Václav Láska citáty

česká, 1974

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (8)

Až si příště domluvíme schůzku v deset, tak přijďte v deset a ne v jedenáct. Není to sice porušení pravidel trestního řádu, ale pravidel slušného chování určitě. (Advokát)


Já osobně od Vás žádné záruky nepotřebuji. Pokud byste totiž tuhle dohodu nedodržel a já vylítl i od druhých zkoušek, pak bychom byli znova ve stejné pozici jako teď. Jenže příště už by byla šance na smírné řešení nulová. A protože věřím tomu, že návrh, který jsem předložil, je i pro Vás výhodný, nemám důvod pochybovat o tom, že dodržíte slovo. (Advokát)


Já po Vás chci jen dvě věci. Abyste si byl schopen na sebe vydělat a abyste kanceláři neudělal průšvih. To jsou asi Vaše mantinely. (Advokát)


Máte jen dvě možnosti, buď chcete spravedlnost, nebo chcete být advokát.


Možnost zajít společně na pivo neohrožena. Dik. (Advokát)


Někdo se dokázal zpít do němoty, jiný provozoval hazardní hry a hlavně všichni měli milenky. Všichni to o sobě vzájemně věděli a udržovali tak rovnováhu sil. (Advokát)


Nestačí mi však, že budete garantovat objektivnost zkoušek, protože nepotřebuji garantovat nic, na co mám i tak právo. (Advokát)


Takže pane doktore, já teď s Vaším dovolením shrnu návrh, jenž jste mi tu předložil: Já se poníženě omluvím doktoru Schulmanovi. Doktoru Čejkovi projde bez trestu, že si objednal mé propadnutí u zkoušek. Já přijdu o první termín zkoušek a na nový pokus mohu jít až za půl roku. Za to vše mi Vy garantujete něco, co by mělo být snad naprosto samozřejmé - tedy, že můj druhý pokus bude hodnocen objektivně. Vy mě fakt musíte mít za idiota!