou) jedou výtahem který se utrhne a lev drápy ten výtah zbrzdi.

jana14
jana14 14.10.2021 v 10:24

HLEDÁM KNIHU (pro známou) Je to kniha, ve které vystupuje Johannes Gutenberg, vynálezce evropského knihtisku (já vím že Číňané....). Má to být kniha s přesahem do současnosti. Také tam je asi nějaká detektivní zápletka, protože Gutenberkovi snad někdo vynález ukradne....Prošla jsem štítky J. Gutenberg a knihtisk, ale žádná kniha neodpovídá, ani Kniha tajemství od Harpera, na kterou jsem si původně myslela. O žádné takové historické detektivce nevím, spíš to odhaduji na nějaké historické (pro mne tedy bláznivé) fantasy, které není oštítkované. Jinak kniha prý byla určitě v češtině, maximálně slovenština. Vrtá mi to hlavou.

babicka_amalka
jana14
jana14 14.10.2021 v 16:31

babicka_amalka: To jsem známé nabízela, ale prý ne. Nečetla jsem, ale vypadá jako historický román. V hledané knize má být přesah do současnosti a krádež vynálezu. Pokud obsah knihy "Mistr z Mohuče" znáte, ráda se poučím. Děkuji. J

Bücherratte
Bücherratte 14.10.2021 v 16:32

jana14: Románový životopis Johanna Gensfleische, zvaného Gutenberg, přibližuje dětem životní osudy vynálezce knihtisku. Vypráví o jeho desetiletém pobytu ve Štrasburku, kde Gutenberg, vyučený zlatník a brusič drahokamů, začíná dlouholetými pokusy rychlého a laciného tisku knih z odlévaných kovových matric. Jeho práce nejen ve Štrasburku, ale později i v rodné Mohuči, kam se uchýlil po zkáze své štrasburské dílny, je provázena nepochopením a finančními těžkostmi, které ho neopouštějí téměř až do konce života. Knížku doprovázejí četné dobové rytiny, jež navozují atmosféru Gutenbergovy doby.

jana14
jana14 14.10.2021 v 16:45

Bücherratte: Moc děkuji, ale jsem zmatená. Myslíte tím tu konkrétní knihu Mistr z Mohuče
od F. Rosenfelda ? Netušila jsem, že je pro děti....A snaží se mu někdo vynález odcizit? Odehrává se pouze v minulosti? Moc děkuji.



Vložit příspěvek