Pár nápadů na vylepšení webu


JáJejí
JáJejí 06.09.2019 v 10:57

Vezíre, napište mi, prosím vás, co pije jedna záložka webového rozhraní, prosím! Dodám dva soudky týdně zadáčo!

Nebo tedy vážně: programový kód, který umožňuje do části databáze uživatelům samotným sypat datové záznamy o chystaných literárních akcích a pak je dalším zobrazovat, skutečně nepožaduje žádnou údržbu, nebo rozvoj, pokud je tedy udělán dobře.

Čili opravdu nerozumím tomu oficiálnímu zdůvodnění: "...škoda času a úsilí..."

Výmluva, jak obvykle.

siena
siena 06.09.2019 v 10:59

vezír, děkuji ještě jednou. Teď jsem zcela uklidněna, protože tací schopní a chytří lidé tu vedou podniky, provozy, to nemůže špatně dopadnout...na rozdíl od nás zdejších remcalů. Tak ještě že vás máme!!!

Chtěla jsem teď cosi napsat, v reakci na váš příměr o zrušených drincích, ale protože je tu jisté slovo tabu, ušetřím si zbytečnou reakci od majitele, nestojí mi to za to.

Text příspěvku byl upraven 06.09.19 v 12:36

ijcro
ijcro 06.09.2019 v 11:19

@vezír: Když vedete podnik, tak asi manipulujete cenu, ne? Pokud se váš drink pije málo (asi stojí za bačkoru), tak ho rovnou zrušíte? Takhle jenom omezíte sortiment :)

To já, když jsem svého času hledal novou práci, a pozval mě human resource manager (to je hnusný sousloví, co?) konečně na pohovor, tak jsem zjistil, že místo sice mají, ale zaměstnat mě nechtějí, protože mě vlastně ani nepotřebují, potřebují jenom ten volný flek, neboť úřad práce jim za to platí bakšiš, aby tedy nějaké to volné měli.

S tím vaším chlastem je to podobný, nikdo ten utrejch nepije, proč ho hned rušit? Prodávejte ho za dvojnásobek v akční slevě, rozšíříte si obzory i cílenou nabídku, třeba zrovna pro nějaké ty HR managery na báru... určitě se někdo lapne.

Pokud neprovozujete kiosek :(

reader.007
reader.007 06.09.2019 v 18:27

vezír: tak popořadě...
zázemí - no to opravdu neznám, nicméně mnoho toho na sebe Dan prozradil v různých rozhovorech, děkovačkách, na jiných webech které dělal
provoz: možná vás budu šokovat, ale za těch zhruba 15 let v IT jsem dokonce i já cosi pochytila
čísla: nevím jak pro vás, ale pro mne dohledatelné. To neříkám z žádné pomatené závisti, já mu úspěch přeji, jen mě mrzí že web ztrácí svůj potenciál.

Možná bychom ho soudili mírněji, kdyby měl rád knížky, ale jemu je to vlastně jedno. DK prostě byla dobrá trefa na víceméně uprázdněné místo přehledného webu o knihách. Ano, vím že jsou i jiné, podobné stránky, jenže tahle měla podle mne (a jiných) možnost vyniknout. A tak nějak máme s jinými uživateli pocit, že úsilí, které jsme mu věnovali, vychází jaksi vniveč. Ony totiž knihy a literatura pomalu scházejí na úbytě, co si budeme povídat a jejich propagace nespočívá jen v tom, kolik reklamy nacpete na web.

Vy jste koneckonců sedmá v pořadí kdo se zde registroval jako uživatel, takže buď jen blbě provokujete, nebo musíte být slepá.

encyklopedie
encyklopedie 06.09.2019 v 18:51

...ty brdo, já jsem o pět dní starší na DK než vezír ....... kurecpalec

kapr
kapr 07.09.2019 v 09:49

Určitě se už po několikáté opakuji. Je zde příšerně velký prostor dán reliktům odstraněných příspěvků. Pokud se kterékoliv vlákno pokusíte přečíst od začátku do konce, asi vám to také začne vadit. Domnívám se, že by čitelnosti prospělo shrnutí odstraněného příspěvku do jediné řádky, navíc bez obrázku. V případech, kdy takových příspěvků následuje po sobě několik, by se hodilo namísto všech zařadit řádek: "Navazují odstraněné příspěvky," (s šipkou.) Po kliknutí na onu šipku by se pro ty, kteří by doopravdy byli zvědaví, kdo všechno své příspěvky odstranil, tyto řádky rozvinuly. Myslím si, že by takových případů, vyjma několika málo vypjatých diskuzí, mnoho nebylo.
Rozhodně by to přispělo k uživatelské přívětivosti tohoto webu.
-
V tomto okamžiku mám tuto stránku zobrazenu v měřítku 140%. Je možné, že se při zvětšení textu ony odstraněné příspěvky zobrazují daleko rušivěji. Vzhledem k tomu, že počínaje 40 rokem věku většina populace používá ke čtení brýle, i k tomu, že se průměrné dožití obyvatelstva pomalu blíží 80 létům, jsem přesvědčen, že téměř polovina čtenářů čte stránky ve větším nežli 100% měřítku, takže i oni postupně registrují rušivost současného způsobu jejich zobrazování.
-
Ještě maličkost, čtení vlákna "Prosím o opravu," kdysi bylo přínosnou školou začínajících uživatelů. Od okamžiku, kdy přišlo do módy odstraňování příspěvků, veškerá jeho přínosnost v tomto směru skončila. Myslím si, že je to škoda.
- - -
Možná by se zde osvědčilo vlákno, které bych nazval například: "Slasti a strasti moderátorů", které by podobné informace zčásti určitě obsahovalo, a mohly by se v něm objevit nejlépe nepříliš adresně i četné perličky, na které ve své práci nepochybně narážejí. Mohlo by to být jak poučné, tak čtivé.

Text příspěvku byl upraven 07.09.19 v 10:02


ijcro
ijcro 07.09.2019 v 13:12

@kapr: Možná by stačilo jen slevit z místní liberálnosti a nastavit parametr, jako na na spoustě jiných fór - časový interval pro možnost odstranění/změny. Někde je to 5 minut, někde 1 den, ale obecně po této době nejde záznam vymazat a ani změnit. Tím by se určitě narovanala logicná nesouslednost historických dat.

Skallarix
Skallarix 07.09.2019 v 13:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 07.09.2019 v 15:41

@Skeeve: Ale jděte, jakýpak extrém? Jo, když už, tak by se mi líbilo mít pod textem "uživatel svůj příspěvek odstranil" link na historii, protože by mě zajímalo, co to vlastně vymazal příp. změnil... Jenže to je názor proti názoru (někdo to chce, někdo ne, někomu je to jedno...) a dokud se do něj nevloží admini, tak je to na prd a můžeme si tu plácat prázdnou slámu, jak chceme.

kapr
kapr 08.09.2019 v 12:33

Souhlasím se všemi uživateli i se všemi názory, jen doufám, že uznáte, že celá stránka příspěvků s textem "Uživatel svůj příspěvek odstranil," dokáže docela ... otrávit. Někdy narazíte na několik takových perel těsně po sobě. Bez komentáře. Něco by se s tím mělo určitě udělat. Těch pět minut je hezkých, ale často vkládám něco těsně před usnutím, a teprve druhý den dopoledne text mírně koriguji. To za mne.

kapr
kapr 08.09.2019 v 12:53

Vyhledávání

autor název nakladatelství a podobně

Když hledám autora, jmenuje se pro jednoduchost třeba Vlk. Proč mi to vyhází všechny Vlky promíchané s Vlková, ale i s Pavlky, Novlky a Uvlky? Nebylo by logičtější aby vyhledavač primárně předpokládal, že zadáváme příjmení, název, nakladatelství od počátku počátečního slova - od příjmení, prvního slova názvu knihy, prvního slova v názvu nakladatelství a podobně? Za komplexní vyhledávání jsem vděčný, zvláště při uťuknutí to pomáhá, přesto bych se přimlouval za přehodnocení priorit v řazení výsledků vyhledávání.

A ještě. Dejme tomu Jaroslav Hašek. A teď si představme, že tu máme patnáct stejnojmenných autorů. Správně by měl systém nabízet jen jediné společné heslo: "Jaroslav Hašek," a teprve po jeho rozkliknutí by bylo nabídnuto oněch patnáct stejnojmenných autorů. Současný systém vede k tomu, že nový, neinformovaný uživatel klidně přisoudí knihu, která vyšla minulý týden autorovi, který už je více jak 100 let po smrti. Uvádím to z vlastní zkušenosti, před časem jsem skutečně na takový případ narazil. Už se nepamatuji zda šlo o Josefa Nováka, nebo Marii Novotnou, či Svobodovou, ale pokud nechci vnášet do systému chyby, tak musím prolézt všechny autory se stejným, ale často i s podobným příjmením, a snažit se při tom zapamatovat, kolik, že těch Josefů už systém nalezl. A navíc jaksi pro legraci, oni se ve výsledcích vyhledávání ti Josefové Novákové nenacházejí ve výsledcích pěkně vedle sebe, ale jsou hezky rozhozeni mezi dalšími Rudolfy, Richardy, a Jiřími, a pětadvaceti dalšími křestními jmény, to vše opepřeno tím, že jsou všichni ještě přinejmenším promícháni s další řadou autorů, tedy autorek, nositelek příjmení Nováková.

alekis
alekis 08.09.2019 v 14:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 08.09.2019 v 14:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 08.09.2019 v 16:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 08.09.2019 v 16:48

Ještě, že tu máme tak dobrou duši, která nám poradí, jak máme žít!
Co bychom si bez těch, co ví lépe než my, co je správné, počali?

Do každé čtenářské domácnosti alespoň jednu nedělní chvilku koučování paní alekis!

alekis
alekis 08.09.2019 v 17:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 09.09.2019 v 00:40

alekis

Proč se pan kapr po několikáté pozastavuje nad mazáním příspěvků v diskuzních vláknech?

1/ - Protože si občas z nějakého důvodu, třeba ze zvědavosti, touhy získat informace, poučit se, a podobně vybere některé vlákno, a pokouší se jej sledovat - tedy přečíst od začátku do konce. Je to totiž mnohdy zajímavější a poučnější nežli sledovat mnohá prázdná plácání a žabomyší spory.

2/ - Protože blbě vidí, nastavuje si velké písmo, a než při tom nastavení přeskáče všechny ty odstraněné příspěvky, tak mu to hrozně dlouho trvá, ztrácí souvislosti, a může přitom vyletět z kůže.

Já ty uživatele celkem chápu, ale odmítám se zabývat přeskakováním desítek odstraněných příspěvků. Ono čtení po vláknu není samozřejmě můj každodenní chléb, ale občas mne něco napadne, nebo na něco narazím, a zláká mne to podívat se na nějaké vlákno od jeho počátku. Někdy se to vyvíjí docela dobře, ale občas je to hrůza a utrpení.

alekis
alekis 09.09.2019 v 10:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 09.09.2019 v 14:38

Takže po čase a na čas ještě jednou:

DK dělám s nejlepším vědomím a svědomím, jak nejlépe umím a tak, aby se tu líbilo co možná nejvíce čtenářům. Nejde vyhovět každému v jeho nápadech, protože každý to vidí a vnímá jinak. Co je pro jednoho zlepšení, může být pro druhého zhoršení a naopak.

Diskuzi je potřeba brát s nadhledem a uvědomit si, že pár názorů automaticky nereflektuje názory všech uživatelů webu, ani jeho většiny. Takže když tu pár jednotlivců nebo klidně i desítek postrádá nějakou zrušenou funkci, nemusí to hned znamenat, že to tu chybí desítkám tisíc lidí, a že se tu globálně na uživatele kašle a že web jde do kopru.

Do Novinek na webu jsem jasně napsal důvod zrušení Událostí, ale opět tu někdo napíše, že jsou to kecy. A tak tomu bude vždy. Zrovna tak je nesmyslné, že když se něco naprogramuje, je to hotové. V kontextu funkce samotné ano, ale v kontextu celého webu rozhodně nikoliv. Je zkrátka potřeba rušit funkce, a očišťovat web o to, co se zde nevyužívá, nebo využívá malinko. Kdo někdy provozoval nějaký větší web, měl by mi určitě dát za pravdu.

JáJejí
JáJejí 09.09.2019 v 14:55

Kde jsou ty tisíce děkovných dopisů uživatelek, kterým změny usnadnily jejich čtenářský život?
:-)

siena
siena 10.09.2019 v 10:18

Font písma, když se píší příspěvky, zprávy, je v režimu provizorním, či to je již hotová věc?

Koka
Koka 10.09.2019 v 10:23

Také by mě zajímalo, kolik tisíců pravidelných a kmenových uživatelů DK si v soukormých zprávách Danovi stěžovalo, že písmo je příliš velké a zřetelné a že by s tím měl něco udelat ...

siena
siena 10.09.2019 v 10:43

Zdá se, že to byl jen nějaký mezistav...což je dobře.

Eldar80
Eldar80 12.09.2019 v 00:11

Dan: Bylo by PROSÍM možné mít možnost rozšířit viditelný počet hodnocení oblíbených u otevřené knihy? Aktuálně vidím pouze 5 a to je tragicky málo. Mám 200 oblíbených uživatelů a hodnocení vidím JEN 5??? Co to je za hloupost? Uživatelé, kteří DK aktivně používají mají v oblíbených rozhodně víc lidí než 5. Je možné vrátit stav, kdy by tam byli vypsaní všichni mí oblíbení? Nebo mít tuhle možnost v Nastavení? Nebo zvětšit aspoň na 20? 5 je prostě strašlivě málo. Teď je často situace, že tam je 5 lidí, kteří tomu dali 5 hvězd a musím zbytečně klikat na další stránku, abych zjistil jak knihu hodnotili mí ostatní oblíbení. Další zbytečný klik a otevírání nové stránky navíc. Pořád nechápu, k čemu jsou změny k horšímu. Nemluvě o tom jak se zhoršila vizuální vyhodnotitelnost dané knihy a uživatelského vkusu mých oblíbených. Předem děkuji za rozumné vysvětlení této úpravy. Protože čtu často knihy, které hodnotilo málo lidí, všiml jsem si té hrůzy až dnes.

Text příspěvku byl upraven 12.09.19 v 00:38

reader.007
reader.007 12.09.2019 v 11:46

Sice jdou teď upravovat mnou přidané citáty, ale místo upraveného textu se objeví duplicita na které je vidět změna. V tomto případě šlo o odstraněné uvozovky
https://www.databazeknih.cz/citaty/b-traven-6353

A nebylo by lepší editovat citáty sakumprásk bez toho aby byly mnou vložené, podobně jako je to u povídek? Některé přímo žebrají o zdroj - tedy z jaké knihy nebo povídky jsou...



Vložit příspěvek