Obecně o Čtenářské výzvě 2018


rysavas
rysavas 25.11.2017 v 14:22

R.E.M.: Kdepak, vysvětlení jsem si nechala až na závěr :) Začínala jsem asi takto: Dobrý den, prosím, můžu se vás na něco zeptat? Není to sice tak tradiční otázka, ale čtete rád(a)? Pokud ano, tak jsem se ptala zda má nějakou nejoblíbenější knížku? No, a pak jsem vysvětlila proč se ptám. Samozřejmě je možné to předem vysvětlit, ale mně to takhle přišlo adrenalinovější :))

makynka911
makynka911 25.11.2017 v 14:35

No tak já jsem to dneska zkoušela na jednoho pána na městě, cca 45 let. Znělo to asi takto: Dobrý den, mohla bych vás na chvilku zastavit? Odpověď: Ne děkuji, já nemám zájem :D Tak jsem mu vysvětlila, že nic neprodávám jen se chci zeptat, jestli by mi mohl doporučit nějakou knihu, kterou stojí za to přečíst :) Tak prý nečte :D

Lena79
Lena79 25.11.2017 v 17:12

Já si čtenářskou výzvu doplňuji seznamem knih podle abecedy. Není to sice takový vzrůšo, když hledám knihy podle témat, ale kolikrát narazím na zajímavé tituly, které bych možná přešla bez povšimnutí.

Hebrey
Hebrey 26.11.2017 v 15:22

Obdivuji ty, kdo si ke Čtenářské výzvě přidají ještě svúj vlastní seznam témat. Na druhou stranu je fakt, že já to nepotřebuju :D Moje doplňující čtenářská výzva se mi hromadí vedle psacího stolku sama :) Tam mám knihy, připravené k přečtení a není jich málo :) ... a protože jsou tam i knížky, které si chci přečíst, abych věděla, co prodávám, tak to nejsou jen má oblíbená témata a žánry :)

lucie.8
lucie.8 27.11.2017 v 14:07

VladiKlaisner: mám to stejně, těšila jsem se na nová témata a teď jsme poměrně zklamaná. Čekala jsem, že uživatelé budou moct zase navrhovat jednotlivé body výzvy. Z vypsaných témat mi dost nesedí: 18 (děj v Brně) - proč ne nějaké větší město jako Londýn, Paříž apod.?, 19 (o jídle) - nesleduji pořady o vaření, nečtu kuchařky ani knihy o zdravém životním stylu (bez lepku, bez masa, bez vajec apod.), 20 (nová kniha) - to už je trochu ohrané. Naproti tomu opravdová výzva jsou body 1 (kniha zmíněná v jiné knize) a 4 (postava se stejným jménem jako máte vy). Pak se mi líbily ještě 5 (čtyřslovný název) a 12 (válečná tématika), kterou čtu i normálně. Ale ještě nejsem rozhodnutá, jestli se do výzvy vůbec zapojím.

Text příspěvku byl upraven 27.11.17 v 14:08

VladiKlaisner
VladiKlaisner 27.11.2017 v 14:43

lucie.8: pokud máš ráda M. Švandrlíka jak máš na svém profilu, volila bych k bodu 19) Antikuchařku. Jinak jak už jsem psala témata nic moc, možná jsem čekala víc. Ale nevzdavam se, i kdybych výzvu třeba nesplnila na 100%.


makynka911
makynka911 28.11.2017 v 06:08

Myslím, že se u každého najde téma, které mu nesedí. Mě třeba zrovna ona 12ka, válečná tématika.

Bylo by dobré kdyby autor vybral dejme tomu třeba 15 témat a o ostatních pěti nás nechal debatovat a volit podle nás. Ale pochybuji, že to tak dopadne :(

zirafak
zirafak 28.11.2017 v 13:43

Čtenářskou výzvu jsem dělala. Jen jsem si nepřidávala knihy do profilu. V roce 2018 si asi knížky budu dávat do toho seznamu. Budu mít větší přehled. Ano každý si najdeme co nám nesedí, osobně mám ráda válečnou tématiku. Je to smutný kus lidských dějin. Třeba příští rok nás Dan překvapí s hlasováním a budeme o tom debatovat. Je ovšem otázka jestli to bude přehledné. Upřímně si myslím, čtenáři jsou také lidé, budou považovat jen svůj názor za správný. A přesvědčovat ostatní, nemáte pravdu protože a podobně. Nejspíše si myslíte že jsem hodně negativní. Je to jako vše o zkušenostech o životě. Přeji krásný zbytek dne.

makynka911
makynka911 29.11.2017 v 06:10

Zirafak - asi ne negativní, spíš realista. Je to jak říkáte, každý by stejně prosazoval jen to svoje :) A vlastně asi buďme rádi, že to někdo celé organizuje za nás :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2017 v 08:26

Každý si může svojí výzvu udělat jakou chce. Jednou na to klini na pinterestu a už se dalších návrhů nezbavíš. Ale...nejsou lepší takhle organizované výzvy? Tady ti alespoň na konci pogratulujou (někdo to má tak rád) a ještě ti poradí v diskuzi. Teď už jenom to správně přečíst a moc nehýbat témata :)

Ajrad1981
Ajrad1981 29.11.2017 v 09:15

Jeden rok jsme přece mohli posílat návrhy na témata do Čtenářské výzvy. Určitě se jich sešla hromada, takže já osobně ani nevidím důvod se nás ptát rok co rok znovu, teď tam ještě musí ležet zásoba použitelných témat :-)

lucie.8
lucie.8 30.11.2017 v 11:32

VladiKlaisner: děkuji za doporučení, pan Švandrlík je sázka na jistotu :)

dialed
dialed 03.12.2017 v 11:18

Dá se už přijmout čtenářská výzva 2018 ? Nešlo by zpřístupnit i 2016 ? Na mě je dvacet knih málo a strašně mě irituje splněno 0% :-) :-)

Naias
Naias 03.12.2017 v 11:36

Do výzvy 2018 patria knihy, ktoré užívateľ prečítal v roku 2018 a ten ešte nezačal. Do výzvy 2016 patrili knihy prečítané v roku 2016 a ten už skončil. Takže odpoveď je nedá a nešlo.

rysavas
rysavas 03.12.2017 v 14:10

dialed: tak se přidejte k nám a plňte i výzvu Popsugar :) Tam je 50 knih :)

Skallarix
Skallarix 09.12.2017 v 08:45

První čtenářská výzva byla vcelku zajímavá. Bohůmžel jsem se pro její plnění rozhodl až pozdě a nestihl jsem ji splnit. Ta druhá (letošní), už byla daleko méně zajímavější, co se týká témat. V průběhu roku jsem vcelku ztratil zájem ji nějak plnit a četl jsem spoustu jiného materiálu (nejen knih a beletrie) a ani mi tolik nevadilo, že se k výzvě nedostávám. Však výzva pro rok 2018 mi přijde už opravdu nezajímavá a takříkajíc trochu už vařící z vody, oproti předešlým. Dříve mě přivedla alespoň k zajímavým titulům, občas, jenže tohle... Myslím, že si zase budu plnit "svou výzvu", ve své knihovně mám spousty a spousty zajímavých knih - a tuhle pouštím k vodě.

IVANA0123
IVANA0123 10.12.2017 v 15:36

Já osobně se na výzvu těším. Jak si zase budu moct odškrtávat témata a hledat knížky, které se mi budou do výzvy hodit a zároveň mě i budou bavit. A jestli se témata někomu nelíbí? To už tak bývá, že se nejde všem zavděčit a výzva je i to, přečíst občas i něco méně lákavého. Však to dělám, protože chci a ne proto, že mě někdo nutí.

zirafak
zirafak 11.12.2017 v 09:07

Ivana0123 plně s Vámi souhlasím. Češi budou vždy nespokojení. Budou prosazovat jen svůj názor, jelikož ho považují za správný. Jiný nepřipadá v úvahu. Některé považuji také za zvláštní, ale těším se jaké knihy najdu a co se dozvím nového. Případně si přečtu fajn příběh. Krásný den.

snimcibdim
snimcibdim 18.12.2017 v 03:31

Jelikož aktuálně také uvažuji o tom, že si čtenářskou výzvu rozšířím - napadla mě taková věc. Předem přiznávám, že naprosto netuším, nakolik by byla programátorsky složitá.
A to, že kolonka s tématy by umožňovala si libovolný počet vlastních "nepovinných" témat přidat. To by se mi líbilo...:-)
Představuji si to tak, že na konci seznamu s tématy by bylo tlačítko "Přidat", po jeho zakliknutí by se objevilo okénko formuláře, kam by si člověk vepsal libovolné vlastní téma, pořadové číslo by se generovalo automaticky. Přičemž počet by byl neomezený a do výsledků by se třeba pro zjednodušení započívala jen ta "povinná" témata - ostatně myslím, že o ty výsledky v procentech nikomu až tak nejde...
Jasně že si člověk může témata vymýšlet a plnit i bez webových udělátek, ale takto je to takové příjemně motivační. :-)

Text příspěvku byl upraven 18.12.17 v 12:55

Sahti
Sahti 18.12.2017 v 13:10

Bezva nápad, doufám,že se nad tím někdo zamyslí a zrealizuje.

smazenaryba
smazenaryba 23.12.2017 v 08:36

Nijak rozširovať čitateľskú výzvu nemá zmysel. Je to fajn vec, zavedie čitateľa ku knihám ktoré by možno inak nečítal a tak by to malo zostať. Čítanie by nemalo byť o tom, kto prečíta viac kníh a sledovať tu debaty o počtoch kníh je smutné. Niekto nemá čas aby prečítal ročne 20 kníh. Niekto zasa prečíta aj viac, ale nebudú to knihy z výzvy. Robí ich to lepšími/horšími čitateľmi ?

Text příspěvku byl upraven 23.12.17 v 08:40

snimcibdim
snimcibdim 23.12.2017 v 15:15

smazenaryba: myslím, že to je na každém, proč si chce výzvu rozšířit a jestli to pro něj má smysl nebo ne. Když budu mluvit za sebe, tak pro mě je to jen zábavný způsob (hra), jak si vybrat, co zrovna teď budu číst dál z těch stovek knih, které si přečíst chci. Protože vybrat si mi někdy dělá problém. A dvacet témat se mi vyčerpá tak do půl roku. O nic víc ani míň nejde. Soutěž v kvantitě ani kvalitě to pro mě určitě není - když už, tak spíš něco na způsob "novoročního předsevzetí". ;-)

Marylaa
Marylaa 25.12.2017 v 12:03

Zjistila jsem, že čtenářská výzva je komplikace :)) Letos jsem jen tak orientačně zjistila, na kolik jsem ji mimoděk splnila přečtenymi knihami, te z roku 2018 se chci zúčastnit cíleně. Jen teď nevím co z těmi několika novými knihami, číst hned nebo nechat do výzvy? :)

Junjun
Junjun 26.12.2017 v 18:01

Prosím, kde najdu čtenářskou výzvu 2018? Kromě tady v diskuzi...

snimcibdim
snimcibdim 26.12.2017 v 20:20

Junjun: tipuji, že zatím jen zde, protože máme stále ještě 2017. A že mezi výzvy v Profilu naskočí až na Nový rok. ;-)



Vložit příspěvek