Komentáře vs. Diskuze

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 28.10.2015 v 11:39

Koka: Tady by se možná dalo použít některé to vulgární slovo co Naias nesnáší.

Naias
Naias 28.10.2015 v 11:40

Čo vám nezdá? Veď sme boli pochválení. A prirovnaní ku Škandinávcom! Páni!!

Koka
Koka 28.10.2015 v 11:41

pobijecmuch - já bych použila nejen to slovo, ale i jeho věcný význam, a poslala bych komentárorku do jeho útrob, být tak moderátorem!

R.E.M.
R.E.M. 28.10.2015 v 11:43

Naias: Mám podobný pocit. Pochvala dobrá, zbytek komentáře jasně odkazuje na znalost Slovenska jen z jednoho nepříliš inteligentního televizního pořadu. Možná ironie, nadsázka...

pobijecmuch
pobijecmuch 28.10.2015 v 11:50

R.E.M. - také používám ve svých komentářích ironii, až tvrdý sarkasmus, ale toto bych nikdy nenapsal.

siena
siena 28.10.2015 v 11:55

Domnívám se, že i kdyby to měla být nadsázka, tak je tak hloupá, že ji nejspíš chápe jen sama uživatelka. Pro mne opět potvzení toho, že přímá úměra mezi čtením a nadobytým rozumem, rozhledem a nadhledem není...A to ani čtení té "vyšší" literatury, bohužel:(

Text příspěvku byl upraven 28.10.15 v 16:48


Naias
Naias 28.10.2015 v 11:56

Ja sa na takých zjavných nezmysloch skôr bavím, než by som sa urážala. Veď ten komentár nie je negatívnym vyjadrením o nás, ale o nej samotnej.
Ako som si tak čítala jej ostatné komentáre, užívateľka smilly má očividne zmysel pre ironický až cynický humor. Len sa mi v tom občas stráca názor na knihu samotnú.

Text příspěvku byl upraven 28.10.15 v 11:57

pobijecmuch
pobijecmuch 28.10.2015 v 11:58

Možná by nám to uživatelka smilly tady mohla sama vysvětlit jak to myslela. Je přihlášená, ale na moji osobní zprávu neodpovídá.

Marthas
Marthas 28.10.2015 v 14:14

To Naias: Komentáře typu knihu jsem nečetla... ty taky zbožňuju, vždy se pak na ně někdo chytí a strhne se souboj argumentů, leč o to přeci jde, udělat z komentářů, kde máme zdělit názor na přečtené knihy, pouhé bojiště - diskusi, tomu říkají jiní...
Anebo komentáře plné spoilerů, jen nevím, zda budu mít nervy na to to tady čistit.:-)
To tajnůstkář: Věř mi, web bych si nikdy nezakládala, je s tím spousta potíží, jak vidno, ale ty jsi snad zastánce anarchie...

LordSnape
LordSnape 28.10.2015 v 16:59

Cituji z pravidel: "Uživatel není oprávněn využívat služeb portálu k jakýmkoli účelům, odporujícím právním předpisům nebo níže uvedeným pravidlům:
Jedná se zejména o příspěvky obsahující rasistické výroky, hrubé urážky a hrubé vulgární výrazy (s výjimkou citací pasáží literárních děl), násilné nebo jinak útočné příspěvky, dále o příspěvky žádající zaslání eknih na email."

Marthas
Marthas 28.10.2015 v 17:25

To binysek: Trochu si to odporuje, ne? Doufám, že necitujete mne.)

To danileson: Jen mne tak napadlo, až budete mít čas, zda by se nedalo stvořit, tedy naprogramovat, nějaké to zázračné tlačítko i na hlášení spoilerů, třeba do hlásit úpravu /chybu přidat krom duplicita, kniha sem nepatří a jiné i spoiler, a nebo se to má hlásit do jiné...
Nu jen se mi zdá, trochu "hloupé" to hlásit v diskusi a vláčet tak jména těch dívek (většinou) veřejně, někoho by to pak mohlo svádět si z nich tropit žerty, některé si to opravdu nezašlouží...
Opravdu se mi nechce věřit, že bych tu vegetila s takovým množstvím trollů...

elfos
elfos 08.11.2015 v 11:27

Marthas, nevím, jestli danielson naprogramuje specielní tlačítko na spoilery, ale prozatím lze spoilery v komentářích i v anotacích hlásit přes ty úpravy - jiné. ;-)

elfos
elfos 08.11.2015 v 12:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 13.11.2015 v 19:24

Mohl by prosím, někdo z autorit DK - moderátorů vysvětlit uživateli arpeggiator, jaký je rozdíl mezi komentářem k dílu a citací z díla?
http://www.databazeknih.cz/knihy/abrahamovo-sero-33748?c=all#c341173
http://www.databazeknih.cz/knihy/buh-stale-neodpovida-ani-na-mobilu-33749?c=all#c341171
http://www.databazeknih.cz/autori/dittmar-chmelar-9748

Text příspěvku byl upraven 13.11.15 v 19:33

pobijecmuch
pobijecmuch 13.11.2015 v 19:30

Taky znám jednu báseň:
Na Vyšehradě se šeří, na Vyšehradě se šeří ....
... a já půjdu raději k večeři.

HTO
HTO 14.11.2015 v 11:17

Koka: podle mého názoru citace z díla mnohdy řekne a zláká člověka k přečtení knihy víc, než dvacet výkřiků a není, myslím, nic strašného nechat v komentáři promluvit přímo autora/knihu, to je mnohdy velmi výmluvné a vypovídající. (Sám to dělám často.) Na YouTube také člověk pod komediemi nachází prosté citace z filmu: je to jako pozdrav ostatním, kteří mají danou věc rádi.

Navíc, básně obzvlášť autora opravdu přiblíží. Básně, výpisky... všechno může nalákat ke čtení. Nemyslím, že by v tom byl nějaký špatný úmysl (netvrdím, že vy to tvrdíte). Spíše láska.

pobijecmuch
pobijecmuch 14.11.2015 v 11:28

HTO - ale citace z díla jako komentář je podivné. Možná tak ještě jako zajímavost.
Někdo tu citaci, může vzít také jako spoiler. Představte si, že dám jako komentář okopírovanou první kapitolu nějaké knihy. Velmi podivné.

HTO
HTO 14.11.2015 v 11:46

To se tady snad ještě nestalo. Ani si nevybavím žádný spoiler (ačkoliv nejžhavější novinky nečtu, tam možná jsou).

Není škoda připravit čtenáře o takovéto poklady?: „V okamžiku, kdy pracuji na krajině, začínám milovat onou láskou, která je synem pozvolného porozumění. Pomalého porozumění velkému bohatství odstínů — koncentrovanému bohatství, které dává slunce. Štěstí dospět v krajině porozumění stéblu trávy — proč jím pohrdat. Je stejně krásné jako strom nebo pohoří. S výjimkou primitivů a Japonců se opravdu nikdo nesklonil nad takovou božskou věcí. Hledají a malují se jen velké masy stromů nebo hor, aniž se přeje sluchu hudbě, která vane z nepatrných květů, stébel trávy a malých kaménků.“

LordSnape
LordSnape 14.11.2015 v 11:48

Jako citace jsou fajn dle mě. V komentáři ok, ale udělat z nich hlavní náplň recenze je už moc (schválně si to tam projděte) anebo z nich dělat citátty, což je zcela běžné u Divergence, Hunger Games a podobných bestsellerů...

rafej
rafej 14.11.2015 v 12:15

Citace jako součást komentáře? Proč ne, ale určitě by to neměl být dlouhý citát (tak 1-2 věty ideálně) a také by měl být pouze součástí komentáře, ne jeho jediným obsahem a jeho účelem by mělo být posloužit jako dokreslení obsahu nebo stylu knihy.

tenax
tenax 01.12.2015 v 17:31

Snad raději místo komentáře citaci, než komentář jako dnes vložený u http://www.databazeknih.cz/knihy/jak-vytrhnout-velrybe-stolicku-17164?c=all#c346286
Knihu nemá, nečetla, tak proto dává jen 2 hvězdičky! Dělá si z nás blázny, nebo jsem se zbláznil já?

Aiwa
Aiwa 01.12.2015 v 17:47

tenax: :-D a co teprve ostatní komentáře této uživatelky
Já takovou hitovku nemám, ale již včera mě zaujal komentář (pseudovýtah/osvěta na dva řádky?) u http://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-pro-celiaky-nove-poznatky-pro-lekare-nemocne-a-pacienty-239241 - osobně jsem ráda, že dotyčnou přepadla jen bezvýchodnost a ne kdosi v černé punčoše, takže mohla prolistovanou knihu vrátit

Koka
Koka 01.12.2015 v 17:50

tenaxi, - vždyť je to nějaké dnes zaregistrované děcko, které si teprve hledá "pozici", jako ten 8-letý aloisek zaregistrovaný včera (tedy - pokud nelžou a nejsou to jenom provokatéři typu ... víte koho myslím). Takové a takoví mě svými dvěma hvězdičkami nerozházejí, ale je tady několik opravdických škůdců a ideologických provokatérů, a těch se děsím. Těm jde asi o víc, než jen hodnotit knižku, kterou znají pouze z televize nebo "z rychlíku".

tenax
tenax 01.12.2015 v 18:04

Dámy, já vím, že se takové komentáře a hodnocení nedají brát vážně. Jen mě to pobavilo, jako když se tady kdysi někdo zaregistroval, dal do komentáře vynikající zhodnocení jediné knihy a zároveň jí přidělil nálepku -odpad-, a od té doby už se zde neukázal.
Taky beru vážně komentáře a hvězdičky jen od některých uživatelů, a u některých se spíš bavím (už jich je docela dlouhý seznam). A pokud jde o trolly, ti byli, jsou a budou, s tím nic nenaděláme. Chce to je ignorovat, ono je to přestane bavit.

Aiwa
Aiwa 02.12.2015 v 15:52

Minule jsem si stěžovala, že jsem nenarazila na žádný extra komentář, dnes jsem si to bohatě vynahradila. Ale klidně bych se bez toho obešla. Viz komentář uživatele Palivo http://www.databazeknih.cz/knihy/gordon-15557 - možná jsem prudérní, snob, cokoliv chcete, ale výrazivo zde použité je i na mne moc.

Text příspěvku byl upraven 02.12.15 v 15:53



Vložit příspěvek