Zpoplatněný bazar


xxBILLY
xxBILLY 09.07.2021 v 19:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knih-o-mol
knih-o-mol 10.07.2021 v 10:41

Trh samovolne speje k monopolu/oligopolu proto by mela existovat autorita, ktera udrzi maximalni pruchodnost, coz je otazka zda to dokaze soukroma osoba, tj. nynejsi provozovatel, udrzet. Normalne to ma byt stat a ani tam se to nedari, nyni dokonce jeden z monopolistu vytvoril ze statu vlastni firmu, coz je idea statu postavena na hlavu. Asi jedina cesta je nekomercni a nechat komercni aktivity obchodnim subjektum.

reader.007
reader.007 10.07.2021 v 15:39

Já se vám divím, že se tady ještě něčemu divíte...

Inzeráty na své knihy jsem už vzdala dávno, bazar zde je natolik "prima", že bych už nakupovala jen opravdovou náhodou.

Smiřme se s tím, že na prodej a povznesení o světě literatury to tu není už dávno, spíš je to docela slušný katalog českých a slovenských knih (pochvalné poplácání po rameni všem kdo se podíleli) a že se tu objevuje pár sympatických, podobně orientovaných duší. Pořád lepší než je hledat na Zuckerbergbooku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.07.2021 v 21:55

Takže po tolika letech má knihobot konečně hodnocení. Z dneška :D
Tohle je skoro lepší než americkej sitkom ;)

xxBILLY
xxBILLY 11.07.2021 v 00:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 11.07.2021 v 00:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Marthas
Marthas 11.07.2021 v 02:07

To jsou mi novinky. A to jsem tu nebyla asi 3 dny.
A i když musím přiznat, že jsem čekala leccos, tak toto ne.
To reader.007: V mnohém s tebou souhlasím, přesto si ale myslím, že je nějak v člověku zakódováno se divit a na vyšší level jsem zatím nepostoupila. Holt ze mne nikdy nebude budhista.
To xxBilly: Upřímně valná většina malých prodejců tu to zabalila už dávno. A možná i dřive než jste se registroval. Přesto ale souhlas, lépe bych to nevystihla, ani kdyby se mne to stále týkalo. Protože prodávání na zdejším bazaru u mne skončilo v okamžiku zavedení povinné platby, resp. ve formě kreditů, která nemá zrovna šťastné nastavení a vím také a předpokládala jsem to, že mnozí menší prodejci odtud odešli a není divu. Ale toto.

PS: Takže, že by, toto byl důvod onoho na FB avizovaného hodinu a půl trvajícího výpadku DK, nemýlím- li se? SZS.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.07.2021 v 08:08

xxBILLY: Zaujala mě cena přidané knihy v bazaru. Kliknu a kdo to není? "Uživatel", jehož jméno nesmíme říkat nahlas ;)

Koka
Koka 11.07.2021 v 08:32

Na tom prvním hodnocení Knihobotu je zajímavé zejména to, že přišlo od uživatele, který nic nečte, nic nepoptává, sám pouze knihy nabízí k prodeji, a přesto první knížku, kterou si koupil, si koupil právě od Knihobotu! Tomu říkám nááááhoda jako prase :=)

knih-o-mol
knih-o-mol 11.07.2021 v 09:23

Knihobot je žena, takže si koupil od Knihoboty.

Marthas
Marthas 11.07.2021 v 16:03

Zastaralé infoše. Uživatel, jehož jméno nesmíme vyslovit, je teď již muž a má už dvě hodnocení.. Vypadá to, že má přehled o diskusi anebo ho někdo informuje.
Mimochodem info O prodeji mne nepotěšilo. A to, že admin mlčí taky dost vypovídá.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.07.2021 v 16:26

Marthas: třeba pro mě to doposud znělo jako dobrá služba. Teď je to po téhle akci pro mě špína a raději bych si usekla ruku, než se pustit do obchodu s nima ;)
Navíc s dnes vloženými knihami do bazaru a poslední aktivitou z 8.7.2021. No, buď mám špatný kalendář nebo to stále smrdí víc a víc :/

Text příspěvku byl upraven 11.07.21 v 16:28

Marthas
Marthas 11.07.2021 v 16:52

To Lenka.Vílka: Uživatel se přihlásil naposledy před 3 dny, přesto ale došlo ke změně údajů. Aha, ty jsi fakt rozený detektiv, toho jsem si vůbec nevšimla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.07.2021 v 17:13

Marthas: u normálního uživatele je odchylka maximálně pár hodin. Ale pár dní, to už je fakt moc!

Marthas
Marthas 11.07.2021 v 18:02

To Lenka.Vílka: Hmm, holt víme, kde nekupovat.-( A já předtím měla tendence si některé nesehnané věci u nich koupit, ale po tomhle utřou.

Text příspěvku byl upraven 11.07.21 v 18:03

xxBILLY
xxBILLY 11.07.2021 v 18:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soukroma
soukroma 11.07.2021 v 19:41

Poruším své pravidlo nepsat do diskusních for, protože tohle je do nebes volající špína: ten slavný knihobot (něco jako on-line antikvariát - na webu se vlastně nijak neklasifikuje, co je zač, kupodivu ani slovíčko "o nás") je prachsprostý zloděj a navíc se chlubí "Jsme partnerem DatabazeKnih.cz, a také Vám pomáháme dostat knihy bezpracně zpátky do oběhu." Ano, bezpracně a taky bezplatně, pro prodejce, původní majitele knih.
Proč zloděj v podobě ochotného překupníka? Protože za knihy, které prodají někde za cenu pod 50 Kč nedostane jejich původní majitel ani korunu podle vzorce (60% prodejní ceny mínus 29 Kč)! Žádná minimální odkupní cena, žádná domluva na ceně předem.
Ráda bych na to proto všechny zájemce-kupující (i zájemce o prodej knih jim) tedy upozornila - nákup knihy pod 50 Kč znamená podporovat zlodějský obchod, Knihobot za ně totiž nevyplatí prodávajícímu nic, takže si můžete spočítat (při jejich cenách a příhodném zlevňování), na kolik si přijdou a kolik prostě ukradnou: pošlete knihu k prodeji, prodá se a výdělek celý putuje do jejich kešeně (a samozřejmě i provozovatele DK, min v podobě poplatku za inzerci, který přitom jistě nečiní 3 Kč/inzerát, ale méně, méně než platíme my všichni ostatní). Opravdu prakticky bezpracný zisk.
Je to (ne)obyčejný zlodějský business plán a já se doteď otřásám hrůzou, že něco takového může fungovat, funguje, a je ještě DK podporováno. Potvrdili mi to totiž přímo u zdroje, i když i z jejich stránek si to snadno lze dovodit.

Po takovéhle ráně mám sto chutí se sbalit z DK i s knihami na prodej, abych se nemusela ani otřít o tuhle špínu.

Text příspěvku byl upraven 15.07.21 v 14:42

xxBILLY
xxBILLY 11.07.2021 v 20:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.07.2021 v 20:22

Mě nejvíc dostala věta "pokud máte knihu starší 30 let, ani to sem nenoste". Na to, že začínali jako antikvariát, který chce zachránit každou knihu, docela obrat.... :(

Marthas
Marthas 11.07.2021 v 20:42

To soukroma: Díky za info, to už se více vyplatí místo odprodeje tímto individuem knižní dar někomu, kdo o knihu opravdu stojí.
To xxBilly: Ne, že bych s vámi nesouhlasila, to ano? Ale chtěla bych obrátit pozornost na to, že se to vše může obrátit proti vám. Majitel totiž většinou volí místo slov vysvětlení ban nebo lépe smazání přízpěvku či celé diskuse.
To Lenka.Vílka: Hmm, to se taky hodí vědět, tohle. Normální antikvariátníci ji totiž někdy vezmou. Protože, co kdyby to byl náhodou poklad v podobě prvního vydání nebo raritky, že? Anebo alepsoň chtějí seznam a hned an začátku řeknou, jestli jo a za kolik.

kapr
kapr 13.07.2021 v 18:34

"pokud máte knihu starší 30 let, ani to sem nenoste".
Mne zajímají prakticky pouze knihy vydané do roku 38, určité výjimky představují u některých zpravidla naučných žánrů roky 45, 48, 60, 70, snad až 72 - i tam jde ale jen o vzácné případy. U knih mladších 30 let by pak mohlo jít o titul přinášející zcela nové, dříve neznámé informace. U knih vydaných po roce 38 hrozí pravidelně agitace a cenzura, což někdy přetrvává i do současnosti, a bohužel to začíná opět být aktuální.
Výjimky samozřejmě toto pravidlo potvrzují, a občas se dá na klenot narazit.
Ještě k řadě posledních příspěvků, "Nad lecčím jsem tu už dávno zlomil hůl."
Můj bazar hodnocení 4 / 0 archiv 9.

WTFKnihobot
WTFKnihobot 15.07.2021 v 11:19

Jó konkurence je stopro žádoucí a potřebná, ale tohle celé kolem Knihoboty je už nechutná diskriminace všech ostatních prodejců na DéKáčku . Podmínky tu maj platit pro všechny stejný .
Tak se tu podívejme kupříkladu na knihu Vědecké poznání duše. Ta už nemá cenu ani těch minimum tří káááčéé za vystavení .
Pokud by platila Knihobota - původně to byla zde žena - to , co ostatní , nevystavovali by tuhle total neprodejnost 20 x ! ! ! Normálně platícím by to stačilo jen jednou a těm nejchytřejším vůbec toto za prašule ani nevystavovat . IMHO , domluvili si zde tí traja knihobotí šéfíci prostě nějaký paušálek a obsadí to tu hlavně svými pro-knihoboto-bono inzerátíky . Prča je , že každá jeho vystavená kniha je hodnocená jako nová , protože stav knihy tu uvádět musí . A pan provozovatel zde je spokojen . Místo 200 táců co by měl mít za kréďa z jejich weekly activity - sakra samo nejen on ale i Dobrý anjelik , tak dojednal s nimi odhadujem slabou desetinu - neb možná dvacetinu - ať mu přeju ! A k tomu naštval všechny ty , co mu pravidelně a poctivě sypajú standart money do kešeně a občas jako trubci doplňujú infa a releasy . Expanzivní Knihobot se na tom všem jen sveze a slízne smetánku . To se přeca vyplatí , no ne !

Text příspěvku byl upraven 15.07.21 v 11:32

Koka
Koka 15.07.2021 v 13:52

Jak jsem to já pochopila - Knihobot není prodejce "svých" knih, ale knihy od prodávajících bere "do komise", a když je prodá, až pak prodávajícímu vyplatí jeho podíl. Tedy Kb prodává za jiné majitele knih, za což si od nich bere procenta z prodané knihy + ten manipulační poplatek 29,- Kč.
A právě proto zde - zdánlivě nelogicky- inzeruje Kb tutéž knihu třeba i 5 x, protože každá z nich má jiného majitele. Kdybych já byla majitelkou takové knihy, tak bych vlastně vůbec nepoznala, ktorá z těch pěti je ta moje, a tedy bych si ani nemohla hlídat, zda se už prodala.
A pokud jde o nějakou "diskriminaci" různých prodávajících - ta je tady už dávno: třeba těch, co nikdy neměli ověřený účet a prodávají, či přidávají další a další inzeráty, je tady několik a každou chvíli natrefím na nějakého takového nového, jen nedávno zaregistrovaného.
Když Kb tvrdí, že je "partnerem DK, tak to chápu tak, že jde o obchodní partnerství, a tedy že - pochopitelně - platí pro něj jiné podmínky, než pro nepartnery. (Ani bych se nedivila, kdyby se jednou ukázalo, že Kb vůbec není inzerentem, platícím DK poplatky za inzeráty, ale naopak - že je už dávno faktickým provozovatelem zdejšího bazaru, a že poplatky zdejších inzerentů jdou právě na jeho účet ..)
Ničemu se zde už nelze divit, snad jediné, čemu se trochu podivuji, je, že se sem dosud ještě nepřihlásil nějakým svým příspěvkem ten komik, co nám zde několik let při každé zmíňce o Bazaru tvrdil, že Bazar je v rámci DK přece něco podružného, sekundárního, pro DK nevýznamného, co vzniklo až pak, a že tedy není primární co do péče o různé funkce vyhledávání, zobrazování poptávek a pod. :=)) No a vidíte - i přes tuhle podružnost Bazaru se najde v tomto světě subjekt, který do něj pověsí 58 tisíc inzerátů!!!

Marthas
Marthas 15.07.2021 v 14:47

To Koka: "Ani bych se nedivila, kdyby se jednou ukázalo, že Kb vůbec není inzerentem, platícím DK poplatky za inzeráty, ale naopak - že je už dávno faktickým provozovatelem zdejšího bazaru, a že poplatky zdejších inzerentů jdou právě na jeho účet ."
Pod to bych se podepsala a že z majitele je nově správce jako je tomu na karaoketexty.cz...
Dovolila jsem si ocitovat, též mne to před nedávnem napadlo.-(

Text příspěvku byl upraven 15.07.21 v 14:49

ijcro
ijcro 15.07.2021 v 16:39

Téměř každý projekt, ať začíná s jakkoliv šlechetnou myšlenkou, nakonec sklouzne k penězům a je jedno kdo je nakonec v zestupném trendu bude ždímat (i když obvykle oni jedinci nejsou nikde uvedení)



Vložit příspěvek