Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Kozel
Kozel 13.10.2023 v 11:51

Lenka.Vílka: zadat do vyhledávání více písmen je samozřejmě logický krok, byl to jen příklad současné funkčnosti=o) jinak jakákoli aplikace nebo web je zcela odlišný na telefonu i PC. Už z principu přístroje a jeho používání.

Možná je to o zvyku. Jen mě to trklo, že předchozí verze byla v tomhle směru poněkud lepší, abych si vyjel knihy autora, které od něj mám. Už z užívání - než abych psal jméno a tedy několikrát ťukal do klávesnice (digitální nebo klasické), je mnohdy jednodušší či rychlejší rollovat.

Takže spíš poznatek a dotaz, zda by se dala podobná věc reálně vrátit=o)

Kozel
Kozel 13.10.2023 v 11:52

Lenka.Vílka a tak ta anketa by se dala udělat třeba při dvaceti třiceti aktuálně nejaktivnějších uživatelů za nějaké období? Tedy mimo správců? Pak by to nemuselo být tak hrozivé procházení. Byť je nepochybně pravda, že nespokojenost s něčím bude vždycky. Přesto, troufám si tvrdit, že ne vždy jsou to poznámky od věci=o)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 11:57

Kozel: kdo je určí? Body za aktivitu? Za všechno body nejsou...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 12:05

Policista: Pane řidiči, a bodíky sbíráte?
Řidič: A za to jsou nějaké odměny?
Policista: Ale jistě. Už jenom osm a můžete si koupit kolo.

;)

Kozel
Kozel 13.10.2023 v 12:05

Lenka.Vílka: netuším, k jakým analýzám mají správci přístup. Body jsou samozřejmě to, co je nasnadě jako nejjednodušší - ať už za komentáře, přidávání, opravy. Vždycky to bude jen malý výsek uživatelů=o)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 12:13

Kozel: uvedu příklad:
Uživatel jedna: doplní jednu věc a napíše jeden komentář (buďme na něj milý, má tam první, takže za pět bodů)
Uživatel dva: nahlásí deset věcí, které nemá šanci opravit sám a doplní 145 důležitých štítků, doplní jednu věc a napíše komentář, který bohužel není první
Kdo má víc bodů? Ano, uživatel číslo jedna.
To jenom ohledně toho, že poznat aktivitu bez toho, aby nám DK přehnaně lezla do soukromí (ale kdo to neví, toho to netrápí), je tak trochu zapeklité.
Jo, kdyby se mělo jedna o to, kdo je neotravnější, tak už ten dotazník vyplňuju :D ;)
(Snad jsem svým sebevědomým nikoho neurazila, pokud se domnívá, že je otravnější než já. Ale prostě to tak cítím...)

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 12:16


Kozel
Kozel 13.10.2023 v 12:20

chápu. No a nedalo by se vyjet ne počet udělených bodů, ale počet provedených "akcí" za třeba minulej měsíc? Nebo takhle, technicky vzato by to patrně šlo. Otázkou pak je, zda mají správci správný nástroje, aby to nebyl příliš komplikovaný úkol=o) ostatně se bavíme pouze hypoteticky, na jakém základě by šla postavit anketa o změnách webu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 12:30

Nechci být v opozici z principu, aby bylo jasno :)
Jenom...jsou lidi tady, co mají problém s tím, jak se tady pracuje s informacemi, byť to svým vstupem sem potvrdili. A teď budou ok s tím, že tady někdo sleduje jejich veškerou aktivitu? Do hlavy jim nevidím. Ale třeba by s tím i souhlasili, když je to pro vyšší dobro, ale to může říct každý, aby na první pohled vypadal dobře. Ale potom stejně přijdou s: co s informacemi potom? Algoritmus má v dnešní době stejnou sílu jako kulka. Přesto lidé sdílí své běžecké trasy a jsou překvapení, že je tam potom někdo klepne a obere. Lidi live sdílí fotky z dovolené a jsou překvapení, že je vykradou. Ale pozor minut předtím se rozčilovali, že jim databáze zasáhla do příspěvku, kam dali odkaz na jinou stránku.
Svět je prostě zajímavý...

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 12:32

Kozel
Kozel 13.10.2023 v 12:49

Lenka.Vílka: není to věc jednoduchá, svět je nejen zajímavý... No, pak už by bylo snad jedinou cestou ze strany správců nahodit udičku v podobě "přihlášek" do ankety. Předhodit, že DK hledá třeba třicet lidí pro ankety a stopnout to při naplnění. Padlo by podezření ze sledování a dalo by se předpokládat, že by se ohlásili aktivní uživatelé se zájmem o věc. Ač stoprocentní to není. Pak už by někdo spravoval akorát seznam uživatelů a udržoval počet. Uznávám, že to už je trochu fantazijní rozvedení myšlenky=o)

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 13.10.2023 v 13:52

A co takhle ankety typu (s volbou do soukromých zpráv: chci - nechci) a ve zprávě chystaná změna: vyhledávání místo podle autora, podle abecedy: zatržítko ano - ne, anketa do 1. 11.

Kdo se chce účastnit, se zůčastní, nikdo si nemuže stěžovat, že se nemohl vyjádřit, a vy můžeme doložit: pro změnu bylo 60%, tak si nestěžujte?

Samozřejmě nevím, jak moc je to takto proveditelné a náročné ;-)

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 14:14

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 15:12

Kdyby to byla jedna jediná změna za měsíc, tak možná jo. Ale tady se změnilo tolik věcí, že představa je to trochu šílená. A potom se ozve iks lidí, že tady nebyli a chtějí to prodloužit a že to není fér, protože tady nebyly. To by bylo zajímavé...
Otázkou je, kolik lidí je reálně a skutečně nespokojených. Počet aktivních uživatelů versus uživatelé, kteří píšou...

Kozel
Kozel 13.10.2023 v 15:42

Lenka.Vílka: nějaký způsob, jak zapojit aktivní uživatele do změn by se snad přece našel=o) DK není takový moloch jako FB, aby bylo potřeba odbourat vliv "plebsu" ve smyslu "bude to takhle a uživatelé si prostě zvyknou". Ba naopak je DK spíš komunitní záležitost, troufám si říct. I když někteří účinkují poněkud v tichém režimu. Jako třeba já sám a hraju si povětšinou na svém nicotném políčku=o)

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 13.10.2023 v 17:46

Lenka.Vilka: Jasný, teď asi už tím nic, myslela jsem pro příště, nejdřív to nějak zveřejnit tady, případně i email že to tak bude probíhat, a princip třeba jako u profilu v Nastavení, praktické, nastavení email. upozornění? A tím prodloužení, a výmluvy nebrat ?

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 17:50

Eridani
Eridani 20.10.2023 v 10:13

Ahojte, možno sa to tu už riešilo. Ak áno prepáčte, za opakovaný návrh :)
Ale napadlo ma, že tak ako sa dajú hodnotiť knihy, či by sa nedala hodnotiť aj celá knižná séria (nielen hviezdičkami, ale aj komentárom). Napríklad mne ako fanúšikovi fantasy, by to pri rozhodovaní, ktorú sériu začať čítať dosť pomohlo, keby si ľahko viem nájsť zhodnotenie celej série. Viem, že dosť ľudí to píše pri poslednom diely, videla som to aj pri prvých dieloch. Len niekedy sa to ťažko hľadá.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 10:22

Nechápu pointu psaní komentáře až k poslednímu dílu série. Ty ostatní si to taky zaslouží. Jenom...když si kliknu na serii, tak to tak jasně vidím, jaká mají jednotlivé díly hodnocení. Za použití lehké matematicky porovnáním to mám hned...
Otázkou je, zda by to nedělalo neplechu, protože jo, už se to řešilo, takže možná proto to není, už je to nějaká doba...

Eridani
Eridani 20.10.2023 v 10:32

Áno chápem, že nejakú neplechu by to mohlo urobiť. Len ma tak napadlo, že možno tak ako sa dajú pridať komentáre k autorom, by sa napr. mohli dať pridávať aj k celej sérií keď si ju rozklikneme. Len to by možno dochádzalo k zdvojovaniu komentárov....
A áno súhlasím, že slovné hodnotenie len posledného dielu je smutné. Sama som niečo také robila resp. som radšej nič nepísala. Ale dala som si záväzok od nového roka, že odteraz ku každej knihe čo prečítam niečo napíšem.

Marthas
Marthas 20.10.2023 v 10:42

To Lenka.V.: Uživatel Eridani to asi myslel tak, že napíšou souhrn svých zkušeností a dojmů za celou sérii do jednoho komentu buď k prvnímu (fuj) nebo poslednímu dílu, obvykle se to nevyhne nějakému pěknému spoilu, jako ten a tamten umřel, což se sice nahlásí, ale co jsme si.. Je jasné, že když je to průsvitně...
Tyhle komenty za celou sérii u prvního jejího dílu mě z prominutím dost iritují. Ale je to jen můj osobní názor. A ne Lenko. V. opravdu nevím, proč se uživatelé prostě nemůžou namáhat napsat ke každému zvlášť koment jako k části anebo se na to prostě vybodnout úplně, když nemají čas.
Ještě štěstí, že to tu není. Už vidím, jak někteří borci, kteří mají problém, jak hodnotit "špatnou" knihu, zda dvěma (správně) nebo čtyřma hvězdama (špatně), jak by se zabavili. Nemluvím o tom, že od doby, co se zrušilo označení odpad, je běžné, že průměr je udělen jako dvě hvězdy a v textu se píše, dávám tři. :D

Text příspěvku byl upraven 20.10.23 v 10:42

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 10:52

Eridani: nevím, jak by to fungovalo technicky a možná i pro uživatele psychycky :( tak alespoň když vím, že mám nějakého oblíbeného uživatele, který čte taky fantasy, tak se u něj mohu inspirovat (pokud si to doplňuje) u jeho oblíbených sérií :)

Text příspěvku byl upraven 20.10.23 v 10:59

Eridani
Eridani 20.10.2023 v 10:57

Tak ako píše Marthas, bolo tým myslené, že niektorí užívatelia píšu hodnotenie série k poslednému alebo prvému dielu. A to bol môj návrh, aby sa toto hodnotenie dalo napísať pri celej sérii ako komentár, v tom zozname kníh (alebo ako to pomenovať), keď rozkliknem celú sériu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 10:58

Marthas: u sérii je problém právě spoilerů. Četla jsem komentář, že už jenom anotace téhle knihy (11 díl) strašně spoileruje. A totálně to odradilo od čtení. No, a světě div se, samozřejmě, že byl uživatel teprve u osmého dílu. Tak to se není čemu co divit.
Spoilery by možná byly ta nejhorší věc. Navíc mě to přijde škoda. Zanechat (v mém případě je popis slova akurátní) pár mektů u každé čtené knihy prostě fajn ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 11:03

Eridani: jo, jo, jsem zvědavá, kdo potom pozná, kam co psát, když spousta lidí ani nepozná, co psát do komentářů a co diskuse...

Marthas
Marthas 20.10.2023 v 11:11

To Lenka.V.: Já ti to nerozporuju, sama to píšu, i když to samo není jen ten problém.
Jo, taky jsem ještě narazila na tendence vyřezávání spoilů z ofiko anotace, právě kvůli těmto borcům. A co na to říkají autorský práva. A to si vezmi, co když si člověk jen chce připomenout, co se v té dané sérii dělo. Tzv. nakopnout paměť, aby věděl, zda by si ji neměl zkusit přečíst znovu. Utře nos.

Text příspěvku byl upraven 20.10.23 v 11:12

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2023 v 11:25

Marthas: nepíšu, že mi něco rozporuješ...
Ale vzpomněla jsem si, jak mi někdo dal spoiler k druhému dílu, kde jsem rozebírala jeho návaznost na první díl. Asi někdo, kdo se teprve chystal na první a narazil na můj komentář k dílu druhému :O

Text příspěvku byl upraven 20.10.23 v 11:27

Marthas
Marthas 20.10.2023 v 11:46

To Lenka.V: Hezké, já to řeším tak, že nikdy nečtu anotaci dalšího dílu, než se k němu dostanu. A ohledně spoilu ve vlastních komentech, to napíšu tak, že si už za měsíc nepamatuju, co jsem tím vlastně naznačovala. :O Hlavně, že tam nejsou spoily. A tak mi mnohdy ty vyřezané anotace vadí, ale to je o osobním nastavení. Nedá se vyhovět všem.

Eridani
Eridani 20.10.2023 v 13:34

Chápem, že to technické prevedenie by bolo náročnejšie. A samozrejme problém by tiež boli spoilery, aj keď tie sú problém aj teraz. A samozrejme zdvojené komentovanie, ako si Lenka písala, ťažko by sa rozlišovalo, čo je čo....
Takže asi mi neostáva nič iné, len hodnotenia celých sérií, hľadať v komentároch pri posledných dieloch :)



Vložit příspěvek