Zpoplatněný bazar


Zetuška
Zetuška 20.03.2019 v 22:04

Dan, zdravím ale je zajímavé, že když jsem si dala zkoušku další poptávky, tak šlo o vteřinky, hned tam ten rámeček s upozorněním byl, není to přinejmenším podivné? Pokud tedy. jak píšete, tak zrovna to tam muselo dáno, jen co jsem dotázala ale ta náhoda, je jaksi velká. Nejde mi o to, že se to strhlo ale jakým způsobem, že to upozorněno mělo být dříve, (třeba do upozornění, mohla být poslána nějaká systémová zpráva), když už jste se k tomu rozhodl. Hezký večer.

Text příspěvku byl upraven 20.03.19 v 22:06

Dan
Dan 20.03.2019 v 22:05

Domníval jsem se, že přímo nad formulářem to bude dostačující. Poprvé jste jej tedy musela bohužel přehlédnout.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2019 v 22:13

Jenže na druhou stranu, jak vypadala situace? Vyjde kniha (no, ani ještě nemusí ani být venku) a tam pod ní deset poptávkových inzerátů. Všude dohodou (hlavně, když je to před vydáním a cena není ještě pevně dána prodejcem). Takže to mám všem potom psát, kolik za to jsou ochotni dát a potom si vybrat komu prodám? To by bylo na hlavu. Teď dá poptávku ten, kdo skutečně něco hledá a doufá. Jak bylo dřív, než se to zvrhlo v poptávkový lsd mejdan.

Jenom jsem nepochopila, co všem skáče, mě nic neskáče. Když si dám knihu do "chci si koupit", nevyskočí na mě upozornění bazaru (ani v jedné z variant, tedy vidíte můj seznam/nevidíte můj seznam). Schválně jsem to zkusila s knihou, kterou někdo nabízí (jestli není zakopaný pes v tom), ale nic :( v jaké variantě vám tedy chodí to upozornění?

Nenapadla někoho varianta, že uživatelka zadávala poptávku právě v moment, kdy se překlápělo nové zobrazení? Nebo tak. Nejsme ejťák... :(

R.E.M.
R.E.M. 20.03.2019 v 22:19

Lenka.Vílka: Nevím, jest-li jsem pochopila správně, nevidíš ve svém "Chci si koupit" upozornění na nabídku bazaru?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2019 v 22:29

R.E.M.: děkuju moc. Občas je třeba trochu mě víc šťouchnout :D myslela jsem, že to je nějaká novinka a chodí uživateli upozornění (už nevím, kdo to psal, ale podle popisu toho uživatele jsem to tak pobrala). Že to je nějaká novinka spojená se změnou.
Ale to bylo v seznamu chci si koupit už dávno před změnou. Já si na to zvykla a vůbec mi to tam nevadilo.
Takže děkuji moc. Ale jak to tady popisovali, tak jsem to pochopila, že jde o něco jiného... :(
Ještě jednou díky, R.E.M. :)

R.E.M.
R.E.M. 20.03.2019 v 23:06

Lenka.Vílka: Rádo se stalo. :)


siena
siena 21.03.2019 v 08:05

Když se před lety zpoplatňoval Bazar, resp. nabídkové inzeráty, argumentovalo se především bojem proti podvodníkům, že tu zůstanou jen ti malí, "domácí " prodejci, žádní přeprodejci, apod. Ukázalo se, že tomu tak úplně není. Stížnosti se objevují i nadále. A nyní s podivem čtu, Lenka.Vílka, že je nutno naopak udělat pořádek mezi případnými kupujícími. Drze si tu píší cena dohodou a chudák prodejce, který si to tu platí, má práci a starosti s prodejem...tedy, kreativní případné zdůvodnění:) Prosím, nic ve zlém.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 08:55

siena
siena 21.03.2019 v 08:09

reader.007, také bych čekala, že reklama, že zdejší PR články, různé soutěže, stačí pokrýt. Zdá se, že ne. Chtěla bych se ale, při této příležitosti zeptat...Vrátí se poptávkové inzeráty opět na stránky Bazaru, budou se objevovat vedle těch nabízejících? Vždyť si za ně budeme platit úplně stejně, jako prodávající, tak bychom měli mít i stejné podmínky.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 08:13

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 10:32

siena: to je velmi dobrá otázka, ovšem stejně jako mnohé jiné předpokládám že zůstane bez odpovědi.

siena
siena 21.03.2019 v 11:12

Necháme se překvapit...

Koka
Koka 21.03.2019 v 11:31

Měla bych hodně připomínek k tomuto tématu, omezím se teď však pouze na jednu, a to na konto slov "... také bych čekala, že reklama ... stačí pokrýt". Pokud, sieno, máme očekávat, že příjem z reklam atd. má pouze pokrýt náklady na provoz DK, tak to se už, myslím, nedočkáme. DK už není web dělaný nadšencem pro nadšence s pomocí hyper-nadšenců. Přece od konce loňského roku Je to jednoduše podnikatelský produkt nabízený společností s ručením omezeným, a tak se tedy i chová. Nemusím mít žádnou bankovní univerzitu, abych pochopila, že eseróčku už nepůjde a nemůže jít pouze o pokrytí najdůležitejších, nezbytných nákladů, ale nutně se bude snažit o zisk. A protože reklamami je už zaplácnutá každičká skulina na stránkách DK, a jsou vnucovány až tak, že jsou proti normální logice narvané už i mezi titulní stránku a "tiráž" (viz zápatí), tak v mých očích dlouholetého pozorovatele vývoje. vzestupu a úpadku DK to značí jediné - z reklamy už asi vyždímat více nepůjde, tak se možný zdoroj příjmů musí hledat jinde. Že se tedy našel v Bazaru - je nabíledni. Jen si vzpomeňme na slova, která jeden mimořádně aktivní vkladač zde neustále (až do doby, než se stal moderátorem a utlumil počet svých příspěvků) opakoval: že Bazar není prioritní, že kvůli Bazaru přeci DK nevzniklo, že Bazar je jenom přídavní funkce atd. - ano, ano, opravdu, bazar je nadstandard a jako takový musí být kasírován ....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 11:50

Koka, nikdo vás nekousne, klidně můžete napsat nick uživatele, třeba někdo neví a rád by se poučil ;) a on vás určitě za to taky nekousne :)

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 12:01

Lenka.vílka: já nevím jak vy, ale já vím přesně o koho jde a to kteří se tu pohybují krátce, těm to přece může být jedno... Provozovateli je přece taky ukradený, že jiní, kteří se mu tady svou pílí, na které dnes je web postaven, dostali se dokonce bodově do desítky nejaktivnějších, se naštvali a definitivně sbalili kufry.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 12:13

Reader.007: jelikož se s ním názorově shoduji, tak vím o koho jde... :)
Takže stejně může být novým uživatelům jedno, kdo to byl (souhlasím s vámi), může jím být též jedno, že to řekl, protože to není podstatné. Jenom si holt lidé pamatují věci, které se budou moct v budoucnu použít, ale zároveň se mi to zdá naprosto zbytečné. Když to byl názor za jedince, přesto to je zde prezentováno, jako názor databáze, aby se to použilo jako: vidíte, jak nakonec databáze otočila a chce nás sedřít z kůže.
To není moc ok :(
(Kdyby se z Koka stal moderátor, tak taky už nebude mít čas na spoustu věcí v prostoru databáze jako dřív. Stačí se jenom podívat do vlákna oprav a to tím pádem nepočítám to, co není vidět, protože se hlásí přes formulář u knihy.)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 12:26

Vážně si někdo sbalí kufry jenom kvůli bazaru? Jenom kvůli tomu? Nenajde si jinou stránku kvůli barazu a zůstane tady kvůli knihám? Ale pokud tady není kvůli knihám, ale jenom kvůli bazaru, je to zase taková škoda? (Za poslední větu s předem omlouvám, to může někoho urazit. Jsem si toho vědoma. Ale takhle to vidím já.)
Asi kdybych měla v bazaru 300 knih, tak to vidím jinak. Já to tady mám hlavně kvůli čtení a jeho evidenci. Možná proto to beru jinak.

siena
siena 21.03.2019 v 12:40

Lenka.Vílka, řekla bych, že zrovna uživatelky Koka a reader.007, se nemusí školit, kolik oprav a práce s nimi tu je, ony to obě moc dobře vědí. Dělaly to obě v době, a řada dalších, kdy DK zdaleka nebyl projekt k zpeněžení, naopak. Ona i ta komunikace probíhala úplně jinak, to byla vždy velká starost, jakáže to chybka byla příčinou např. zaseknutí...
Ti zmiňovaní si nesbalili kufry kvůli bazaru, ale kvůli tomu, čím se nyní DK stalo a stává. Další se sice nesbalili, ale přestali psát své komentáře, komentáře, které byly inspirací pro další čtenáře. Prosím, berte to jen takové povzdechnutí s trochou nostalgie. Bylo by samozřejmě naivní si myslet, že to tu poběží stejně, jako před 6-7 lety. Přesto, tu snad nemusíme nyní číst, jak se máme sbalit, že to žádná škoda vlastně nebude. Čekala bych alespoň reakce na zásadnější změny, jako je např. nyní ta probíraná zpoplatněná poptávka. Zpoplatnit a vybírat kredity šlo zavést rychle, opětovný jejich návrat do Bazaru nějak vázne...jestli se tedy vůbec o jejich návratu uvažuje...např.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 12:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 13:06

Siena: školit? Ee, toto slovo nemám ráda, protože nevím, co znamená, a proto ho nepoužívám :)

Ano, nestydím se za názor, že ten kdo tady je jenom kvůli bazaru si spletl stránku. A že na mě moje poslední věta (za kterou jsem se předem omluvila) bude použita, mě mrzí. Ale pokud je tady někdo JENOM kvůli bazaru (na ty uživatele to bylo směřováno), ať si najde jiný bazar. Stránku, která se věnuje jenom bazaru.

O rebelech, co sem už nechtějí psát komentáře, a to je jejich druh protestu, je taky už dost jinde. Mě tady ještě nic tak dostatečně nenašvalo, abych utíkala pryč.

Pokud je tady někdo kvůli obojímu (bazar i knihy) tak občas kredit za poptávku je vážně takové peklo? Za mě není třeba normální toto (viz můj příspěvek ze včera 22:13):
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/nahradnik-401094
Úplně nová kniha a ceny poptávky jsou vyloženě směšné, a její počet taky. Vážně novinku někdo za tak málo prodá? A už jsem i narazila na knihu, která ještě nevyšla a už měla deset poptávek (kde je ve všech případech dohodou). To je trochu mimo.

Možný krok jak ukočírovat zbytečný počet poptávky? To bych chápala. Ano, potom trochu mate nové pravidlo "chci si koupit". To uznávám. A jestli to tak zůstane, mělo se to udělat najednou. Ne uživatelům dávat kapky postupně.

Ale na jednom se určitě shodneme. Já i vy můžete dělat jediné. Psát svoje názory do diskuse. Zbytek je na někom jiném...

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 13:42

Co je špatného na poptávkách na knihu, která ještě nevyšla? Já sice nové knihy skoro nekupuju, ale trh s knihami sleduji naopak velmi bedlivě a tak často vidím, jak rychlým tempem mění své majitele. Někdy si říkám, proč si lidé koupí knihu, kterou přečtou 1x a obratem posílají do světa, mnohdy za pakatel. Možná to s sebou nese ten dnešní konzum (koupit-krátce použít-zbavit se) a já se svým syslím přístupem ke knihám nebudu nikdy dobrý příklad pro úklidumilovné občani ;-), ale prostě to tak je...

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 13:43

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 13:53

Reader.007: asi jsem hloupá. Nebo škudlivá :D to spíš. Ale já bych si nikdy nekoupila knihu za 300 kč, abych jí po jednom příečtení prodala za 120 kč. To by potom znamenalo, že si bude knihy kupovat jenom pár bohatých blbců nebo těch konzumérů na jedno použití a lidi si je potom od nich budou kupovat?
Když se mi nebude líbit, tak jí do bazaru dám. Občas čas v knihkupectví není dost a potom z toho vyleze blbost. Ale za mě cena: nejmíň, kterou najdu na internetových obchodech mínus poštovné a mínus tak 20 kč, aby to bylo stále výhodné pro kupující a taky pro mě. Nebudu nikomu dávat nic zadarmo. Ať si to koupí v krámě za plnou cenu nebo počkají pár měsíců a půjčí v knihovně.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 13:54

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 14:21

Lenka: ta jsi už (s prominutím) ročník spíš maminky než dítěte a tak je u tebe zřejmě těžko k pochopení, že někdo kupuje a prodává knihy stylem "opilý milionář". Jenže to je (stejně jako v případě mne) postoj člověka, který si chléb náš vezdejší musí zasloužit prací a ta nespočívá v tom, že 1x měsíčně (případně týdně) předstoupíš před svého rodiče se slovy: "Davaj kapesné."
No a když neutrácím za knihy ze svého a mám stálý a poměrně vysoký zaručený příjem, není už tak těžké pochopit, že se knih zbavím za všimné, hlavně že jsou pryč a nehyzdí mi úhledně prázdnou poličku v pokoji ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 14:25

Reader.007: a to je právě ten paradox celé situace. My co přepsouváme kvůli knihám z hromadék (holt nebude něco, co chvíli vydrží) to celé vidíme jinak ;)

reader.007
reader.007 21.03.2019 v 14:28

Lenka: mně to povídej, já kdysi kvůli knihám i stopovat začala :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 14:33

Reader.007: mě už nikdo nezastavil :D možná jo ;)
Mě bylo naučeno skromnosti, ale i tak to bylo těžké vysvětlit mému závislého na knihách "já", když dostalo první výplatu :) trochu jsem se zvrhla :( ale naše knihovna je rychlá v dodávce mojich bonbónku na závislost :O

Zelený_Drak
Zelený_Drak 21.03.2019 v 16:49

1. Poptávka u nových nebo nevyšlých knih
Pokud dávám poptávku ke knihám, které teprve výjdou a chci je koupit levně, znamená to, že si klidně počkám na knihu i rok, kdy už bude levnější nová a půjde třeba o kousek z několikáté ruky. Nechci přitom rok myslet na to, že tuhle knihu bych si možná jednou koupila, až bude s cenou níž. Pokud uvedu nízkou cenu, je taky jasné, že nestojím o to, aby mi knihu někdo nabízel za násobky, protože mi za to kniha z nějakého důvodu nestojí. Pořád ale obvykle nabízí poptávající víc než by za knihu dal antikvariát. (Antikvariát ostatně funguje přesně na tom principu, že koupí za 30 knihu, která stála 300.)

2. Poptávka "dohodou"
Dřív když člověk měl knihu v poptávce, chodila mu upozornění, když ji někdo nabídnul. Nevím, jestli to ještě funguje. Poptávající se mohl sám ozval tomu, kdo vložil nabídku za vyhovující cenu.

3. Nákup nových knih a jejich rychlé otočení
Od té doby, co jsem začala vydělávat, jsem mnohem ochotnější koupit novou knihu za 300,-. Ale jen pokud jsem přesvědčená o jejích kvalitách a chci si ji nechat. Což nejsem skoro nikdy, dokud si ji nepřečtu. Ovšem ne všichni knihy kupují. Dát knihu takto obratem pryč za zlomek ceny mohou třeba recenzenti (a těch není v současné době málo), kterým chodí měsíčně nových knih několik. Jejich domácnosti přitom nafukovací nejsou, tak proč by některé neprodali třeba i levně? Za články zpravidla nejsou placeni a jejich odměnou je právě ta kniha.

4. Prodej 1x přečtených knih
Většinu knih čtu 1x a do hrobu si je nevezmu a je mi jasné, že z pozůstalosti o milionu "prastarých" knih nikdo nadšený nebude. Řekla bych, že posílám dál tak 3 ze 4 knih. I je vyměňuji. Vždycky jsem si myslela, že mám ceny nastavené celkem vysoko, ale tedy není to tak vysoko, jak navrhujete. Ono "mínus tak 20 kč" je pěkná ptákovina. Je rozdíl, jestli o 20 Kč zlevním knihu, která nová stojí 100,- (20 % sleva) nebo 500,- (4 % sleva). Tu první někdo koupí, tu druhou spíš ne, to už si těch pár korun připlatí za zbrusu novou.

Bazar na DK se po všech těch změnách pro mě bohužel stává čím dál tím nevýhodnější. Reálně ale moje nákupní i prodejní choutky ničí v první řadě zdražující poštovné.

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 17:08

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 17:07

Zelený drak:
Pokud knihu koupím v knihkupectví za 300 kč a chci jí prodat, tak cenu nastavím 300 mínus poštovné. To samo o sobě je logické. Pokud cena zůstane 300 plus poštovné, to si nikdo nekoupí. Takže to je cena 238 kč. Čili ubrat nebo přidat 20 kč podle ostatních cen není blbost. To jsem psala ve svém předešlém příspěvku ;)

Ano, vůbec není blbý prodávat knihy, které dostanu z vydavatelství na recenzi, přestože jsou zadarmo. A není blbý si tyhle knihy kupovat, protože to nevypadá vůbec zvláštně, když někdo tak brzo po vydání nabízí knihu za tak levno ;)

Text příspěvku byl upraven 21.03.19 v 17:18



Vložit příspěvek