Zpoplatněný bazar


siena
siena 05.05.2019 v 10:11

"Nutnost" zpoplatnění poptávkových inzerátů by se dalo vysvětlit narovnáním podmínek pro všechny uživatele místního Bazaru. Proč tedy toto narovnání skončilo jen u platby? Jestli to má být setrvalý stav, pak nejspíš o žádné narovnání ani nešlo...

Text příspěvku byl upraven 05.05.19 v 10:16

Koka
Koka 05.05.2019 v 11:20

Myslím, že s koncentrovaným zveřejněním poptávek nebude provozovatel spěchat - platba neplatba.
Za minulý měsíc jsem na základě nesnadno vyhledaných poptávek uveřejněných u konkrétních knih, prodala dvě knihy - neobvyklé, nikým jiným nenabízené, úplně čisťouňké, nové . Ani jeden z těch dvou kupujících mi reference za obchodování v Bazaru neudělil, ani jeden z nich svůj poptávkový inzerát po obdržení mé zásilky do dnešního dne neodstranil (asi oba chtějí koupit všechny výtisky té knihy, jaké jen seženou).
A aby moje rozčarování bylo úplné, tak jedna z těch knih se den poté, co si ji kupující na poště vyzvedla, objevila u "jiné" uživatelky v nabídce (samozřejmě u uživatelky do té doby neaktivní, s prázdným čtenářským profielm) , ovšem za cenu přesně na korunu dvojnásobnou, než za jakou jsem já tu knihu prodala.
Takže tak ...

siena
siena 05.05.2019 v 16:16

Koka, to je smutné, bohužel asi již ne mnoho překvapivé. Přesto bych se ráda zastala "poctivých" poptávačů a dále doufala, že se i jejich inzeráty do Bazaru vrátí, nebo, že se alespoň dozvíme, proč se tak nestane.

Koka
Koka 05.05.2019 v 16:47

Siena, pokud se poptávkové inzeráty do bazaru vrátí, tak se vrátí všechny - poctivých i nepoctivých poptávačů. Domnívám se, že těch placených poptávek je zatím mizivý počet oproti těm, co zde zbyly z doby před zavedením plateb. Možná, že dokud se ten poměr alespoň nevyrovná, tak Poptávky do Bazaru vráceny nebudou (to je můj odhad).
Zkus se zeptat přes rubriku Napište nám (je v zápatí). Já jsem do té rubriky již dvakrát v různé věci napsala a mailem jsem dostala velmi promptně odpověď. Jednu z nich jsem dokonce překopírovala do souvisejícího diskuzního vlákna, neboť může být užitečná i pro jiné lidi.

siena
siena 05.05.2019 v 16:55

Jen bych chtěla připomenout, kdyby tuto naši výměnu náhodou někdo četl, že, když se zpoplatnily nabídky, tak v Bazaru zůstaly všechny inzeráty. I ty, které do něj vložili uživatelé zdarma. Nemyslím si, že by to mělo být na překážku.
Zkusím tedy touto cestou se přeptat...

siena
siena 06.05.2019 v 12:00

Už mi přišla odpověď na můj dotaz, z Napište nám, zda-li se vrátí poptávkové inzeráty do Bazaru...Prý mi nyní nemohou odpovědět...


reader.007
reader.007 06.05.2019 v 12:49

Ale hlavně že je dost času na to překopat titulní stranu, aby se tam vešlo víc inzerce a nové příspěvky/recenze/blogy/seznamy schovat do elegantního titulku "komunita" v liště.

Osobně by mne zajímalo, zda místní webupán má alespoň zavedené nějaké měřící nástroje evidující, o kolik se mu zvýšil díky takovým změnám příjem (z reklamy nebo z bazaru), jinak to totiž vypadá, že nemá na práci nic jiného (a užitečnějšího) než si neustále zvyšovat ego hloupými a matoucími změnami struktury webu.

siena
siena 06.05.2019 v 13:15

Nevím. Položila jsem, domnívám se, jednoduchou otázku, na kterou bych čekala jednoduchou odpověď...Ano, Ne, Možná někdy...

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 13:16

Koka
Koka 06.05.2019 v 14:16

he-he-he : nejdřív jsem myslela, že reader.007 blouzní (promiň), až jsem se lépe zadívala na lištu a uvidela Komunitu (i se zelenou tečkou!). Tak z DK se stává komunitní centrum? Při zpětném pohledu na vývoj posledních cca 2 let, to vypadá, že půjde o centrum komunitní nízkoprahové :=))

reader.007
reader.007 06.05.2019 v 15:32

koka: řekla bych přímo podprahové, případně mimoprahové.

Marthas
Marthas 02.12.2019 v 15:19

Možná už tu to zaznělo, a tak budu opakovat ale nemám čas bohužel pročítat celou diskuzi neboť nemám komp.
Proč proboha se zavedla rozšířá varianta bazaru a to už od pouhých 50 knih. Ještě k tomu to započítává i již smazané knihy, tedy již prodané. Nejsem bazaristka, opravdu prodávám pouze přebytky, co je tedy špatného na tom, že jsem tu prodávala okolo 100 knih a některé již prodala. Nemohu a už nechci podporovat databázi, novinky ohledně bazaru mi fakt vadí, ať už ty aktuální anebo pouhé zpoplatnění bazaru. Vyhovovala mi forma dobrovolná, přispívala jsem, proto mám stále okolo 40 volných kreditů a nebudu je využívat na to, abych o pouhých půl roku prodloužila stávající inzeráty, proto si ode mne už přes dk nic nekoupíte. Ještě musím přemýšlet, jak se zbavím knih, které nepotřebuju, zabírají mi místo ale jsou pouze mé.

alibrum
alibrum 03.12.2019 v 19:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elpiska
elpiska 06.12.2019 v 11:22

Dnes jsem také postřehla cosi o rozšířené nabídce. Nevím. Prodávám sice 300 knih, zejména z pozůstalosti po tchánovi, nejsou to úplně staré knihy, mnoho jich je vcelku nových. Některé jsem již prodala, ale rozhodně nejsem ochotná do jejich nabídky investovat 2x ročně po 2 korunách. Je to škoda, protože pro některé knihy se kupec objeví za dlouhou dobu a takto se mu sníží šance sehnat nějakou knihu. A už vůbec nechápu, proč se do podmínky počítají i prodané knihy! No nic, přejdu postupně asi někam jinam.

Memento
Memento 06.12.2019 v 16:33

Znovuvystavení za kredit se ale týká jen knížek, u kterých byl kredit zakoupen po 30.11.

siena
siena 06.12.2019 v 16:34

Memento, mohu se zeptat...a to jste vyčetl přesně kde?

Naias
Naias 06.12.2019 v 16:45

https://www.databazeknih.cz/kredity-v-bazaru
Je to za „Každý inzerát je vystaven na 3 měsíce. Poté lze prodlužovat vždy za 1 kredit o dalších 6 měsíců“. Keď sa dotkneš kurzorom toho otáznika, objaví sa: „Ověření uživatelé platí až za prodlužování inzerátů, které přidají do bazaru ze zakoupených kreditů po 29.11.2019.“

Memento
Memento 06.12.2019 v 16:54

Přesně tak. U těch "starých" v archivu je potom tlačítko - Prodloužit zdarma.

Naias
Naias 06.12.2019 v 16:56

Ale to majú zrejme len overení užívatelia. Neoverení nie.

Koka
Koka 06.12.2019 v 17:02

Memento, Naias a příp. další: NENÍ tomu tak! Já jsem žádné kredity koupené nikdy neměla, visely mi zde pouze inzeráty z doby "předúhradové vyhlášky". Najednou 14 z nich včera spadlo do archivu, a když jsem je chtěla vrátit zpátky do Nabídky (neboť nám bylo slibováno, že inzeráty vložené na DK před zavedením úhrady zde mohou nadále bezplatně zůstat) - tak už to nešlo a systém mi hlásí, že mi k tomu chybí zakoupení 14 kreditů.

Nemyslím, že by se bez mých inzerátů zdejší trh knih zhroutil. Ale přesto oznamuji, že z těch 14 knih část byly tituly, které jsem nabízela jen a pouze já, v případě několika knih je dokonce nikdo jiný ani nemá v knihotéce.
Když se to stalo mne, tak se to nepochybně stalo i mnoha dalším, což ve výsledku značí, že nabídka v Bazaru je ochuzená, zúžená.

elpiska
elpiska 06.12.2019 v 17:04

Díky za vysvětlení. Chápala bych, kdyby tam bylo napsáno: "... které přidají do bazaru z kreditů zakoupených po 29.11.2019." Uvedené znění chápu trochu jinak. Každopádně si stále myslím, že tato změna není dobrý počin a nepostřehla jsem její patřičné avizování s dostatečným předstihem: "Přidávání bazarových inzerátů se řídí aktuálním ceníkem, do kterého byly 27. 11. 2019 přidány 2 nové varianty způsobu obchodu."

Myslím si, že dojde ke snížení nabídky. Za mně škoda.

Naias
Naias 06.12.2019 v 17:09

Koka, ja neviem, ako to funguje, ale tipla by som si, že je to tým, že nie si overený užívateľ, teda že nemáš overený účet. Takže nemôžeš predlžovať zadarmo.

nokid
nokid 06.12.2019 v 20:14

No nevím jak vy, ale moji poptávku přesunuji.
Nic proti ničemu, ale za poptávku jednoduše platit nebudu, ať si platí antikvariáty za nabídku, tam to má logiku.

Text příspěvku byl upraven 06.12.19 v 20:20

tomáš1
tomáš1 12.01.2020 v 09:40

Pan Dan neodpovídá, i když pro uživatele má vloženu možnost "nebo nám Napište." Nereaguje ani na slušný, ani na silně rozzlobený příspěvek. Pan Dan rozšiřuje zpoplatňování prodeje-nabídky knih. Mnoha lidem tohle plíživé tahání peněz z kapes nevadí, mně ano (Hyperinzerce, CBDB, Bazar knih... nikde jinde se to neděje - a ano, pro rejpaly, jsem tam také). Sekce Bazar je rozdělena již delší dobu na Rozšířenou verzi (kde nelze prodloužit inzeráty zdarma) a na Základní verzi (kde lze prodloužit inzeráty zdarma). Rozšířená verze je podmíněna 50 vloženými inzeráty, v současnosti jich mám 32 a nelze s tím hnout (= není možnost samostatně přejít do Základní verze a inzeráty si dále bezplatně prodlužovat). Pan Dan zřejmě čeká na eliminaci lidí, kteří mu nechtějí platit. Nevím, jakou profesi pan Dan vykonával, vykonává a vykonávat ještě bude, ale já jsem celoživotní knihkupec a jeho přístup mě hodně mrzí. Inzeráty nejdou topovat - uživatelé si nemohou knížky v Bazaru posouvat třeba z posledního na první místo (protože to třeba potřebují a změnili momentálně názor). Navrhuji panu Danovi, ať Databázi knih zpoplatní celou - když už má nad ní neomezenou vůdčí kontrolu a nepřipustí návrh, neodpovídá, nereaguje: jen zpoplatňuje (je mi jedno kolik to je haléřů, jde o princip). Jedno posunutí knihy - pět korun/uživatel. Jeden klik na Databázi knih - pět korun. Jeden klik na uživatele a příspěvek do diskuze - pět korun.
Můžete se ho zastávat jak chcete, můžete systém chválit, jak chcete - vložil jsem jen svůj názor. A protože i já, jako dost lidí zde, pamatuji totalitu, silně mi tohle připomíná vůdčí sílu jednoho člověka, rozpínavou moc, která poslední dobou (pro ni příjemně) zjišťuje, jak lze vytahovat z lidí peníze a jak lze krásně nepřistupovat na návrhy (poslal jsem mu jich více), které by Bazar vylepšily. Ne, bez souhlasu vládce to nejde. Bez souhlasu vlastníka, který chce mít naprosto nad vším neomezenou kontrolu (nezapomínejte, pane Dane, že i vy jste a navždy budete na netu pod kontrolou, ať vlastníte cokoli) nejde nic. Ať se daří, pane majiteli webu. A ať se peníze sypou. Neodpověděl jste mi dvakrát, vkládám tedy poprvé v životě tento příspěvek sem, do Diskuze a samozřejmě, jak jinak, očekávám zablokování, banán a vyhození z DK. K ničemu Vám přece nejsem, neboť neplatím.

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 18:23

ddkk
ddkk 12.01.2020 v 10:01

tomas1: Ve svém názoru nejste vůbec sám a nejde jen o zdejší bazar. V principu jde totiž o to, že DK by bez nás - uživatelů prostě nemohla existovat. Nejlépe funguje zpětná komunikace především v okamžiku, kdy jsou zapotřebí hlasy uživatelů do Křišťálové lupy. Aktuálně zde zůstávám jen proto, že jsem tu našla řadu oblíbených "kolegů", jejichž komentáře mne zajímají a také proto, že jsem se ještě neodhodlala své stovky knih přesunout jinam...takže tak...
P.S. A vyčiněno jsem už také dostala. S poukazem na to, že DK je považována za cosi jako soukromou kavárnu, kde hosté majiteli rovněž nemohou hatit byznys...trochu to kulhá...

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 10:03

siena
siena 12.01.2020 v 10:14

tomáš1, na rozdělení v Bazaru, má vliv Vaše celá zdejší historie, ne počet knih v momentu změn pravidel. Také jsem byla zařazena do rozšířené, ač mám v bazaru jen 34 poptávkových inzerátů. Tedy nyní už méně, protože mi postupně "mizí" v Archívu.
Víte, jestli to někomu vadí, nebo nevadí, na tom nic nezmění. Mně vadí, resp. usoudila jsem, že nestojím o to, nechat zde na DK uloženo číslo účtu, takže až zmizí poslední má poptávka, skončí i má bazarová historie. Ono to není jen to samotné zpoplatnění, nelíbí se mi např. ani nastavení, kdy se poptávkové inzeráty, ač jsou zpoplatněny stejně, nevrátily se do nabídky Bazaru.
Přesto, že nejsem spokojená s tím, či oním zde, nemluvila bych o totalitě, ani bych se nepokoušela o nějaké porovnávání, jak jste učinil. Nelíbí se mi toto nadužívání podobných slov, mám obavu, že se tím relativizuje jejich obsah. A ač DK je projekt ne "jednoho muže", pravidla tu nastavuje majitel/správce.



Vložit příspěvek