Zpoplatněný bazar


Zelený_Drak
Zelený_Drak 21.03.2019 v 17:16

Aha pardon, tak to jsem na první dobrou nepochopila. Asi jsem nemohla uvěřit, že při dnešních cenách pošty by někdo odečítal poštovné. Ono totiž zrovna od března zase zdražilo a základní cena za doporučený balík už nejde pod 99,-.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 17:22

Hmm, teď jsem na ty ceny taky zvědavá. Na poště to bude jako o okénka českých drah. Než si koupíte službu za nejlevnější částku vlak ujede/pošta zavře :D ;)

Koka
Zelený_Drak
Zelený_Drak 21.03.2019 v 17:28

Jo, taky už jsem četla. Zrovna tenhle týden jsem si domluvila knížky, že půjdou jako doporučené psaní. Nakonec byly poslány jako doporučený balík M, odesílateli to odůvodnili tím, že jsou moc těžké. Přitom mají do 2 kg, což je pravidlo, které se podle webu neměnilo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 17:36

"a je trapné, že takovými fintami, jako je barva, tahá z lidí ještě další peníze"

Ne, poště se málo prodávaly jejich krabice, tak si vymysleli tuhle kravinu. Jsou to hlavičky ;)
(A já doma budu mít od každé velikosti pár krabic, podle toho, jak to vyjde. Ha haha, to si prodejci znovu zavedou balné.)
Bohužel služeb zasilkovny nejde využít vždy, že? Ale ono se to zlepší. Kdyby nedávali důchody a dávky, tak by skoro počty nebylo třeba. Ale zatím místní bazar je závislý na české poště... :(

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 17:44

Zeleny_Drak: tak jestli jste nesplnili podmínku, že má balíček tloušťku max 5 cm, tak smolík pacholík...
Maximální rozměr doporučeného dopisu je 50 × 35 × 5 cm a co je dobrá zpráva, u něj NEPLATÍ ta pitomost s černou fólií jako u balíků (tedy že se připlácí 19,- za nestandardní zásilku)
U obyčejného dopisu jsou rozměry přísnější, tam je to max. jen 35,3 x 25 x 2 cm

Když přijdu na poštu a vidím to nové, sofistikované zařízení (háček a papírové metry na něm), hned mám lepší pocit ;-)
A hlavně si všechno zjistěte předem, protože nepočítejte s tím, že Vám někdo u přepážky bude vysvětlovat co a jak. Na to NENÍ ČAS. Leda byste chtěli životní pojištění, na to je čas u přepážky vždycky.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 17:45


Koka
Koka 21.03.2019 v 18:08

Povinným používáním krabic je každá zásilka těžší minimálně o 10 - 15 dkg, což při tisícovkách zásilek denně dělá mnoho kg. A protože ti pitomí občané - jak ovce - balí všechno do krabic, tak Česká pošta - nebožátko ubohé - je nucena denně převážet o několik tun více, než v době předkrabicové. A až se ty tuny spočítají, bude alespoň čísleně vyjádřitelný důvod ještě více zdražit již zdražené služby .... a tak dokola.

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 18:43

V jedné diskuzi pod blogem jsem našla velmi trefný komentář, který zmínil podstatnou věc:
Pošta byla odjakživa ÚŘAD nikoliv firma fungující ke generování zisku. Efektivita jejích služeb by ziskovost samozřejmě mohla zvýšit, ale není to primární důvod její existence. Dělá různé služby, které jsou povinností státu (distribuce důchodů) a hrát si na firmu, která musí být konkurenceschopná, je lhaní si do vlastní kapsy.
Už to, že své služby má dotované, protože je to státní podnik a některé její zásilky NEPODLÉHAJÍ DPH má oproti konkurenci výhodu.

aht
aht 21.03.2019 v 19:58

Nechápu co je nepochopitelného nebo špatného na poptávce s dohodou o ceně nebo se směšně nízkou částkou. Kniha je jako jeden z mála produktů u kterých se hýbe cena a to kolikrát extrémně a kolikrát i ve velmi velmi krátkém čase. Ti co "obchodují" s knihami si pamatují třeba na přelom roku 2007/08 kdy se úplně nesmyslně prodalo cokoli od Agathy Christie za 10 a vícenásobek běžné ceny. Z Odeonky za 20kč se stal poklad za 200 a klidně i 300. Z poslední doby třeba knihy Diablo a WarCraft? Na pultech 239kč, pak levné knihy za 29kč a během půl roku nesehnatelné zboží a ceny okolo 400kč. Nebo co takhle vymazlené knihy Grady, kdy polovina nebyla ani přeložená a fotky byly z jiné knihy nebo místo nich byl jen rámeček s křížkem (chybou windows)? 400kč nová, pak hned výprodej a levné knihy za 10kč, dnes se některé tyto bomby nedají sehnat a prodávají se i za více než 500kč. Knihy jako třeba Tajemství měsíční jeskyně? Hop nebo trop, dnes za 20 zítra za 500. Vzhledem k nižším a nižším nákladům zajímavých knih to bude ještě rychlejší a zajímavější. Víte kdo si dneska říká antikvář? Ten co určuje cenu podle (Aukra) a další konkurence z Můj-Antikvariát. Teď jsem možná prozradil co jsem neměl, ale lidí co na tomhle utrží nějakou tu kačku jsou tady stovky né-li tisíce. Není na tom nic špatného když antikvariáty hrnou knihy ven za desetikorunky a mezi prsty jim protékají stovky. Místopisné knihy, místní pověsti vydané v nákladu 5000ks za 30kč? Nebo zase naopak spousta antikvariátů se chce živit na vlnách populárních knih a tak vtipně přeplácí knihy jako 50 odstínů nebo Šifra Mistra Leonarda... "draze" vykoupí 10ks, s přiržkou 30% prodají, 20ks draze vykoupí a třeba i s menší přirážkou prodají, vykoupí dalších 20ks za už rozumnější ale stále přehnanou cenu a tyhle kousky už mají až do smrti, takže z vlny je nula nebo mínus. Vždy jsem si dělal srandu že za bývalého režimu některých titulů vyšlo několikrát více než bylo obyvatel republiky, ale ono to stále pokračuje. Pak třeba nežijící autoři, propadlá práva, práva zdarma... šup s tím na papír a hop s tím na pulty. Nevadí že je to pořát stejné, že už je to 40. vydání, nevadí že se to bude doprodávat za "pětku" v LK. Za kolik si myslíte že se bude za 2 roky prodávat Gábinka Koukalová? Za stejně jako nyní Jirka Sovák? Kusů miliarda, místa na parapetech antikvariátů také spousta... Za 10kč si ji možná pak přečtu i já.

R.E.M.
R.E.M. 21.03.2019 v 20:09

Ad zasílání
Od jara letošního roku spustí Zásilkovna službu i pro fyzické osoby. Záleží na cenách.

Zelený_Drak
Zelený_Drak 21.03.2019 v 20:54

reader.007: Ty maximální rozměry znám, posílám tak sice jen příležitostně, ale už dlouho, takže jsem odesílateli radila, jak knihy případně rozložit, aby nepřesáhl. Jsem zvědavá, zda tedy 50×35×5 cm bude splňovat. Každopádně odesílatel říkal, že mu udali důvod hmotnost (kterou ve sledovacím systému vidím a je hluboko pod 2 kg).

V Praze naštěstí nejsem odkázaná jen na poštu, většinu věcí přebírám nebo předávám osobně. Když někdo má nabídku knížky třeba jen za 100,- + poštovné, ale nic jiného od něj nechci a není z Prahy, tak to pro mě obvykle nemá smysl, protože za ten součet ji pravděpodobně v pohodě seženu. Teď jsem zvědavá na tu Zásilkovnu. Pro lidi z menších obcí to s tou poštou musí být podstatně horší (nejen kvůli knihám).

Mít tu aspoň poptávky zdarma mi vyhovovalo jako rozhození sítí, protože pasivně sháním hodně starších knih a občas mi někdo napsal "Mám x kousků, chtěl jsem to už vyhodit, prodám za symbolickou cenu.". To už teď nebude, nevyplatí se mi to.

Text příspěvku byl upraven 22.03.19 v 09:49

siena
siena 22.03.2019 v 08:35

Poptávky byly utlumeny již tím, že zmizely ze stránky Bazaru. A jak se zdá, s jejich návratem se nijak nepospíchá. Přijde mi komické, až absurdní, číst tu argumentaci počtem poptávek, co si tu uživatelé dávají, že je zapotřebí nějaké jejich regulace.
Souhlasím s Vámi, zelený_drak, také v nich mám některé starší knihy, které nemusím zrovna v tento moment aktivně shánět. A také se mi čas od času někdo ozval, zrovna někdo likvidoval starší knihovny, s nabídkou...a nejspíš právě proto k zpoplatnění došlo. Nějak mne jiné vysvětlení nenapadá...

Text příspěvku byl upraven 22.03.19 v 08:38

reader.007
reader.007 22.03.2019 v 10:02

Zelený_Drak: v tom případě, a je mi líto že to říkám, je chyba v odesilateli. Člověk se prostě nesmí bát být jiný a dupnout si, že v právu je on. A když mu tvrdí že ne, tak ať se vytasí s ceníkem a obchodními podmínkami. To, že je pošta plná mě nezajímá, ať si ti za mnou klidně pizdají, že jsem socka když nemám 30,- kaček navíc za poštovné. Takovým utloukáním zdviženým nosem a pohrdáním ve stylu "co sem leze, když to sám nezná" se člověk může dostat do mnohem horších situací než je dražší poštovné. A jak si zvyknete couvat, těžko se to odnaučuje a pak snadno podepíšete (třeba bance) i to co jste vůbec neměli v úmyslu. Pocit, nebo lépe řečeno strach, "aby mě ostatní neměli za blbce" je mezi lidmi rozšířený jako epidemie. Bohužel úplně zbytečně.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.03.2019 v 10:18

Reader.007: posílám alespoň slovní palečky za poslední příspěvek. Přijde mi, že s tím pošta už dopředu počítá a proto ceníky dělají nepřehledné. Jenom když se zeptáte. Ale to už zdržujete a to se nedělá! Tak to pošlu draze, hlavně ať nezdržuju! Já ráda budu za socku ;)

reader.007
reader.007 22.03.2019 v 10:31

Nejen pošta, na stejném principu zastrašování fungovali dlouhá léta a převelice úspěšně lidé dnes nazývaní "šmejdi". Právě to, aby člověk nebyl za hlupáka který něčemu nerozumí, nebo na to nemá, dokázalo přimět k podpisu i lidi, o kterých se jinak dá mluvit jako o vcelku rozumných. Jednoduchá psychologie manipulace. A pošta v tom nezaostává, jen se vymlouvá že mají příliš práce, než aby mohli informovat.

Text příspěvku byl upraven 22.03.19 v 10:32

Chmelda1975
Chmelda1975 14.04.2019 v 20:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.04.2019 v 20:16

Chmelda1975: koukněte do novinek na webu. Takhle lze říct jenom: prostě to tak je.
A taky: fakt kvůli tomu bylo třeba nového vlákna?

Jedna nabídka v bazaru je. To je moc peněz, že bylo třeba poptávky?

Text příspěvku byl upraven 14.04.19 v 20:18

siena
siena 15.04.2019 v 09:27

Jen technickou poznámku...v Novinkách na webu se nic o zpoplatnění poptávek nepíše...

Chmelda1975, bez poplatku lze vložit 10 poptávek, i když se informace o kreditech objevuje.

Chmelda1975
Chmelda1975 15.04.2019 v 15:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Chmelda1975
Chmelda1975 15.04.2019 v 15:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 15.04.2019 v 16:02

Podľa tohto https://www.databazeknih.cz/kredity-v-bazaru to vyzerá, že je možné vložiť desať inzerátov, nie dopytov. Ak už dakto vložil desať ponúk, alebo šesť ponúk a štyri dopyty, tak už jedenásty inzerát zadarmo nevloží.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.04.2019 v 16:46

Chmelda1975: já vám ale nedržím zbraň u hlavy a k ničemu vás nenutim ;)
Ale svůj názor jsem už napsala hodněkrat a vím, že se dost lidem nelíbí. Je dobře, že je i poptávka zpoplatněna :)

Chmelda1975
Chmelda1975 15.04.2019 v 17:03

a vidíte Lenka Vílka já bych dala veškerou inzerci zdarma :)))) jenže já jsem lidumil

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.04.2019 v 17:34

Chmelda1975: to je z důvodu zachování rovnováhy vesmíru. Kdyby všichni souhlasili s zadarmo, třeba by se vážky normálnosti rozbily ;)

siena
siena 15.04.2019 v 18:34

Chmelda1975, omlouvám se za špatnou informaci. Ruku do ohně za to dát nemohu, nezkopírovala jsem si, ale myslím si, že místo slova inzerát, tam bylo, po zavedení, poptávky.¨

A s dovolením si neodpustím opět otázku...Vrátí se poptávkové inzeráty do Bazaru?

Text příspěvku byl upraven 15.04.19 v 18:58



Vložit příspěvek