Pár nápadů na vylepšení webu

Janadvorackova25.07.2021 v 09:49

Naias: Já si tedy popravdě nedokážu představit, co bych měla chtít po uživatelích stránky, kde to neznám. To spíš až časem.

Lenka.vilka: Tak to je pak každá snaha marná, škoda.
Vlákna mizí, tématická se míchají, výsledné pak nedává smysl :), pak je to tu jak na blešáku a nic z toho nevzejde.

siena25.07.2021 v 09:54

Jestli mohu, já tyto stránky "našla" při hledání jedné knihy. Řekla bych, že jsem asi nebyla sama... proto bych nijak neomezovala, nepodmiňovala, přístup na tyto stránky. Řekla bych, že tu jsou nástroje, jak nějakým případným incidentům bránit.

Janadvorackova25.07.2021 v 10:35

siena: také jsem je našla při hledání knihy. Tedy měla jsem čerstvě přístup do audioknižního archivu a DK mi pomohla hledat podobné knihy k těm, které se mi líbily a opačně. Nějak se to doplňovalo.
Pak jsem dostala bednu knih po dědovi a využila bazar... Diskuze jsem nepoužívala... nevím, dva roky od registrace.
Nepřišlo by mi divné, kdyby mi někdo řekl, že mám nejprve na web přispět obsahem.

Už v jiných vláknech jsem četla, že se registruje množství lidí, kteří "tu prostě jen tak visí," případně z nějakého důvodu duplikují profily... vis. obchodníci apod.
Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije.
Nebo jde o nějakou háklivost na soukromí?
Připadá mi, že dneska žádné nemáme, hlavně ne na internetu.

Lenka.Vílka25.07.2021 v 10:51

Jani, nedávno jsem se zde dozvěděla, že není důležité, zda má člověk zde vyplněné všechny údaje o sobě (tři roky zpátky jsem na profilu měla všechno, dva roky zpátky jsem to smazala). Protože i když sem člověk napíše svoje jméno a v rámci bazaru lidé tím pádem znají i mojí adresu, všechno to může být falešné. A mohou to být lži. Protože si sem dám falešné jméno, následně na to vytvořím falešné účty na sociálních sítích, kdyby mě chtěl někdo dohledat. Buď lidi moc čtou nebo paranoia vládne světu.

PanPredseda25.07.2021 v 11:44

Ad Janadvorackova "Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije."
Tuším, že sieně moje formulace bude vadit, ale vyplnění pár informací o národnosti či předcích v minulosti zabilo miliony lidí.

siena25.07.2021 v 11:55

PanPredseda, jaj, tak já už jsem se dostala do kategorie "pan Poch"...


Janadvorackova25.07.2021 v 11:56

PanPredseda: Tak to jsme možná četli podobné knihy.

PanPredseda25.07.2021 v 11:57

Ad siena:
To rozhodně ne.
Vadí Vám můj příspěvek výše?

siena25.07.2021 v 12:00

PanPredseda, to jsem ráda. Proč by měl?

PanPredseda25.07.2021 v 12:05

Ad siena:
Protože jste na příspěvky, v nichž jsou zmiňováni Židé, poněkud háklivá.

siena25.07.2021 v 12:22

S dovolením, háklivá jsem na příspěvky, které popírají to, co sebou přinesly dvě zrůdné ideologie minulého století. A dále na to, když např. zdejší regule jsou srovnávány s příkořím a tragédií jejich obětí... a předpokládám, že snad nejsem sama. Vaše srovnání beru jako noncenc a těch tu je, nejste tak říkajíc originál...

PanPredseda25.07.2021 v 15:39

Já se domnívám, že tvrzení "Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije." se nevztahuje pouze na zdejší regule.

Janadvorackova25.07.2021 v 16:09

Tak vzhledem k tomu, že jsem to napsala ve vztahu ke zdejším regulím, tak se to na ně vztahuje.
Ale pokud to z nějakého důvodu berete nějak globálně a historicky, tak Vám to nevyvrátím. Bát se asi není třeba.

Hana H.25.07.2021 v 16:25

"Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije"
Nechci Vám brát iluze, ale zkuste si přečíst tohle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/nesmazatelne-zaznamy-434788

Janadvorackova25.07.2021 v 16:46

Hana H: Je v pořadí.
Ale nemyslím si, že sdělením informací typu: "jsem Pepa z Prahy, mám rád truhlařinu a chodím na ryby," bude někdo ohřožen na životě. Nedělám si iluze, že "se neví, kde jsem." Ale s tím se musí počítat, když zaplatíte kartou, když vylezete na ulici, nebo si něco objednáte. I pitomá píchačka v práci zaznamená informaci o tom, kde jste. Můžou Vám odposlouchávat telefon, číst zprávy... sociální sítě mají vlastní metody (já tedy FB a pod nemám), ale zažila jsem, že nejvíc se o soukromí bojí ti, kteří sdílejí i to, kolikrát denně se vyprazdňují.

Hana H.25.07.2021 v 22:15

Řekla bych, že odposlouchávání telefonů a čtení zpráv je docela brutální zásah do soukromí :-) ale jinak to je každého věc, co na sebe na internetu "práskne". Jenom si myslím, že ne každý si uvědomuje, co se dá o něm bez větší námahy dohledat. Stalkeři by mohli vyprávět.

Janadvorackova26.07.2021 v 16:54

Přijde mi jako horší zlo vystavovat svoje děti na soc. sítích v jakékoli situaci. A přesto se najde hromada žen, které to dělají xkrát denně a ještě se tomu přiblble usmívají.
Za sebe celkem nic neudělám s tím, jestli mě bude, nebo nebude někdo odposlouchávat, ale sdílení dětí se zabránit dá.

kollektor26.07.2021 v 17:25

@Janadvorackova
Fotky s harantíkama mě taky děsně štvou. Člověk by si rád udělal dobře u fotky pěkné ženské a nemůže, protože to ruší harant.

Mám nápad na vylepšení webu. Včera jsem napsal několik komentářů a minimálně dva mi byly smazány. Uznávám, že po právu, jelikož jsem k dílu napsal málo až nic a spíše jsem hodnotil samotného autora, mého oblíbence Fridricha N., kterému jsem to v obou komentářích řádně vytmavil. Co mi vadí až štve až sejří - nedostal jsem o tom ani zprávičku. Něco jako "Ty ty ty, tohle se tu nedělá a my ti to mažeme." Plus poslání závadného komentáře zprávou, abych ho mohl pozměnit. Abych věděl, co jsem psal. Jakožto tvůrce, který sedne, napíše a za minutu neví, co psal, se cítím okraden. Už to znovu nenapíšu. Ale nejhorší je, že okradeni budou uživatelé databáze, neb ty komentáře byly vysoce jakostní. Takže nápad, návrh, náprava: Posílejte ty smazané komentáře zprávou uživatelům. Nebo je mrskněte do diskuze. Nebo cokoliv, aby autor o komentáře nepřišel. Děkuji za přečtení a uvedení návrhu do praxe.

reader.00726.07.2021 v 17:26

Janadvorackova: dokud pokvete lidská blbost a technický "pokrok" dovolí aby to bylo uskutečnitelné, nenaděláš nic.

Janadvorackova26.07.2021 v 17:35

reader:007: Jako že z mnoha věcí ne, ale z tohohle mi je fakt smutno.
Fotky našich dětí (v rodině) občas hledám, abych případně mohla sprdnout jejich matky, ale naštěstí nejsou to takové ty masové fotografky (malá papá, malá čůrá, spinká a leze s holým zadkem...).

reader.00726.07.2021 v 23:12

JanaD: Smutno? Mně spíš na blití... Svým dětem bych to nikdy neudělala, protože si umím představit, jak těžce by takovou propagaci nesly a už dávno mne o správnosti mého postoje přesvědčili známí, kteří své nahé nebo skoro nahé dětičky nechali řádit na YT v rádobyroztomilých domácích videích. Když se pak takové záběry dostanou do pazour spolužákům se sklony k šikaně, filmovaní mladí jsou v kolektivu víceméně vyřízení. Až tak daleko náš "pokrok" dospěl.

Dřív se říkávalo "Jména hloupých na všech sloupích", dneska holt mají lidi k prezentaci svých bezvýznamných exhibicionistických existencí internet a sociální sítě.

Obrana obětí takového jednání je mírně řečeno bezzubá - pravidla na to jsou, nikdo se jimi neřídí a když se je pokusíte vymáhat, dívají se na vás jako na neandrtálce, který neumí jít s dobou. Asi jako když ve škole mají mít i podle školního řádu všichni vypnuté mobily a ve skutečnosti se tím neřídí vůbec nikdo, včetně uč.sboru.

Ale abych se vrátila k místnímu webu: i kdyby tu někdo vyplnil kompletní životopis, stejně nemáte jistotu, že jsou údaje opravdu jeho, zbývá jen se spolehnout, že většina lidí prostě hajzlové NEJSOU.
Bohužel... občas na tu černou ovci natrefíte, to je jednoduše statistika. A před tou nás nezachrání ani sebepřísnější kontrola.

PanPredseda27.07.2021 v 02:52

Ad reader.007:
Ono nemusí jít jen o spolužáky se sklony k šikaně. Může to být cca rok zpátky, kdy jsem viděl reportáž (tuším od pana Tuny), kde fotky dětí vyhledávali pedofilové a sdíleli si je na diskusním fóru s komentáři, které leckdy byly "napřesdržku". A nešlo jen o fotky nahých, či polonahých dětí, které jsou produktem hlouposti toho, kdo je vyfotil a nasdílel, ale i fotky řekněme legitimní (z dětské taneční soutěže apod.).

reader.00727.07.2021 v 17:07

PanPredseda: To je bohužel taky nemoc dnešní doby. Místo abychom takové chování ostře potírali, blíží se doba (a v některých státech už dokonce nastala), kdy je nejen neseparují ale je jim dokonce dán prostor u těch nejmenších o svých úchylkách mluvit a předvádět ji skoro v praxi. Děsím se dne, kdy se doslechnu, že v Holandsku/Dánsku/Švédsku (země s "nejprogresivnějším" přístupem) předvedli dětem ve školce na živo soulož.

Zatím jsem viděla reportáže o psaní dopisu s homosexuální tématikou, o natahování kondomů, prezentaci sexuálních pomůcek, předvádění křivých penisů (to vše opravdu ve školkách), tak se děsím co dalšího ještě chtějí těm nezralým drobečkům nacpat do hlav a kde to skončí než někomu "bouchnou saze".
A to nemluvím o propagaci knih s homosexuální pornografií v italské doporučené školní četbě pro žáky čerstvě náctileté...

Kdybych se já setkala s něčím takových u svých dětí, už by měli ze školky/školy kůlničku na dříví a na krku pár paragrafů.

Eicherik27.07.2021 v 17:16

Proto je potřeba přijmout u nás onen maďarský zákon. :-)

luculi28.07.2021 v 11:26

Docela by se mi líbilo mít nějaký přehled o sériích, co se týče vlastních statistik... Jakože seznam sérií, do kterých jsem se pustila. Mohla bych pak přes proklik jednodušeji sledovat, jestli nevyšly nové díly, kromě toho, že bych aspoň věděla, kolik mám rozečteno a tak... Většina mých knih nejsou právě standalone, takže takový nějaký přehled by byl moc fajn...

Text příspěvku byl upraven 28.07.2021 v 11:27Vložit příspěvek