Komentáře vs. Diskuze


Lector
Lector 19.08.2014 v 07:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 19.08.2014 v 09:04

Na té knize je opět vidět onen neduh o kterém jsme se už bavili a to, že kniha ještě nevyšla, nelze ji hodnotit, ale už má hodnocení, aj komentáře s x palci. Chápu, že má někdo už přečteno v angličtině, ale takhle to na mě spíše působí jako PR pro nakladatele... Anebo technicky nevyhovující neduh. Když už teda nevyšla, měla by být zamknuta. Proč je oproti tomu zamknutých spoustu edic, které ještě nejsou kompletní a já kvůli každé přidané musím hlásit moderátorovi, aby ji tam přidal? To mi hlava nebere.

Teď mě osobně docela mrzí, když se tolika lidí vyjádřila o závažnosti tématu, že právě ti, na kterých to stojí, a se kterými to nyní i padá, nejsou schopni reakce vzít a sundat si tu pomyslnou pásku z očí...

@Danielson Podmínky užití jsou fajn, ale dle mě až příliš zastrčené. Dole je dle mě nikdo hledat, natožpak číst nebude.

Text příspěvku byl upraven 19.08.14 v 09:05

Dan
Dan 19.08.2014 v 09:06

Souhlasím s binyskem, také s tou diskuzí nemám osobně žádný problém.

Lector
Lector 19.08.2014 v 09:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 19.08.2014 v 10:21

to Lector: Diskuze to je sice bídná, ale když někdo napíše: ,,já se asi p....u!!!!:(", tak vy byste to opravdu chtěl mazat?

Lector
Lector 19.08.2014 v 11:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Dan
Dan 20.08.2014 v 12:28

to Lector: Mám pocit, že jsem zde na webu snad za celou dobu jeho fungování nepoužil sprosté slovo a ta diskuze u knihy výše mi přijde také děsná a hospodská, ale naplno tam tu vulgaritu nevidím a kvůli vytečkovanému vulgarismu žádat uživatele o slušnější vyjadřování mě zkrátka nenapadlo (ač vám to u mě asi přijde smutné). To ale přece vůbec neznamená, že jsme na nějakém mrtvém bodě, nebo že přes to nejede vlak, ne? Vždyť kdokoliv z nás uživatelů (a nepochybně i vy) je může požádat o změnu slovníku a odvolat se na Podmínky užití.

Já budu mít to měřítko o něco jinde než vy, ale rozhodně uvítám, když vy i ostatní uživatelé budou třeba přísnější.

Text příspěvku byl upraven 20.08.14 v 12:30

Lector
Lector 20.08.2014 v 13:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 20.08.2014 v 17:42

Co se týče vulgarity, tak velmi vítám snahu o její potlačování. Podobu webu si určuje provozovatel - pokud z fóra nechce mít kanál nejhorší kvality (jak je tomu u mnoha jiných diskuzních fór), tak k tomu může přijmout různá opatření, počínaje stanovením podmínek užití.
A nemyslím si, že by se měl brát ohled na kvantitu. Pokud bych si měl vybrat mezi skupinou 100 hulvátů nebo skupinou 10 slušných lidí, tak dám rozhodně přednost kvalitě - diskuzi se slušnými lidmi.

Naštěstí se ukazuje, že mezi čtenáři zřejmě převládají spíše slušní lidé (alespoň zde na fóru) a hrubostí a vulgarity je zde pomálu.

pobijecmuch
pobijecmuch 22.08.2014 v 19:55

Nejhorší na tom je, že autoři těch vulgarit jsou většinou velmi mladí čtenáři.
Mně osobně ani tolik nevadí když se nějaké to slovo objeví v komentářích, ale dost mně vadí když dostanete vulgární osobní zprávu od třináctileté školačky.

mezer
mezer 22.08.2014 v 21:19

pobijechmuch: Nějaký příklad takové zprávy??

pobijecmuch
pobijecmuch 23.08.2014 v 09:34

mezer - ano, určitě by příklad byl, ale vidím, že do tohoto téma diskuze se už nikomu nechce, tak to rozvádět nebudu.

mezer
mezer 23.08.2014 v 12:02

pobijecmuch: To je rozumné.

Text příspěvku byl upraven 23.08.14 v 12:02

pobijecmuch
pobijecmuch 23.08.2014 v 12:11

mezer - nerozumím co je rozumné ?
Ale já jsem už asi rezignoval.

Text příspěvku byl upraven 23.08.14 v 12:11

mezer
mezer 23.08.2014 v 12:14

pobijechmuch: Rozumné je se vtom už nepatlat

Richie1
Richie1 23.08.2014 v 12:44

pobíjecmuch: Copak vulgární třináctiletá školačka - to už dnes není nic neobvyklého. Já byl ale před lety šokován, když jsem venku na ulici zaslechl debatu 5-6 letých dětí a padala tam slova toho nejhrubšího kalibru. Tyhle děti se to nenaučily ve škole - ty si to přinesly z domova. To je na tom to smutné - ty příklady, které mnozí rodiče dávají svým dětem.

Proto jen uvítám, když dk bude dávat dobrý příklad a vulgaritu nebude podporovat.

mezer
mezer 23.08.2014 v 12:48

Mně napadlo že jako na CSFD by každá diskuze měla správce a ten by tyhle nevhodné příspěvky mohl mazat. Co vy na to?

mezer
mezer 23.08.2014 v 13:09

bynisek: Ty sprosté,

Text příspěvku byl upraven 23.08.14 v 13:10

Richie1
Richie1 23.08.2014 v 14:25

Binysku, je fakt, že hrubost a vulgarita je v současné době stále více "normálnější". Když se podívám na hromadu filmů pro pamětníky, tak v nich neuslyším jediné sprosté slovo. V současných filmech se to vulgaritou jen hemží. A podobné to je i v literatuře. Děti bohužel mají odkud čerpat inspiraci.
Ale stejně si myslím, že zásadní je vliv (příklad) rodičů. A nelze jen říkat, co je nebo není správné - rodič se podle toho musí i chovat, protože dítě ty rozdíly velmi dobře vnímá.

mezer: předpokládám, že tu možnost administrátoři webu mají. Je už na nich, jakou laťku nasadí a jakým způsobem budou korigovat nevhodné (např. vulgární) komentáře a diskuze.

mezer
mezer 23.08.2014 v 15:24

Richle1:To mně nenapadlo

LordSnape
LordSnape 27.08.2014 v 19:47

Dlouho jsem zde nebyl, páč mi odešel počítač, ale po pročtení posledních příspěvků jsem usoudil, že se nic nezměnilo ani nezmění. Moderátoři i s autorem projektu vidí jako současnou situaci bez problému, a není tedy důvod k nějakým činům a proto jsem se rozhodl, že už se v tom nebudu nadále vrtat a budu si opět hledět jen svého profilu a knih, co čtu nebo mám v plánu číst.

Ono se stačí prostě občas jednoduše proklikat skrz poslední komentáře či diskuze a najdete toho mraky, takže mi neříkejte, že tu nic k nápravě není, když to je kolikrát přímo do očí bijící.

Jsem z toho opravdu rozmrzelý a smutný zároveň. Nehodlám se ani vtělovat do pozice nějakého mravokárce, protože jednak s tím nemám dobré zkušenosti jako binysek a druhak si myslím, že mi to ani jako prostému uživateli nepřísluší. Přeji hezký den všem a díky, že jste diskutovali.

mezer
mezer 27.08.2014 v 19:52

Já za ten týden nemůžu posoudit.

Koka
Koka 24.11.2014 v 19:26

Nerada oživuji toto mrtvé, bezvýsledné diskusní vlákno, ale kam lépe se hodí dát doporučení, abyste se podívali/-y na "komentáře této uživatelky:

http://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/bajulka2222-63254

To je fakt síla!

tenax
tenax 24.11.2014 v 19:44

Hezké :-) A přitom podle výběru knížek by člověk předpokládal aspoň minimální IQ.

Aiwa
Aiwa 24.11.2014 v 20:06

Koka - kam ty na tohle chodíš:-). Přidat k tomu pomlčky a máme morseovku. Možná je to variace na přečteno jedním dechem, v tomto případě přerývaným. Myšlení uživatelky má očividně kolísavou tendenci - začalo to slibně jednoduchou větou, následoval mentální sestup - tečky, pak více teček (obsese?), změt písmen (nepovedená snaha o návrat do bodu jedna) a zase zpět k tečkám s přidáním závorky a dvojtečky. Ptám se, co bude další štace - středník, vykřičník, otazník nebo rovnou abeceda?



Vložit příspěvek