Komentáře vs. Diskuze


LordSnape
LordSnape 24.11.2014 v 20:59

Asi jsem přišel pozdě, když už tam zbyl jen jediný komentář se strohým "Kniha se mi líbila".

Koka
Koka 24.11.2014 v 21:00

Aiwa, tvůj psychoanalytický rozbor je tak skvělý, že už jen pro něj to stálo za to!
Každopádně, citované "kometáře" zbavují každého moderátora dilematu, zda je ponechat v rubrice Komentáře, nebo spíše přesunout do Diskuse - to je bez diskuse, že? Ať budou přesunuty nebo ponechány, jsou všude "oživením".

tenax
tenax 24.11.2014 v 21:03

Jenomže uživatelka šla do sebe a protože nezabloudila, tak vše smazala. A máme po zábavě...:-)

Koka
Koka 24.11.2014 v 21:05

To je smůla! Opravdu - jak jsem psala, bylo to oživení. Pamatuji si - mám doma i knihu grafických básní V. Havla, toto bylo něco na ten způsob. Dobře to dekódovala Aiwa.

R.E.M.
R.E.M. 28.11.2014 v 20:50

Komentáře jsou skvělý nápad a pro mě bývá příjemné a často poučné je pročítat. Ale už mě napadla otázka, proč jsou tak málo využívané diskuze u knih. Je důvodem jejich "neviditelnost"? Nebo uživatelům už přijde zbytečné psát kromě komentáře i příspěvek do diskuze?

lenkaknel
lenkaknel 28.11.2014 v 20:58

R.E.M.: Tuto otázku si kladu taky...


siena
siena 28.11.2014 v 21:10

R.E.M., dovolte mi menší rýpnutí a neberte ho, prosím, ve zlém:
komentáře: 39
diskuze u knih: 0
Už jste si sama na otázku odpověděla?:)

Text příspěvku byl upraven 28.11.14 v 21:16

Koka
Koka 28.11.2014 v 21:40

Ke psaní příspěvků do Diskuse: sama jsem jich několik napsala, většinou zůstaly bez odezvy. To si však nestěžuji, protože když se občas podívám na ty "diskuse", kde je hodně příspěvků, tak vidím, že obyčejně o žádnou diskusi nejde a každý pokus se dřív či později zvrhne v osočování, osobní napádání, výsměch, kádrování. Velice převelice mě ty "ideologické boje" překvapují zejména u vysoce vyspělých, sečtělých čtenářů /-ek, kteří a které by snad už z těch stovek knih mohli/-y vědět, jak jsou všechny ideologie a režimy pomíjivé, dočasné, nehodné obětí a hádek ...

Text příspěvku byl upraven 28.11.14 v 22:05

LordSnape
LordSnape 28.11.2014 v 21:48

Já už jsem se naučil diskuze u knih anebo ve fóru ignorovat, protože to nemá cenu. Když někdy na něco narazím, jak píše Koka, musím se tomu začít jen smát...

Text příspěvku byl upraven 28.11.14 v 21:51

R.E.M.
R.E.M. 28.11.2014 v 21:50

Siena: Párkrát už jsem se chystala napsat příspěvek do Diskuze a pak jsem to vzdala. Právě z toho důvodu, že jsou Diskuze takové mrtvé. Přemýšlela jsem o tom, že možná je zbytečné tam psát, příspěvku si nikdo nevšimne, nepřečte si ho, neobjeví se žádná reakce.
Proto mě zajímaly důvody ostatních uživatelů.

Text příspěvku byl upraven 11.02.21 v 09:21

siena
siena 28.11.2014 v 22:04

No, ale když si to řeknou všichni, R.E.M., tak mrtvé zůstanou...Já bych se nevzdávala...:)

Koka, LordeS., chápu, sama jsem vinna, jsem v takových "namočená". Někdy to prostě nejde jen tak přejít:( Pochybnou omlouvou by pro mne mohlo být, že vyspělá, sečtělá zdaleka nejsem:)

Text příspěvku byl upraven 28.11.14 v 23:26

nightlybird
nightlybird 29.11.2014 v 00:09

Někdy člověk prostě neovládne své nízké pudy a zapojí se ve stylu hesla : Ať jsem bit, jen když se peru! Jinak souhlasím se sienou, zejména s posledními větami.

R.E.M.
R.E.M. 29.11.2014 v 11:26

Siena: A přiznám se nejen ke svému váhání, ale i k plánu zkusit oživit diskuze ke knihám. Určitě nejsem první, už to zkoušeli přede mnou. A zatím... Výsledek vidíme sami. :-)) Možná by pomohla speciální rubrika Diskuze (ke knihám - jmenovitě) přímo v Diskuzi. Tak aby se nemuselo zakládat vždy nové vlákno, ale automaticky se objevily poslední příspěvky v Diskuzích přímo u knih, seřazené podle názvů knih.
PS: Vím, je možné si nastavit upozornění. Ale kdo z nás má upozornění ke všem, třeba i stovkám, knih, které četl.?

siena
siena 29.11.2014 v 11:48

R.E.M.: Možná jsem naivní, ale nepřestala jsem věřit, že trpělivost růže přináší...a UŽ 2x jsem byla v diskusi u knih vyslyšena:)
Nejsem si jistá, jestli by je Váš návrh pomohl rozproudit. Poslední můžeme rozkliknout hned na úvodní stránce a také žádná sláva. Naučila jsem se s přidáním knihy do knihotéky, či když mne nějaká kniha zaujme, automaticky poznačit i sledování komentářů/diskuse.

rafej
rafej 13.12.2014 v 13:21

Možná by přesunutí obsahu, který není hodnocením, z komentářů do diskusí napomohlo jednoduché upozornění nad výpisem komentářů. Něco takového:

Komentáře jsou určeny pro ohodnocení a vložení vašeho názoru na knihu. Pokud máte zájem o knize či sérii více diskutovat, dotazovat se na další informace např. o plánovaném vydání, odkazech na další informace, ukázky, bonusy apod. využijte diskuze.

a pořádně to barevně zvýraznit.

+ Neškodilo by přerovnat taby. Třeba takto: komentáře, diskuze, zajímavosti, recenze, vydání, bazar

LordSnape
LordSnape 13.12.2014 v 14:21

@rafej: Já si pamatuji, že to někde bylo uvedeno ("komentář je názorem na knihu" atd.), když člověk zaklikl přidávání nového komentáře. Nicméně jsem to už delší dobu nezaregistroval.

Text příspěvku byl upraven 13.12.14 v 14:22

rafej
rafej 13.12.2014 v 15:02

Možná, že to vyskakovalo jako upozornění při přidávání komentáře u výpisu komentářů. Už si to přesně nepamatuji.

Problém je, že knihu lze ohodnotit i jinde - např. při přesunu z rozečtených a tam už se toto upozornění nezobrazí.
Navíc by asi pro některé uživatele neškodilo rovnou nabídnout alternativu - příspěvek do diskuze, protože si té možnosti vůbec nemusí všimnout nebo být vědomi.

Ale je to pro Danielsona další práce a složitost navíc, protože by se muselo přizpůsobit rozhraní nejméně na 3 místech. Navíc nabídněte uživatelům možnost výběru mezi přidáním komentáře a diskusního příspěvku a s určitostí se najde dost lidí, které to bude plést.
Takže úpravu rozhraní nechám na zvážení Danielsonovi. Sama mám s takovými dilematy spoustu zkušeností, takže pochopím, pokud do toho nepůjde.
Ovšem pár vět s upozorněním na možnost přidat diskusní příspěvek místo komentáře nikoho nezabije, to není žádný velký zásah a přidaná hodnota je velká.

eraserhead
eraserhead 25.12.2014 v 19:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 25.12.2014 v 22:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 16.02.2015 v 19:07

Ani tohle nebude komentář, že?
http://www.databazeknih.cz/knihy/natasa-239776?c=all#c262884

LordSnape
LordSnape 16.02.2015 v 19:24

Hlavně, že je tam odkaz na koupení, ale obálku už nepřidá. Jak pokrytecké.

Text příspěvku byl upraven 16.02.15 v 19:25

Koka
Koka 16.02.2015 v 19:25

Už tu obálku přidal, a také umístil svoji reklamu do vlákna hledajícího zapomenuté knihy :))) O, jak průhledné !!!

LordSnape
LordSnape 16.02.2015 v 19:30

Ne, tu jsem přidal já. :-)

Koka
Koka 16.02.2015 v 19:34

Ach, tak to se LordeSnape omlouvám. Když jsem viděla, že "cervenenebe" se v jediném, dnešním dni na DK přihlásil, jedinou - tuto knihu sem vložil, jediný komentář k ní - reklamu na zdroj prodeje této knihy sem vložil, jediné hodnocení - samozřejmě 5-hvězdičkové jí udělil a ještě se i přimotal do jiného vlákna s poukazem na tuto novinku, no tak jsem myslela, že to dotáhl do naprosté "dokonalosti" a vložil i tu "invenční" obálku. No tohle?!

Aiwa
Aiwa 16.02.2015 v 20:08

A co teprve tohle: http://www.databazeknih.cz/knihy/hlas-zeny-223751 - janicka0794 si dala tu práci a přidala odkaz snad ke všem knihám oné autorky bez fota a životopisných údajů



Vložit příspěvek