Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Marthas
Marthas 11.10.2023 v 12:38

To pobijecmuch a Lenka. Vílka: V něčem má ale uživatelka S.. P... pravdu a to nemyslím ty smajlíky. :) Pro lepší ilustraci kopíruji svůj příspěvěk na toto téma z vlákna Technické potíže z 06.10.2023 v 15:46
To Dan: Je pěkné že máme validátor ISBN, když jsem upravovala ISBN u tohoto https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/muj-zivot-u-sousedu-kluk-meho-srdce-284295?lang=cz (Upravovala jsem tištěnou verzi) Byla jsem připravená na leccos. Věděla jsem, že systém po mně bude chtít zdroják. Ten jsem mu dodala, ale problémem se ukázalo to, že systém si už nepamatoval datum vydání ( komu by se taky líbilo -0001-00-30, klasika :DD) a tak mě nechtěl pustit bez toho, abych ho vyplnila a když jsem dodala to přibližné datum vydání ( na netu se dá sehnat jen měsíc a rok), tak mě zase systém odmítl pustit s tím, protože si najednou sám od sebe do roku vydání v ČR(SR) hodil rok 2023, takže fakt hitparáda tady něco opravat. :( Přestože tam zůstávalo zatrženo kniha již vyšla. Takže mám dotaz. Můžou se tu ještě provádět vůbec opravy u knih, které nevyšly tento rok anebo by se systém pomátl ?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2023 v 12:47

Marthas: do úplně stejné situace jsem se občas dostala už předtím, před novou databázi. Občas se stávalo, že se věci neuložili. Hroutila jsem se? Ne, nebyl důvod.
Napsala jsem hlášení, co chci doplnit a pokud šlo o obálku, přidala odkaz. A napsala důvod, proč mi to nejde. Bylo mi to všechno doplněno. Jenže tohle přesně stejné jsem ti psala už dávno SZ. Napíšu to sem. Znovu.

S tím druhým si zkus pohra. Tam by se mělo všechno vyřešit novou funkcí kalendáře. Jde teď vynulovat. To dřív nešlo. Pořád tě to nutilo napsat datum jenom, aby se to uložilo. Schválně si ti teď v novém systému vyzkoušej. Je to teď jiné, takže vzpomínat na to, co bylo je zbytečné, když je postup už trochu jiný. A pokud si nebudeš chtít pohrát, tak napiš hlášení.

Pro všechny ostatní: knihy jdou opravovat. Jenom musíte přijít na to jak. Což je celkem logické. Když je nový systém, je nový i postup. Každý nový uživatel se to tehdy musel taky musel naučit. Proč je problém naučit se to znovu?

Text příspěvku byl upraven 11.10.23 v 12:53

pobijecmuch
pobijecmuch 11.10.2023 v 12:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 11.10.2023 v 12:55

To Lenka.Vílka: A kdo píše, že se hroutím. :D To byl jen ilustrativní příklad do diskuse. Nakonec se to vše uložilo a já šla. Jen mi to místo 5 minut trvalo minut 30. A navíc mi přišlo divný, že si systém sám od sebe změnil rok vydání.
Pokud píšeš, že se to dělo i dříve, tak pro mě je to novum. Mně se to nikdy dříve nestalo. Kalendář jde vynulovat? A pod tím si mám představit co?

Text příspěvku byl upraven 11.10.23 v 12:56

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2023 v 13:02

Marthas: otevři si knihu a vyzkoušej si, co teď jde s kalendářem dělat. Praxí se dozvíš víc, než tím, že ti tady budou něco zbytečně vypisovat. Sama to v knize uvidíš. A přečti si to znovu. Psala, že já se jsem se v podobné situaci nehroutila.

Marthas
Marthas 11.10.2023 v 13:04

To pobijecmuch: A to jsem měla hlásit moderátorům, jo? Já si myslela, že je to zase nějaká technická lapálie. A snažila jsem se to vyřešit sama, protože proč by to moderátorům mělo jít a ne mně. Tohle není žádná nadstavbová funkce a systém v normálním stavu by mi to i jako běžné uživatelce měl umožnit. To, že to není normální datum vydání vím, ne?
Mně nepřijde, ani že bych se hroutila ani že bych se rozčilovala a pro pos. Já to za blbost neoznačila. Byla to pouze ilustrace k diskusi.
PS: Pobijeci, a jak dlouho, že to provozovatel bude ještě opravovat? To by mě fakt zajímalo.


Marthas
Marthas 11.10.2023 v 13:09

To Lenka.V.: Až někde najdu chybu, tak to zkusím.
PS: Když napíšeš, že ty ses v podobné situaci nehroutila, tak to můj mozek vyhodnotí tak, že já ano. Je to špatně?

Text příspěvku byl upraven 14.10.23 v 14:24

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2023 v 13:13

Martas: ono je běžné, že když něco napíšeš moderátorovi, tak ti s tím pomůže, a občas ti i napíše, kvůli čemu to bylo a co se dělo. Takhle jsem se dozvěděla a naučila hodně věcí. Plus vlastní praxí. A když jsem se během něčeho zasekla, prostě mi někdo pomohl. To tady funguje dobře.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2023 v 13:15

Marthas: Nemám potřebu ti podobné věci psát. Ale o sobě nemám problém :)

Text příspěvku byl upraven 11.10.23 v 13:15

pobijecmuch
pobijecmuch 11.10.2023 v 13:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 11.10.2023 v 14:25

Technická poznámka... oni ti autoři řadit nejdou vůbec, v knihotéce, seznamech...

Marthas
Marthas 11.10.2023 v 14:26

To Lenka.V.: Hmm.
To pobijecmuch: A já si snad stěžovala, že autoři nejdou po sobě? Já si stěžovala na Knihotéka, jen pro upozornění a řazení dle fyzického datumu přidání a nikoliv datumu, který jsem systému zadala.
PS: Sorry, že uporňuju na chyby ve vlákně Technické potíže, polepším se a dělat to nebudu. Koneckonců, ten problém v ČV už je vyřešen, ne? Tak proč to sem tahat.

ijcro
ijcro 11.10.2023 v 20:46

Letmým pohledem zjišťuji, že DK má asi provozních dětských nemocí víc. Např. v profilech uvedené odkazy resp. obrázky nejsou dostupné (typicky např. https://www.databazeknih.cz/img/users/23_/239619/uXlohk-zaD-239619.jpg) odkaz tam "jako kdyby byl", ale obrázek je fuč (resp. neukáže 404 nebo nějakou jinou hnusnou chybu)

R.E.M.
R.E.M. 11.10.2023 v 21:49

Jen stručně - pokud v rámci nového systému (logicky a nezbytně) dost věcí nefunguje a systém se dolaďuje, ocenila bych včasné upozornění uživatelům, že dojde ke změnám, aby se mohli připravit - zálohovat si seznamy, které je možné zálohovat "nebo aby si vložili a upravili to, co ještě chtějí stihnout opravit a upravit... Pohodověji by se pak překlenulo přechodné období než web bude fungovat alespoň tak, jako dřív, tedy bude funkční bez výrazných technických chyb...

Sympatickým stavem by byl web lepší/kvalitnější než před změnou, doplněný o funkce, které uživatelé postrádali, nebo kdyby některé funkce byly kvalitnější, např. vyhledávání knih, které už dlouho není dobře řešené. (Pokud neznám přesný název knihy nebo autora, už ani neztrácím čas hledáním.)

Text příspěvku byl upraven 11.10.23 v 21:54

Kozel
Kozel 12.10.2023 v 18:45

Zdravím, jeden další technický dotaz. Je možné navrátit vyhledávání v Knihotéce podle autora? Vidím sice položku, kde mohu napsat jméno, přesto se mi zdá, že možnost vyjet si seznam autorů v knihotéce bylo tak nějak uživatelsky pohodlnější/příjemnější. Ačkoliv i možnost vyjet si knihy podle počátečního písmena názvu je nepochybně příjemnou novinkou.

bekule
bekule 13.10.2023 v 07:29

Připojuji se k předchozímu, taky mě chybí možnost vyhledávání podle autora,pro mě osobně mnohem víc využívanější než podle písmen.

Atuin
Atuin 13.10.2023 v 09:00

Ale vyhledavat podle autora lze pořád. Tedy alespoň ro co já dosud považovala za takové vyhledávaní funguje, ve vyhledávání vam to nabidne co chcete hledat a vycsi vyberete, moznosti je vice.

Kozel
Kozel 13.10.2023 v 09:23

Atuin: pokud se bavíme o Knihotéce, tak vyhledávání funguje, jen ne tak pohodlně. Když zadám jakékoli písmeno, vyjede mi list všech autorů, v jejichž jméně se písmeno nachází na kterémkoli místě. Předtím se kliklo na vyhledávání podle autora a vyjel abecední rejstřík, což pro mě bylo takové vstřícnější a přehlednější. Zvlášť, když mám v knihotéce několik stovek knih.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 09:26

Tak co zkusit zadat písmena dvě?
Cest je více a kdo chce, nějak si s tím poradí. Rozumím, když je něco úplně špatně a je to na opravu. Když je to rozbité, tak se opraví. Jenže tady je jenom jiný postup cesty k výsledku...

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 09:30

bekule
bekule 13.10.2023 v 09:32

V "mých" přečtených se mi nabízeli jen ti autoři které jsem četla , teď si musím vybírat ze všech,což si samozřejmě všechny nepamatuji a musím procházet všechny přečtené knihy, nebo hledat podle názvu.Bývalo to jednodužší.

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 09:32

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 09:44

To je úplně normální, že si někdo ani tak zhruba nepamatuje, co četl? V tom případě to asi nebyla tak zajímavá kniha, že na to hned zapomněl, ne?
Já tedy taky dost knih vypouštím, ale to jsou jasné jednorázovky, které potom tedy není důvod časem nahánět. Ale já to mám tak, že nejsem na jména a i když mám okno, tak si knihu snáz vybavím podle obsahu a obálky, ne podle názvu nebo autora. Takže je pro mě důležité mít vyplněné datum, kdy jsem to četla. A pak to najít takhle.

siena
siena 13.10.2023 v 11:14

Atuin, dříve se Vám rozbalil "Váš" seznam autorů, dnes už musíte přímo vepsat. Pro mne to bylo mnohem přívětivější, ale kdo já jsem, abych si stěžovala:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 11:24

Jestli to není jako během přidávání edice. Kdy se taky rozloval seznam a kdo byl v telefonu, tomu se fakt špatně hledalo. Ono, ani rolování myší tam nebyla žádná výhra. A teď se píše začátek a našeptávač pomůže. Třeba tady je to hodně praktické.

Svudna@Pusinka
Svudna@Pusinka 13.10.2023 v 11:37

Nebylo by lepší nejdříve se zeptat třeba formou nějaké ankety o chystaných změnách ostatních uživatelů - když se tu něco zavedeného mění, než je až po změně přesvědčovat o tom, že to nové je lepší než bylo to staré? (- já, teda také preferuji podle autora)

- Ne, nechci se někoho dotknout s někým se hádat nebo naštvat, snažím se jen komunikovat a vyjádřit svůj názor.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 11:50

Když se udělá anketa, nic to na obecné nespokojenosti nezmění. Stále bude někdo, komu se výsledek nebude líbit. Ale určitě to je super plán důchod. Jenom ta představa toho procházení výsledků je děsivá. A to přemýšlení, na co tam nezapomenout. A my si potom půjdeme pro spacáky a dáme na fb do přátel paní s pávem ;)



Vložit příspěvek