Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 13:38

Eridani: nebo rada jako vždycky: Napište do Napište nám.
Ale jo, já se obávám nepořádku v komentářích. Asi je to tím, že mě baví celá ta cesta skrz sériemi. Hlavně v případě, kdy nečtu hned za sebou. Asi je to nemoc. Vždyť já píšu i komentáře k povidkám a jednotlivým dílům seriálů na čsfd. Každý jsme holt jiný :)

Eldar80
Eldar80 20.10.2023 v 21:29

Eridani: Ano. I tohle se zde už dávno řešilo a myslím bez výsledku. Já bych to taky uvítal. Zatím jediná možnost je, pokud nějaká sága vyjde v souborném vydání jako komplet.

orson
orson 05.11.2023 v 16:04

Chtělo by to tak týden před ukončením info email o tom, že mi končí předplatné verze bez reklam a rovnou instrukce, jak si ho prodloužit, ať to nemusím složitě hledat.

Eicherik
Eicherik 13.11.2023 v 19:42

Co takhle vyzdobit web vánoční tématikou? ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.11.2023 v 19:57

Eicherik: jako třeba reklamou na vánoční edici Kamzíka a vaječňák? :)

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 14.11.2023 v 15:04

Dobrý den. Dříve, když jsem rozklikla inzerát, níže pod ním jsem si mohla prohlédnout i automatckou nabídku knih od stejného autora u prodejce, který inzerát zveřejnil. Usnadňovalo to například nákup knih ze série. Kdo jich nabízel nejvíce, vyhrál a u toho jsem konečnou objednávku provedla. Samozřejmě, že když žádnou další knihu od autora v nabídce inzerent neměl, nabízely se jiné jeho inzeráty, ale pokud jimi disponoval, zařadily se hned do úvodu dalších nabídek pod příslušný inzerát. Tuto funkci jsem si pochvalovala a hojně využívala. Nyní zřejmě zmizela, protože když například uživatel xxBILLY, u kterého velmi ráda nakupuji, ve své nabídce inzeruje knihy ze série Pravá krev, po rozkliknutí jedné z knih se mi jiné díly pod inzerátem nenabízí. To, že je skutečně inzeruje jsem zjistila jednotlivým procházením jeho inzerce, která čítá přes tisíc knih. Další cestou (časově méně náročnější) by bylo rozklikávání jednotlivých knih ze série a hledání v příslušných sekcích BAZAR. Musela bych si ale na papír psát, kdo který díl nabízí a pak mezi sebou sčítat, abych zjistila prodejce, který nabízí nejvíce dílů, což je také pracná záležitost. Přímlouvám se tedy k obnovení fce na nabídku, která bude obsahovat primárně knihy ze stejné série, pak od autora a pak teprve vše ostatní. Děkuji předem.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.11.2023 v 15:21

D.-e.-e.-: když si rozkliknete sérii, vidíte tam všechny uživatele, kteří knihu ze série nabízejí a u každého z nich jsou vypsané názvy dílů ze série. Jo, a rovnou tam vidíte i ceny. Není třeba ničit zbytečně papír, když už víte, kde to najít ;)

Text příspěvku byl upraven 14.11.23 v 15:34

D.-e.-e.-
D.-e.-e.- 14.11.2023 v 15:27

Proč není kredit v bazaru stržen až po prodeji knihy? Ať je klidně větší, než koruna, ale tak by alespoň prodejce dopředu věděl, kolik za knihu dostane a kolik případne webu. Stávající systém je velmi nepraktický. Nikdy nevíte, jestli nezaplatíte na dlouhodobé inzerci víc než nakonec utržíte. V minulosti se mi stávalo, že jsem starší tituly prodala až po letech inzerce a teď bych si takovou inzerci s obnovováním raději rozmyslela. Věřím, že nejsem sama. Asi i proto je bazar od jisté doby poloprázdný oproti dřívějšku. Opět krok špatným směrem, moje milá Databáze.

R.E.M.
R.E.M. 14.11.2023 v 20:55

Dvě poslední novinky - vylepšení jsou dobré, jak graf s přehledem přečtených knih v jednotlivých měsících, tak přidaný datum u každé knihy v Přečtených knihách - na mobilech skvělé.

Text příspěvku byl upraven 15.11.23 v 21:14

IVANA0123
IVANA0123 15.11.2023 v 21:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

IVANA0123
IVANA0123 29.11.2023 v 22:17

Chtěla bych poděkovat za novinku, kdy v seznamech je v rohu knih přímo hodnocení a není potřeba je vždy jednotlivě otevírat. Skvělý nápad.

Shashlick
Shashlick 08.12.2023 v 14:45

Bylo by možné propojit Bazar a seznam Chci si koupit? Abych si třeba u prodávajícího mohl vyfiltrovat, které mnou poptávané knihy nabízí?

SCP
SCP 09.12.2023 v 08:03

Pokud by si někdo přidal seznam např. Seznam k maturitě, 100 nejdůležitějších knih 20. století apod., do oblíbených, aby měl možnost si odškrtávat, co již přečetl.

Harry_
Harry_ 13.12.2023 v 01:11

Chci si koupit - Navrhuji zavést možnost řadit knihy v seznamu, aby byly zřejmé priority (zejména kvůli wishlistům).

Text příspěvku byl upraven 13.12.23 v 07:56

Eldar80
Eldar80 16.12.2023 v 01:01

Mám nápad na velké vylepšení databáze. Navrhuju místo symbolu kalendáře rovnou zobrazovat datum. Najíždět myší na symbol kalendáře je neskutečná otrava. Nevěřím, že to někdo dělá. Je to jednoznačně zhoršení použitelnosti databaze.

Marthas
Marthas 16.12.2023 v 01:22

To Eldar: O tom, zda je to zhoršení použitelnosti DK se já nepřu, ale troufám si upozornit, že se to zavedlo z určitého důvodu. Pravděpodobně s jedná o kompromis typu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. V tomto případě mezi uživateli webu ( ostrouhají nebo ne? ) a uživateli chytráčů, aby se ušetřilo a nemusela se opět vyvíjet appka. Zde totiž není, a někomu to může i vadit.
Pochybuju, že by admin, když do toho investoval čas, to chtěl vracet zpět kvůli "promile".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2023 v 09:36

Ano, v telefonech je to praktické. Ťuknu a ukáže se datum. V pc taky jenom najedu a vyskočí to. Tak předpokládám, že najet kurzorem pomocí myšky je námaha stejná. Je to o zvyku. Ale zaujala mě jiná věc.
Jak je možné si kvůli této změně vyvodit, že je to kvůli tomu, aby nemusela být DK apka. Asi mi na to chybí fantazie :(

Text příspěvku byl upraven 16.12.23 v 09:38

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 16.12.2023 v 10:05

Eldar: přidávám se, pro mě je to extra nepříjemná změna. Běžně potřebuju v Přečtených najít knížky, které jsem četla v určitém měsíci, nebo dětem do školy vybrat přečtené knížky k danému pololetí. A naneštěstí se u nás čte hodně. Dřív jsem jednoduše přelétla každých čtyřicet dat na stránce a hned viděla, zda mě tohle zajímá. Teď abych lítala myší jak při počítačové hře.
Je to jako mít na e-shopu ceny schované pod ikonkou...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2023 v 10:13

V hodnocení datumy vidět jsou. Pokud je tedy seznam hodnocení a přečtené shodný (no, měl by být, ne?), tak lze hledat tam. A je to naopak rychlejší a přehlednější, protože oči nezdržuje text u záznamu...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 16.12.2023 v 10:38

Lenka: díky, to by byla užitečná rada, jenže předpoklad o shodnosti seznamů neplatí, řadu knížek zejména v posledních letech nemám potřebu hodnotit.

pobijecmuch
pobijecmuch 16.12.2023 v 10:40

Lenka.Vílka - také jsem nepochopil, že současný kalendář je kvůli tomu, aby se nemusela vyvíjet nějaká apka.
Zřejmě jde o nějakou dezinformaci, nebo šíření poplašné zprávy. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.12.23 v 13:35

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2023 v 10:49

Hanka_Bohmova: tak to potom není o tom, zda je nějaká funkce dobrá nebo špatná, ale o tom, zda vyhovuje rutině jednotlivých uživatelů. A tam si nejsem jistá, zda lze vyhovět všem. Což nebylo nikdy a též nikdy nebude reálné. Já s tím třeba problém nemám, mám to shodné. Předpokládám, že obě skupiny uživatelů na tom budou tak zhruba počtově stejně. Sice jsem sem původně psala z jiného důvodu, ale teď jsem připsala i tohle. Ať je tady vidět i někdo, kdo to nepovažuje za špatný krok (víme, jak je to s ohlasy na změny, vždy se ozvou především ti, kteří nejsou s tím ok, než ti, kteří jsou s tím ok)...

Text příspěvku byl upraven 16.12.23 v 10:50

ijcro
ijcro 16.12.2023 v 13:13

Už jsem se několikrát spletl u like, když je teď pod příspěvkem. To je schválně?

Text příspěvku byl upraven 16.12.23 v 13:13

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2023 v 13:23

Ijcro: spletl jak? Jako že to podle vzpomínky skončilo u jiného příspěvku? Trénink to určitě srovná :)

ijcro
ijcro 16.12.2023 v 13:59

No, ještě nedávno byl like u titulku :/



Vložit příspěvek