Komentáře vs. Diskuze


Koka
Koka 15.08.2014 v 09:13

I toto diskusní vlákno postihlo to, co mnohé jiné - říkám tomu "syndrom desátého a dalších příspěvků", kdy nový přispěvatelé si už obyčejně nepřečtou, o čem vlákno je, jakým příspěvkem a proč bylo zahájeno, a začnou řešit parciální věc, která se v průběhu diskuse objeví.
Veřejně vyhlašuji, že NIKDY jsem neměla a nadále nemám v úmyslu nikomu zakazovat a přikazovat, jak mají znít jeho dikusní příspěvky. Ivzu77 není jediná, kdo používá prefabrikované věty, vhodně vytvořené pro jednu knihu a použité pro mnoho dalších, a taktéž její komentář ke knihám z viktoriánské Anglie není jediný, který ona použila mnohokrát. Mrzelo by mě, kdyby poukázáním na její velkou a velkými písmeny zdůrazněnou lásku k viktoriánské Anglii byla ponižována její čtenářská zkušenost - ona přece není žádná holčička ve vývinu, která klopotně začíná s komentáři a bude se časem učit od zkušenějších; sama přece píše, že je 20 let po maturitě.
Stejně, jako nelze repetentům stejných komentářů zakazovat je pořád dokola používat, asi nebude možné ani mě přikázat, že nesmím podobné opakující se věty, výkřiky a vzdechy považovat za zaplevelení DK a honění bodů. Protože jiný smysl v nich nevidím.

LordSnape
LordSnape 15.08.2014 v 09:29

Rozhodně bych tady opravdu neřešil úroveň a kvalitu jednotlivých komentářů, pokud jsou názorem na knihu a ne hloupou diskuzí nebo otázkou. Je to každého věc a jde vždy za ním. Každý uživatel svými komentáři a vyjadřováním tady sám sebe prezentuje a je jen na něm jak. V tomhle je výhoda mít oblíbené, kteří se mi zobrazují přednostně a také palcování jednotlivých komentů.

Šlo mi o to, aby se zamezilo z komentářů hádkám nebo dohadům, které klasicky začínají tím, že někdo nahodí otázku či nějaké pejorativní zvolání. A ano, o zrušení bodů a zastavení nesmyslných soutěží v tom, kdo dá za týden více bodů, jsem už orodoval před rokem. Pak to tady vypadá tak, že slečny v honbě za knihou zdarma přidávají i omalovánky...

Text příspěvku byl upraven 15.08.14 v 09:43

pobijecmuch
pobijecmuch 15.08.2014 v 16:12

Přiznám se dobrovolně a bez mučení, že ani nevím jakou výhodou se uživatel s nejvíce body odměňuje. Zda je to pouze hřejivý pocit, že jsem někde v popředí pomyslného žebříčku, nebo se mu zasílá tabulka čokolády ?
Pochopím např. hodnocení obalů knih, ale i tam si myslím, že uživatelé spíše vybírají toho svého oblíbeného spisovatele nebo žánr. A o obálku jim ani moc nejde. Spravedlivější by bylo vybírat obálky jednou ze žánru pohádky, podruhé detektivka a potom třeba romány pro ženy.

Venezia
Venezia 15.08.2014 v 19:32

Tému o úrovni niektorých komentárov som načala preto, lebo v predošlých príspevkoch sa rozoberala klesajúca úroveň databazeknih.cz. A databazeknih.cz je aj o komentároch.

Azizi
Azizi 15.08.2014 v 19:58

Ja osobne sa pridávam k názorom, že pokiaľ sa naozaj jedná o komentár (vyjadrenie názoru na knihu) a nie diskusiu (reakciu na niekoho... a iné), tak by nemal byť diktovaný spôsob a rozsah. Samozrejme nemám nič proti doporučeniu, ako by mali kvalitné komentáre vyzerať, ale nemalo by to byť viac ako doporučenie. Osobne si myslím, že napríklad aj bodovanie komentárov môže niekoho motivovať v písaní čo najkvalitnejších komentárov, takže to je fajn. Ale určite nie som za akékoľvek obmedzovanie. Toto isté sa tu už inak riešilo dávnejšie a došlo sa k tomuto istému záveru.

pobijecmuch
pobijecmuch 15.08.2014 v 20:40

Na DK jsem začal chodit hlavně kvůli získání informací o obsahu knih. Nějaké komentáře mně ani tolik nezajímali. Později, když jsem se zaregistroval, tak jsem začal číst i komentáře. Zejména jsem vyhledával komentáře ke knihám, které zajímali i mně. Později jsem pochopil, že doporučením některých čtenářů se prostě nemůžu řídit. Reklamy a různé odborné literární recenze jsou jen triky jak určitou knihu prodat.
V současnosti už tolik komentářů nečtu a nějaké hodnocení - udělení hvězd mně už tolik nezajímá. Další důvod mého nezájmu je i skutečnost, že většina nejnovějších komentářů je především k románům pro ženy.
Teď nahodím jen takovou myšlenku - jedny nejmenované web stránky o knihách má filtr, kde je v nastavení možnost "skrývat žánry".


LordSnape
LordSnape 18.08.2014 v 13:00

@Venezia Ano, je to svým způsobem pravda, ale pokud někdo použije jednu větu, kterou následně kopíruje všude, je to jeho problém a systém palcování by to měl odfiltrovat na spod komentářů, ale šlo mi primárně právě o ty nesmysly, které názorem na knihu nejsou.

@binysek Jsem si jist, že my dva se nikdy neshodneme. Není to primárně sexistické, ale jak vidno, chlapci to nedělají, proto jsem použil primárně rod ženský.

Mimo jiné se v komentech už objevují i žádosti o stažení filmů a e-booků... http://www.databazeknih.cz/knihy/nastroje-smrti-mesto-z-kosti-167983?c=all#c215761

Světe div se, opět je to dívka. :-)

Lector
Lector 18.08.2014 v 13:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 18.08.2014 v 15:43

to Lector: V čem přesně vás překvapuje má reakce? Píšete: ,,...zdá se, že my Češi neumíme řešit situace, které mají charakter kritiky".

Opravdu vám přijde věta: ,,...realizovat se prostřednictvím stálého zkvalitňování formy, technických funkcí, grafiky a rezignovat na kvalitu obsahu - to není dobrá známka pro KNIŽNÍ server." jako kritika? Já si tedy kritiku představuji jinak a toto se mě dost dotklo.

Zopakuji ještě svou větu z diskuze výše: Při registraci je nutno zaškrtnout, že uživatel souhlasí s podmínkami užití (jejich obsah si můžete přečíst v odkazu v patičcce webu). Uvítám vaše návrhy na rozšíření těchto podmínek.

Od té doby jsem zde nenašel jediný konkrétní návrh, který bych do podmínek mohl připsat. Pokud bych jej našel a líbil by se mi, dávno by v podmínkách byl. Co je na mé reakci špatné? Díky za odpověď.

Lector
Lector 18.08.2014 v 16:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mezer
mezer 18.08.2014 v 17:54

Škoda toho co se s téhle diskuze stalo:3

Dan
Dan 18.08.2014 v 18:50

to Lector: Díky, doplnil jsem Podmínky užití (a odstavec s právy uživatele napsal tučně.)

eraserhead
eraserhead 18.08.2014 v 19:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 18.08.2014 v 19:01

to eraserhead: V patičce webu (úplně dole) zhruba uprostřed řádku :)

eraserhead
eraserhead 18.08.2014 v 19:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 18.08.2014 v 19:25

to eraserhead: Není to myšleno v těch podmínkách doslovně. Samozřejmě vhodně použité vulgarismy je třeba tolerovat :-) Když bude ale někdo v každém příspěvku úmyslně a nemístně sprostý, zakročíme.

Text příspěvku byl upraven 18.08.14 v 19:26

eraserhead
eraserhead 18.08.2014 v 19:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 18.08.2014 v 19:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mezer
mezer 18.08.2014 v 19:59

Lector: Souhlas

HTO
HTO 18.08.2014 v 20:14

To jste napsal moc pěkně, Lectore.

mezer
mezer 18.08.2014 v 21:11

HTO: Moc pěkně

Dan
Dan 18.08.2014 v 21:11

Díky Lectore.

mezer
mezer 18.08.2014 v 21:14

Lector je prostě jeden z mála co má rozum

eraserhead
eraserhead 18.08.2014 v 22:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

nightlybird
nightlybird 18.08.2014 v 23:28

Ač založením a smýšlením založen podobně jako Huxley, budu se modlit a doufat, že tahle diskuze nevyšumí do ztracena a její závěry nezajdou na úbytě. Byla by to škoda a myslím si, že si tenhle projekt zaslouží, aby rostl nejen do kvantity, ale i do krásy. A jsem přesvědčen, že si to nějak podobně přeje valná většina člověků, kteří tady chodí načerpat poučení, nebo jen tak se pobavit a pozapomenout na trudné stránky žití.



Vložit příspěvek