Pár nápadů na vylepšení webu


Koka
Koka 12.09.2019 v 11:55

Když v záložce Komunita kliknu na Recenze, zobrazí se mi nejnovější poslední recenze - obálka recenzované knihy, její název, recenzentem přidělené hvězdičky, jméno recenzenta a první dva řádky textu:
https://www.databazeknih.cz/recenze
Datum, kdy byla na DK recenze "pověšena" a počet případných uživatelských reakcí na recenzi - nevidíme.

Ve stejné záložce, ovšem v rubrice Blogy, je to jinak: jméno autora blogu, datum zveřejnění a počet ohlasů na blog je pod úvodními řádky textu.

Doporučuji, aby struktura těch infomací byla u Recenzí i u Blogů stejná.

triatlet
triatlet 12.09.2019 v 17:48

Eldar80: Připojuji se a také prosím o návrat k původnímu stavu, abych viděl hodnocení oblíbených.

kapr
kapr 16.09.2019 v 04:28

Zabloudil jsem po delší době do bazaru. V možnostech řazení je docela široký výběr, což jsem ocenil. Bohužel pro mne podstatná řazení podle ceny od nejnižší po nejvyšší, (abych zjistil co si mohu ještě dovolit pořídit,) a naopak od nejvyšší po nejnižší, (abych zjistil čeho, že by bylo aktuálně nejlepší se třeba případně i zbavit,) - tak přesně tyto dvě možnosti řazení bohužel chybí. Bez nich má cenu hledat snad pouze jednu jedinou konkrétní knihu, jinak je to pro mne jen přehazování prázdné slámy, a tedy naprostá ztráta času.

reader.007
reader.007 16.09.2019 v 18:33

Ježišmarjá, je opravdu nutné každý kvartál měnit pořadí vkládaných údajů? Teď zas ISBN...

A když už jsme u toho pořadí, ty diskuze u knih byly taky úplně vpravo jaksi logičtější

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2019 v 18:44

Mě teda přišlo logičtější zdroj a isbn u sebe, když doplňuji to nebo to jako podmínku vložení knihy, ale asi někdo bude nadšený, že je isbn nově pod anotací a jazyk je mezi žánrem a anotací ;)

Text příspěvku byl upraven 16.09.19 v 18:48

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2019 v 18:48

Fajn by bylo, kdyby mezi kolonkami vkladaných údajů byla větší mezera. Často se mi na telefonu stává (pokud mám víc ilustrátorů a tím se dostanu na druhý řádek), že místo přidání nového, kliknu na křížek (toho v řádku nad) pro smazání :( jasně nesmaže se mi to, ale zkuste si takhle dělat tři řádky a u každého jména se tam překliknout....

Text příspěvku byl upraven 16.09.19 v 18:50


ijcro
ijcro 16.09.2019 v 20:10

Je tedy fakt, že některé stránky se mi z mobilu ovládají těžko (hlavně mi vadí seznamy typu tři položky na stránku z dvaceti). Viděl jsem u některých cizích aplikací i předznačené mřížky (oblast ke čtení tady, editace vedle, aktivní prvky lépe značené, neb chybí hint hoover či jak se nazývá aktivace položky po přejetí turzoru myši, což na mobilu nefunguje), ale stejně to občas přebije reklama, a když se ukliknu (i se stylusem), tak jsem vy víte kde.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.09.2019 v 18:16

Záložka Chci si koupit na mém profilu. Ta mi nedá spát, protože mi v ní chybí jedna věc. Datum vydání. Já si knihy kupuju z více zdrojů. Abych v tom neměla bordel, tak si píšu poznámku, co mám již objednáno. Teď musím rozkliknout každou knihu, jestli "ta už jo nebo ještě ne". Bylo by dobré pod názvem vidět datum vydání toho vydání, které tam mám. Pokud už vyšlo, tak logicky žádné datum. Já tam vždy mám max 30 knih a už tak je to náročné. Co potom ti, kteří jich tam mají víc?! :(

kapr
kapr 23.09.2019 v 18:30

Konkrétní vydání je zcela zásadní věc. Někdo si žádá to poslední, kde nalezne srozumitelný jazyk, a pravděpodobně i lepší fyzický stav. Jiný naopak ocení některé z původních vydání, nejlépe hned to první. Další zase trvá na ilustracích určitého ilustrátora. Nepodceňovat. Já zpravidla trvám na osobním převzetí, i když chápu, že v některých případech to z mnoha různých důvodů není dost dobře možné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.09.2019 v 18:37

Ano, muselo by tam být ono konkrétní vydání, které tady asi dost uživatelům dělá problém. Viz časté dotazy, že tady není jejich vydání, když si kliknou na knihu...je tam hlavni, jděte do příslušné záložky, že...
Ale to není můj problém. Za své sobectví se vůbec nestydím .. ;)
(Moje přání není primárně kvůli bazaru, ale je to přání praktické a "uživatelsky přívětivé", dalo by se říct....)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.09.2019 v 11:31

Nápad za všechny prachy.

Už jsem se smířila s tím, že není třeba schválit další přidáváne autory ke knize. Což je velké mínus. Jako když si někdo řekne, že je "autorský rasismus" nemít všechny autory v autorech, protože nechápe pojem antologie. Je to jenom práce pro moderátory navíc. Furt mazat.

Stejný problém je u podobných knih. Tam jsou kolikrát neskutečné hlouposti. A dost často jsou tam knihy od autora z jedné série. Podobnost? Stejný hrdina. Wau! Chápete, jak je to potom na prd? Stejně se většinou podle těch knih nemůžu řídit a po zkušenostech je stejně nutný důkladný a důsledný průzkum. A taky není třeba žádného schvalování.

Je super, že databáze uživatelům takhle věří, ale kolikrát to je v její neprospěch.

reader.007
reader.007 24.09.2019 v 12:08

Lenka.vílka: vezmi to z druhé strany - umíš si představit to množství informací které sem vložili právě uživatelé a nikoliv admin nebo moderátoři? A bohužel... sérii opravdu dělá společný jmenovatel, i když jde jen o postavu, místo děje atp., nikoliv "jen" společný autor.
Ale nic ti nebrání vytvořit speciální série čistě podle svých parametrů, jen do názvu zadej že jsou jen od autora toho a toho...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.09.2019 v 12:28

Reader.007: asi je základ, že pokud si nejsem něčím jistý, tak to sem nepíšu nebo se zeptám.
Mj kniha DivergentCzech, ze které mám dodnes trauma. Během dne jsem hlásila několikrát smazání autorů a do pár minut to tam zase někdo nafrkal. Několikrát za sebou. Tak asi když mi někdo něco smaže, tak se zeptám proč se stalo, místo opětovného vložení. Ale to je moje logika, ne pubertální slečny :(
(Vyšetřilo se to uzamknutím, protože tohle bylo akorát na houknutí.)

Ok, nafrkejme do podobných knih všechny ostatní knihy že série. Jo, klidně jo, ale potom se z toho stane zdvojeny seznam stejných knih jenom pokaždé pojmenovaný jinak.

Akce je potom stejná. Stejně musí někdo schválit nahlášení, práce třech lidí (kdo zadal, nahlásil, smazal). Pokud to bude schvalované, práce dvou lidí (kdo zadal, zkontroloval).

A nebudeme si lhát, největší počet dodatečně klikanych autorů je právě u antologií. A většinou blbě, protože jsou u povídek. Ale jak jsem psala, s neměnou stavu jsem se už smířila. Psala jsem to tady už několikrát. Ale to neznamená, že to nemohu psát stále dokola. Zda to někoho zajímá, nevím. Ale jsem blázen, protože mi na těhle věcech záleží. Ale v rámci definice šílenství stále píšu svoje příspěvky. Jo, asi si někdo může myslet, že jsem trapná, směšná (no, a taky ještě ten blázen), ale asi už to lepší se mnou nebude....

Nechápu poslední odstavec. Jak mám vytvořit serii podle sebe? To mi smaže moderátor stejně jako každému jinému uživateli, který si série vymýšlí.
(Tedy pokud to nebyla ironie...jinak jsem nepochopila, jak to bylo myšleno :( ...)

Text příspěvku byl upraven 24.09.19 v 12:31

reader.007
reader.007 24.09.2019 v 15:49

nebyla to ironie. Sice tady taky občas nahlašuji nesmyslné série, ale nikdy takové které mají logiku, tedy například zmíněné: stejný autor, stejné postavy, ale protože tu existuje i série ve které jsou mimo takových knih zařazeny i ty, které někdo zpatlal jen aby se taky svezl na vlně popularity původního autora, stojí za to sérii duplikovat.
Já osobně bych třeba nikdy nevytvářela sérii z knihy Saturnin a té slátaniny co sesmolil Macek.

Jiný příklad: na popularitě postavy Barbar Conan se svezl kdekdo (ani se mi je nechce všechny počítat) viz série
https://www.databazeknih.cz/serie/conan-knizni-serie-514

Původní autor Howard je v málokteré sérii jako jediný autor a protože nepsal JEN historky s Barbarem a kdybych byla "hobík" a chtěla tu mít sérii Conanových knih JEN od Howarda, co mi brání ji vytvořit? Logiku by taková série měla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.09.2019 v 16:05

Už chápu, dík za vysvětlení na příkladu, předtím jsem se nechytla :(
Upřímně? Zrovna tahle série mi přijde jako takový kompromis, aby v tom nebyl ještě větší nepořádek. Viz série Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa. Tam jednou byly takové nesmysl, až mi bylo špatně. Ale ten Conan je výsledkem asi nedostatku informací, aby se to mohlo dát dohromady.

Bohužel jsem typ, který by snesl, že něco takovýho vytvořil, přestože to není pravda. To beru jako svůj vnitřní problém.

Vrchol prasáctví jsem zde ovšem zažila, když už jsme u Conana. Když vyšlo komiksové převedení oněch povídek a ten kdo je přidával, je dal jako další vydání povidky k beletrii. Než to dal moderátor dopořádku, dost se z toho zapotil. A vím o dalších knihách takhle zmrcacených.
(To je jenom příklad toho, že když si nejsem jistá tím, co dělám, je lepší to nedělat.)

Ale jo, přidávání knih do série taky není na schválení. Taky dost často hlásím tento problém :(

Text příspěvku byl upraven 24.09.19 v 16:12

kapr
kapr 25.09.2019 v 08:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lukasitch
Lukasitch 25.09.2019 v 11:56

Zdravím, nebylo by možno povolit vkládání eknih i bez ISBN, zvlášť, když se třeba vkládají jen jako jiná vydání knihy? Narazil jsem v poslední době na několik takových, které nemohu vložit, protože nemají ISBN.

reader.007
reader.007 25.09.2019 v 12:04

Lukasitch: ideální je vložit webovky, kde je kniha k vidění - někdy jako nabídka antikvariátu, jindy jako položka v katalogu knihovny, např tady
https://aleph.nkp.cz/F/
nedávej ale záznam z cbdb, za to už jsem tu dostala vyplísněno ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.09.2019 v 12:04

Lukasich: nemají isbn vůbec nebo není vidět v ukázce? Tak knihu vloží ten, kdo si jí koupí, pokud není isbn v ukázce...

ijcro
ijcro 25.09.2019 v 12:08

Přimlouval bych se za možnost přepnout zobrazování seznamů do řádků tabulky bez náhledů na obálky, příp. s ikonou, pod kterou by bylo možné tu obálku zobrazit (třeba jen přejetím kurzoru myši)

Text příspěvku byl upraven 25.09.19 v 12:09

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.09.2019 v 12:10

Reader.007: řeč je ebooku, kde zdroj nestačí, tam musí být isbn povinně vždy...

Lukasitch
Lukasitch 25.09.2019 v 12:11

Lenka.Vílka: Jo tak nahlédnout do ukázky mě tedy vůbec nenapadlo =D Nikdy to nedělám, děkuji za tip. To tedy nechápu, proč to ISBN nepíšou do informací o knize v eshopu, když tam kolonku na to mají.

reader.007
reader.007 25.09.2019 v 12:15

áha, jasnačka...

Mimochodem já už se setkala s případem kdy v eshopu měli isbn stejné u eknihy jako u tištěné. Pak si vyber...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.09.2019 v 12:18

Lukasitch: někde to uvádějí, kosmas myslím, já jedu podle palmknihy. Vždy pod obálkou, je klik na ukázku. Otevře se to v prohlížeči, nic se nestahuje. Na Martinusu si ukázku stáhnout musíte. Jsou vydavatelství, který jsou v pohodě. Host, Kniha Zlin, Fantom Print, Ikar, Kalibru atd, ty uvádí všechny isbn a formáty. Fragment, coobo, převážně knihy z albatrosu, jsou na tohle problematické, někdy to v ukazce je, někdy není...je tam první stránka a hned prvni kapitola ...
Třeba epocha už rovnou v tištěných knihách uvádí i isbn ebooku, asi to potom šetří práci, nebo co já vím...

Lukasitch
Lukasitch 25.09.2019 v 12:21

Kukal jsem právě na Kosmas a tam to neuvádějí no. Nebo třeba ne vždy, to nevím, asi jak se jim chce.



Vložit příspěvek