Pár nápadů na vylepšení webu


kapr
kapr 06.06.2021 v 08:14

Uvítal bych, kdyby se u
https://www.databazeknih.cz/nove-prispevky
objevilo ono zaškrtávací políčko, aby chodila upozornění na nová témata tak, jako je tomu u ostatních diskuzních témat.
Podobně by mne ono políčko potěšilo i u
https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
kdy se o každé změně pravidelně dovídám až z následných diskuzí, a teprve dodatečně si přečtu jak jsou nové regule přesně formulovány.

kapr
kapr 07.06.2021 v 06:01

vezir
Reaguji na váš příspěvek z 19.09.2017 v 12:48. Pravda poněkud opožděně, ale to vychází ze systému na kterém jsou bohužel postaveny diskuze na tomto webu. Pokud jej budete hledat, nachází se na
https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-145
pokud jej nebudete hledat, tak vám jej tady raději ještě ocituji:
kapr: Přijde mi když čtu tvý nápady že pořád vymýšlíš dělo na mouchu. Jednoduše si vlož poptávku a napiš tam: zvažuju koupi knihy při ceně do 90 Kč ale jen s osobním předáním v Brně. Hotovo.
Ona ta děla jaksi fungovala, proto je také lidé vymysleli.
A vůbec, přečetl jste si své diskuzní příspěvky na tomto webu? Velmi poučné. Hotová Jedová chýše. Proboha co čtete za literaturu? Věnoval jsem tomu čtvrthodinku a nádražní čtyřka hadr. Vůbec netvrdím, že by má čeština byla bezchybná, o svých, bohužel pravidelných chybách vím, čas od času se pokouším s tím i něco dělat, ale to co tu vy předvádíte je přímým popřením tvrzení, že čtení zušlechťuje osobnost i písemný projev.

sola_lupa
sola_lupa 05.07.2021 v 08:25

Je mnoho webů, které chrání své uživatele, ale týká se to bohužel spíše jen těch zahraničních. Uživatelé mají na výběr, zda jejich účet na databázích bude viditelný pouze pro registrované uživatele webu či celý internet. Někdy dokonce nabízí i možnost změny nicku. Neuvažuje se o některé z těchto možností i u databáze knih?
Díky.

Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 08:47

Přidala bych možnost diskutovat pouze lidem s vyplněným profilem a nějakým počtem komentářů ke knihám. Ne hodnocením, ale popisu dojmů ze čteného.
Pokud sem někdo přijde a chce se jen na něco zeptat, může přeci oficiální cestou, nebo ne?
A čekáním při zútulňování vlastního prostředí se alespoň rozkouká. Také to může odradit trolly, (i když ty asi moc věcí neodradí)...
Nevím, jestli se to už neřešilo...

ijcro: Ten kvíz na ČSFD jsem též potkala -:))). Snaha byla, ale nedala jsem to.

Text příspěvku byl upraven 25.07.21 v 08:55

Naias
Naias 25.07.2021 v 08:49

Čo je to oficiálna cesta?

siena
siena 25.07.2021 v 08:53

Janadvorackova, nemyslím si, že by vyplněný profil byl snad nějakou zárukou. Předpokládám, že jste svůj příspěvek psala po včerejší zkušenosti... No, pan uživatel kollektor, sám v jiném vlákně psal, že tento jeho profil je dalším zde...

Text příspěvku byl upraven 25.07.21 v 09:38


Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 09:02

Naias: Přes formulář "Napište nám." To není diskuze jako taková a zprávy podle všeho odesílat jdou.

siena: aha, tak ona je to vícečetná osobnost. To hodně vysvětluje :). Máte pravdu, inspirovalo mě to.
Myslela jsem spíš na ty komentáře. Pokud se budu registrovat někde, kde jsou knihy, budu je mít asi ráda a budu se chtít podělit o dojmy z příběhu. Ale asi jsem naivka :).

PanPredseda
PanPredseda 25.07.2021 v 09:04

Nemám vyplněný profil. A ani nemám v plánu ho vyplňovat. Jsem proto snad horší čtenář?

Naias
Naias 25.07.2021 v 09:06

Aha, a keď sa chce niekto spýtať iných užívateľov a nie prevádzkovateľa webu?

Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 09:17

PanPredseda: Netuším, jak dobrý, či špatný čtenář jste, ale jste docela aktivní i jinak. O tu aktivitu šlo. Ne jen, že se člověk registruje a "můžu si dělat, co chci," ale projeví nějakou snahu ohledně náplně stránek.
Víc to asi nerozvedu.

naias: Kdo z těch nových si hned vyhledá neznámého uživatele a začne mu něco psát...
Pokud tu má známého, může se zeptat jinak.
Ať vlezete na jakoukoli stránku, jste tam nová, nikoho neznáte a něco chcete, hledáte oficiální kontakt, nějaký formulář, mail, nebo cojávím.

Naias
Naias 25.07.2021 v 09:28

Ani nie, ja na neznámej stránke hľadám skôr možnosť ako sa rozprávať s užívateľmi, než s prevádzkovateľom webu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.07.2021 v 09:33

Psala jsem přes Napište nám a dodala, že nevím kam s tím, tak snad jsem se trefila, a že je škoda, že tady není nic oficiálně viditelné i pro ostatní. Odpovědí mi bylo, že je, a to Napište nám.
Jenže to je docela problém. Tam to nevidí ostatní a nepomohou si vzájemně. Ptají se třeba dokola. A nemuseli by, protože by bylo místo, kde to najdou.
Něco jako RSS nebo Q&A. Když se něco děje, aby 150 lidí nepsali to stejné, protože neví, když je třeba technický problém atd.
Škoda :(

Dřív tady bylo jedno vlákno, kam se toto mohlo psát. Ale to už není...

Text příspěvku byl upraven 25.07.21 v 09:35

siena
siena 25.07.2021 v 09:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.07.2021 v 09:46

Jsem zastánce názoru, že ideální stav je ten, kdy s provozovatelem webu nepotřebuji mluvit vůbec. Nebudeme si lhát, právě uživatelé z praxe znají nejvíc vylepšováků, tajných cestiček a zkratek, tedy mnohem víc věcí než provozovatel. A tak je to správně. Jenom je blbý, že se nemá na tuhle pomoc uživatel kde zeptat...

Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 09:49

Naias: Já si tedy popravdě nedokážu představit, co bych měla chtít po uživatelích stránky, kde to neznám. To spíš až časem.

Lenka.vilka: Tak to je pak každá snaha marná, škoda.
Vlákna mizí, tématická se míchají, výsledné pak nedává smysl :), pak je to tu jak na blešáku a nic z toho nevzejde.

siena
siena 25.07.2021 v 09:54

Jestli mohu, já tyto stránky "našla" při hledání jedné knihy. Řekla bych, že jsem asi nebyla sama... proto bych nijak neomezovala, nepodmiňovala, přístup na tyto stránky. Řekla bych, že tu jsou nástroje, jak nějakým případným incidentům bránit.

Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 10:35

siena: také jsem je našla při hledání knihy. Tedy měla jsem čerstvě přístup do audioknižního archivu a DK mi pomohla hledat podobné knihy k těm, které se mi líbily a opačně. Nějak se to doplňovalo.
Pak jsem dostala bednu knih po dědovi a využila bazar... Diskuze jsem nepoužívala... nevím, dva roky od registrace.
Nepřišlo by mi divné, kdyby mi někdo řekl, že mám nejprve na web přispět obsahem.

Už v jiných vláknech jsem četla, že se registruje množství lidí, kteří "tu prostě jen tak visí," případně z nějakého důvodu duplikují profily... vis. obchodníci apod.
Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije.
Nebo jde o nějakou háklivost na soukromí?
Připadá mi, že dneska žádné nemáme, hlavně ne na internetu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.07.2021 v 10:51

Jani, nedávno jsem se zde dozvěděla, že není důležité, zda má člověk zde vyplněné všechny údaje o sobě (tři roky zpátky jsem na profilu měla všechno, dva roky zpátky jsem to smazala). Protože i když sem člověk napíše svoje jméno a v rámci bazaru lidé tím pádem znají i mojí adresu, všechno to může být falešné. A mohou to být lži. Protože si sem dám falešné jméno, následně na to vytvořím falešné účty na sociálních sítích, kdyby mě chtěl někdo dohledat. Buď lidi moc čtou nebo paranoia vládne světu.

PanPredseda
PanPredseda 25.07.2021 v 11:44

Ad Janadvorackova "Vyplnění pár informací přeci nikoho nezabije."
Tuším, že sieně moje formulace bude vadit, ale vyplnění pár informací o národnosti či předcích v minulosti zabilo miliony lidí.

siena
siena 25.07.2021 v 11:55

PanPredseda, jaj, tak já už jsem se dostala do kategorie "pan Poch"...

Janadvorackova
Janadvorackova 25.07.2021 v 11:56

PanPredseda: Tak to jsme možná četli podobné knihy.

PanPredseda
PanPredseda 25.07.2021 v 11:57

Ad siena:
To rozhodně ne.
Vadí Vám můj příspěvek výše?

siena
siena 25.07.2021 v 12:00

PanPredseda, to jsem ráda. Proč by měl?

PanPredseda
PanPredseda 25.07.2021 v 12:05

Ad siena:
Protože jste na příspěvky, v nichž jsou zmiňováni Židé, poněkud háklivá.

siena
siena 25.07.2021 v 12:22

S dovolením, háklivá jsem na příspěvky, které popírají to, co sebou přinesly dvě zrůdné ideologie minulého století. A dále na to, když např. zdejší regule jsou srovnávány s příkořím a tragédií jejich obětí... a předpokládám, že snad nejsem sama. Vaše srovnání beru jako noncenc a těch tu je, nejste tak říkajíc originál...



Vložit příspěvek