Aplikace a mobilní verze Databáze knih


R.E.M.
R.E.M. 03.12.2017 v 15:40

I na mém mobilu se často po otevření menu "Přidat do" objeví zaškrtnutí Právě čtu. Druhá věc, která je poslední dobou otravná - když píšu příspěvek někdy se mi zmizí možnost "Vložit příspěvek" a já napsaný příspěvek nebo komentář nemůžu odeslat, po obnovení stránky se mi text ztratí. Nejčastěji se to stává po zmenšení a opětovném zvětšení záložky/okna, ale někdy bezdůvodně.

cedos
cedos 04.02.2018 v 14:51

Možná nejsem zcela "v obraze" a možná existuje něco jako "apka" o čem nevím. Ale moc by se mi hodila v mobilu aplikace, kde bych jednoduše zjistila, jestli mám či nemám knihu v knihotéce. Pravdou je, že někdy koupím knihu v předprodeji, někdy v bazaru a prostě jí čtu až na ní přijde řada. Tím se mi stane, že stojíce v knihkupectví nad knihou za "dobrou" cenu, někdy nevím, jestli jí už mám nebo ne. Občas si také nejsem jistá, jestli mám knihu papírovou nebo ve čtečce ... a tak by se mi líbilo to jednoduše a rychle zjistit v mobilu. Databáze knih je totiž můj jediný, zodpovědný seznam knih, které mám nebo chci mít.

R.E.M.
R.E.M. 04.02.2018 v 15:37

Několikrát se mi poslední 2 týdny stalo, že jsem rozepsala na mobilu příspěvek, přerušila psaní a když jsem po krátké přestávce chtěla pokračovat, text mi zmizel. Většinou jsem text měla zkopírovaný - problém to nebyl, ale i tak si myslím, že by se to nemělo stávat. ?

Text příspěvku byl upraven 04.02.18 v 15:38

weera
weera 10.02.2018 v 20:18

Nechystáte aplikaci pro apple?Po přechodu z androidu jsem bez aplikace databazeknih jako bez ruky:-(

KCHRZ
KCHRZ 16.07.2018 v 23:26

Bylo by možné do aplikace na androidu přidat i záložku "Serie"?
Je pouze ve webové verzi stránek, v aplikaci nikoliv.
Chci li se podívat, jestli má kniha další díl, případně který díl to vlastně zrovna držím v ruce, musím do webového prostředí, aplikace tuto funkci nemá.
Díky

coxx
coxx 31.07.2018 v 11:03

Chci se zeptat jestli byla aplikace smazana z Google play. Nemuzu ji tam najit a odkaz z vasich stranek vede na prazdnou stranku.


smazenaryba
smazenaryba 18.10.2018 v 00:12

Je v pláne aktualizácia mobilnej aplikácie ? Tá súčasná je prakticky nefunkčná (nedá sa ani prihlásiť). Bez ostychu poviem, že aplikácia konkurencie je fantastická a niečo podobné by som na databází veľmi uvítal. Na bežné prezeranie je webové rozhranie na mobile fajn, ale na prácu s knihotékou je to nepoužiteľné.

Bolo by fajn keby sa k tomuto vyjadril majiteľ webu.

Edita77
Edita77 29.11.2018 v 21:38

V Aplikaci Databáze knih v telefonu bohužel nelze komunikovat s lidmi z Databáze pomocí chatu :(

Ahojky
Na Serveru Databáze knih jsem od samého začátku. Stáhla jsem si do telefonu aplikaci Databáze knih v domnění že budu moci komunikovat s pánem od kterého kupuji knihy aniž bych musela přímo na WWW.databáze knih.cz
Bohužel v této aplikaci nelze chatovat. Nešlo by s tím něco udělat?? :)

Text příspěvku byl upraven 29.11.18 v 22:47

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2018 v 22:22

Edita77: ale ona aplikace nemá na 100% nahradit stránku databáze. Jdou v ní jenom určitě věci, ne všechny...

smazenaryba
smazenaryba 30.11.2018 v 00:33

Lenka.Vílka - obmedzenia appky niesu zámer, jednoducho sa nevyvíja ďalej...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.11.2018 v 07:12

Smazenaryba: k čemu mi budu jako majiteli stránky, když mě živí reklama, že do aplikace dám všechny funkce, aby lidi chodili do aplikace, která je zadarmo? To by musel bejt blbec nebo špatnej v matematice...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.11.2018 v 07:13

Takže: nechcte aplikaci jak je, jako nouzovku,a choďte na normální stránky... ;)

smazenaryba
smazenaryba 30.11.2018 v 07:17

Do appky sa reklama zakomponovať nedá ?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.11.2018 v 07:39

Dá, ale tož dá. Asi jsem v té své aplikaci blbě hledala, kam by se vešla, aby zároveň byl vidět i obsah.

Vím, že lidi rádi argumentujou, ale půjde tahle výměna nějakým konkrétním směrem? Jenom ať to víte dopředu. Podle mě je ta aplikace kravina a neměla ani vzniknout....
Takže máme na věc jiný názor. A klidně mě nazvěte přesně tak, jak to tady dělají ostatní, pokud s držím svého názoru stejně jako oni, ale přesto je na nás jiný metr (určený nimi pochopitelně).

TakySimona
TakySimona 30.11.2018 v 08:29

Ten problém je mnohem obecnější.

Mám-li webové stránky/aplikaci, které mají přes čtvrtmilionu registrovaných nicků, tak se prostě té komunitě musím věnovat. Nechci-li, nemůžu, neumím to osobně, pak si musím ZAPLATIT lidi, kteří to budou dělat jako penězi či jinou formou odměny honorovaní "zaměstnanci" DK.

A stejně tak, ten web/aplikaci po obsahové i technologické stránce musím udržovat na nějaké (době a technice odpovídající) obvyklé úrovni. {Tatáž věta jako v předchozím odstavci.}

A Dan opakovaně dosvědčuje, že ani jedno z toho dělat NEHODLÁ. Víme proč?!

HOWGH.

smazenaryba
smazenaryba 30.11.2018 v 09:18

Lenka.Vilka - appka čo sa týka mobilnej platformy dokáže byť oveľa praktickejšia, prístupnejšia a intuitívnejšia ako web. Správna appka by počet užívateľov, čas strávený na databáze a následne príjem z reklamy ešte znásobila. Niesom žiaden odborník, iba sledujem.

Hlavne čo sa týka knihotéky, appka by mohla byť výborný mobilným pomocníkom. Vyhľadávanie, filtrovanie, požičiavanie, poznámky, to všetko by aplikácia mohla elegantne vyriešiť. V súčasnosti je praktický význam knihotéky na databáze a predovšetkým co sa týka mobilnej verzie trestuhodne nevyužitý. A to je len jedna z vecí, ktoré by appka mohla ponúknuť.

Text příspěvku byl upraven 30.11.18 v 09:19

tsal
tsal 30.11.2018 v 11:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ddkk
ddkk 30.11.2018 v 11:36

tsal: Bez výhrad souhlasím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.11.2018 v 11:41

Tsal: já ale nepsala o aplikacích obecně, které jsou dostupné. Já měla na mysli tuhle jednu konkrétní aplikaci, kterou jsem si kvůli této debatě instalovala, abych věděla, jak to vypadá.

Mě totiž přijde zbytečné mít aplikace na věci, kde jsou jejich "maminky" na síti. (Můj pohled, ok? Děkuji, že ho mohu mít.) Stejně k obojím potřebuju internet, tak proč najednou všichni všechno potřebují přes aplikace? O to mi jde. A o to mi šlo úplně od začátku. O nic jiného...

Já svůj čas zde na DK z 98% trávím pomocí telefonu a stránka na mě mrká stejným vzhledem jako z pc. Kdyby aplikace databáze fungovala offline, tak proč ne...
Ale jak píšete, ano nestydím se za to, že potřebu lidí mít všechno přes aplikace nechápu, a vlastně ani chápat nechci, protože se mi to zdá zbytečné. Když to jde i přes klasickou internetovou stránku. Ale mladý maj asi jiný potřeby... :(

tsal
tsal 30.11.2018 v 12:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jelito
jelito 30.11.2018 v 12:17

Aplikaci smysl nemá já souhlasim s tím článkem https://ipure.cz/archiv/magazin/ne-nepotrebujete-aplikaci/

Lector
Lector 30.11.2018 v 12:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

včeluška
včeluška 30.11.2018 v 12:42

Zde je tabulka srovnávající mobilní web a aplikaci:
http://www.reklamavtelefonu.cz/mobilni-aplikace-vs-mobilni-web-vyhody-nevyhody/

smazenaryba
smazenaryba 30.11.2018 v 17:31

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

MartinezZ
MartinezZ 03.12.2018 v 08:41

App je samozřejmost, stejně jako mobilně přívětivý web. U obou a najednou a vzájemně tady není o čem diskutovat. Že vývoj a progress aplikace a zároveň responzivní úpravy webu pokulhávají je holt už jiná otázka. Rozhodně ale není otázkou zda responzivní web a/nebo aplikace. Samozřejmostí u současného webu, který nechce být zapomenut a nahrazen i jakoukoliv budoucí konkurencí, je obé.



Vložit příspěvek